Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2007-08-06 02:22:40

magda381
U¿ytkownik

Fragmenty "Dumy i Uprzedzenia"

Na początku może się przywitam bo generalnie jestem nowa na tym forum. Przeczytałam już wiele tematów- pomyślałam, pośmiałam się. Jestem akurat świeżo po przeczytaniu Dumy i wpadłam na pomysł żeby założyć nowy wątek. Książkę już zaliczyłam do swoich ulubionych. Chciałabym żebyście tu podawali takie króciutkie fragmenciki, zdania które wam się spodobały po przeczytaniu. Mnie się spodobały dwa takie króciutkie fragmenciki takie małe a tak wiele mówiące

1.Rozmowa Caroline Bingley z Darcym w Pemberley o Lizzy

-Przypominam sobie, jak bardzo byliśmy zdumieni, dowiedziawszy się na początku naszej znajomości w Hertfordshire, że jest tam uważana za piękność, dobrze zaś pamiętam pewien wieczór po obiedzie, na który oni byli zaproszeni do Netherfield. Powiedział pan wtedy: "Ona pięknością! Równie dobrze można by jej matkę nazwać mędrcem". Potem jednak, wydaje mi się, zmienił pan zdanie i chyba uznał ją za ładną.
-Tak-odparł Darcy, który nie mógł już dłużej panować nad sobą-ale to było na samym początku naszej znajomości, od wielu bowiem miesięcy uważam ją za jedną z najpiękniejszych kobiet, jakie znam-

Niewiem dlaczego tak ten fragment utkwił mi w pamięci a szczególnie to zdanie Darcy'ego. W każdym razie strasznie mi się to spodobało.

2. Rozmowa Lizzy z lady Caroline de Bougrh i taki fajny fragmencik

-Powiedz mi raz wreszcie: jesteś z nim zaręczona czy nie?
Choć Elżbieta wolałaby nie odpowiadać na to pytanie, choćby dlatego, by nie sprawić satysfakcji lady Katarzynie, po chwili zastanowienia musiała się jednak przyznać:
-Nie.
Lady Katarzyna sprawiała wrażenie zadowolonej.
-I przyrzekniesz mi, że nigdy się z nim nie zaręczysz?
-Nie przyrzeknÄ™.

Co za wspaniała impertynencja! I jakie to przyjemne dla ucha takie pyskowanie tej matronie:)))

Mam nadzieję że kiedy kolejny raz przeczytam książkę wyłapię więcej takich smaczków.

Offline

 

#2 2007-08-06 13:45:31

Tyna
U¿ytkownik

Re: Fragmenty "Dumy i Uprzedzenia"

Podam jeden z licznych fragmentów tongue
Bardzo lubię jeden, króciutki fragmencik, właściwie zdanie, które padło gdy Darcy oświadczał się Lizzy:
"-Daremnie walczyłem ze sobą. Nie poradzę, nie zdławię mego uczucia. Pozwól mi, pani, wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB