Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2006-02-05 19:54:39

Diana
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Nawet widziałam dziś jeden z tytułów, ale coś nie przypominam sobie takiego opowiadania w twórczości Agathy. 8O Może pare odcinków dokręcili wykorzystując swoje pomysły. Zawsze też istnieje możliwość, że nie przeczytałam wszystkich krótkich opowiadań A. Christie, ale jednak... no nie wiem?


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#52 2006-02-05 19:57:40

Mrs_Darcy
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Ja w ogóle nie jestem pewna ile tych opowiadań miała Christie...roll Ale filmy niezależnie od wszystkiego warto obejrzeć! Zdążyły mnie już wciągnąć jak diabli. Na tym layoucie są m.in. właśnie bohaterowie: Poirot, Hastings, Holmes i Watson. :oops:

[URL=http://img316.imageshack.us/my.php?image=laystrona3ka.png]http://img316.imageshack.us/img316/6672/laystrona3ka.th.png[/URL]


Choć sercem rządzą nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w większej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

Offline

 

#53 2006-02-05 21:26:37

Diana
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

A ja ściągam osłem niektóre adaptacje powieści Agathy; moje ukochane opowiadanie to "Pułapka na myszy"(jest też sztuka), ale "trochę" rzeczywiście ich ona napisała. Ciężko spamiętać, ale nawet w krótkich formach Agatha umiała zawrzeć wiele treści i emocji.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#54 2006-02-05 21:42:46

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Nie tylko, dzisiaj widziałam nie tylko Herkulesa, ale ogólnie Agathe, tzn serie z ekranizacjami jej powieści - chyba.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#55 2006-02-08 21:14:26

Ammit
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Ja jestem właśnie na etapie robienia swoich napisów, bo oryginalne (tzn. te co można zciągnąć) do prowadzają mnie do szału smile

Ammicie Szary Mnichu - uśmiecham się do Ciebie pełnią mego uzębienia lol lol lol

Jak tylko będą gotowe, to będziesz pierwszą osobą której je prześlę big_smile


~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz świat jest w sercach tych, którzy nas kochają...

Offline

 

#56 2006-02-08 23:13:22

izek
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Nie tylko, dzisiaj widziałam nie tylko Herkulesa, ale ogólnie Agathe, tzn serie z ekranizacjami jej powieści - chyba.

od grudnia chyba jest raz Herkules Poirot (mój idol big_smile ) a raz miss Marple, a wszsytko wymiennie z Sherlockiem H


gg 5425654

Offline

 

#57 2006-02-11 22:00:58

Gosia
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

O osobistych kreckach nie bede tu pisac, ale nawiazujac do waszych postow, musze sie przyznac, ze ja tez lubie Poirota, ale tylko w wersji Davida Sucheta. Uwielbiam go big_smile jest taki zabawny.
Kupuje cala serie, choc po obejrzeniu paru odcinkow, juz zwykle odgaduje kto moze byc przestepca.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#58 2006-02-11 23:19:08

Diana
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Była taka wersja czarno- biała "ABC", raczej komediowa, często jest puszczana na kanale TCM. Okropność, normalnie wszystko przeinaczone, morderca nie ten sam, jakieś komiczne scenki; a nastawiłam się wtedy na wspaniałą rozrywkę. :cry: Ale za to nie wszystkie wersje są spartaczone; wiele jest wspaniałych.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#59 2006-02-12 00:05:08

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Moje kręćki są trochę (ale tylko trochę inne):
1. P&P oczywiście
2. Agata Christie (świetnie się czyta w podróży-wypróbowałam nie raz)
3. Dobry film (nie znoszę tylko horrorów i westernów) uwielbiam "Śniadanie u Tiffaniego" i Audrey Hepburn
4. Piotr Fronczewski (bezkrytycznie we wszystkim co zagrał i zagra)
5. Haft krzyżykowy (bzik kompletny)
6. Literatuta ogólnie pojęta ze szczególnym wskazaniem na Waldemara łysiaka
7. Muzyka - jazz, swing, tzw. poezja śpiewana i Kabaret Starszych Panów

Robin był fajny, ale nie wciągnął mnie.
I tak wogóle lubię wiedzieć co się wokół mnie dzieje

Offline

 

#60 2006-02-12 00:10:54

Diana
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Kaziuta, to prawda, że Agathę się świetnie czyta w podróży. A poza tym, zawsze mi przychodzi do głowy, jak akurat jadę pociągiem cena z "4.50 z Paddinngton", kiedy jedna z bohaterek jest świadkem morderstwa w jadącym na sąsiednim torze pociągu.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#61 2006-02-12 00:35:00

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Bardzo lubię "Dziesięciu murzynków" i "Zakończeniem jest śmierć", której to powieści akcja umieszczona jest w starożytnym Egipcie. Rzadkość wśród kryminałów.

Offline

 

#62 2006-02-12 01:03:15

Alison
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Moje kręćki są trochę (ale tylko trochę inne):
1. P&P oczywiście
2. Agata Christie (świetnie się czyta w podróży-wypróbowałam nie raz)
3. Dobry film (nie znoszę tylko horrorów i westernów) uwielbiam "Śniadanie u Tiffaniego" i Audrey Hepburn
4. Piotr Fronczewski (bezkrytycznie we wszystkim co zagrał i zagra)
5. Haft krzyżykowy (bzik kompletny)
6. Literatuta ogólnie pojęta ze szczególnym wskazaniem na Waldemara łysiaka
7. Muzyka - jazz, swing, tzw. poezja śpiewana i Kabaret Starszych Panów

Punkty 1, 3, 4 i 7 w 100%. W „Åšniadaniu...” uwielbiam scenÄ™ kupowania pierÅ›cionka ;-)
A znasz teatralnÄ… rolÄ™ Fronczewskiego - Cyrano de Bergerac? Jego monolog koÅ„cowy jest taki, że ja odlatujÄ™, a po finaÅ‚owych sÅ‚owach „mój biaÅ‚y pióropusz” leżę zemdlona ;-) To absolutnie niesamowity aktor, choć mnóstwo ma na swoim koncie jakichÅ› takich chybionych kroków – taki np. Franek Kimono. Nigdy nie mogÅ‚am zrozumieć po co siÄ™ w to zaangażowaÅ‚.
A za Kabaret Starszych Panów dałabym się pokroić na plasterki :-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#63 2006-02-12 10:00:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

W końcu ktoś z punktem 5!!! big_smile
Ja obecnie haftuję Dziewczynę z perłą. Trochę mnie wkuza ilość czarnego tła big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#64 2006-02-12 12:45:27

Gosia
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Mnie tez Fronczewski powalil Cyrano de Bergerac`iem. A tak rzadko to powtarzaja . Dla mnie w tej roli jest rewelacyjny.
Ten glos, te slowa, .... i w ogole. Swietna sztuka.
I wzrusza mnie scena ostatnia.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#65 2006-02-12 13:01:45

izek
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

O osobistych kreckach nie bede tu pisac, ale nawiazujac do waszych postow, musze sie przyznac, ze ja tez lubie Poirota, ale tylko w wersji Davida Sucheta. Uwielbiam go big_smile jest taki zabawny.

to tak jak ja - Suchet jako Poirot jest niepowtarzalny i dokładnie odpowiada moim wyobrażeniom big_smile


gg 5425654

Offline

 

#66 2006-02-12 13:02:41

izek
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

uwielbiam "Åšniadanie u Tiffaniego" i Audrey Hepburn

Audrey jest boska (to chyba nie jest określenie zarezerwowane dla CF wink ) ale ja wole "MyFair Lady" smile
od dłuższego czasu szukam tego w sklepach i na allegro, niestety bezskutecznie sad


gg 5425654

Offline

 

#67 2006-02-12 13:49:49

Gosia
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Audrey bardzo podobala mi sie w "Rzymskich wakacjach".
A i sam film przyjemny.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#68 2006-02-12 14:31:59

Diana
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

A czy może któraś z Was kojarzy film Anga Lee "Burza lodowa"? To taka słodko- gorzka opowieść o 2 amerykańskich rodzinach, której akcja toczy się chyba w okresie afery Watergate i prezydentury Nixona. Smieję się przy tym filmie często, a z każdym obejrzeniem podoba mi się on coraz bardziej; jest taki ironiczny, spokojny z pozoru, a w finale mam miejsce tragedia związana z tytułowym zjawiskiem atmosferycznym. A w głównych rolach plejada gwiazd: K. Klein, S. Weaver, Ch. Ricci, K. Holmes, E. Wood i najnowszy Spiderman, jak mu tam? Polecam gorąco ten film tym, którzy go jeszcze nie widzieli.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#69 2006-02-12 14:35:01

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Ja najbardziej lubiÄ™ SabrinÄ™.

P.S. Tobey MacGuire (pisownie mogłam pochrzanić)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#70 2006-02-12 15:11:51

caroline
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

A czy może któraś z Was kojarzy film Anga Lee "Burza lodowa"?

Zgadzam się, jest świetny! Z każdym filmem bardziej lubię Sigourney Weaver.

Offline

 

#71 2006-02-12 15:13:37

caroline
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

W końcu ktoś z punktem 5!!! big_smile
Ja obecnie haftuję Dziewczynę z perłą. Trochę mnie wkuza ilość czarnego tła big_smile

Dziewczyny, a gdzie można zobaczyć Wasze dzieła? Umieściłyście zdjęcia gdzieś w necie? Ja mając dwie lewe ręce i mało zapału do nauki jestem pełna podziwu dla wszystkich z takimi talentami.

Offline

 

#72 2006-02-12 15:38:35

Gosia
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Ja wole jednak "SabrinÄ™" - remake, z Harrisonem Fordem. I JuliÄ… Ormond.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#73 2006-02-12 15:42:15

Alison
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Ja wole jednak "SabrinÄ™" - remake, z Harrisonem Fordem. I JuliÄ… Ormond.

Metamorfoza Julii po powrocie z Paryża :-)
Jakbym była facetem to...wszyscy z drogi ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#74 2006-02-12 15:46:11

Gosia
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

To prawda, wyglada niesamowicie big_smile
Marzenie Kopciuszka wink

Moze by do tego Paryza pojechac ..... wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#75 2006-02-12 15:52:53

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Przepraszam,że nie cytuję komu odpowiadam, ale trochę się zebrało.
Obecnie haftujÄ™ arabskÄ… dziewczynÄ™ siedzÄ…ca pod pieknÄ… kolumnÄ….
Nie zamieszczałam nigdzie w necie swoich prac. Mogę ewntualnie dla zainteresowanych zrobić zdjęcia i przesłać meilem.
Piotra Fronczewskiego kocham od zawsze tzn. odkąd dotarło do mojej nastoletniej śwaidomości co to jest dobre aktorstwo i pociągający mężczyzna. Bo przeciez urodziwy nie jest, ale ten uśmiech jest boski, a jak śpiewa "To ostatnia niedziela... " to na miejscu tej odchodzącej zaraz bym została.
Cyrana de Bergerac mam nagranego na video i często zaglądam.
Na żywo widziałam Piotra w "Kaliguli" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i "Skizie". Co Wam będę tłumaczyć - cudowny!!!
Dobrze że jest nasz kilka wielbicielek bo łatwiej "rządz moc zmóc".
Podałam tylko jeden tytuł filmu z Audrey, ale kocham wszystkie. Dla mnie to aktorski ideał kobiecości.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB