Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-01-25 16:35:15

Admete
U¿ytkownik

Muzyka filmowa

Zauważyłam, ze w części poswieconej D&U pojawił się wątek o muzyce filmowej. Myślę, że bardziej pasuje w Pogaduchowni. :-) Ktoś tam wspomniał o muzyce z filmu Misja - uważam, ze jest to najwspanialsza muzyka filmowa, jaką znam. :-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#2 2006-01-25 17:04:21

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Akurat muzyki z "Misji" nie znam, ale skoro tak ją zachwalacie to trzeba się zapoznać. Ja również bardzo lubię muzykę filmową. Teraz moim numerem 1 jest zdecydowanie ścieżka z "Dumy i uprzedzenia" - jest naprawdę piękna. Pozotałe moje ulubione ścieżki to: "Interview With The Vampire", "Pearl Harbor", "The Boondock Saints", "Grease", "Czasem słońce, czasem deszcz".


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#3 2006-01-25 18:52:50

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Ja dorzucam jeszcze "Gwiezdne Wojny" wspaniały dramatyzm.

Offline

 

#4 2006-01-25 19:45:43

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

- "Duma i uprzedzenie"
- "Ostatni Mohikanin"
- "Pianista"
- "Åšniadanie u Tifanniego"
- "Człowiek w żelaznej masce" (film tragiczny)
- "Piraci z Karaibów"
- "Lista Schindlera"
-" 1492:Wyprawa do raju"
-"Misja"
-"Rydwany ognia"


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#5 2006-01-25 23:51:45

Diana
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Jak już gdzieś napisałam, szczególnie lubuję się w ścieżkach dźwięk. z filmów animowanych np. Disneya. Do moih ulubionych mogę zaliczyć tę z "Króla lwa" oraz "Anastazji" + z LOTR-ów. Ostatnio bardzo spodobała mi się melodia z "Opowieści z Narnii", jest taka nieziemska i zaczarowana. A czy może pamiętacie coś ze starszej półki np. śpiew i taniec Freda Aster'a? To był dopiero artysta! smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#6 2006-01-26 15:38:24

Gitka
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Oczywiście
"Misja" 1986
"Drakula" 1992
"Rydwany ognia"
w ogóle uwielbiam Vangelisa

Offline

 

#7 2006-03-01 15:50:24

mara7
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Ja tam uwielbiam słuchać muzyki do:

*Ostatniego Mohikanina
*Oczywiście do Dumy i Uprzedzenia(2005)
*Aleksander
*Constantin
*Gwiezdne Wojny
*Monachium
no i tego typu... big_smile

Offline

 

#8 2006-03-01 19:58:18

Diana
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Świetne melodie z filmu "Chicago", zwłaszcza pierwszy numer. Ach, ta Zeta! smile Niedługo będzie chyba ten musical na TVP1.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#9 2006-03-01 22:49:20

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

A mi jakoś muzyka z "Chicago" nie przypadła do gustu - poza pierwszym utworem, który jest genialny wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#10 2006-03-01 23:04:09

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Fakt, pierwszy jest super. Ale Geare na sali sądowej też bardzo mi się podobał.


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#11 2006-03-01 23:35:18

Diana
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

No i historia 5 morderczyń, odśpiewana przez nie same! W tym filmie podobały mi się także kostiumy i makijaż, które dopełniały całości. A Renee tam była koszmarna z tym swoim gonieniem za sławą i rozgłosem, tzn. świetnie zagrała tę potać. Śpiewała nieźle, ale Zeta była lepsza.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#12 2006-03-01 23:42:17

Ania
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Ja dorzuciłabym do tych wymienianych przez Was muzyke z filmu "Dawno temu w Ameryce" i 1492-wyprawa do raju( w końcu to ta sama ręka co "Misja" - Enio Moricone), ale zapomniałyście zupełnie (co mnie dziwi) o muzyce do LOTRów, a szczególnie o kawałkach wokalnych, które pojawiają sie przy napisach. Bardzo lubię też muzykę Glennie'go - Smitha (np.Twierdza) i Vangelisa (Rydwany ognia, Aleksander)

Offline

 

#13 2006-03-01 23:43:28

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

No i historia 5 morderczyń, odśpiewana przez nie same!

No właśnie o tą piosenkę mi chodziło: "Cell Block Tango" - cudowna!

Faktycznie, Zeta była lepsza od Zellweger (moja skromna opinia).


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#14 2006-03-01 23:55:01

Ania
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa



Faktycznie, Zeta była lepsza od Zellweger (moja skromna opinia).

Nie tylko Twoja! Wżniacy z Akademii Filmowej też to zauważyli, to w końcu ona dostała Oskara, a Rene musiała poczekać . Ale za to z pompą! Pobiła we Wzgórzach nadziei samą Nicol Kidman

Offline

 

#15 2006-03-01 23:56:57

Diana
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Caitriona, a pamiętasz może, jak prawie na końcu filmu obie bohaterki spotkały się na sali przesłuchań w tym barze i Zecie rozsypały się papiery, więc uklękła, aby je pozbierać. Pokazała wtedy nogę, a konkretnie porwane pończochy, które wcześniej Renee prała w więzieniu. Wtedy Velma spojrzała na nią w taki sposób, jakby wstyd jej się było przyznać przed rywalką, że tak cienko przędzie. Fajny moment!


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#16 2006-03-01 23:57:53

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Miłam ochotę na "Wzgórze nadziei", ale jeszcze jakoś nie miałam okazji.. Rozumiem, że warto choćby dla Renee? smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#17 2006-03-02 00:09:11

Ania
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Tak, od pojawienia sie Rene

Offline

 

#18 2006-03-02 00:52:40

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Uwielbiam i kolekcjonujÄ™ soundtracki
Moje ulubione to:
- Ostatni Mohikanin (obie wersje)
- Gangi NY
- Robin of Sherwood
- Ghost in the shell
- Gladiator
- Królestwo Niebieskie
- Król Artur (szczególnie piosenka przewodnia)
- Chicago ( praktycznie wszystkie)
- Król Lew
- LOTR (szczególnie motyw rohański)
- Dirty Dancin II
- Forest Gump
- Hidalgo
- Ostatni samuraj (uwielbiam ten kawałek gdzie Tom walczy z niedobrymi japończykami)
- Ghost in the shell
- Quo vadis
- Greace I i II
- West Side Story (America)


I tyle tak z głowy na szybko, a i tak z poprawkami w tytułach big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#19 2006-03-02 00:54:56

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Diana zgadzam sie. Film jako taki nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia (troche się rozczarowałam), ale muzyka - super. Świetnie zgrana z akcją, nastrojowa i piękna.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#20 2006-03-02 08:45:37

Georginia
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Kanieszna Robin of Sherwood....ta muzyka zdeterminowala całe moje życie:-)
Ostatnio słuchałam również muzyki z filmu Mgły Avalonu

Offline

 

#21 2006-03-02 10:13:59

Mag
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Miłam ochotę na "Wzgórze nadziei", ale jeszcze jakoś nie miałam okazji.. Rozumiem, że warto choćby dla Renee? smile

Warto dla Renne - jest niesamowita- zwłaszcza scena z kogutem lol


GG 6318358

Offline

 

#22 2006-03-02 10:45:53

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Nie moge powiedzieć, że jestem zagorzałym fanem muzyki filmowej. tzn. nie kupuję płyt i nie słucham zbyt często. Muzyka filmowa musi być piekna i z fabułą tworzyc nierozłączną całość i nastrója wtedy raczej kilkakrotnie oglądam film. Zgadzam się z moimi przedmówczyniami - Chicago jest super i to nie tylko pod względem muzki. Równie świetny jest montaż.
Muzyką, która zrobiła na mnie duże wrażenie i niekoniecznie musi istnieć razem z filem jest muzyką do filmu "Piano Bar". Troche thiller, trochę historia miłosna. Fabuła taka sobie ale muzyka piękna (Michel Legrand) a śpiewa Patrici Kaas odtwórczyni jednej z głównych ról. Rolę męską kreuje Jeremy Irons. Polecam.

Offline

 

#23 2006-03-02 11:30:28

milosz
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

A mnie ostatnio powaliła muzyka do "Wiernego ogrodnika" ( nominowana do Oscara)


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#24 2006-03-02 12:23:42

Alison
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Muzyką, która zrobiła na mnie duże wrażenie i niekoniecznie musi istnieć razem z filem jest muzyką do filmu "Piano Bar". Troche thiller, trochę historia miłosna. Fabuła taka sobie ale muzyka piękna (Michel Legrand) a śpiewa Patrici Kaas odtwórczyni jednej z głównych ról. Rolę męską kreuje Jeremy Irons. Polecam.

Przepadam za tym filmem, jest taki ...kojÄ…cy....


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#25 2006-03-02 13:34:58

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Caitriona, a pamiętasz może, jak prawie na końcu filmu obie bohaterki spotkały się na sali przesłuchań w tym barze i Zecie rozsypały się papiery, więc uklękła, aby je pozbierać. Pokazała wtedy nogę, a konkretnie porwane pończochy, które wcześniej Renee prała w więzieniu. Wtedy Velma spojrzała na nią w taki sposób, jakby wstyd jej się było przyznać przed rywalką, że tak cienko przędzie. Fajny moment!

Tak, pamiętam. Bardzo dobra scena. smile
Ogólnie to dziewczyny wypadły bardzo dobrze w tym filmie, ale jakoś Richard mnie nie zachwycił...


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB