Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#251 2006-03-04 15:19:33

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Ok, przesle Ci mailem, przeczytasz ten tekst, powiesz mi na uszko, czy to pochlebne dla Colinka, czy wrecz przeciwnie...
i wtedy sie zastanowimy co robic big_smile
Po co mamy mu psuc tu reputacyjÄ™ bez potrzebnosci wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#252 2006-03-04 15:21:45

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Ok, przesle Ci mailem, przeczytasz ten tekst, powiesz mi na uszko, czy to pochlebne dla Colinka, czy wrecz przeciwnie, i wtedy sie zastanowimy co robic big_smile Po co mamy mu psuc reputacyjÄ™ niepotrzebnie wink

Masz rację. Nie będziemy tu przeciwko sobie i Colinowi argumentów co poniektórym dostarczać. wink


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#253 2006-03-04 15:23:05

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

No wlasnie!
A wrog przeciez nie spi big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#254 2006-03-04 15:27:00

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

No wlasnie!
A wrog przeciez nie spi big_smile

Czuj duch! Pełna konspira czyli schodzimy do podziemia ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#255 2006-03-04 15:30:18

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Tak smile
O czym my to mowiłysmy?
Piekna mamy dzis pogode, prawda? wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#256 2006-03-04 15:35:01

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Tak smile
O czym my to mowiłysmy?
Piekna mamy dzis pogode, prawda? wink

Tu pozwolę sobie na drobną polemikę. Dziś rano obudziłam się w ciężkiej depresji, u nas znowu spadło 10 cm białego :cry:


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#257 2006-03-04 15:42:52

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

U nas tez sypalo rano i bylo wietrznie, ale teraz wyszlo sobie sloneczko big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#258 2006-03-04 15:47:09

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

A u nas nie i mam dzis taki humor, że gdyby nie to forum, to chyba bym sie poszła powiesić. To może żeby wrócić do gł. tematu sypne kawałkiem wywiadu? Co Ty na to?


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#259 2006-03-04 15:50:02

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Tak, tak , tak, tak, tak!!! big_smile big_smile big_smile big_smile

Nie liczylam na az tak wiele szczescia dzisiaj smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#260 2006-03-04 15:56:15

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Wiedziałam, że się ucieszysz :-)

Na końcu historii Darcy mówi Lizzy, że właściwie nie wie kiedy się w niej zakochał. Ty musiałeś odbyć tę podróż bardziej świadomie.
Tak, to bardzo interesujÄ…ce wyÅ‚apać te wszystkie elementy, które doprowadziÅ‚y Darcy’ego do zakochania. OczywiÅ›cie, miÅ‚ość bardzo czÄ™sto zaczyna siÄ™ od czegoÅ› banalnego co zwraca twojÄ… uwagÄ™. W przypadku Darcy’ego maÅ‚o co zwracaÅ‚o kiedykolwiek jego uwagÄ™. MyÅ›lÄ™, że pierwszym haczykiem byÅ‚ moment kiedy Elizabeth potraktowaÅ‚a go w taki impertynencki sposób – kiedy podsÅ‚uchaÅ‚a go mówiÄ…cego – “Jest znoÅ›na jak mi siÄ™ wydaje, ale nie wystarczajÄ…co Å‚adna żeby MNIE skusić.” Kiedy ona przechodzi obok i rzuca mu zuchwaÅ‚e spojrzenie, Andrew byÅ‚ bardzo pomocny piszÄ…c w tym miejscu: Darcy jest przyzwyczajony do patrzenia na ludzi w ten sposób, ale nie jest nawykÅ‚y do tego aby spoglÄ…dano tak na niego.” WiÄ™c w tym momencie, jak myÅ›lÄ™, zauważyÅ‚ jÄ… z zaciekawieniem, ale i zamÄ™tem w gÅ‚owie; zaczęła go intrygować, pierwszy raz, jak podejrzewam, zaintrygowaÅ‚a go jakakolwiek kobieta, musiaÅ‚ siÄ™ dowiedzieć o niej trochÄ™ wiÄ™cej. Uderza mnie to, jak możesz siÄ™ fatalnie zachować w takim momencie jak ten, czy zdajesz sobie z tego sprawÄ™ czy nie.
Darcy zaczyna okazywać zainteresowanie Elizabeth w czasie przyjÄ™cia u Lucas’ów, kiedy prosi jÄ… do taÅ„ca a ona odmawia. Jak myÅ›lisz co siÄ™ z nim dziaÅ‚o w tym momencie?
MyÅ›lÄ™, że do tego momentu Darcy tak naprawdÄ™ nigdy nie przyglÄ…daÅ‚ siÄ™ kobietom – mam na myÅ›li, że nie przyglÄ…daÅ‚ siÄ™ Å›wiadomie, z prawdziwym zainteresowaniem – chociaż adorowaÅ‚ kobiety w taki okazjonalny sposób. Prawda jest taka, że byÅ‚ mocno znudzony. ByÅ‚ jednym z najbogatszych ludzi w Anglii, i to dotychczas wystarczaÅ‚o, żeby uczynić go atrakcyjnym dla kobiet. PamiÄ™tam jak czytaÅ‚em bardzo pomocnÄ… wskazówkÄ™: “CzÅ‚owiek, który jest dobrÄ… partiÄ… nie ma potrzeby nikogo zabawiać.” Uważam, że to jest wspaniaÅ‚y klucz do zrozumienia Darcy’ego – gdyby do tego wszystkiego byÅ‚ jeszcze uroczy, jego życie byÅ‚oby nie do zniesienia. WiÄ™c z obydwoma cechami – nieÅ›miaÅ‚oÅ›ciÄ… i permanentnym brakiem koniecznoÅ›ci, pozostaÅ‚ na uboczu.
Wtedy Elizabeth przechodzi obok i właściwie stwarza mu okazję do odezwania się, i jest to prawdopodobnie pierwsza okazja jaka mu się przytrafiła w życiu, że to on jest tym ścigającym a nie ściganym: temu nie można się oprzeć. Wtedy też po raz pierwszy zauważa jej oczy. To co zaczęło być intrygujące stało się dla niego głęboko erotyczne.
I ona w koÅ„cu zgadza siÄ™ zataÅ„czyć z nim na balu w Netherfield….
Tak. MyÅ›lÄ™, że ta sekwencja scen kiedy oni taÅ„czÄ… ze sobÄ… dokÅ‚adnie ilustruje ich wzajemny stosunek. Widzimy szczerość i figlarność Elizabeth, podczas gdy jest coÅ› niesamowicie komicznego w Darcy’m próbujÄ…cym utrzymać oficjalne maniery do momentu kiedy może zaripostować. Ona mu czymÅ› docina, a on musi wykonać oÅ›miokrokowe kółeczko zanim bÄ™dzie mógÅ‚ jej odpowiedzieć.
Jane Austen oferuje kilka wÄ…tków jak Darcy postanawia powstrzymać siÄ™ i wyleczyć z tego “szaleÅ„stwa” w które wÅ‚aÅ›nie wpadÅ‚, ale on jest tego nieÅ›wiadomy zanim nie zrozumie co siÄ™ wÅ‚aÅ›ciwie staÅ‚o. Na poczÄ…tku to byÅ‚o trochÄ™ jak sport. A potem nagle poczuÅ‚ siÄ™ bezbronny i mocno tym dotkniÄ™ty. Kilkakrotnie decyduje, że siÄ™ opamiÄ™ta, ale w tym czasie jego zachowanie staje siÄ™ raczej żenujÄ…ce i paradoksalne – w tym samym czasie naciska na Elizabeth i jednoczeÅ›nie jÄ… odpycha. Jest pewien, że nie bÄ™dzie z niÄ… taÅ„czyÅ‚, po czym po chwili prosi jÄ… do taÅ„ca; czeka na niÄ… w miejscach gdzie wie, że ona lubi spacerować, a jak jÄ… spotyka, to nawet siÄ™ do niej nie odzywa; zjawia siÄ™ nagle na plebanii Hunsford i zachowuje siÄ™ jakby to ona go wezwaÅ‚a.
MusiaÅ‚eÅ› zagrać scenÄ™ pierwszych oÅ›wiadczyn Darcy’ego już w drugim tygodniu zdjęć. Jak to na ciebie wpÅ‚ynęło?

Reszta jutro ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#261 2006-03-04 16:17:04

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Andrew byÅ‚ bardzo pomocny piszÄ…c w tym miejscu: Darcy jest przyzwyczajony do patrzenia na ludzi w ten sposób, ale nie jest nawykÅ‚y do tego aby spoglÄ…dano tak na niego.”

Widac wyraznie, ze Davies rozpisywal nie tylko dialogi, ale i podsuwal wiele wskazowek dla aktorow, co swiadczy o tym, ze faktycznie aktorzy nie musieli czytac ksiazki, zeby zrozumiec jej sens.

pierwszy raz, jak podejrzewam, zaintrygowała go jakakolwiek kobieta, musiał się dowiedzieć o niej trochę więcej.

Kazda raczej starala sie mu przypodobac, Lizzy jako pierwsza pozwalala sobie z niego zartowac. Nie byl do tego przyzwyczajony.

MyÅ›lÄ™, że do tego momentu Darcy tak naprawdÄ™ nigdy nie przyglÄ…daÅ‚ siÄ™ kobietom – mam na myÅ›li, że nie przyglÄ…daÅ‚ siÄ™ Å›wiadomie, z prawdziwym zainteresowaniem – chociaż adorowaÅ‚ kobiety w taki okazjonalny sposób.

Bo ona zainteresowala go nie tylko jako piekna kobieta, ale zaczal sluchac co mowi do innych.

Uważam, że to jest wspaniaÅ‚y klucz do zrozumienia Darcy’ego – gdyby do tego wszystkiego byÅ‚ jeszcze uroczy, jego życie byÅ‚oby nie do zniesienia.

big_smile Nie moglby sie opedzic. Z tego wynika, ze ta jego mrukliwosc i duma to byla tarcza ochronna.

jest to prawdopodobnie pierwsza okazja jaka mu się przytrafiła w życiu, że to on jest tym ścigającym a nie ściganym: temu nie można się oprzeć.

Kazdy facet lubi wyzwania smile

Wtedy też po raz pierwszy zauważa jej oczy. To co zaczęło być intrygujące stało się dla niego głęboko erotyczne.

Piekny tekst. Hmm .. erotyczne... wiecej takich slow w jego ustach poprosze big_smile

MyÅ›lÄ™, że ta sekwencja scen kiedy oni taÅ„czÄ… ze sobÄ… dokÅ‚adnie ilustruje ich wzajemny stosunek. Widzimy szczerość i figlarność Elizabeth, podczas gdy jest coÅ› niesamowicie komicznego w Darcy’m próbujÄ…cym utrzymać oficjalne maniery do momentu kiedy może zaripostować. Ona mu czymÅ› docina, a on musi wykonać oÅ›miokrokowe kółeczko zanim bÄ™dzie mógÅ‚ jej odpowiedzieć.

Przynajmniej ma czas, zeby uspokoic mysli i wlasciwie odpowiedziec, slowem ma czas na zastanowienie.

jego zachowanie staje siÄ™ raczej żenujÄ…ce i paradoksalne – w tym samym czasie naciska na Elizabeth i jednoczeÅ›nie jÄ… odpycha. Jest pewien, że nie bÄ™dzie z niÄ… taÅ„czyÅ‚, po czym po chwili prosi jÄ… do taÅ„ca; czeka na niÄ… w miejscach gdzie wie, że ona lubi spacerować, a jak jÄ… spotyka, to nawet siÄ™ do niej nie odzywa; zjawia siÄ™ nagle na plebanii Hunsford i zachowuje siÄ™ jakby to ona go wezwaÅ‚a.

Naprawde dobra analiza, widac ze wszystko przemyslal.

Reszta jutro ;-)

Okrucienstwo Twoje Alison, nie ma granic wink

Mialam nadzieje, ze jest taki wywiad z Colinem, w ktorym mowi duzo o roli w Dumie i ja analizuje, ale nigdy na niego nie trafilam.
I bardzo sie ciesze, ze teraz moge to przeczytac. Wlasnie tego mi brakowalo - jego slow na temat tej ekranizacji, ale nie zdawkowych w krotkim wywiadzie, ale mowiacych o szczegolach, odczuciach, myslach.
Wiem, ze bym tego wszystkiego nie mogla przeczytac, gdyby nie Ty, Alison big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#262 2006-03-04 16:37:44

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

smile the pleasure is mine..... smile

Ale Wersaaaaal!!! Salon "pełną gębą" ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#263 2006-03-04 16:41:02

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

I jeszcze chciałam dodać :twisted: że jak on opowiada o tej scenie oświadczyn i o spotkaniu w Pemberley, to tak ładnie mówi o miłości i w ogóle, pięknie jest.... wink


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#264 2006-03-04 16:44:52

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

On z takÄ… wrazliwoscia mowi o tym wszystkim, az mietko sie robi na sercu wink

Jesli tam w jakims innym artykule, ktos cos gorzej o nim mowi, to to nieprawda byc musi i juz! wink To niemozebne, zeby taki wrazliwy czlowiek mial wady czy cos tam zle zrobil. big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#265 2006-03-04 16:48:36

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

I jeszcze chciałam dodać :twisted: że jak on opowiada o tej scenie oświadczyn i o spotkaniu w Pemberley, to tak ładnie mówi o miłości i w ogóle, pięknie jest.... wink

O rety! Nie mogę się doczekać jutra... wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#266 2006-03-04 16:48:43

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

On z takÄ… wrazliwoscia mowi o tym wszystkim, az mietko sie robi na sercu smile

Jesli tam w jakims innym artykule, ktos cos gorzej o nim mowi, to to nieprawda byc musi i juz! wink To niemozebne, zeby taki wrazliwy czlowiek mial wady czy cos tam zle zrobil. big_smile

Nooo. Delikatesik taki jest. Dlatego tak go kochamy "miłościom bezwzglendnom". Nie kochałybyśmy przecież jakiegoś buraka....


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#267 2006-03-04 16:50:14

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Buraki do garnka tylko sie nadaja, nie do milosci. big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#268 2006-03-04 16:50:22

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

I jeszcze chciałam dodać :twisted: że jak on opowiada o tej scenie oświadczyn i o spotkaniu w Pemberley, to tak ładnie mówi o miłości i w ogóle, pięknie jest.... wink

O rety! Nie mogę się doczekać jutra... wink

I w tym rzecz właśnie. Żeby mieć cel w życiu... i dożyć do kolejnego odcinka wywiadu z Colinem wink
Tem sposobem zagwarantuję Wam długowieczność ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#269 2006-03-04 16:53:18

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

I w tym rzecz właśnie. Żeby mieć cel w życiu... i dożyć do kolejnego odcinka wywiadu z Colinem wink
Tem sposobem zagwarantuję Wam długowieczność ;-)

A co będzie potem?! Jak się wywiad skończy? wink big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#270 2006-03-04 16:53:29

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Ale za to gwarantujesz tez bezsenne noce wink a to dlugowiecznosci nie sprzyja wink
Ale ja sie uzbroje w te...... no.... cierpliwosc big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#271 2006-03-04 16:55:12

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Jak Was to urządza, to mogę Wam tak po 3-4 zdania z tego wywiadu kapać. Są jeszcze 2 strony maszynopisu. Popatrzcie ile dni macie zagwarantowanych przed sobą....Mało kto może się takim szczęściem pochwalić wink


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#272 2006-03-04 16:56:29

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Jak Was to urządza, to mogę Wam tak po 3-4 zdania z tego wywiadu kapać.

Nie, nie. To jak Gosia w cierpliwość się uzbroję i wolę taką większą partię na jeden raz. smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#273 2006-03-04 16:56:30

Gosia
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

A co będzie potem?! Jak się wywiad skończy?

Swiat sie zawali sad
A co ja bede sie zreszta zastanawiac? Wazne jest TU i TERAZ.
I wywiad z nasza miloscia bezgraniczna - Colinkiem.

Pozniej bedziemy sie zastanawiac nad konsekwencjami i ...przyszloscia big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#274 2006-03-04 16:56:44

Alison
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

I w tym rzecz właśnie. Żeby mieć cel w życiu... i dożyć do kolejnego odcinka wywiadu z Colinem wink
Tem sposobem zagwarantuję Wam długowieczność ;-)

A co będzie potem?! Jak się wywiad skończy? wink big_smile

Przewiniem i puścim se go od początku. A bo to nie mamy wprawy w licznych powtórkach z rozrywki? ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#275 2006-03-04 16:57:52

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Wszystko o Colinie Firthie

Ok, przesle Ci mailem, przeczytasz ten tekst, powiesz mi na uszko, czy to pochlebne dla Colinka, czy wrecz przeciwnie, i wtedy sie zastanowimy co robic big_smile Po co mamy mu psuc reputacyjÄ™ niepotrzebnie wink

Masz rację. Nie będziemy tu przeciwko sobie i Colinowi argumentów co poniektórym dostarczać. wink

Oj nieładnie dziewczynki, nieładnie przecież "prawdziwa cnota krytyk się nie boji".
To jest jawna manipulacja naszymi uczuciami.
PS. W Szczecinie piękna pogoda, świeci słoneczko,śnieg pruszył ale już znikł.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB