Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-02-07 10:07:11

AineNiRigani
U¿ytkownik

Perswazje - zupełnie z innej beczki

Ciekawe streszczenie znalazłam:

Bohaterką powieści jest Anna Elliot, niezależna i szlachetna młoda panna. Poznajemy losy i charakter postaci; przede wszystkim będziemy świadkami rozwoju uczuć bohaterki, która osiąga dojrzałość i szczęście dzięki przyjaźni z dwiema niezwykłymi kobietami, udowadniając wszystkim, że kobiety i mężczyźni są sobie równi.

I jak wam siÄ™ podoba? :twisted:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#2 2006-02-07 10:17:47

Alison
U¿ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

która osiąga dojrzałość i szczęście dzięki przyjaźni z dwiema niezwykłymi kobietami, udowadniając wszystkim, że kobiety i mężczyźni są sobie równi.

Niezwykle intrygujące zdanie, jak "nietuzinkowo" można odczytać treść "Perswazji" wink


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#3 2006-02-07 10:47:18

Diana
U¿ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

Jakby nie wymienili imienia głównej bohaterki, to mogłabym mieć trudności z rozpoznaniem, że to książka Jane. I te 2 kobiety! Ludzie, one tam miały oczywiście ważną funkcję do odegrania, ale żeby aż tak! 8O


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#4 2006-02-07 18:10:12

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

To z tyłu okładki wydania Prószyńskiego, I suppose wink

Offline

 

#5 2006-02-07 18:26:53

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

To z tyłu okładki wydania Prószyńskiego, I suppose wink

Bardzo dobrze supposujesz big_smile


Mnie również zaintrygowało ostatnie zdanie o równości kobiet i mężczyzn za czasów JA :twisted: :twisted:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#6 2006-02-07 19:30:02

Alison
U¿ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

Na którymś wydaniu "Pod słońcem Toskanii" jakiś wybitny recenzent streścił film myśląc, że streszcza książkę, który to film się ma do książki jak pasta kawiorowa do pasty do zębów. Obydwie są w tubce. Obie historie dzieją się przy okazji kupowania domu w Toskanii... i to by było na tyle.


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#7 2006-02-09 19:06:44

Gosia
U¿ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

Nie wiem czy ktos juz podawal, ale wyszla ksiazka "Perswazje" - z cyklu Najpiekniejsze powiesci dla kobiet, w tlumaczeniu Przedpelskiej-Trzeciakowskiej. Wydawnictwo Hachette.
Wlasnie nabylam. Cena 19,90,-
Ale okazuje sie ze z tego cyklu wyszly takze inne ksiazki JA, w tym DiU, RiR, Opactwo Northanger, Mansfield Park. Przegapilam sad


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#8 2006-02-09 23:17:00

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

Polecam KKK jest chyba całośc, albo i duża część JA w przystępnych cenach (ok. 11 zł)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#9 2006-07-17 16:27:13

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

Oj ja się też złapalam na to zdanie o równości ale nie jestem bardzo rozczarowana. podobało mi się a ten list to mnie już zniszczył(pozytywnie)


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#10 2006-07-17 16:42:43

megg
U¿ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

Rozczarowana?? czytając książkę PO przeczytaniu tego zdania to można chyba być tylko pozytywnie rozczarowanym?tak..moim skromnym zdaniem...Cóż, jeśli się zna powieści Austen to zdanie o równości kobiet i mężczyzn w jej czasach mogłoby poważnie zastanowić i raczej wskazywać na fakt, że autor owej nieszczęsnej notki książki nie zna, podobnie jak to z przyjaźnią z dwiema niezwykłymi kobietami...powtórzę za moimi przedmówczyniami-nie sądzę, żeby one były AŻ TAK ważne;)

Offline

 

#11 2006-07-17 17:12:58

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Perswazje - zupełnie z innej beczki

TEż by tak nie powiedziała. Po prostu te notki z tyłu ksiązki to jakaś loteria albo trafia albo nie. Ale Perswazje mi sie podobały. Ale to Anna sama doszła do tego czego chce dzięki rozumowi ani jedna ani druga z tych szacownych niewiast nie mowiły( a wręcz przeciwnie) on jest twoim przeznaczeniem kochasz go i masz go usidlić


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB