Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2004-10-25 17:21:31

Kazik
(Admin)

Porcelana

Czy zwróciliście (przepraszam - zwróciłyście smile ) uwagę na porcelanę w "Dumie i uprzedzeniu" z 1995 r.? Podobała Wam się zastawa stołowa państwa Bennetów?


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#2 2004-10-25 17:52:08

dorotka
U¿ytkownik

Re: Porcelana

mi się w ogóle podoba ten styl. Porcelana jest rzeczywiście bardzo ładna, moja ukochana babcia miała podobną i mam w związku z tym jeszcze przyjemne skojarzenia big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#3 2004-10-26 13:21:35

ula
U¿ytkownik

Re: Porcelana

ja poza porcelaną próbuję kompletować drobiazgi do domu - świeczniki, kinkiety, stolik do kawy a ostatnio znalazłam komodę wypisz wymaluj pasującą do tej, która stała w salonie w Longbourn , choć niestety na razie jest poza moim zasięgiem finansowym :cry:

Offline

 

#4 2004-10-26 13:55:09

dorotka
U¿ytkownik

Re: Porcelana

a tak zmieniając trochę temat - co myślicie o sukienkach noszonych w tamtych czasach. Dla mnie nie są one szczególnie piękne, a jednak ich skromnośc i prostota ujmują.


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#5 2004-10-26 18:20:50

ula
U¿ytkownik

Re: Porcelana

oj no sukienki to przecież hit sezonu, zwlaszcza, ze moga znakomicie ukryc "drobne" niedoskonałości figury :oops: a tak serio to wyglądają na pierwszy rzut oka może mało kobieco, ale chyba jednak mimo wszystko dodają uroku.

Offline

 

#6 2004-10-26 21:16:30

Kazik
(Admin)

Re: Porcelana

Patrząc z "męskiego" punktu widzenia to ówczesna moda damska nie była zbyt atrakcyjna. To już raczej męskie stroje mogły przyciągać kobiece oko, zwłaszcza te obcisłe spodnie... 8O


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#7 2004-10-27 18:54:45

dorotka
U¿ytkownik

Re: Porcelana

no właśnie ciekawe jak oni się czuli w takich portkach. ja raczej nie lubię obcisłych, ale tamte po prostu się opinały 8O


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#8 2004-10-27 21:10:26

Kazik
(Admin)

Re: Porcelana

Czuli się pewnie tak samo jak kobiety które gorsetami na siłę poprawiały sobie sylwetkę (aż taki obyty nie jestem i nie wiem czy dotyczy to też czasów Jane wink


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#9 2004-10-28 10:16:15

dorotka
U¿ytkownik

Re: Porcelana

chyba nosiły gorsety, ale pewna nie jestem, bo te suknie były tak szyte, że w ogóle nie widać talii


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#10 2004-10-28 10:46:13

ula
U¿ytkownik

Re: Porcelana

gorsety chyba weszły nieco później w uzycie wraz z modą na talię osy i suknie ze stelażem wink

Offline

 

#11 2005-03-03 14:31:12

aga
U¿ytkownik

Re: Porcelana

W biografii o JA czytałam wzmiankę o ubiorach kobiecych. Otóż były one bardzo drogie, nawet guziki! A pranie też było bardzo pracochłonne!
Nawet się zastanawiam, po ile sztuk sukien mniej więcej posiadały ówczesne panie niezbyt zamożne, jak Elzbieta i Jane Bennet. O bogatych nawet nie wspomnę. O ile wiem, wiele ubiorów nawet przekazywano w spadku, bądź noszono całymi latami. Niestety tego w żadnym filmie nie uwidzisz. Przytoczę dla przykładu, ile to Fanny musiała się namęczyć, aby się ubrać na przyjęcie do państwa Grantów i jak Mary jej w tym pomagała.

Offline

 

#12 2005-03-04 22:05:31

karolcia
U¿ytkownik

Re: Porcelana

ja osobiscie chcialabym zyc w tamtych czasach,no nie na zawsze jakis czas bo uwielbiam ogromne domy z wielkimi ogrodami. Fascynuja mnie te posiadlosci jakie mieli bohaterzy,pokoje,hole,korytarze,piekne mebele,zastawy.Wspaniale parki i rosliny.Sniadaniowania,obiadowania i te bale u przyjaciol.Jakie oni mieli zmartwienia i problemy oprocz takich jak milosc,malzenstwo czy spadek.Naprawde tego wszystkiego jestem ciekawa i chcialbym przezyc to na wlasnej skorze


Żyj rozsądnie, a życie będzie piękniejsze.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB