Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#76 2006-01-21 23:23:25

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Jeśli o marzenia chodzi to:
Johnny Depp i ja...
big_smile big_smile big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#77 2006-01-22 18:37:51

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

@Nastazja, kochasz Jaśka Ahonena??? Jeszcze bardziej Cię uwielbiam :*

Co do moich ulubionych par (oprócz tych z powieści J.A.)

-Han Solo (<3) i księżniczka Leia (Star Wars)
-Pary z powieści Małgorzaty Musierowicz - Kreska i Maciek, Gabrysia i Grześ etc.

Offline

 

#78 2006-01-22 20:18:12

Ammit
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Lubisz Musierowicz... Fantastycznie smile


~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz świat jest w sercach tych, którzy nas kochają...

Offline

 

#79 2006-01-22 20:26:45

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Też tak sądzę wink Rozumiem że Ty też... ulubione postaci, pary?

Offline

 

#80 2006-01-22 20:45:28

Ammit
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Podobnie jak wymieniane wcześniej z dumy, podobnie jak te które wymieniłaś z Małgorzaty, oraz oczywiście Nikita i Michael oraz Robin i Marion big_smile


~Ammit~
---------------
GG:5777025
Tlen: ammit

Nasz świat jest w sercach tych, którzy nas kochają...

Offline

 

#81 2006-01-29 11:18:09

Alison
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

W Wasz schemat wpasowujÄ… siÄ™ chyba George Clooney i Michele Pfeiffer z One happy day smile


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#82 2006-01-29 15:11:39

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Han Solo i Leia byli już wymieniani oczywiście.
Pary od Musierowicz pasują, ale nie wszystkie, akurat Gabrysi i Grzesia bym nie zaliczyła do omawianej kategorii.
Tajemniczy Opiekun, świetna książka, rzeczywiście doakonale pasują Agatka i Ojczulek-Pająk wink

Jeśli chodzi o marzenia:
Spike i ja
Wiedźmin i ja

Aragorn i ja
Darcy i ja
Książę Koźlarz i ja
D'Almasy i ja
Han Solo i ja
James Marsers i ja
Colin Firth i ja

Jednak wolę postaci fikcyjne. Miłość idealnie platoniczna wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#83 2006-01-29 15:23:42

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Wsty i hanba zapomnialam o najwazniejszej parze:

Eomer i ja big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#84 2006-01-29 15:44:04

Alison
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Ja tam skromnie.
George Clooney i ja...
"Is he single? I believe so..." wink


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#85 2006-03-16 11:52:42

Irish
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Kate i Joe z "Masz wiadomość". Wprostu czuję zapach margaretek które jej przyniósł big_smile
Å‚adna jeszcze para J. Cusack i J. Roberts w "Ulubiencach Ameryki"

Offline

 

#86 2006-03-16 13:03:59

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Margaret Hale i John Thornton z "North & South".
(Uwielbiam ten serial...)


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#87 2006-03-16 15:34:09

Gitka
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

A ja z całego serca popieram Catrionę Margaret Hale i John Thornton - wspaniała para. Jak ja mogłam ich wcześniej nie znać? Sama się dziwię.

Offline

 

#88 2006-03-16 17:20:57

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Scarlett i Rett. Nie wiem czemu...może dlatego, że się kochali, byli dla siebie stworzeni a tu nic z tego....smutne to.
A z takich hmmm............nierealnych..... wink
Ja i Keanu Reeves lol


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#89 2006-03-16 17:52:39

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Szpicbródka i Anita czyli Piotr Fronczewski i ja

Offline

 

#90 2006-03-16 18:33:27

Diana
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Elijah Wood i ja. :oops:


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#91 2006-03-16 19:15:08

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Hmmm... zgubiłam się, czy mówimy o parach filmowych, czy powieściowych? :-)

Bo jak literatura, to... Faramir i Eowyn, Elizabeth i Darcy, Heathcliff i Cathy... Czasem iskrzy tylko z jednej strony, ale za to jak! Bohun, Wokulski - ech, czemu nie trafili na odpowiednie kobiety!


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#92 2006-03-19 23:38:54

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Gosia, to chyba tak świat funkcjonuje, że miłość nieszczęśliwa i niespełniona działa na wyobraźnię. Nad Bohunem serce mi pękało od kiedy przeczytałam OiM w podstawówce. Pęka mi do dziś. Chyba bardziej cierpiałam tylko wtedy, kiedy Książę nie pokochał Syrenki od Andersena. Uwielbiałam Kmicica, kiedy Oleńka nie chciała go kochać, bo potem to już tylko "ran twoich jam niegodna całować" i tyle. I w ogóle wszystko na etapie niepewności, wątpliwości i dążenia jest ciekawe i medialne. W życiu - brrrrr

Offline

 

#93 2006-03-19 23:59:54

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Gosia, to chyba tak świat funkcjonuuje, że miłość nieszczęśliwa i niespełniona działa na wyobraźnię. Nad Bohunem serce mi pękało od kiedy przeczytałam OiM w podstawówce. Pęka mi do dziś. (...)I w ogóle wszystko na etapie niepewności, wątpliwości i dążenia jest ciekawe i mudialne. W życiu - brrrrr

O tak, w literaturze opisy takich uczuć, wątpliwości robią zawsze na mnie ogromne wrażenie. W życiu... ech, lepiej, żeby takie sytuacje się nie zdarzały. Bohun jest jednym z moich ukochanych bohaterów literackich, bardzo lubię też kreację Domogarowa, który wpasował się dokładnie w moje wyobrażenia.


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#94 2006-03-20 00:09:57

Ania
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Hmm! Bohun - jeśli w skórze Domagarowa mógłby być, ale dla Helenę zdecydowanie wolę ze Skrzetuskim. Mimo wszystko jednak z sienkiewiczowskich typów zdecydowanie wolę Kmicica... Oczywiście podpisuję się pod Faramirem i Eowyn, Darcym i Elizabeth. Dopisuję zamiast Heatklifa Hana Solo i Leję - zdecydowanie należę do zwolenniczek zakończeń "...i żyli długo i szczęśliwie..."

Offline

 

#95 2006-03-20 01:22:27

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Nie ma jak Bohun, szczególnie w skórze Domagarowa wink
Co ty mnie uczyniła, ne znaju, ale to znaju, że jeśli ja tobie nieszczęście, to i ty mnie nieszczęście. Żeby ja ciebie nie pokochał, byłby ja wolny jak wiatr w polu i na sercu swobodny, i na duszy swobodny (...) ale przez ciebie ja rozum stracił. Ty by mnie, gdzie chciała, zawiodła - ja by ci krew oddał, duszę by oddał. (...) Oj, ciężko, oj, ciężko! żal sercu mojemu. Ni z tobą żyć, ni bez ciebie, ni z dala, ni z bliska - ni na górze, ni na dolinie - hołubko ty moja, serdeńko ty moje! - uwielbiam ten rozdział


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#96 2006-03-20 11:03:36

Alison
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

O mamuśko, serce me dziewczęce niesamowicie przy całej Trylogii palpitowało. Z bohaterów zdecydowanie Bohun (co miał mnie na koniu uwieźć w kwitnący step ;-)) i pan Kmicic co to "był gorączka wielki" ale jak już kochał to z wszystkimi przyległościami :-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#97 2006-03-20 11:04:36

Gitka
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Ach Caitriona, pięknie że przepisałaś ten urywek. Zachęciłaś mnie do kolejnego przeczytania "Ogniem i mieczem". A jeśli zabraknie czasu, poczytam tu choć namiastkę...

Offline

 

#98 2006-03-20 12:14:14

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Nie ma jak Bohun big_smile
Jest to jeden z lepszych, moim zdaniem, fragmentów powieści wink
Sama również nabrałam takiej ochoty na powtórkę z Trylogii, że już wyciągnęłam kniżki i teraz czekają na stoliczku, żeby się za nie zabrać.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#99 2006-03-20 18:17:28

Diana
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Pamiętam, że jak z klasą wyszliśmy z kina po obejrzeniu "Ogniem i mieczem" Hoffmana, to odbyła się narodowa dyskusja (nawet podczas wf-u!), który był fajniejszy: Bohun czy Skrzetuski? Chyba wygrał ten pierwszy, o ile mnie pamięć nie myli. 8)


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#100 2006-03-20 18:19:41

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Bohun zawsze wygrywa. Co dziwne, w podobnym rankingu Azja-Michał, wygrywa Wołodyjowski. Może dlatego, że nie jest taki spiżowy i idealny jak Skrzetuski?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB