Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2005-08-06 18:31:04

AineNiRigani
U¿ytkownik

Wywiad z Colinem Firthem

Mało kto wie, że scena wywiadu Bridget Jones z Colinem Firthem została nakręcona.
"Pewnego dnia po zakończeniu zdjęć, Renee została w stroju Bridget wczuwając się ponownie w graną postać, a Colin przebrał się w swoje ciuchy i stał się sobą. To jest wywiad Bridget Jones z Colinem Firthem"

BJ: Witam jestem na planie filmu...eee (zagląda do notatek) "Peacebroker" by przeprowadzić wywiad z Colinem Firthem, obiektem westchnień milionów pań i gwiazdorem wspaniałej adaptacji BBC "Duma i Uprzedzenie"
C.F (krzywy uśmiech): Między innymi. To było 10 lat temu.
BJ: Scena w której wychodzisz z wody była iście nieziemska. Miło mi cię poznać.
C.F: Mnie też bardzo miło cię poznać (chociaż my wiemy, że zaraz będzie tego żałował big_smilebig_smile)
BJ: Chcemy dzisiaj poznać prawdziwego Colina Firtha, skomplikowanego mężczyznę w mokrej koszuli.
Pamiętasz jak w "Dumie i Uprzedzeniu" musiałeś wskoczyć do jeziora?
C.F: Tak
BJ: Czy aby nakręcić kolejne ujęciezdejmowałeś mokrą koszulę i zakładałeś suchą?
C.F: Chyba tak. Tak. A w tym filmie ... (zaczyna bawić się palcami)
BJ: Ile ujęć musieliście nakręcić? Z nurkowaniem do jeziora.
C.F: Sceny ze mną kręciliśmy w zbiorniku na Ealingu. Scenę w powietrzu nakręcili z dublerem.
BJ (z oburzeniem): Wyglądał jak pan Darcy!!
C.F (wymownie gestykulując wokół twarzy): Miał doklejone baki
BJ: A czy przy skoku do jeziora w "To właśnie miłość" też miałeś dublera?
C.F: Nie tamto jezioro ma niecały metr głębokości. Nakręciłem scenę siedząc.
BJ (z triumfem): Więc to byłeś ty w wodzie?
C.F: No tak. Widać mi tylko głowę
B.J: A aktorka też siedziała? Ta miła Włoszka
C.F (patrząc jak na UFO): Tak, oboje siedzieliśmy
BJ: Czy nie jest dużo niższa od ciebie
C.F: Jest. Może więc klęczała. Nie wiem. I jest z Portugalii
BJ: (konspiracyjnie szepcząc) Nikt by nie poznał (wzrok Colina wyraża mieszaninę uczuć wśród których zdecydowanie dominuje panika).
Nie sądzisz, że reżyser i scenarzysta filmu To właśnie miłość - Richard Curtis spłodził własny gatunek komedii wielonarracyjnej?
C.F: (z lekka zemdlony i obrzydzony) SÅ‚ucham?
BJ: Spłodził ... własny ... gatunek
C.F: Chyba nie rozumiem pytania
BJ (wczuwając się z zachwytem przy każdym wymawianym wyrazie): No, czy spłodził... własny gatunek? (wzrok triumfująco-wyczekujący)
C.F: Film jest miejscami bardzo śmieszny. Poza scenami z Hugh Grantem ( tutaj lekkie spalnie uśmieszkiem. Szybki rzut kamery na uśmiechniętą Jones. Colin kontynuuje bawiąc się palcami). W filmie Peacebroker, w którym gram pracownika ONZ w Rwandzie...
BJ: Przepraszam, czy to prawda, że w scenariuszu do "Dumy i uprzedzenia" (mina Colina wyraża "O matko, znowu!") miałeś zapiski typu "wyobraź sobie, że pan Darcy dostaje wzwodu?" (dziwny triumf na twarzy panny Jones)
C.F: Tak, to prawda
BJ: Czy łatwo to było... no wiesz, zagrać?
C.F: Wzwód?
BJ: (pensjonarski chichocik)
C.F: Na szczęście robili ujęcia twarzy
BJ: Acha! (kolejny chichocik) Często zdarza ci się grani takich scen?
C.F: Nie na szczęście tylko ten jeden raz musiałem symulować wzwód (wielce sugestywne spojrzenie "Chciałbym być gdzieś indziej big_smile)
BJ: W swoim nowym filmie nie wpadasz chyba do stawu?
C.F: Nie, akcja tego filmu rozgrywa siÄ™ w pustynnym ...
BJ: Czy mogę coś wyjaśnić? Czy do sceny w mokrej koszuli, po skoku do jeziora (Colin wzdycha zrezygnowany), spryskiwali cie stale wodą?
C.F (z lekka zdenerwowany): Nie pamiętam. Chyba tak. Rzeczywiście tak było. Tak.
BJ:Dziękuję Colin. Powodzenia przy kręceniu nowego filmu. Wywiad z panem Darcym przeprowadziła Bridget Jones (chichocik). Przepraszam z Colinem Firthem na planie filmu Peacemaker ...
C.F: ... broker
BJ: Peacebroker. Dziękuję


BJ: Poszło świetne!!! Dzięki. Ale nie rozmawialiśmy o twoim nowym filmie
C.F (ze szczęsciem w oczach że to już koniec i sztucznym uśmiechem): Nie szkodzi.
BJ: Miło cię było w końcu poznać. Nie pogniewasz się, jak zapytam jeszcze o scenę w mokrej koszuli?
C.F: SÅ‚ucham.
BJ: Wiesz, że ci było widać sutki?
C.F: Cudownie było cię poznać ( i tutaj Colin dał dyla)
BJ: Pa!! (tutaj panna Jones prezentuje serię uśmiechów, chichotów "ochów" i "achów" nastolatki, która spotkała słynnego gwiazdora i uderzyło jej trochę na głowę ).


Ogólnie dodam, że przez cały wywiad Colin patrzył na Bridget z przerażeniem i obrzydzeniem, czasem pomieszanym z paniką. Zwłaszcza przy pytaniu o gatunek wielonarracyjny big_smile (ja tak zawsze patrzę na szarańcze i inne pochodne jej padalce, a mój brat na dzieci). Wyjątek stanowi moment po stwierdzeniu, że sceny z Hugh w "To właśnie miłość" nie są dość śmieszne. Widać, że pan Fith pekł i się lekko spalił - co jest moją ulubionym momentem w tym wywiadzie big_smile big_smile - Ale kamerę umiejętnie przenisiono na pannę Jones. Ona jako blondynka mogła się śmiać big_smilebig_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#2 2005-09-16 12:42:12

agnes_13
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Gdzie to można zobaczyć?? Popłakałam sie ze śmiechu!!! lol

Czyżby tylko na DVD??

Aga


Agnes

Offline

 

#3 2005-09-16 13:42:17

Aga85
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Tak, ten wywiad, podobnie z resztą jak wiele innych dodatków specjalnych, jest na DVD. Jest naprawde super lol

Offline

 

#4 2005-09-16 14:27:32

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Acha, na DVD. Mogę przegrać. Mam BJ I i II z dodatkami big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#5 2005-09-16 14:41:06

Aga85
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Ja też to mam jeśli chcesz ( obie części ). Mogę Ci przegrac albo razem z filmem albo tylko same dodatki wink

Offline

 

#6 2005-09-16 14:58:34

agnes_13
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Oczywiście ..
i teraz którą mam wybrać??? lol

Aga85 ponieważ znasz mój adres to poproszę info dot. szczegółów na pocztę smile
Aga z Lublina wink


Agnes

Offline

 

#7 2005-09-22 14:42:01

agnes_13
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

lol lol lol lol Po prostu płakałam ze śmiechu. Biedy Colin!!!


Agnes

Offline

 

#8 2005-09-22 17:19:03

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

lol lol lol lol


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#9 2005-09-28 14:32:04

agnes_13
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Przeczytłam już setki wypowiedzi Colina firth nt. jego niechęci do roli Pana Darcy. Wyobraźcie sobie że w jednym z wywiadów stwierdził : "All in all, I can't complain," he concludes with a wry smile. "I'm not mobbed on the streets. Which is just as well because most of my fans are very old ladies." lol lol lol lol

No to nas podsumował!!! lol lol lol

Inne wywiady na stronce :
http://www.geocities.com/kgjart/CFCareer_Index.html

A tak wracając do jego niechęci to wcale mu się nie dziwię. Dla aktora to klęska. U nas podobnie było z S.Mikulskim i J.Gajosem. Ale myślę , że inne role CF są równie fascynujące. Wczoraj obejrzałam ponownie "Angielskiego Pacjenta" . Film kupiony tylko dla jego roli. i obejrzałam tylko klatki z CF :oops: Tak na marginesie to RFiennes jest "przerażająco zimną rybą". wink

W jednym z wywiadów CF pytał co jest takiego seksownego i pociągającego dla kobiet w sławetnym skoku do wody w P&P.
I tak sobie pomyślałam, że poza czysto fizycznym pięknem CF jako mężczyzny tj. wysoka i szczupła figura, ach!! te bary , dołeczek w brodzie i policzkach :oops: :oops: :oops: etc etc etc etc
to stworzył w roli Pana Darcy kreację męzczyzny o którym każda z nas marzy.
Męskiego, "twardego" , może nawet nieco chłodnego i oschłego na zewnątrz. A w środku istny wulkan, namiętny, czuły, "kind", myślę że wrecz czasami nieśmiały ( przypomnijecie sobie ten rozdzial gdzie tłumaczy się Lizzy i Płk. Fitzwilliamowi dlaczego nie tańczył podczas pierwszego spotkania z Lizzzy). 8O
A najśmieszniejsze jest to że sam CF w ocenie postaci Pana Darcy stwierdził że był on brdzo namiętnym człowiekiem. I tak go zagrał.
I co się teraz dziwi że my staruszki tak szalejemy??? wink


Agnes

Offline

 

#10 2005-09-28 15:25:58

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Zgadzam się ze wszystkim oprócz tego co dotyczy Rappha Fiennesa. Uwielbiam go w Angileskim Pacjencie! Jak stoi na schodach hotelu, albo ich rozmowa w wannie, albo ta scena miłosna w czasie bozonarodzeniowego przyjęcia, mmmm.... Uwielbiam, w żadnym razie zimny, absolutnie nie! wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#11 2005-09-28 16:48:09

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

most of my fans are very old ladies." lol lol lol lol
No to nas podsumował!!! lol lol lol
I co się teraz dziwi że my staruszki tak szalejemy??? wink

Ech, z tego wynika, że chyba czas zastanowić się nad swom leciwym wiekiem i pomyśleć o emeryturze big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#12 2006-02-03 22:59:32

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Sorki, że odrzebuję stary temat, ale ja mam DVD "Dziennika..." i tam nie ma takiego wywiadu. A chciałbym go zobaczyć...


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#13 2006-02-03 23:04:11

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Hmm. Sa 2 wersje DVD - z dodatkami i bez.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#14 2006-02-03 23:09:25

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Hmm. Sa 2 wersje DVD - z dodatkami i bez.

Ale moje wydanie posiada dodatki 8) np. 2 teledyski, sceny usunięte, artykuły prasowe. smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#15 2006-02-03 23:20:03

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Wejdź do bonusów, a następnie wybierz sobie Marka Darcyego i tak druga pozycja to jest TEN wywiad.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#16 2006-02-03 23:24:35

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Wejdź do bonusów, a następnie wybierz sobie Marka Darcyego i tak druga pozycja to jest TEN wywiad.

Dzięki za pomoc Aine, ale ja mam chyba jakieś okrojone te dodatki. Nie mam możliwości wyboru postaci... Nic trudno. Czytając Twój tekst też się naśmiałam big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#17 2006-02-03 23:28:45

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

No to mnie zaskoczyłaś. U mnie producentem jest Universal Pictures Poland

Na okładce jest opis materiałów dodatkowych. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja mam zaznaczony wywiad jako przedostatni podpunkt.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#18 2006-02-03 23:32:34

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Już mówię co jest u mnie: Komentarze reżysera, Za kulisami, Artykuły prasowe, Sceny niewykorzystane, Dwa teledyski.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#19 2006-02-03 23:39:11

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Przyszło mi jeszcze do głowy, że może my mówimy o II czesci, a Ty o I?

Jesli jednak obie myślimy o Pogoni za rozumem to oto mój spis materiałów:
- wypad do Austrii - jak krecono sceny na stoku
- sceny usunięte z komentarzem reżysera
- przewodnik po tajlandii - jak krecono sceny w tropikach
- bojka miedzy Danielem a Markiem
- quiz interaktywny - jaki jest twoj ideal faceta
- mark i Bridget na zawsze? Colin Firth i Renee Zellweger analizujÄ… zwiÄ…zek Marka i Brisget
- wywiad Bridget Jones z Colinem Firthem
- efekty specjalne - opustoszały Londyn


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#20 2006-02-03 23:46:03

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Przyszło mi jeszcze do głowy, że może my mówimy o II czesci, a Ty o I?

Matko!!! Ale ja ograniczona jestem :oops: :oops: Pewnie, ze myślę o pierwszej części. O matko...


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#21 2006-02-03 23:48:38

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Tak myślałam jak napisałaś o dwóch teledyskach big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#22 2006-02-03 23:51:16

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

To teraz wszystko jasne big_smile big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#23 2006-02-04 01:22:29

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

A propos wywiadów, to w lutowym numerze PANI jest prawdziwy wywiad z Colinem. Bardzo lubię Colina, a po przeczytaniu tego wywiadu jeszcze bardziej.

Offline

 

#24 2006-02-04 15:19:53

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

A propos wywiadów, to w lutowym numerze PANI jest prawdziwy wywiad z Colinem. Bardzo lubię Colina, a po przeczytaniu tego wywiadu jeszcze bardziej.

Lutowy numer PANI powiadasz? Trzeba będzie się zainteresować big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#25 2006-02-08 20:15:27

zandam
U¿ytkownik

Re: Wywiad z Colinem Firthem

Mam nadzieję,że jeszcze jest do zdobycia :? Lubię Colinka i oglądałam prawie wszystkie filmy wydane w Polsce i nie tylko,w których grał jakieś role. Eh wzdychałam przy "Dziewczyna z perłą" , "Duma i uprzedzenie" oraz "Bridget Jones" ,a śmiałam się np. przy "Bądźmy poważni na serio" i " Czego pragną dziewczyny"(scena z lustrem;-)
Aha i moje gratulacje dla AineNiRigani ,która świetnie opisała wyrazy twarzy Colina lol

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB