Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-01-23 22:59:19

Ammit
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

To muszę się do Ciebie łaaadnieee uśmiechnąć big_smile


~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz świat jest w sercach tych, którzy nas kochają...

Offline

 

#27 2006-01-24 17:51:22

Caitriona
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Mam na myÅ›li dokÅ‚adnie ten z Michaelem Praedem: http://robin.hood.tv.filmweb.pl/Robin,H … m,id=36298

czyli z Clannad :d
Mam ścieżkę dzwiekowa. to dzieki niej pokochałam Clannad big_smile

Pamiętam dobre, stare czasy - gdy serial leciał w TV całe podwórko pustoszało. Wszystkie dzieciaki siedziały przed telewizorami. Ja oczywiście również big_smile A "Clannad" baardzo lubie.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#28 2006-01-24 20:15:17

Ammit
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Dlatego zmaltretowałam kogo trzeba i mam ten serial na płytce big_smile


~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz świat jest w sercach tych, którzy nas kochają...

Offline

 

#29 2006-01-24 21:07:06

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Dlatego zmaltretowałam kogo trzeba i mam ten serial na płytce big_smile

A na liscie go nie umieściłaś!!!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#30 2006-01-24 21:08:49

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

To muszę się do Ciebie łaaadnieee uśmiechnąć big_smile

Ech kochana, się wymienimy big_smile Ty masz serial, ja soundtrack big_smile Z Ostatniego Mohikanina też mam. Rewelacyjny. |Zreszta mam kilkanaście (dziesiąt) soundtrackow. Do wyboru do koloru big_smile Lubię muzykę filmowa big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#31 2006-01-24 23:46:39

Diana
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Ja też uwielbiam muzykę z fimów. Pewnie dlatego, że wtedy jakaś melodia czy nawet piosenka może mi się jakoś łączyć z historią opowiedzianą w filme. Nie jest odseparowana, lecz czasem nawet uzupełnia cały obraz i stanowi jego ważny element. Weźmy chociażby piękne motywy muzycz. w "Titanicu". Ciekawa jestem głównego motywu w nowej "Dumie"; będę musiała go wychwycić podczas oglądania. A przeczytałam już tutaj pare opinii na ten temat i zdania są raczej pozytywne. smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#32 2006-01-25 00:06:26

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Na mnie najwieksze wrażenie zrobił soundtrack do Ostatniego Mohikanina, Wiedźmina, Gangów NY, czy Quo Vadis


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#33 2006-01-25 11:50:58

Diana
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Trudno byłoby mi podać 1 ulubiony tytuł filmu z piękną ścieżką dźwiękową, ale np. bardzo lubię OST z filmów animowanych("Król lew", "Tarzan"); zachwyciły mnie także melodie z "Władcy Pierścieni". A z polskich produkcji to chyba "Ogniem i mieczem" było niezłe.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#34 2006-01-25 15:08:15

Gitka
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

A pamiętacie film "Misja" (1986), wspaniała muzyka i gra aktorów Jeremy Irons i Robert De Niro?

Offline

 

#35 2006-01-25 15:39:17

Alison
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

A pamiętacie film "Misja" (1986), wspaniała muzyka i gra aktorów Jeremy Irons i Robert De Niro?

Film był przepiekny, a muzyka taka, że zaplątywała się we włosy i chodziła razem z Tobą po świecie. Ale jakoś nie mogłam się nigdy zmusić do powtórnego obejrzenia tego filmu ze względu na finałową scenę, kiedy Jeremy niesie monstrancję prowadząc tych Indian na rzeź a oni ufnie za nim podążają. W tym czasie (widziałam ten film na Konfrontacjach) pokazywali też taki nagradzany film dokumentalny "Szczurołap" i tam też była taka straszna scena, jak tytułowy bohater prowadzi za sobą stada oswojonych szczurów, żeby je potem wszystkie wymordować. Taką miał metodę, najpierw je oswajał, zdobywał ich zaufanie, a potem skutecznie eliminował, wykorzystując to, że one szły za nim wszędzie jak za panią matką. To skojarzenie dotyczące tego pochodu bezmyślnych ofiar, jest tak silne, że poza muzyką trudno mi powtórnie obejrzeć Misję, ale panowie JI i RDN obydwaj w tym filmie byli the best.


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#36 2006-01-25 18:04:03

Diana
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Rzeczywiście, straszne są tego rodzaju sceny i powiem Ci, Alison, że ja też nie garnę się do oglądania ich.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#37 2006-01-29 00:21:02

fringilla
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Och, jak byłam bardzo młoda to zdarzało nam się z psiapsiólką całować ekran telewizora jak Robin Hood leciał. Jak on mi się podobał, ten Michael Pread. Później doceniłam klimatycznośc tego serialu. Nie tylko ze względu na muzykę, która rzeczywiście jest rewelacyjna! Do dziś uważam, że to jedna z najlepszych ekranizacji przygód Robina z Sherwood.

Moje kręćki:
* serial Buffy the Vampire Slayer i jego spin-off Angel
* Jane Austen oczywiście i wszystko co się z nią wiąze
* siostry Bronte
* Gabriel Garcia Marquez
* kino - lubię nie tylko oglądać filmy, ale wiedzieć co sie dzieje na rynku, znać nazwiska aktorów, reżyserów itp. (coraz częściej przekonuję się, że to rzadkość sad)
* literatura fantasy oraz inne odmiany fantastyki, ale nie wszystkie wink
* scrapbooking (ciągle mam za mało czasu!), decoupage, ceramika, robienie bizuterii (wciąż za mało czasu!)
* jestem uzależniona od muzyki - uwielbiam szeroko rozumianego rocka, ale nie tylko
* zespłół The Beatles
* herbata
* eksperymentowanie w kuchni i robienie przyjęć
* internet - jestem uzależnione sad
* Jeżycjada, serial Lost, dobre seriale kryminalne, zabawy Photoshopem i Movie Makerem - dopiero się uczę

Celowo nie numerowałam...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#38 2006-01-29 10:52:46

Diana
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Jak to zwykle bywa, sporo "kręćków" nas łączy: Lost uwielbiam, to mój ulubiony serial od paru lat ( i jeszcze "Gotowe na wszystko"). Żałuję, że nie mam czasu (stała dolegliwość wśród nas wink ) na częstsze buszowanie w kuchni, ale po prostu jak chcę coś z matką upitrasić, to niezmiennie kończy się to kłótnią.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#39 2006-01-29 14:04:37

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

wystarczy spojrzec na watki typu "jakiej muzyki słuchacie", "jakie ksiazki czytacie", "jakie macie pasje", "jakie filmy lubicie".
big_smile
Dominuje Sapek, Tolkien, LOST, troche rocka (Bon Jovi) a reszty podsumowan juz nie pamietam.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#40 2006-01-29 21:47:04

Ammit
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

LFN, Roobin, JA, podróże, NG, Angielski no i BS oczywiście smile


~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz świat jest w sercach tych, którzy nas kochają...

Offline

 

#41 2006-01-29 22:05:57

Georginia
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Ostatnimi czasy kręćka mam na film P&P 2005....4 razy w kinie i plakat 1,80 na 1,20 (pół pokoju zasłania)!!!To już się nazywa fobia!
Pozostałe
-serial Robin of Sherwood (oglądam co drugi dzień)
-szczelanie z Å‚uku (naturalna konsekwencja ;-)
-książki,książki,książki
-Irlandia
-muzyka świata
-skrzypki
-konie
-fotografia
-....no dobrze,internet:-)

Offline

 

#42 2006-01-29 22:09:58

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Ostatnimi czasy kręćka mam na film P&P 2005....4 razy w kinie i plakat 1,80 na 1,20 (pół pokoju zasłania)!!!To już się nazywa fobia!
Pozostałe
-serial Robin of Sherwood (oglądam co drugi dzień)
-szczelanie z Å‚uku (naturalna konsekwencja ;-)
-książki,książki,książki
-Irlandia
-muzyka świata
-skrzypki
-konie
-fotografia
-....no dobrze,internet:-)

No to kochana, podzielam wszystkie Twoje pasje prócz koni i skrzypiec. Koniec zastąpmy kotami, a skrzypce - gitarą i drumlą big_smile
Szczelanie - jedynie II stopnia.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#43 2006-01-29 22:49:22

Georginia
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

no prosze!a myślałam,że się tak różnimy he he:-)
Koty tez uwielbiam,gitarę również...ale zdecydowanie wole jak ktoś inny niż ja niej gra,najlepiej mężczyzna:-)

Offline

 

#44 2006-01-29 23:35:06

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Hmm ja tez. No ale przy ognisku wszystkie chwyty dozwolone, nie?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#45 2006-01-29 23:49:52

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

no prosze!a myślałam,że się tak różnimy he he:-)

Podejrzewam, ze wiecej łączy niż dzieli big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#46 2006-01-30 22:54:07

Ammit
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Ostatnimi czasy kręćka mam na film P&P 2005....4 razy w kinie i plakat 1,80 na 1,20 (pół pokoju zasłania)!!!To już się nazywa fobia!
Pozostałe
-serial Robin of Sherwood (oglądam co drugi dzień)
-szczelanie z Å‚uku (naturalna konsekwencja ;-)
-książki,książki,książki
-Irlandia
-muzyka świata
-skrzypki
-konie
-fotografia
-....no dobrze,internet:-)

To widzę wspólnego kręćka smile - Roobin smile Ja jestem właśnie na etapie robienia swoich napisów, bo oryginalne (tzn. te co można zciągnąć) do prowadzają mnie do szału smile


~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz świat jest w sercach tych, którzy nas kochają...

Offline

 

#47 2006-01-30 22:58:08

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Ja jestem właśnie na etapie robienia swoich napisów, bo oryginalne (tzn. te co można zciągnąć) do prowadzają mnie do szału smile

Ammicie Szary Mnichu - uśmiecham się do Ciebie pełnią mego uzębienia lol lol lol


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#48 2006-02-05 14:40:44

Mrs_Darcy
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki


2 Agatha Chistie

Diano, a Conan Doyle? Może uda mi się tu znaleźć miłośnika klasycznych kryminałów z detektywami w rolach głównych. lol Agathę już mamy... tongue


Choć sercem rządzą nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w większej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

Offline

 

#49 2006-02-05 18:00:19

Diana
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Uwielbiam kryminały, choć bywają lepsze i gorsze. Czytałam trochę Conan Doyle'a- jakieś opowiadania np. tajemnica takich starych okularów (nie przytoczę dokładnego tytułu, bo to był taki rodzaj okularów, których nazwę pisze się po fr.). No i oglądałam "Psa Bascervillów" i jeszcze jakiś film z sir Rogerem Moorem w roli Holmes'a. A głównie kojarzy mi się ten cykl książek z przytulnym wnętrzem domu detektywa, które kontrastuje z panującą na zewnątrz mgłą i pluchą.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#50 2006-02-05 19:22:59

Mrs_Darcy
U¿ytkownik

Re: osobiste kręćki

Hihi, a mnie kojarzy się raczej z mrocznymi sprawkami. wink Ostatnio wydają w kioskach serię filmów z Poirotem i Holmesem. Polecam!


Choć sercem rządzą nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w większej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB