Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2005-11-18 14:59:52

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

A rzeczywiście. No ale pierwsze primo - Annie jest świetną piosenkarką (uwielbiam "song for the vampire" miałam kiedyś wersję koncertową - lepsza niż studyjna) no i przez lata śpiewała live. Nie bała się.
Swoją drogą to daje do myślenia. Mam kumpla - muzyka, który czasem pokazuje mi próbki swojego grania i co można zrobic na konsoli. Z moich niezbyt czystych labiedzeń wygenerował piękny śpiew Ewy Małas-Godlewskiej. A swoje "ramparamparam" przerobił na Armstronga.
Więc jeśli Enya nie koncertuje, a jeśli już zaśpiewała na żywca tak kiepsko - to coś jest na rzeczy. Z tego co widziałam i słyszałam - do siostry jej baaaardzo daleko.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#52 2005-11-18 17:17:29

fringilla
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Aine, zwraca mi maile do Ciebie, jakiÅ› adres proszÄ™ smile


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#53 2005-11-18 17:20:35

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Poszło


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#54 2005-11-18 17:39:02

fringilla
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Ok, odezwe siÄ™ wieczorem, bo wciÄ…z jeszcze w pracy siedzÄ™ sad


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#55 2005-11-18 18:49:35

Diana
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Jednej rzeczy żałuję w trylogii Jacksona: mianowicie tego, że Frodo nie zaśpiewał(a przecież p. Wood skończył wokalistykę, więc chyba mógłby). sad Uwielbiam, jak filmy mają bogatą ścieżkę dźwiękową!


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#56 2005-11-18 23:26:23

fringilla
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Heh, a propos ścieżki dźwiekowej podrzucę Wam ciekawostkę, choc to raczej rarytas dla fanów i LOTR i serialu Buffy the Vampire Slayer.
Otóż jeden odcinek tego serialu to musical, zatytułowany Once More with Feeling. Strona Once More with Hobbits to parodia i jednego i drugiego, piosenki z OMWF zostały przerobione tak, by pasowały do fabuły LOTR. Nagrane zostały tylko 2, reszta niestety w formir tekstu. Jeśli kogoś zainteresuje, mogę udostępnić oryginały dla porównania i zrobic krótkie wprowadzenie wink

www.omwh.com

smile


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#57 2005-11-18 23:44:02

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Wood skończył wokalistykę

Niby tak, ale zwróćcie uwagę, że ksiązkowy Frodo jest bardziej hobbitowaty niż Frodo filmowy. Filmowy jest bardziej melancholijny, zamyślony. Częściej się uśmiecha niż śmieje. owszem jest wesoły, ale może Jakcsonowi psuło to koncepcję.

A Wood podobno za gażę z LOTRa założył wytwórnię fonograficzną dla muzyki new age i niekomercyjnej. big_smile Pierwszymi jego klientami miał być Viggo i Pippin big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#58 2005-11-19 11:22:59

aire
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Na jednej z płyt Vigga,chyba Pandemonium, jest utwór, w którym Billy Boyd gra na perkusji, Viggo też na czymś wink , a Dominic M. i Wood własnie śpiewają...tyle,że śpiewają pod wpływem...helu. Ich głosiki są śliczne,tak jak i sama piosenka Half Fling....shubibubuuu.... można zejść ze śmiechu lol jeśli jest ktoś zaiteresowany - piszcie na maila :twisted:
pozdrawiam

Offline

 

#59 2005-11-19 11:59:07

Diana
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

To pewnie brzmi tak jak piosenka "Ciemno już, zgasły wszystkie światła, ciemno już, noc nadchodzi..."Urocze! big_smile Chciałabym kiedyś usłyszeć jednak Wooda w oryginale, a najlepiej na żywo, ach...


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#60 2005-11-19 14:56:58

aire
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Owszem, urocze, czy jakby powiedziała moja przyjaciółka "ciuciaśne" :twisted: tylko tekst niezrozumiały sad z dużą ilością "aaaaaaaaah" i cytuję "shabadeedahpadeeshabadeeshoo" wink a ta płyta vigga nazywa się "pandemoniumfromamerica"...
wiem, że w kilku filmach,jeszcze jak bym zupełnie mały Wood śpiewał coś...ale,wybaczcie,wcale nie tak piknie roll mam np nagranie "You are my sunshine",całe 0:18 minuty,w którym zawooodzi :twisted:
Diana-zaiteresowana?to nie to samo co na żywo,taki malutki substytut,ale zawsze coś big_smile
pozdrawiam

Offline

 

#61 2005-11-19 16:10:30

Diana
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Doskonale kojarzę tę piosenkę(z filnu "Wiecznie młody" chyba)-rzeczywiście substytut big_smile Ale może kiedyś zaśpiewa coś na poważnie, może wyda własną płytę; liczę na to!


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#62 2005-11-21 23:47:42

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Aire - dzięki big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#63 2005-11-22 22:45:34

aire
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

I ja dziękuję....a w weekend.....graaaaaaaaaaaaaam :twisted:
jak Ci idzie ze zrozumieniem Half Flinga?lepiej? :twisted: wink

Offline

 

#64 2005-11-22 22:57:10

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Lepiej...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#65 2005-11-22 22:57:30

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

... nie mówić :twisted: :twisted:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#66 2005-12-04 17:12:56

caroline
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Właśnie miałam okazję obejrzeć rozszerzoną wersję "Drużyny pierścienia", ale nie wyłapałam czym się różni od pierwszej, możecie pomóc?

Przyszła mi do głowy taka rzecz, LOTRanianki może się wkurzą, czy Wy też przy czytaniu a jeszcze bardziej przy oglądaniu macie wrażenie podobieństwa niektórych scen do Trylogii Sienkiewicza? Wiem, że to dziwne może, ale na przykład śmierć Boromira i śmierć Podbipięty, albo w Dwóch Wieżach te wypady drużyny za mury twierdzy, coś podobnego było chyba przy obronie Zamościa?

Aż sobie sprawdziłam, czy Trylogia była wydana wystarczająco wcześnie, w katalogach Oxfordu jest "Pan Michael" smile z 1895 i "The Deluge" opisany jako sequel to "With fire and sword." Ciekawe, nie?!

Offline

 

#67 2005-12-04 17:19:36

caroline
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

No tak, teraz już wiem, że Ameryki nie odkryłam, z Wikipedii o Tolkienie:
"Znał (w różnym stopniu) ponad 30 języków, głównie wymarłych, języków germańskich i celtyckich. (m.in. niemiecki, łacinę, starożytną grekę, gocki, staroislandzki, nordycki, staroirlandzki, walijski, anglosaski, hebrajski, francuski, rosyjski, fiński, holenderski, włoski i również polski)."

Offline

 

#68 2005-12-04 20:29:09

aire
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

A propos znajomości niemieckiego...przy okazji pisania pracy musiałam przejrzeć książkę niemieckiego pisarza (romantycznego) - Ernesta Hoffmana. W opowiadaniu, którego tytułu nie pamietam, główny bohater nazywa się Peregrin Tyss. Niby nic, ale podobieństwo jest :? no i przyznaję się, że się przejełam wink
A co do śmierci Boromira - też miałam takie wrażenie :cry:

Offline

 

#69 2005-12-04 21:02:21

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Właśnie miałam okazję obejrzeć rozszerzoną wersję "Drużyny pierścienia", ale nie wyłapałam czym się różni od pierwszej, możecie pomóc?

Kilka, po pierwsze: elfy, po drugie podroz a Aragornem przez mokradla, po trzecie rozszerzone sceny na Wichrowym Czubie, w Morii, w Lothlorien itp. <lol>

coś podobnego było chyba przy obronie Zamościa?

Sorki, moze jestem upierdliwa, ale to byl Zbaraz.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#70 2005-12-04 21:18:19

caroline
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Dzięki Aine! Jeszcze sobie wytropię różnice, lubię takie rzeczy.


Sorki, moze jestem upierdliwa, ale to byl Zbaraz.

Dobrze, że jesteś upierdliwa, wstyd nie pamiętać, strasznie dawno to czytałam!

Offline

 

#71 2005-12-10 16:39:35

dorotka
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

No, z powstania Chmielnickiego to muszę przyznać, że niezła jestem wink O wiele bardziej mnie to rajcuje niż potop szwedzki, nie wiedzieć czemu wink Chociaż sienkiewiczowski "Potop"... ech, miło się czytało wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#72 2005-12-10 16:46:08

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

A ja jakoś największy sentyment odczuwam do Potopu. Chociaż Sienkiewicz wielkim bajkopisarzem był smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#73 2005-12-24 23:39:30

Admete
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Mnie się wypady za mury Helmowego Jaru z "wycieczkami" Kmicica pod Częstochową kojarzyły ;-) Nawet się dzieliłam tymi skojarzniami z przyjaciółką podczas seansu :-) A co do wersji rozszerzonych, to w przypadku Dwóch wież różnica jest chyba największa. Jest tam dodana między innymi przepiękna scena pogrzebu Theodreda, w czasie którego Eowina śpiewa pieśń pożegnalną. Cudna scena - smutna i przejmująca.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#74 2005-12-25 02:32:48

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Mnie się wypady za mury Helmowego Jaru z "wycieczkami" Kmicica pod Częstochową kojarzyły ;-) Nawet się dzieliłam tymi skojarzniami z przyjaciółką podczas seansu :-)

A mnie to skojarzenie jakos nie przyszło do głowy. Ale zbieżność jest rzeczywiście uderzająca. podejrzewam ze Jackson jest nie tylko fanem Tolkiena, ale i naszego sienkiewicza smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#75 2005-12-25 22:02:32

Admete
U¿ytkownik

Re: LOTRY :D

Wątpię, żeby znał. Zbieżnośc wynika raczej z tego, że każda bitwa jest do siebie podobna ;-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB