Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#301 2006-03-05 16:08:28

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Jak kto kocha prawdziwie, to kocha i w chwilach slabości, a nawet tem bardziej.

A poza tym wypraszam sobie! wink Jak mial chwile slabosci w Traumie, to ja piersiom wlasnom bym go bronila, i psychicznie bym go wspierala.
Bardzo go wtedy zalowalam.
Ale tam na szczescie wygladal tez calkiem calkiem ...wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#302 2006-03-05 16:10:09

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Oj, Aine, nie czepiajmy sie szczegolow wink
Colin piekny i madry jest, i basta! wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#303 2006-03-05 16:53:24

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Oj, Aine, nie czepiajmy sie szczegolow wink
Colin piekny i madry jest, i basta! wink

AMEN.


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#304 2006-03-05 19:05:29

caroline
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

A widziałyście nowy film z Colinem "Where the truth lies"? Ortodoksyjnym wielbicielkom się nie spodoba lol Tu są zdjęcia:
http://www.firth.com/truth_gal01.html

Ach te wÄ…siki:
http://www.firth.com/images/truth/pub016cm.jpg

Aktorsko - duże brawa!

Offline

 

#305 2006-03-05 19:09:31

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Oooo. Kevin Bacon. Trza bedzie obejrzeć big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#306 2006-03-05 19:14:01

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Ja akurat Kevina Bacona nie trawie :? wiec ciezko bedzie to obejrzec, ale z drugiej strony tam sa jakies sceny bulwersujace w tym obrazie i to chyba z Colinem, wiec moze warto.. wink

A jak mi sie Colin nie bedzie z wygladu podobal w tym filmie, to przy ekranie powiesze to zdjecie:
http://www.hellomagazine.com/profiles/c … thnewb.jpg
smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#307 2006-03-05 19:44:46

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

A widziałyście nowy film z Colinem "Where the truth lies"? Ortodoksyjnym wielbicielkom się nie spodoba lol Tu są zdjęcia:

Ortodoksyjne wielbicielki Colina kochają go z całym dobrodziejstwem inwentarza, więc i z wąsikami też. A nawet z wąsikami tem bardziej ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#308 2006-03-05 19:47:15

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie


A jak mi sie Colin nie bedzie z wygladu podobal w tym filmie, to przy ekranie powiesze to zdjecie:
http://www.hellomagazine.com/profiles/c … thnewb.jpg
smile

Och Gosieńko jak to dobrze, że jesteś ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#309 2006-03-05 19:51:09

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

http://www.firth.com/images/truth/pub064.jpg

O Jezusie...hm...kto mu ten żakiecik wystosował??? 8O


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#310 2006-03-05 19:52:24

caroline
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Ta część filmu rozgrywa się w latach 70. To chyba wszystko wyjaśnia wink

Offline

 

#311 2006-03-05 23:27:48

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Znalazlam na pewnej stronie zdanie wypowiedziane przez Colina na pytanie, jakie sa kobiety jego zycia:
"Moja mama, moja zona i Jane Austen" big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#312 2006-03-06 11:24:49

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Znalazlam na pewnej stronie zdanie wypowiedziane przez Colina na pytanie, jakie sa kobiety jego zycia:
"Moja mama, moja zona i Jane Austen" big_smile

Że też Jane bidula tego nie dożyła.... :cry:

No to na pocieszkÄ™ wywiadziku kapeczka....

Nie widział jej aż do nieoczekiwanego spotkania w Pemberley. Co próbował zrobić w tej sytuacji?
Jane Austen jest raczej oszczÄ™dna w opisie Darcy’ego w tym okresie, musiaÅ‚em sam siebie przetrzÄ…snąć, żeby znaleźć klucz do tego jak on by siÄ™ przypuszczalnie zachowaÅ‚. To trochÄ™ sprzeczne. Ludzie czÄ™sto pytajÄ… czy to Darcy zmieniÅ‚ siÄ™ w trakcie tej historii czy też to my dowiadujemy siÄ™ jaki on jest naprawdÄ™. MyÅ›lÄ™, że prawda leży poÅ›rodku. Jego gospodyni z dużym uczuciem opowiada o nim, ujawnia, że on zawsze opiekowaÅ‚ siÄ™ siostrÄ…, interesowaÅ‚ siÄ™ sprawami swojej sÅ‚użby w bardzo uprzejmy i miÅ‚y sposób. Przecież nie staÅ‚ siÄ™ dobrym czÅ‚owiekiem nagle; MyÅ›lÄ™, że on zawsze byÅ‚ dobrym czÅ‚owiekiem mimo tego nieprzyjemnego obejÅ›cia.
UÅ›wiadomiÅ‚em sobie, że kiedy Darcy wpadÅ‚ na Elizabeth w Pemberley musiaÅ‚ jej mnóstwo udowodnić w bardzo krótkim czasie. MusiaÅ‚ pokazać jej niemal w ciÄ…gu 3 minut, że jest gotów przeprosić, usprawiedliwić siÄ™, że potrafi być czuÅ‚y, ulegÅ‚y, i że jest w stanie wyrzec siÄ™ snobizmu. PalnÄ…Å‚ coÅ› gÅ‚upiego, ale teraz udowadnia, że próbowaÅ‚ zmienić te aspekty swojej natury, które jÄ… zrażaÅ‚y. Chce, żeby go pokochaÅ‚a: ale jak spowodować, żeby ktoÅ› siÄ™ w tobie zakochaÅ‚ w ciÄ…gu kilku minut? Jak to zrobić kiedy przecież wciąż jesteÅ› Darcy’m i masz jego charakter?
Czy zatem to odrzucenie przez Lizzy wywoÅ‚aÅ‚o prawdziwe zmiany w Darcy’m?
O tak. Nie można myÅ›leć, że Darcy po prostu wróci do dawnych nawyków. Fakt, że pisze do niej list wyjaÅ›niajÄ…cy jego postÄ™powanie i ujawniajÄ…cy bardzo osobiste informacje – co pozornie jest kompletnie niezgodne z jego zasadami – wyraźnie to sugeruje. MyÅ›lÄ™, że nieprawdopodobnie cierpiaÅ‚ z powodu jej odmowy, bo po prostu jÄ… kochaÅ‚. MyÅ›lÄ™, że znosiÅ‚ prawdziwe mÄ™ki kiedy usÅ‚yszaÅ‚ jej sÅ‚owa o swoim charakterze i obyczajach.
Jego prawdziwÄ… zbrodniÄ…, jak myÅ›lÄ™, byÅ‚a gÅ‚upota. Wiem, że to okropnie niegodny sposób patrzenia na niego, ale wierzÄ™, że jego wadÄ… jest gÅ‚upota, powierzchowność, spoÅ‚eczny snobizm, wiÄ™c musiaÅ‚ dostać tÄ™ gorzkÄ… nauczkÄ™. MyÅ›lÄ™, że w tym sensie siÄ™ zmieniÅ‚. On wÅ‚aÅ›ciwie sam mówi w książce, że ojciec wpoiÅ‚ mu dobre zasady, ale jednoczeÅ›nie nauczyÅ‚ go pogardzać Å›wiatem spoza jego krÄ™gu towarzyskiego. On bardziej obawiaÅ‚ siÄ™ tego wszystkiego co byÅ‚o na zewnÄ…trz, a jego bezpoÅ›rednie doÅ›wiadczenie przekonaÅ‚o go tylko, że nie znajdzie tam niczego poza barbarzyÅ„stwem. Ludzie zazwyczaj z góry sobie zakÅ‚adajÄ… jakie sÄ… te inne obszary cywilizacji i to jest dokÅ‚adnie to co robiÅ‚ Darcy. A to zwykÅ‚a ignorancja. DostaÅ‚ nauczkÄ™ kiedy zakochaÅ‚ siÄ™ w jednej z tych “dzikusek” i przekonaÅ‚ siÄ™, że jest mu co najmniej równa, o ile nie lepsza pod wzglÄ™dem mÄ…droÅ›ci, sprawnoÅ›ci intelektualnej i poczucia wÅ‚asnej godnoÅ›ci. Ona jest dla niego wielkim wyzwaniem, wiÄ™c wszystkie stare uprzedzenia musiaÅ‚y zniknąć. Wciąż jednak myÅ›lÄ™, że na zawsze zachowaÅ‚ coÅ› z tego dawnego widzenia Å›wiata – i do koÅ„ca razili go Å›mieszni, nudni ludzie, gadajÄ…cy bez koÅ„ca. Nie sÄ…dzÄ™ żeby kiedykolwiek nauczyÅ‚ siÄ™ uwielbiać paniÄ… Bennet albo rozwinÄ…Å‚ w sobie zachwyt sir Wiliamem Lucas’em.
I oczywiÅ›cie nigdy tak naprawdÄ™ nie nauczyÅ‚ siÄ™ Å›miać sam z siebie. NauczyÅ‚ siÄ™ być bardziej krytycznym dla siebie, co prawdopodobnie jest pierwszym krokiem, ale jeszcze nie dowiedziaÅ‚ siÄ™, jak to jest poznawać swoje Å›miesznostki i Å›miać siÄ™ z nich. Jednakże z Lizzy jako partnerkÄ…, życie małżeÅ„skie bÄ™dzie dla niego szkoÅ‚Ä… przetrwania i absolutnie pewne jest, że jeszcze dÅ‚ugo bÄ™dzie pobieraÅ‚ „takie” lekcje u żony.

Notatka od autora wywiadu:
To już koniec tego rozdziaÅ‚u. Ja mam odpowiedź na pytanie, które Colin postawiÅ‚ w 2 akapicie tej części o spotkaniu Lizzy w Pemberley – A jak TY sprawiÅ‚abyÅ›, żeby ktoÅ› zakochaÅ‚ siÄ™ w Tobie w ciÄ…gu kilku minut?


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#313 2006-03-06 11:37:13

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

No jak, no jak będziesz traktować, bo linka nie działa?

Offline

 

#314 2006-03-06 11:51:36

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

O TAK będę traktować tych co się lekceważąco będą wyrażać o Colinie F.!
Trudno darmo. Koniec z Disneylandem!! Odechce się Wam Myszek Miki i innych Kaczorów Donaldów!

http://img91.imageshack.us/my.php?image=av22ay.gif


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#315 2006-03-06 13:00:40

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Znalazlam na pewnej stronie zdanie wypowiedziane przez Colina na pytanie, jakie sa kobiety jego zycia:
"Moja mama, moja zona i Jane Austen" big_smile

Jedna dała mu życie, druga obdarzyła miłością i dwójką synów, trzecia przyniosła mu sławę i rozgłos.

Offline

 

#316 2006-03-06 13:48:50

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

A propos załączonego tłumaczenia, to jestem pod wrażeniem (jak wielki brat). Tu Colinek błysnął. Co za inteligencja, wrażliwość, przenikliwość i mądrość.
Ja nie chcę skończyc jak ten pingwin!!!

Offline

 

#317 2006-03-06 14:07:14

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

O TAK będę traktować tych co się lekceważąco będą wyrażać o Colinie F.!
Trudno darmo. Koniec z Disneylandem!! Odechce się Wam Myszek Miki i innych Kaczorów Donaldów!

http://img91.imageshack.us/my.php?image=av22ay.gif


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#318 2006-03-06 14:13:26

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Rozumiem, że zaniemówiłaś z wrażenia ;-)
Też bym się przestraszyła na Twoim miejscu wink


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#319 2006-03-06 14:14:54

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

A propos załączonego tłumaczenia, to jestem pod wrażeniem (jak wielki brat). Tu Colinek błysnął. Co za inteligencja, wrażliwość, przenikliwość i mądrość.
Ja nie chcę skończyc jak ten pingwin!!!

NO! To jest bardzo właściwa reakcja ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#320 2006-03-06 14:44:24

Mag
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Przeczytałam dwa rozdziały,skąpo wink wydzielane przez Alison, na raz i teraz błogi uśmiech opromienia mnie- reakcje petentów podejrzane!
Colinek błysnął inteligencją, swadą i rzetelnym podejściem - brawo dla niego - albo dla talentu Tłumaczki lol . miodzio!

PS ten pingwin to mocna rzecz! a gdzie miłosierdzie Matko Przedłużona?


GG 6318358

Offline

 

#321 2006-03-06 14:48:19

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie


PS ten pingwin to mocna rzecz! a gdzie miłosierdzie Matko Przedłużona?

Dla niektórych nie może być miłosierdzia.... roll
I sami są sobie winni jak zarobią na pyknięcie moją "płetewką" :twisted:


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#322 2006-03-06 14:53:39

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Przeczytałam dwa rozdziały,skąpo wink wydzielane przez Alison

Skąpo wydzielane?! To ja po nocach dla Was siedzę, a Wy myślicie, że będę Was z wiadra polewała tym "miodziem"? Nic jeno asceza i umiar moje drogie siostry.

Bo jak nie, to Was pyknę..."krzydełkiem" mym pingwinim, matczynym mym gestem przedłużonym ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#323 2006-03-06 17:21:14

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Alison, jestem pełna podziwu dla Twojego przekładu, niesłychanie żywego, eleganckiego, napisanego pięknym językiem - chylę czoła!
Colin posługuje się bardzo ładnym językiem, co zdążyłam zauważyć mimo mojego bardzo średniego angielskiego - buduje ładne zdania, nie używa jakichś slangowych wyrażeń zazwyczaj. Podczytuję czasem jakieś wywiady z nim i to naprawdę przyjemna lektura. Tym bardziej że jest bardzo inteligentny i ma niesamowity dystans do tego, co robi, swojego aktorstwa, siebie jako symbolu seksu ;-) Bardzo cenię taką postawę u aktorów, wydaje mi się, że Brytyjczycy często mają takie podejście.
To wszystko nie zmienia faktu, że Twoje tłumaczenie, Alison, to mistrzostwo świata :-)

PS. Już w co najmniej kilku wywiadach natrafiłam na dziennikarki "z syndromem Bridget", jak to nazywam - zaczynają rozmowę od pytania: Twój ulubiony kolor? ;-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#324 2006-03-06 17:30:46

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Alison, jestem pełna podziwu dla Twojego przekładu, niesłychanie żywego, eleganckiego, napisanego pięknym językiem - chylę czoła!
Colin posługuje się bardzo ładnym językiem, co zdążyłam zauważyć mimo mojego bardzo średniego angielskiego - buduje ładne zdania, nie używa jakichś slangowych wyrażeń zazwyczaj. Podczytuję czasem jakieś wywiady z nim i to naprawdę przyjemna lektura. Tym bardziej że jest bardzo inteligentny i ma niesamowity dystans do tego, co robi, swojego aktorstwa, siebie jako symbolu seksu ;-) Bardzo cenię taką postawę u aktorów, wydaje mi się, że Brytyjczycy często mają takie podejście.
To wszystko nie zmienia faktu, że Twoje tłumaczenie, Alison, to mistrzostwo świata :-)

GosiuJ kochana, obiecuję, że Ciebie NIGDY nie pyknę, i to bynajmniej nie za to ostatnie zdanie ;-) ale za to co napisałaś o Colinie :-)
Dzięki!


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#325 2006-03-06 17:39:51

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Nie, no, Colin mnie zdumiewa po raz kolejny. Jaka doglebna analiza!
Jaka wrazliwosc i przemyslenie roli i samego charakteru bohatera, ktorego gra. Jestem pod wrazeniem! smile
Ten wywiad bardzo sie rozni od innych, ktore czytalam gdzies w prasie i w necie (oczywiscie po polsku). Macie racje, ladny jezyk, i samego Colina i tlumaczki.
Tak tylko zastanowilo mnie, ze Colin twierdzil, ze ksiazki nie przeczytal, a tu powoluje sie na ksiazke:

"Jane Austen jest raczej oszczędna w opisie", "sam mówi w książce ...",

to czytal jÄ… czy nie? A moze przeczytal pozniej? wink

"Jego prawdziwą zbrodnią, jak myślę, była głupota"

Bardzo odwazne stwierdzenie smile ale rozumiem co Colin chcial powiedziec.

Stwierdzenia:

"Ona jest dla niego wielkim wyzwaniem", "z Lizzy jako partnerkÄ…, życie małżeÅ„skie bÄ™dzie dla niego szkoÅ‚Ä… przetrwania i absolutnie pewne jest, że jeszcze dÅ‚ugo bÄ™dzie pobieraÅ‚ „takie” lekcje u żony"

sa ciekawe i koresponduja z tym co pisalysmy w innym temacie o dalszym wspolnym zyciu Darcy`ego i Lizzy.

"A jak TY sprawiłabyś, żeby ktoś zakochał się w Tobie w ciągu kilku minut? "

Gdybym ja znala recepte ...zycie byloby latwiejsze wink

Alison, Te kapeczki wywiadziku sa takie rozkoszne big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB