Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-03-09 16:56:29

Gitka
U¿ytkownik

Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Pamiętacie jakiś serial kostiumowy, którego bardzo byście chcieli zobaczyć znowu? Albo taki na który dopiero czekacie aż TV go wyświetli?
Ja z sentymentem wspominam "Sagę rodu Palliserów" Pamiętam, że po nim umawialiśmy się z koleżanką w domu i robiłyśmy sobie w serwisie kawowym herbatę i zachowywały jak damy (byłyśmy dziećmi)
http://www.filmweb.pl/Film?id=128384
Była jeszcze Saga rodu Forsyte'ów. John Galsworthy to wspaniały pisarz, czytałam wszystkie części i byłam pod wielkim wrażeniem.

http://www.filmweb.pl/Saga,rodu,Forsyte … ,id=126209
Jakże byłam zdziwiona, że w Anglii powstał nowy serial na podstawie jego powieści. Ale by się chciało go zobaczyć...
http://www.filmweb.pl/Saga,rodu,Forsyte … ,id=152631

Offline

 

#2 2006-03-09 17:20:36

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Obie sagi pamiętam doskonale, szczególnie "Sagę rodu Palliserów". Losami biednej Glenkory Palliser przejmowała się wtedy cała Polska.
Serialem który bym chętnie jeszcze raz zobaczyła jest serial "Józefina i Napoleon" z 1987 r. z Armandem Assante jako Napoleonem i Jacqueline Bisset jako Józefiną. Film zrobił na mnie ogromne wrażenie, a Armand w szczególności. Był jednym z piękniejszych Napoleonów jakich widziałam.

Offline

 

#3 2006-03-09 18:41:31

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

A pamiętacie taki serial francuski "Katarzyna"? Juz nawet nie wiem, o co w nim chodziło, trudno mi ocenić, czy był dobry, ale wiem, że jeszcze w podstawówce oglądałam go namiętnie i półlegalnie ;-) Ciekawe, jaki byłby w odbiorze dziś?


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#4 2006-03-09 18:50:12

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Czy chodziło o caryce Katarzynę?
Jeśli tak to serial faktycznie bardzo dobry.
A tak troszeczkę poza tematem to caryca Katarzyna urodziła się w moim mieście Szczecinie.

Offline

 

#5 2006-03-09 18:53:15

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Czy chodziło o caryce Katarzynę?
Jeśli tak to serial faktycznie bardzo dobry.
A tak troszeczkę poza tematem to caryca Katarzyna urodziła się w moim mieście Szczecinie.

Nie, to był taki serial rozgrywający się w późnym średniowieczu, jak się nie mylę - byli tam rycerze, polityka, namiętna historia miłosna. Reszty nie pamiętam.


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#6 2006-03-09 18:58:51

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Przykro mi to tego niestety nie pamiętam, ale przypomniał mi się jeszcze "Karol Wielki". Lecial z polskim dubingiem (jak zwykle świetnym) i również był moją fascynacja, chociaż niewiele już z niego pamiętam. Wart powtórzenia.

Offline

 

#7 2006-03-09 19:12:27

Monika24
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

A dla mnie takim niezapomnianym filmem są "Meandry miłości" (A hazard of hearts) na podstawie powieści B. Cartland. Taki trochę w stylu harlequina roll , ale oglądałam go jakieś 20 lat temu i bardzo zapadł mi w pamięci. Pewnie też macie takie filmy, że mimo upływu lat one siedzą głęboko we wspomnieniach. Zawsze trochę bałam się oglądać takie filmy po latach, bałam się, że wspomnienia okażą się piękniejsze, że będę krytycznie patrzyła na coś, co dawno temu wydawało mi się takie piękne.

A to jest właśnie A hazard of hearts (w roli głównej Helena Bonham Carter)
http://www.trashcity.org/BLITZ/BLIT0345.JPG


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#8 2006-03-09 19:37:00

Gosia
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Obie sagi oczywiscie pamietam, z tym ze duzo lepiej Sage rodu Paliserow.
Typowo angielska uroda pan, swietny polski dubbing.
Z takich kostiumowcow to procz Jozefiny i Napoleona pamietam tez serial Rodzina Straussow.

Czy ktos pamieta z jakiego serialu pochodzi scena, w ktorej spada zyrandol na widownie w teatrze i w lozy ginie jakas zona ze swoim przystojnym kochankiem - takim ciemnowlosym z wasami. Pamietam ze ta scena zrobila wtedy na mnie spore wrazenie.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#9 2006-03-09 19:45:55

Diana
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Gosiu J, pamiętasz jeszcze tę "Katarzynę"? O matko, ale był wtedy szał na ten serial! Ona zdaje się trafiła nawet do haremu? Pamiętam, że wtedy moja kuzynka strasznie chwaliła się, że ma na drugie imię Katarzyna (broń Boże- nie Kasia! lol ).
Zaostrzyłam sobie apetyt na "Robina" przez czytanie tu zamieszczonych wypowiedzi. Może kiedyś to marzenie się ziści? wink


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#10 2006-03-09 19:50:00

Gosia
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Z haremem to mi sie raczej kojarzy nie Katarzyna a Andżelika (i sultan).


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#11 2006-03-09 20:01:40

Diana
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Obie tam bywały, zdaje się. W każdym razie nie pomyliło mi się.

Jak puścili "Niewolnicę Izaurę" to dopiero było wydarzenie! Zwróciłam uwagę, jakie babki w tym serialu były płaskie, nic im się tam nie zaokrąglało! Albo prawie nic.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#12 2006-03-09 20:48:07

izek
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

A pamiętacie taki serial francuski "Katarzyna"? Juz nawet nie wiem, o co w nim chodziło, trudno mi ocenić, czy był dobry, ale wiem, że jeszcze w podstawówce oglądałam go namiętnie i półlegalnie ;-) Ciekawe, jaki byłby w odbiorze dziś?

pamiętam big_smile ta Katarzyna była kimś w rodzaju średniowiecznej Heleny Trojańskiej, każdy się w niej zakochiwał a ona bidna miała przez to mnóstwo kłopotów. Większych szczegółów też nie pamiętam, ale miło byłoby obejrzeć. Lubię historie miłosne :oops:


gg 5425654

Offline

 

#13 2006-03-09 20:56:20

Maryann
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Pamiętam ten serial. Końcowa faza wojny stuletniej. Ona była taką nisko urodzoną pięknością, w której każdy po kolei się zakochiwał, a ona przez większość serialu wzdychała do takiego jednego gbura, przez którego omal nie została skrócona o głowę. Kiedy w koncu się pobrali i można było mieć nadzieję, że wszystko się skończy, pan małżonek zapadł na trąd (przynajmniej tak mu się wydawało) i uciekł do Hiszpanii. Porwali go Arabowie, a Katarzynka oczywiście pośpiesyła mu na pomoc. Wtedy trafiła do haremu. Itd...
Oglądałam ten film namiętnie i dziwiło mnie tylko jedno: mimo wyjątkowo wyczerpującego trybu życia, upływu bodajże 20 lat i urodzenia kilkorga dzieci główna bohaterka wciąż jaśniała młodzieńczą urodą. Szkoda, że to możliwe tylko w filmie.

Offline

 

#14 2006-03-09 20:59:03

Alison
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Pamiętam Palliserów i Forsythów. Świetne dubbingi. Pod tym względem to kiedyś mieliśmy się czym pochwalić. Doskonała też była Śląska jako królowa Elzbieta z Glendą Jackson. Pamietam doskonałego Kamasa w takim serialu o Odyseuszu, nie pamiętam kto go grał, ale dubbing tez był genialny. I był jeszcze taki telewizyjny serial "Sześć żon Henryka VIII", pamiętam ,że też bardzo mi się podobał. Tej "Katarzyny" o której piszecie, to jakoś kompletnie nie kojarze...


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#15 2006-03-09 20:59:12

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

A pamiętacie taki serial francuski "Katarzyna"? Juz nawet nie wiem, o co w nim chodziło, trudno mi ocenić, czy był dobry, ale wiem, że jeszcze w podstawówce oglądałam go namiętnie i półlegalnie ;-)

Nooo, ja też. Tam była szlona miłość szlachcianki Katarzyny fo jakiegoś blondasa. pamięam, że miłość z przeszkodami, nie wiem ,czy spełniona małżeństwem czy nie, ale na pewno on jakoś zniknął na dłuższy czas (w niewoli był czy jakoś tak) a ona dostała się do tego haremu. Tam się chyba spotkali, ale on miał chyba amnezję. Najpierw doprowadziła, że od nowa sie w niej zakochał i uciekli, ale potem odzyskał pamięć i nie umiał jej wybaczyć, że go zdradziła. Przez cały czas był zazdrosny o tego sułtana, czy kogośtam. Traktował ją jak dziwke, pozwolił nawet zgwałcić przez żołnierzy, a ona pokornie to wszystko znosiła. Aż do momentu kiedy cały zamek dopadła dżuma. On też zachorował i ona ofiarnie się nim opiekowała. Dopiero w czasie choroby zrozumiał jaki z niego palant, szczególnie że po jego wyzdrowieniu zachorowała ona. Ale wszystko skończyło się szcześliwie.


A seriali kostiumowych - racja Karol Wielki, ale chyba bardziej podobał mi się Ja Klaudiusz i Przygody braciszka Cadfaella z moim ukochanym Derekiem Jacobi.
Oprócz tego oczywiście Robin z Sherwood, Sharp, Jane Eyre, Michał Strogow - kurier carski.
The Storyteller - to taki serial był z lalkami Jima Hensona. Zaczynał się zawsze jak jakiś facet (w typie miłego gnoma) siedzi przed kominkiejm razem z psem i opowiada bajkę. I szła cała klasyka bajek big_smile
Podobał mi się jeszcze Gniewko syn Rybaka, jestem pod wielkim wrażeniem Rzymu ( z naszym Ciaranem big_smile) i jeszcze kilkanaście innych.
Bardzo fajne seriale kostiumowe produkują Włosi i Francuzi, jeno nasza cudowna TV puszcza co najwyżej na kanale regionalnym.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#16 2006-03-09 21:01:34

izek
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Z "Sagi rodu Forsythów" pamiętam tylko tyle że jeden bohater miał bardzo wyłupiaste oczy i mówił głosem Kermita żaby (dubbing oczywiście wink ).

Pamiętam też że namiętnie oglądałam z mamą serial gdzie był pastor Slope mówiący głosem Emiliana Kamińskiego. Ten pastor to była dosyć oślizgła postać...
Tak naprawdę to mogła być nawet jakaś Saga bo ten film miał sporo odcinków.


gg 5425654

Offline

 

#17 2006-03-09 21:10:38

Gosia
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Czy ktos pamieta z jakiego serialu pochodzi scena, w ktorej spada zyrandol na widownie w teatrze i w lozy ginie jakas zona ze swoim przystojnym kochankiem - takim ciemnowlosym z wasami. Pamietam ze ta scena zrobila wtedy na mnie spore wrazenie.

Zdaje sie ze juz wiem, to nie byl chyba jednak zyrandol, tylko zamach bombowy w teaatrze, a scena prawdopodobnie pochodzi z filmu: "Saga rodu Rius" (nie wiem czy tak to sie pisalo), ktory byl lata temu ...


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#18 2006-03-09 21:13:28

Alison
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Czy tam grała w pierwszych odcinkach taka aktorka francuska (już nie pamietam nazwiska) miała takie czarne włosy z przedziałkiem na środku i lekko skośnawe oczy? A w późniejszych odcinkach (tak w okolicach I wojny światowej) zaistniała Fanny Ardant, chyba była jej filmową córką?
Jeśli tak, to bardzo mi się ten serial podobał...


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#19 2006-03-09 21:19:52

Gosia
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Nie pomne juz Alison sad
to bylo tak dawno, wtedy wszystkie te sagi sie ogladalo.
ale to byl raczej film hiszpanski, wiec to chyba nie Fanny Ardant.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#20 2006-03-09 21:47:20

kabi
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Był kiedys taki włoski serial .On nazywał się Ottorino.
Kochał ja, nie on jeden bo na końcu ona skacze z wieży w przepaść bo źle myslała,że ja chce zniewolic jakis stary.Co to był za seial nie pamietam ale ryczałam jak głupia, na końcu!

Offline

 

#21 2006-03-09 22:05:39

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Jako dziecko oglądałam telewizję bardzo sporadycznie. Rodzice inaczej organizowali mi czas.
Dźwięk telewizora włączonego dłużej niż 2 godziny, denerwuje mnie do dzisiaj.
Były wyjątki.Pamiętam jak w lecie 1996 roku nadano "DiU" z Jennifer i Colinem. Pewna 10-letnia dziewczynka wink niecierpliwie odliczała minuty,sekundy. Każdą scenę przeżywałam z wypiekami na twarzy.

Z niecierpliwością czekałam na odcinki "Michała Strogowa" i "Idioty" z 2003 ze znakomitymi rolami Eugenija Mironowa (Myszkin) i Wladimira Maszkowa (Rogożyn). :oops:

Więcej grzechów nie pamiętam.
wink


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#22 2006-03-09 22:42:33

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Rycerze i rabusie, Crimen big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#23 2006-03-09 23:25:26

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Zapomniałam dodać jeszcze polską "Rodzinę Połanieckich".
Uwielbiam! MogÄ™ oglÄ…dac na okrÄ…glo.

Offline

 

#24 2006-03-09 23:30:46

Diana
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Najpierw "Katarzyna", potem Aine przypomniała "Bajarza"- jejku, normalnie jakbym się cofała do mojego dzieciństwa. Naprawdę myślałam, że niektórych z tych filmów nikt już nie pamięta, a one dla mnie dużo znaczą z powodów sentymentalnych. smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#25 2006-03-09 23:32:03

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Bajarza mam na divixie (kilka odcinków big_smile)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB