Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#101 2006-11-18 15:17:13

Orchidea
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Z prawdziwą przyjemnością czytałam wasze wytłumaczenia, skąd się wzięły wasze nicki smile Gratuluję pomysłowości i naprawdę dobrego gustu smile

Mój nick to nazwa mojego ulubionego kwiatka (rośliny) - Orchideii smile

Offline

 

#102 2006-12-04 22:29:12

peri
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Dodam moje 3 grosze do tej orgii pomysłowości smile
Mój nick powstał na studiach, kiedy ircowaliśmy (czy ktoś to jeszcze pamięta???). Przechodziłam wtedy bardzo krótki okres fascynacji poezją arabską. Peri w mitologii perskiej to: "...nadnaturalna istota płci męskiej a. żeńskiej, w rodzaju wróżki a. elfa, ale utworzona z ognia, pochodząca od upadłych aniołów, pierw. groźna, późn. dobrotliwa i piękna, która powraca do kraju po odbyciu pokuty; przen. piękna, pełna wdzięku dziewczyna a. kobieta." Cytat za słownikiem Kopalińskiego big_smile

Ostatnio edytowany przez peri (2007-01-13 20:40:11)


"... strzeż się tak oddać serce ponętom wyśnionym: któż był odblaskiem wody napojony, albo czyż kiedy kto będzie?"
Haffiz "Gazele"

Offline

 

#103 2007-01-31 20:21:01

Nela
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Nela- tak zdrabniamy imie naszej córci, a ma na imię Kornelia.

Offline

 

#104 2007-02-01 09:32:01

Ritta
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Po prostu, przeglądałam sobie kiedyś fińskie imona i to mi sie spodobało wink

Offline

 

#105 2007-05-25 21:39:55

Rosenblaetter
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

No to teraz ja smile Miałam ochotę zadać Wam to jako zagadkę, ale nie będę się wygłupiać ( a przynajmniej nie tu ;p )

Swego czasu posiadałam nick Kim_kim, który wziął się z tego, że od lat wszystkie dzieci w mojej rodzinie tak na mnie wołały, nie mogąc wymówić "Kinga". Ostatnio stwierdziłam że zrobiłam się na ten numer trochę za stara wink i zmieniłam nicka...

Obecnie można się na mnie natknąć pod mianem Tissaya, albo Rosenblaetter. Pierwszy nick pochodzi z "Wiedźmina" ( toż to istna kopalnia pięknych imion! ). Tissaia de Vries to w powieści Sapkowskiego czarodziejka, pełna godności i troski, która jakoś zapadła mi od czasu lektury w pamięć...niestety jako że popełniła samobójstwo, z czasem zrezygnowałam z tego nicka big_smile (kobieta zmienną jest..). Cień jakiś się za mną ciągnął smile

Rosenblaetter natomiast, jest to tytuł mojej ukochanej piosenki niemieckiego genialnego wokalisty i tekściarza Xaviera Naidoo, (dla nieszprechających: "rosenblaetter" to po prostu "płatki róż" big_smile ). Słucham bardzo dużo niemieckiej muzyki, z tego prostego powodu, że gdy się już przyzywczaić do twardości języka naszych zachodnich sąsiadów, a do tego poszperać gdzie trzeba, to owa niemiecka twórczość okazuje się tysiąckrotnie lepsza niż jakiekolwiek polskie dziadostwo...przyznaję to dość niechętnie. Sama piosenka jest z resztą dwujęzyczna i naprawdę pięknie poetycko pisana...rzadko kto pisuje w takim tonie smile

("In the grace of your presence may I say these words: If ever you should need me, I am at your service...")

Mogę Wam podać więcej tekstu, tylko po co wink Nie wiadomo zbytnio, czy to do kobiety, do Matki Boskiej, czy też do innego obiektu big_smile Wyobraźnia mówi każdemu co innego smile
Czar piosenki tkwi dodatkowo w fakcie, że nie została ona nigdy oficjalnie wydana, są tylko strzępki koncertowe nagrywane przez nas, fanów-maniaków...stąd specyficzna aura wokół niej ;D
Koniec tajemnicy wink


But I, being poor, have only my dreams
I have spread my wings under your feet
Tread soflty, because you tread on my dreams..

Offline

 

#106 2007-05-25 22:16:25

elbereth
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

peri napisa³:

Dodam moje 3 grosze do tej orgii pomysłowości smile
Mój nick powstał na studiach, kiedy ircowaliśmy (czy ktoś to jeszcze pamięta???). Przechodziłam wtedy bardzo krótki okres fascynacji poezją arabską. Peri w mitologii perskiej to: "...nadnaturalna istota płci męskiej a. żeńskiej, w rodzaju wróżki a. elfa, ale utworzona z ognia, pochodząca od upadłych aniołów, pierw. groźna, późn. dobrotliwa i piękna, która powraca do kraju po odbyciu pokuty; przen. piękna, pełna wdzięku dziewczyna a. kobieta." Cytat za słownikiem Kopalińskiego big_smile

Dodam swoje trzy grosze do Twoich trzech groszy smile Imieniem Peri (dokładnie w tym samym, wschodnim kontekście) Filomaci i Filareci zwracali się do Maryli Wereszczakówny.


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#107 2007-05-26 20:13:24

RiLLa
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Hmmm...
RiLLa to bohaterka książki "RiLLa ze Złotego Brzegu", córka Ani z Zielonego Wzgórza.
Nick wybrałam bo po przeczytaniu tej książki jak nigdy płakałam przez kilka godzin

Offline

 

#108 2007-08-30 10:26:30

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Snowdrop - z ang. przebiśnieg.
Jest to jeden z pierwszych kwiatów zapowiadający przyjście wiosny. Po długiej, ciemnej, uporczywej zimie.
To jest jak wytchnienie.
Bardzo nie lubię zimy. Jest zimno, ciemno i nawet widok białych czap na drzewach mi tego nie rewanżuje.
A przebiśniegi symboluzują, że już niedługo będzie ta lepsza połowa roku ze słońcem, ciepłem.

Offline

 

#109 2007-08-30 18:07:09

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

no to w takim razie przebiśniegi zapowiadaja dla mnie tę gorszą częśc roku.
Nie znoszę słońca i ciepła. Źle się czuje, jestem niezwykle rozkojarzona, ciągle boli mnie głowa. I nie znoszę być spocona!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#110 2007-08-30 19:17:05

Wipsania
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Hmm czyżby jakowaś alergia? wink

Mój nick to rzymskie imię i pochodzi od Vipsanii Agryppiny córki Marka Agryppy, pierwszej żony cesarza Tyberiusza, którą podobno bardzo kochał i został zmuszony do rozwodu z nią.

Offline

 

#111 2007-08-30 19:54:28

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

... a i tak wszystko zostało w rodzinie... big_smile

Alegria i owszem, ale słabiutka. W upały skacze mi bardzo ciśnienie. Deszcz mi nie przeszkadza, ale słońce - jak najbardziej.
Poza tym mam jasną karnację i aby uniknąć poparzeń musze łazić nna solarium - a to boli mój porfel...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#112 2007-08-31 08:56:54

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Też mam jasną karnację, ale zdecydowanie preferuje wiosnę i lato, wtedy wszystko budzi się do życia, jest zielono, kolorowo. A nie szaro i ciemno. Ble. A upałów też nie lubię.

Offline

 

#113 2007-08-31 09:14:46

Wipsania
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

A ja wcale się nie opalam sad jak pójdę na plażę to zawsze jestem poparzona, a potem zero opalenizny. Solarium nie cierpię, a od samoopalacza dostaję gorączki. Więc zawsze wyglądam jak trup lub mam śnieżnobiałą cerę, jak kto woli wink

A najbardziej lubię złotą, polską jesień, najlepiej jak wieje...ach ten wiatr we włosach smile

Offline

 

#114 2007-08-31 15:47:47

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Wipsanio - Siostro - podaj rękę!!!
Jesień i wiosna - to są najwspanialsze pory roku. Tak wiele się w przyrodzie dzieje. Wiosną powoli wszystko sie budzi do zycia. Jesienią natura przygotowywuje sie do odpoczynku.
Obserwacje zjawisk obu pór roku niezwykle mnie pasjonują, każdy dzień jest inny, nie ma takich samych - jak to jest szczególnie latem.

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2007-08-31 15:50:10)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#115 2007-08-31 18:01:05

Marija
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Tylko że ostatnimi laty to jesieni w zasadzie nie ma! Jakieś marne parę dni; a jak przestawi się czas na zimowy - to już czarna rozpacz aż do marca hmm Jest zimno i trzeba chodzić w skarpetkach sad

Offline

 

#116 2007-08-31 19:01:51

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Najgorsze jest to, że po zmianie czasu czuję się tak jakby była cały czas noc ... wychodzę do pracy to jeszcze jest ciemno, wychodzę z pracy już jest ciemno. Zawsze mnie to dołowało że po 16 robi się ciemno. Uff.

Offline

 

#117 2007-08-31 19:17:43

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

W zeszłym roku jesień była do końca grudnia, a dwa lata temu - dopiero w grudniu p[rzyszły mrozy (za to jakie!!!), tak wiec Marijo - nie jest tak zle big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#118 2007-08-31 19:50:37

Wipsania
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Zima ostatnio faktycznie bywa strasznie długa, ale powiedziałabym, że raczej kosztem wiosny.

Ja odżywam dopiero z pierwszymi dniami jesieni jak kończą się upały i wyjeżdżają te tłumy turystów tongue

Ostatnio edytowany przez Wipsania (2007-08-31 19:50:58)

Offline

 

#119 2007-08-31 22:24:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

no tak Wipsanio, u Ciebie dodatkow latem sytuacja ekstremalna jest...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#120 2007-09-01 17:36:55

Wipsania
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

No jak siÄ™ wyjdzie z pieskiem to siÄ™ jest od razu rozpoznawalnym jako miejscowy=informacja turystyczna.

Monciak to latem omijam szerokim łukiem. Najbardziej podobało mi się jak kiedyś dwóch nażelowanych kolesi stwierdziło, że ponieważ i tak jest straszny tłok to w czasie sezonu nie powinni wpuszczać mieszkańców na Monciak (właśnie przecinałam tą piękną ulicę idąc z pieskiem do weterynarza).

A kiedyś moja znajoma z centralnej Polski stwierdziła, że mieszkając w Sopocie mam wakacje przez cały rok...

Ale żeby nie było, kocham moje miasteczko, której jest najwspanialsze, itp. Nawet prace mgr o nim pisze smile

Offline

 

#121 2007-09-02 15:01:31

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

I masz co trochÄ™ festiwale smile)))
I tyle zróżnicowanych warstw społecznych. Jakie wspaniałe obserwacje możesz poczynić smile)).

Offline

 

#122 2007-09-02 21:21:33

Wipsania
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Noo jakbym w Bath mieszkała big_smile

Offline

 

#123 2008-10-13 00:14:03

Aune
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Aune - w fińskiego "Agnieszka". Czyta się niemal tak jak się pisze, tylku literkę "u" wymawia się troszeczkę jak "ł". Funkcjonuję sobie pod takim nickiem z racji tego, że mam słabość do Finlandii. Nigdy tam nie byłam, choć jest moim marzeniem zwiedzić ten kraj. Na razie jednak mogę sobie ją podziwiać w przewodnikach turystycznych. Moja prapraprababcia była Finką, stąd moje ciągoty ku Północy smile


Ubodzy łudzą się, że wszystkie ich problemy dałoby się rozwiązać za pomocą pieniędzy, a bogaci martwią się, bo zobaczyli już, że to nieprawda.

Offline

 

#124 2008-11-08 20:24:07

kajani
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Kajani - albo Janika :-) pierwsze litery imienia i nazwiska. I uwielbiam swoje imię Katarzyna. Większość moich lalek też tak miało na imię :-)

Offline

 

#125 2008-11-12 15:02:48

Ika74
U¿ytkownik

Re: Co oznaczajÄ… Wasze nicki/internetowe imiona?

Moje Ika to również pamiątka "rodzinna" - moje młodsze rodzeństwo, zanim nauczyło się porządnie mówić tak skracało moje imię - Iwona ... punkt dla nich, zmiana w pełni przeze mnie akceptowana, bo obdarowanie mnie tym imieniem nie było najlepszą decyzją moich rodziców wink Zresztą do dziś dnia bywa, że tak właśnie się do mnie zwracają i jest to niezwykle miłe ...
Dodająć 74 nie błysnęłam oryginalnością - to rok mojego urodzenia wink

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB