Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#876 2007-06-23 10:59:49

Kathy
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Mattew swietnie zagral Darcyego
...hm...
Tego pana Darcyego najlepiej lubie

hehehe
;psmile

Offline

 

#877 2007-06-23 18:21:28

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

są gusta i guściki ...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#878 2007-06-25 12:22:02

Loana
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Jak dla mnie zbity pies wyszedł, a nie dumny pan Darcy. Gosciu sie chyba za bardzo przylozyl do roli, bylo mi go tak ŻAL przez caly film, ze nawet sie nie zdziwilam, jak go Keira calowala po rekach - takiego meczennika to mogla ;P.

Ostatnio edytowany przez Loana (2007-06-25 12:29:01)


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#879 2007-06-28 09:13:08

Akaterine
Administrator

Re: Matthew Macfadyen

Ja gdzieś czytałam, że Macfadyen chciał pokazać nieśmiałość Darcy'ego, tylko w którym miejscu Darcy jest nieśmiały? Jest powściągliwy, podchodzi do wszystkiego z rezerwą, a to nie to samo co nieśmiałość.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#880 2007-06-28 09:39:31

pak4
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Nie wykluczam, że jest nieśmiały w kontaktach z Lizzy. I nigdzie więcej.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#881 2007-08-06 13:55:05

Tyna
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Uważam, że MacFadyen to bardzo przystojny aktor, zwłaszcza w tych dumowych długich włoskach ;]
Utalentowany? Na pewno też, choć nie oglądałam żadnych innych filmów z jego udziałem ;]

Offline

 

#882 2007-08-06 19:48:28

Akaterine
Administrator

Re: Matthew Macfadyen

Ja go widziałam w "Perfects Strangers" i "maybe baby" - w obu mi się podobał, w pierwszym grał dość przeciętnego człowieka, może nawet ciapowatego nieco i w sumie taki ma wygląd, więc pasował wink. W "Maybe Baby" zaś był pofarbowany na blond i grał porąbanego szefa w telewizji - i był boski big_smile. Widziałam go też w jakiejś ekranizacji "Wichrowych wzgórz", ale pamiętam tylko, że tam BYł.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#883 2007-08-09 20:00:07

czytelniczka
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Co do tego , że jest urodziwy i przystojny nie zaprzeczę,w innych filmach też mi się podobał , ale do DiU nie pasuje , bo jest w nim jakiś smutek, melancholia ( czego dumą nie nazwę ).Jako jeździec też marny.Przykro mi , że ranię fanki MM , ale nic na to nie poradzę - sorry

Offline

 

#884 2007-08-09 21:17:38

Akaterine
Administrator

Re: Matthew Macfadyen

czytelniczka napisa³:

Jako jeździec też marny.

Ja słyszałam, że ponoć boi się czy też nie lubi jeździć konno big_smile.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#885 2007-08-09 21:58:08

czytelniczka
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

A w czasach Regencji możny pan ( jak Darcy) bez tej umiejetności nie istniałby ( tak myślę ) i juz

Offline

 

#886 2007-08-10 17:51:21

lizzzi
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Bo kiedyś albo na kuniu, albo na nogach. Sądzę, że MM wybiera konie mechniczne. Na tych czuje, lub w tych czuje się pewniej.

Offline

 

#887 2007-08-10 20:42:19

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

W wichrowych Wzgórzach grał Haertona i nawet niezle mu to wyszlo. Zaprezentowal piekny glos big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#888 2007-08-10 22:25:30

czytelniczka
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

W Wichrowych Wzgórzach był odpowiedni , bo moim zdaniem fabuła filmu była bardziej tragiczna

Offline

 

#889 2007-08-11 11:11:48

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

On też? Czytelniczko, czy ty aby nie jesteś zbyt okrutna? big_smile big_smile big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#890 2007-08-27 14:12:41

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Wczoraj na jedynce był film Enigma z MM nic specjalnego nie pokazał swoją osobą może dlatego też, że rólkę miał małą, ale tak moim zdaniem ten aktor jakoś nie oszałamia. A już w ogóle rola Pana Darcy'ego był taka jakaś beznadziejna. Wyglądał bardziej na płaczka niż na dumnego. Według mnie oczywiście smile


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#891 2007-08-27 14:35:26

elbereth
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

W "Enigmie" u MM przynajmniej nie było widać miny zbitego psa tongue Może dlatego, że zasłaniała ją blizna na pół twarzy i opaska na oku tongue Ale zapomniałaś dodać Gandziu, że spośród naszych starych znajmych w tym filmie występował także Tom Hollander, czyli nowodumowy pastor Collins smile

A tak poza tym "Enigma" to kiepski romans z pseudohistoriÄ… w tle. Brrr... hmm <otrzÄ…sa siÄ™ na samo wspomnienie>

Ostatnio edytowany przez elbereth (2007-08-27 14:35:46)


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#892 2007-08-27 14:56:08

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Grał tam też Jeremy Northam, czyli Mr. Knightley z Emmy z 1996 roku.


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#893 2007-08-27 18:07:06

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Ten film to jeden z najstraszniejszych jakie oglądałam - dla mnie to był koszmar!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#894 2007-08-30 09:08:32

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Gdybym spotkała Matthew na ulicy nie zwróciłabym na niego uwagi. Nie jest w moim typie. Uważam jednak, że gdybym siedziała naprzeciwko niego na pewno by mi się spodobał. A to z uwagi na jego oczy i przepiękny głos.
Ogladałam z nim wywiad w którym mówił że według niego Darcy był nieśmiały.
Musze mu przyznać trochę racji - sam przecież twierdził że nie potrafi z kimś nawiazać rozmowy jesli tego kogoś nie zna. Czy to nie jest nieśmiałość, raczej tak. Chociaż z drugiej strony w kontynuacji rozmowy z Lizzy, podsymowuje że oboje nie potrafią się popisywać przed innymi. Dla przypomnienia ona mówiła coś o swojej grze na klawikordzie i że gdyby ćwiczyła byłaby lepsza. Ale to że nie ćwiczy to wcale nie znaczy że uważa że jej palce są gorsze od palcy innych kobiet. Tutaj oznaczałoby raczej że Darcy'emu raczej nie zależy na dobrej opinii tych kt. nie zna.
Na pewno był nieśmiały w stos. do Lizzy, ale to tylko dlatego że ją kochał.
Wracając do tematu, pomimo tego że Matthew być może oparł swoją gre na nieśmiałości Darcy'ego uważam że i tak dobrze się spisał.

Nie mozna zaprzeczyć, że Matthew i Keira pasują do siebie. I jest miedzy nimi magnetyzm. Być może z inną aktorką nie wygladałby tak dobrze.
Zresztą Joe Wright, rezyser w wywiadzie mówił że dopiero jak zobaczył ich razem to stwierdził że Matthew jest idealnym Darcy'm.

Zaznaczę, że serial z Collinem nie widziałam, ale po jego występie w Bridget Jones jestem w stanie uwierzyć że jest tam super.
Serial powinien dzisiaj do mnie dotrzeć.

Offline

 

#895 2007-08-30 09:25:22

pak4
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Osobowość Darcy'ego rozkładaliśmy na czynniki pierwsze (no prawie, freudystek i freudystów przy tym nie było, trochę szkoda...), gdzie indziej. I ta 'nieśmiałość' jest bardzo dyskusyjna -- ten temat w wątku o Darcym był już mocno wałkowany. (Nie mylić z wołkowaniem (zbożowym), tym bardziej że nie wypada mi krytykować wyglądu Macdadyena wink )
Natomiast inną rzeczą jest to na co zwracasz uwagę, a co też wskazałaś w temacie o Darcy'm -- dla niego bardzo ważną rzeczą jest 'prawda', czy 'szczerość'. W imię tego pisze swój list do Lizzy, w imię prawdy przyznaje się do błędnego postępowania. Takiej szczerości oczekuje i domyśla się także u Lizzy, nie podniósłby tego, gdyby nie było to dla niego ważne. Gdy pisze o nieumiejętności popisywania się przed innymi, też może chodzić o wewnętrzny wstręt przed popisywaniem się i graniem kogoś innego.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#896 2007-11-27 12:56:52

Rosenblaetter
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Obejrzałam w koncu wczoraj "Zgon na pogrzebie" gdzie Mateusz gra główną rolę... świetny czarny brytyjski humor... i cóż...grał z tą samą miną nieszczęśliwego psiaka która niektórym mocno przeszkadzała w przypadku D&U 2005.
Na początku filmu pomyślałam że on się tylko do tego nadaje wink Ale jak dla mnie w tej roli też się sprawdził... czekam na jego kolejny wybór roli...
P.S. Ten GÅ‚OOOOS big_smile


But I, being poor, have only my dreams
I have spread my wings under your feet
Tread soflty, because you tread on my dreams..

Offline

 

#897 2008-08-23 22:12:05

Ela
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Właśnie oglądam The way we live now z 2001, Matthew gra tam Felixa Carbury, całkowite przeciwieństwo pana Darcy'ego - uwodziciel, hazardzista, lekkoduch! (nie wiem czy już o tym było, nie czytałam całego wątku) Jak to rola zmienia człowieka - wcale tu nie przypada do gustu, dlatego na początku zupełnie mi nie pasował... Za to Cillian Murphy jest urzekający jako Paul Montague smile

Offline

 

#898 2008-08-23 22:46:08

Akaterine
Administrator

Re: Matthew Macfadyen

A ja niedawno widziałam parę odcinków Spooksów i dla mnie Matthew jest tam jak Darcy, któremu zmienili fryzurę... Jest strasznie sztywny i gra tymi samymi minami zbitego psa. Po "Maybe baby", gdzie zagrał drugoplanową rolę, pomyślałam, że może jednak coś w sobie ma, ale po Spooksach zmieniam zdanie.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#899 2009-04-26 18:29:19

Tyna
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

uwielbiam, ubóstwiam, kocham i co tam jeszcze! smile

no i w dodatku dla mnie jest on Panem Darcym numer jeden...

Offline

 

#900 2009-08-17 23:51:32

Lukrecja
U¿ytkownik

Re: Matthew Macfadyen

Ja się podpisuję pod postem wyżej, tylko może bez tej wzmianki, że jest numerem jeden, bo nadal nie mogę się zdecydować co do tego. To zależy jaki mam humor, raz mi się bardziej Matthew podoba, raz Colin.
Ale co MacFadyen to z chęcią zobaczyłabym go w innych filmach, niestety do tej pory nie miałam okazji. Często zaglądam na jego stronę na filmwebie i sprawdzam, czy czegoś nie grają. Jestem pewna, że jest świetnym aktorem i w innych filmach tez jest zachwycający. (Chociaż biorę to na domysł, na pewno nie wiem wink.


"You must know. Surely you must know. It was all for you."

Niewielu jest ludzi, których prawdziwie kocham, a jeszcze mniej takich, o których mam dobre mniemanie. Im więcej poznaję świat, tym mniej mi się podoba, a każdy dzień utwierdza mnie w przekonaniu o ludzkiej niestałości i o tym, jak mało można ufać pozorom cnoty czy rozumu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB