Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2008-01-18 14:58:24

maenka
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Film fantastyczny; Dużo lepszy od książki. Co ja mówie o niebo lepszy, bo książka taka trochę smętnawa.
Bardzo dobrze sie bawiłam. Świetne odniesienia do JA. Mój mąz ktory czytał tylko DiU i oglądał ze mna jeszcze większość filmów na podst. JA (ale wiadomo , że film to nie książka) też się dobrze bawił i dobrze film odbierał.

A Grigg? No cóz Grigg i Jocelyn to odrębny temat.

Offline

 

#27 2008-01-18 15:31:39

Admete
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

To ciepły sympatyczny film. Mnie bawiło odczytywanie aluzji do powieści Jane :-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#28 2008-01-18 20:09:11

Vasco
Administrator

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Buuu, na jakiej ja prowincji mieszkam sad Gdzie mam to obejrzec?! sad

Offline

 

#29 2008-01-21 10:09:24

Loana
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Oki, zadam glupie pytanie - jakie tam byly aluzje i odniesienia do Jane Austen? Film widzialam tylko raz, wiec nie zalapalam za duzo tongue. Z przyjemnoscia dowiem sie co przegapilam.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#30 2008-01-21 13:31:17

Ela
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Mi utkwiło w pamięci stwierdzenie, że boharerki JA miały swoje sekrety, o których nawet JA nie wiedziała - to było dobre.
Tylko przykładem miała być rzekomo odmienna orientacja Charlotty Lucas (o ile dobrze pamiętam) - to wg mnie przegięcie.

Offline

 

#31 2008-01-22 11:40:38

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Elu, ale moze o tym JA naprawde nie wiedziała?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#32 2008-01-22 13:14:18

Ela
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

no moze ... biedny pan Collins wink

Offline

 

#33 2008-01-22 20:13:35

Dione
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Ale jeśli tak, to Charlotta mogła być zakochana w Lizzy, w końcu były najlepszymi przyjaciółkami, aż do ślubu z Collinsem. Tylko to stawia pod znakiem zapytania orientację Lizzy....



yikes Biedny Darcy....


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#34 2008-01-22 20:22:41

Tamara
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Uczucie mogło być jednostronne :-DDD . Raczej biedny pan Collins :-DDD .Ale skoro ostatecznie Charlotta robiła wrażenie zadowolonej i nawet doczekała się nowej gałązki oliwnej (przy współudziale pana Collinsa , jak tuszę ) ...Kwestia może pozostać nie rozstrzygnięta . Za to można postawić takie pytanie jeśli idzie o pannę de Bourgh -niby dlaczego była trzymana na odludziu i siłą swatana z Darcym?

Offline

 

#35 2008-01-22 20:43:50

Dione
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Taa, to jest dopiero pytanie.... big_smile


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#36 2008-01-23 09:59:08

Loana
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

No nie, na czym opiera sie stwierdzenie, ze Charlotta byla innej orientacji? Na tym, ze wyszla za pana Collinsa z zimna kalkulacja i nie spieszyla sie do wypelniania czestego obowiazkow malzenskich? No co wy, nie przesadzajmy. Przeciez w ksiazce napisano, ze ona byla nie za ladna, a ze nie byla AZ taka glupia, wiec jej zachowanie nie jest wcale takie nieprzemyslane - przynajmniej nie zostala stara panna. Orientacja pewnie nie miala wplywu na to, ze nie miala ochoty na nieciekawego pana Collinsa.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#37 2008-04-01 08:48:32

maddy
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

moze przydaloby sie odswiezyc ten temat:) ja najpierw przeczytalam ksiazke a krótko po tym obejrzalam film, i musze sie zgodzic z przedmowcami ze to jeden z nielicznych przypadkow gdzie film byl przyjemniejszy niz ksiązka, bardziej dynamiczny, a zmiana niektorych watkow wyszla tylko na dobre, Ale i tak polecam ksiązke, Ten watek z Charlotta i jej orientacja to troche nadinterpretacja, i nie moge sobie przypomiec czy bylo cos takiego w ksiazke chyba jeszcze raz to niej wroce, mam czesto tak ze zaczynam naprawde doceniac ksiazke po drugim czytaniu;) Po obejrzeniu filmu czy przeczytaniu ksiazki ma sie ochote samemu zorganizowac taki klub ale w moim najblizszym otoczeniu trudno mi byloby znalezc kilka osob ktore przeczytaly by jakas ksiazke Jane, jedyne na co moge kogos namowic to film:) ale nie mozna miec wszystkiego heh;) Najbardziej podobal mi sie watek Prudie, no i zgadzam sie Grigg byl uroczy, a poza tym uwielbiam facetow ktorzy duzo czytająsmile


I do not want people to be agreeable, for it saves me the trouble of liking them

Offline

 

#38 2008-12-17 14:15:46

ptasia
U¿ytkownik

Re: Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen

Wywlekam wątek, bo stosunkowo niedawno obejrzałam film i całkiem dobrze się bawiłam (książki nie czytałam, ale jak mówiłam - nie zachęciłyście mnie wink. Chyba też najbardziej podobało mi się odcyfrowywanie aluzji do książek JA w życiu bohaterów, jak chociażby Jocelyn-Emma, Grigg-pan Tilney i jego siostra, Allegra-Marianne (i te wypadki smile. Wątek Prudie mi się podobał (zresztą lubię Emily Blunt), chociaż jeśli chodzi o nawiązanie do Perswazji - bardzo luźny. Najmniej chyba widzę powiązanie między Bernadette a DiU - bo raczej nie widzę jej jako Lizzie, jeśli w ogóle to jako taką młodszą panią Jennings... Tak czy inaczej, całkiem przyjemna rozrywka.


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB