Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#301 2007-08-28 13:18:44

el_karola
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

pak4 napisa³:

No wiesz, matematyka na początku nie jest groźna, ale po latach wchodzi w krew... Ja tu nie chcę straszyć wink

Właśnie to jest najlepsze, dlatego nie dam się wystraszyć :]

Offline

 

#302 2007-08-28 20:13:58

czytelniczka
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

WIPSANIO witam cie tym serdeczniej, że nareszcie pojawił sie ktos z moich stron , bo na tym forum prym wiodą - zresztą bardzo, bardzo ciekawie wrocławianki.

Offline

 

#303 2007-08-28 21:19:51

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

cóz... ja bym ujęła, że wrocławianki są... głośniejsze big_smile
He he - Loano rozszalałaś się big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#304 2007-08-28 21:37:44

pak4
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

el_karola napisa³:

pak4 napisa³:

No wiesz, matematyka na początku nie jest groźna, ale po latach wchodzi w krew... Ja tu nie chcę straszyć wink

Właśnie to jest najlepsze, dlatego nie dam się wystraszyć :]

Ja nie straszę. Ja po prostu znam trochę ścisłowców, zresztą sam jestem "ścisłowcem" smile I widziałem przeróżne problemy z dogadywaniem się z humanistyczną resztą świata. Począwszy od tego, że się nie ma z kim pogadać w rocznicę matury, skończywszy na uczeniu trzyletniej dziewczynki słowa 'deltoid', by nauczyć ją prawidłowej nazwy kształtu latawca big_smile


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#305 2007-08-28 22:04:36

el_karola
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

O tak, o tych problemach z dogadywaniem się z humanistyczną resztą świata to ja coś wiem. Dlatego obracam się raczej w tym.. "lepszym" gronie.. ;D

Offline

 

#306 2007-08-29 09:06:32

Loana
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

O_O szok, jak to niby jesteśmy najgłośniejsze i wiedziemy prym??? Jak dotąd jedyną udzielającą się mocniej wrocławianką jestem ja! tongue I meg, ale dawno jej nie widziałam. Skad więc wrażenie, że wszędzie nas pełno??? tongue

Pak4, to masz raczej dla mnie niespotykany problem - jestem otoczona raczej męskimi ścisłowcami, tylko dziewczyny zwykle reprezentują bardziej humanistyczną część świata, no i Mike smile.

El_karola: kim jest "lepsze" grono?


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#307 2007-08-29 11:51:04

Dione
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

A ja to chyba łączę oba światy: humanistyczny i ścisły....
Tak przynajmniej mi się czasem wydaje. W końcu miałam na studiach i filozofię i psychologię i biofizykę i statystykę matematyczną. Ale chyba najbardziej lubię nauki środka big_smile


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#308 2007-08-29 12:51:31

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Loana napisa³:

Jak dotąd jedyną udzielającą się mocniej wrocławianką jestem ja! tongue I meg, ale dawno jej nie widziałam. Skad więc wrażenie, że wszędzie nas pełno??? tongue

bo są głośne? big_smile
Słońce - i dobrze.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#309 2007-08-29 13:30:40

pak4
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Loana napisa³:

Pak4, to masz raczej dla mnie niespotykany problem - jestem otoczona raczej męskimi ścisłowcami, tylko dziewczyny zwykle reprezentują bardziej humanistyczną część świata, no i Mike smile.

Nie tyle ja mam problem, co moja licealna koleżanka. Osobiście wydaje mi się, że rozumiem, co Humaniści mówią. Ale tak do końca to pewny nie jestem wink

El_karola: kim jest "lepsze" grono?

Zawsze tam, gdzie Nas nie ma wink Albo odwrotnie big_smile

Dione napisa³:

W końcu miałam na studiach i filozofię i psychologię i biofizykę i statystykę matematyczną.

Ja miałem na studiach filozofię, chociaż nie psychologię. W każdym razie dostatecznie często łapię się na myśleniu 'technicznym' (bardziej nawet niż 'ścisłym'), że przedstawiam się jako 'inżynier' smile W sumie mam prawo.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#310 2007-08-30 00:17:14

el_karola
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Loana napisa³:

El_karola: kim jest "lepsze" grono?

"lepsze" - dziwne, specyficzne, oryginalne, z dziwnymi, śmiesznymi odchyłami - grono ścisłowców

Offline

 

#311 2007-08-30 10:10:18

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

To pozwólcie że i ja się przedstawię.
Czytając powitalnie widzę że nie jestem odosobniona w tym że najpierw dokonywałam wpisów a dopiero potem się przedstawiam.
Przez moment poczułam się jak pan Collins.

Nie należę do najmłodszych, mam 29 lat. Jestem mężatką od 3 lat i mam 15 miesięcznego synka. Mam na imię Monika i mieszkam w małej miejscowości w woj. łódzkim.
Nie jestem też humanistką, raczej ścisłowcem. Chociaz można powiedzieć że jestem rozdarta pomiedzy tymi dwoma światami. Studiowałam ekonomię, a ściślej finanse i inwestycje.
Pracuje w finansach, jestem analitykiem finansowym.
Książki czytam jak uda mi się wygospodarowac czas.

Duma i uprzedzenie mnie urzekła i zachwyciła. W moim najblizszym otoczeniu nikt nie podziela zamiłowania do JA. Próbowałam nawet namówic męża na przeczytanie Dumy.

Uwielbiam muzykę (rock ale ten ambitny nie komercyjny), taniec, ćwiczę od czasu do czasu jogę. I uwielbiam grac w gry strategiczne na PC. Tak, one zajmują mi też dużo czasu.

Pozdrawiam wszystkich.

moje gg to 2035375

Offline

 

#312 2007-08-30 10:16:34

Dione
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witamy serdecznie nowo przybyłe forumowiczki big_smile


snowdrop napisa³:

Nie należę do najmłodszych, mam 29 lat.

Ja bym powiedziała, że wiekowo plasujesz się w przeważającej grupie około 30-tki wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#313 2007-08-30 11:20:47

pak4
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witamy!
I nie ma się czego sobie wyrzucać -- bynajmniej nie wszyscy zaczynają od Powitalni wink
Pan Collins to by do dzisiaj nie odnalazł wink (Choć w sumie obawiam sie, że on mógł Jane Austen nie lubić... Bo czytać trzeba i w ogóle...)


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#314 2007-09-01 23:29:38

Ulka
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Ja również witam wszystkie nowe osoby smile serdecznie smile


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#315 2007-09-03 20:31:08

fanturia
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

pak4 napisa³:

bynajmniej nie wszyscy zaczynajÄ… od Powitalni wink

To ja zacznę :-) Dzisiaj znalazłam Was, Jane Austen czytuję od dawna, P&P (1995) mogłabym oglądać co tydzień. Mam prawie 32 lata, mieszkam we Wrocławiu, na co dzień zajmuję się dziećmi i robótkami.

Offline

 

#316 2007-09-03 21:35:21

pak4
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witamy!!!


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#317 2007-09-04 08:58:00

Loana
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Aaaa! Jeszcze jedna osoba z Wrocławia!!! I na dokładkę zajmuje się robotkami i dziecmi! Wspaniale! Pierwszy temat bardzo mnie interesuje, poniewaz ucze sie go, a drugi interesuje mnie przyszlosciowo! Moje szczescie zaczyna siegac zenitu!!! smile
Witaj Fanturia! Moze spotkanko, co?


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#318 2007-09-04 14:03:24

fanturia
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Bardzo chętnie Loano :-)

Offline

 

#319 2007-09-08 21:22:02

Dorfi
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witaj Fanturio smile

Offline

 

#320 2007-09-10 13:36:25

Loana
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Fanturio, moze spotkanie na kawie w przyszlym tygodniu? Pasuje mi od poniedzialku do czwartku kazdy wieczor smile.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#321 2007-09-10 14:54:11

Marija
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Wy się tam kochane nie opijajcie kawą na noc - chyba że jakiś dłuższy seansik nocny przed Wami wink

Offline

 

#322 2007-09-10 16:45:02

elbereth
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

fanturio, to rozumiem że jako wrocławianka idziesz z nami do kina na "becoming jane" w sobotę? smile


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#323 2007-09-10 18:42:37

pak4
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

A ja już kombinowałem czy się z Wami (Wrocławiankami, wliczając w to Mike'a big_smile) nie spotkać przy jakiejś kawie... Ale będę we Wrocławiu w niedzielę i to przelotem (no, prawie).


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#324 2007-09-10 20:36:35

fanturia
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Niestety sobota odpada - mąż idzie do pracy. A chłopcami do kina na pewno nie pójdę. Na kawę tez chyba nie (bo będą chcieli wypić wink )

Offline

 

#325 2007-09-27 18:23:23

MiMi
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

No to i ja się przywitam. Już dość długo jestem zalogowana na forum North and South i postanowiłam się zalogować tutaj. Mieszkam na Śląsku, mam 17 lat i chodzę do liceum. Oczywiście uwielbiam JA i jej powieści. Ostatnio ogromne wrażenie wywarła na mnie ekranizacja N&S. i to chyba na tyle...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB