Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#151 2007-04-08 19:36:44

HerMia
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

WoW!
Czy po tej wiadomości czujesz się jakoś inaczej Rito? big_smile

Offline

 

#152 2007-04-08 22:45:17

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

HerMia, wÄ…tpisz?
Od tego dnia nic nie jest już takie samo...
Dlaczego ja sie nie urodziłam 21 kwietnia, albo 13 listopada. he?
Jeno ten koniec marca? Ja to bym chciała ten listopad - strzelec i Gerry - bosko-idealne połączenie big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#153 2007-04-10 11:05:32

Ritta
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

10 wrzeÅ›nia – maÅ‚o

no niestety... ale(jak to mówią nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło wink ):

Colin starcza z 10 innych osób

zgadza siÄ™ big_smile

1988 - Osama bin Laden założył w Afganistanie Al-Kaidę...

przyznaję tu też się trochę załamałam...

łał - Ritto, ale masz astrologicznego bliźniaka!!!

jestem ciekawa, czy choć mamy jakąś jedną cechę wspólną wink

Czy po tej wiadomości czujesz się jakoś inaczej Rito?

trochę mi radośniej wink smile

Offline

 

#154 2007-04-10 11:41:04

HerMia
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Ach...
Ta świadomość, że w dzień kiedy i Ty świętujesz swoje urodzinki to gdzieś daleko śpiewają Colinowi "Happy Birthday" wink

Offline

 

#155 2007-04-10 16:54:13

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Prosze - horoskop dla osób urodzonych 10 września:

Im więcej będzie rozwijać swe zdolności krytyczne i analityczne -tym większą mądrość zdobędzie. Bowiem jego najważniejszą cechą wewnętrzną jest umiejętność rozróżniania dobrego od złego, pożytecznego od szkodliwego itp. Aktywny we wszystkim co dotyczy interesów, przejmuje się swymi sprawami zawodowymi i potrafi mądrze realizować w życiu swe projekty i zamiary. A jednak mimo całą swą praktyczność życiową - jest to człowiek myślący, chętnie oddający się pracy dla dobra społecznego. Jest bardzo wrażliwy i cechują go silne uczucia sympatii i antypatii. łagodny, przyjazny, dobry człowiek - życzliwie odnosi się do młodzieży, jest zwolennikiem przyrody i życia wiejskiego, zbliżonego do natury. Życzliwy, troskliwy, otacza chętnie opieką słabszych i potrzebujących pomocy. Przywiązany jest do rodziny. Mimo swą wierność i poświęcenie się dla przyjaciół - rzadko im się zwierza. Jego zdolności umysłowe są wybitne; lubi studia poważne i rozmyślania samotne. W związku z ziemią i jej produktami może osiągnąć powodzenie w rolnictwie, leśnictwie, ogrodnictwie lub górnictwie. Do czego powinien dążyć? Niechaj unika zbytniego zamykania się w sobie i niezdecydowania, gdyż inaczej stanie się oziębłym i niesympatycznym a jednocześnie może okazywać zbytnią chwiejność i wahanie się. Pragnie być popularnym i dąży do tego, hołdując ogólnie przyjętym poglądom. Mimo to jednak właśnie z powodu szerszej publiczności może być narażonym na przykrości. Grozi mu rozłączenie z towarzyszami lub osobami kochanymi. Organizm jego jest dość mocny, ale wyróżnia się swą niezwykłą wraź- liwością kiszek; pewne potrawy, które inni mogą spożywać bezkarnie -mogą się okazać dlań szkodliwe. Zwłaszcza należy zachować ostrożność w stosunku do potraw ostrych, korzeni, pieprzu, octu etc, a także unikać lekarstw o silnym działania chemicznym. Życie człowieka dziś urodzonego bywa najczęściej długie i pomyślne, a w wieku późniejszym korzysta z pomyślnych rezultatów swej pracy wytrwałej i zbiera owoce swej przewidującej ostrożności.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#156 2007-04-11 10:25:32

Loana
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

O, to zapodaj proszÄ™ jeszcze horoskop dla tych z 20 lutego, proszÄ™!!! smile


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#157 2007-04-11 10:51:34

pak4
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

A ja przypomnę się, i poproszę o swojego 7 maja, bo horoskopu to jeszcze nie miałem smile


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#158 2007-04-11 13:14:12

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Mówicie - macie big_smile
20 luty
Utalentowany, przyjazny, towarzyski - żyje w harmonii z otoczeniem i w zgodzie z rodziną. Pomyślne związki rodzinne i społeczne mogą mu zapewnić w ogóle w życiu wiele szczęścia. Dzięki swemu pragnieniu zamożności i życia w dostatku - interesy swe prowadzi starannie i ze swych zobowiązań względem klientów wywiązuje się skrupulatnie. Trzeba przyznać, że w każdej rzeczy jaką czyni, przejawia poczucie prawdy i sprawiedliwości. Chciałby rządzić innymi i wpływać na otoczenie dzięki swej potędze przekonywania innych, a swe zamierzenia życiowe pragnąłby zrealizować przy pomocy swych niezwykłych zdolności dostosowywania się do warunków i okoliczności. Jako człowieka interesu czeka go powodzenie w tym wypadku, gdy uda mu się połączyć razem dwa czynniki o naturach najzupełniej kontrastowych - przez co tworzy nowe możliwości użyteczności publicznej. łączy bowiem w ten sposób w jedną pożyteczną całość dwie siły, z których każda pojedynczo mogłaby się okazać niekompletna lub nieskuteczna. Jednakże w sprawach towarzyskich bardzo jest luźny. Dzięki swej wielkiej uprzejmości chciałby sobie każdego zobowiązać i obiecuje wszystkim, cokolwiek kto zapragnie. Zaraz potem zapomina jednak o swych obietnicach lub je lekceważy. "Cóż to szkodzi?" mówi naiwnie ten dobroduszny człowiek. Ubiera się zawsze dość starannie i z pewnym smakiem. Lubi opowiadać szeroko o dokonanych przez się czynach - ale o swych błędach, chorobach lub pomyłkach - wcale nie wspomina. Pomiędzy ludźmi tak urodzonymi trafiają się osoby bardzo wesołe - ale pośród kobiet zdarzają się również kokietki bez serca. Małżeństwo dopomaga zazwyczaj takiemu człowiekowi do rozwoju i odrodzenia wewnętrznego. Gdy zawrze szczęśliwy związek małżeński -jest to wówczas człowiek radosny i zadowolony z życia. Nierzadko jednak jego małżeństwo jest dysharmonijne... Jest to natura podwójna, która dopiero dzięki rozsądkowi i samoopa-nowaniu może osiągnąć wewnętrzną harmonię.

7 maja
Jest to bowiem człowiek niezwykle wrażliwy, którego dusza spragniona jest jakichś ideałów. Gdy je raz sobie ustali - dąży później do ich zrealizowania z dużą wytrwałością i siłą woli. Jednakże wszystkie te cechy dopiero wówczas się przejawiają, gdy zostanie pobudzone jego zainteresowanie łub podrażniona ambicja. Jest bowiem na ogół dość powolny. A jednocześnie umysł jego jest ostry, aktywny i nie brak mu pomysłów oryginalnych. Jego duszę wypełniają nierzadko natchnienia artystyczne, interesuje się żywo sztuką, wykazując dość duże poczucie koloru i słuch muzyczny. Wywiera dość duży wpływ towarzyski i społeczny, a w życiu ma dużo zadań do wypełnienia. Potrzebuje jednak harmonijnego i spokojnego otoczenia. W atmosferze zaś niespokojnej i gorączkowej - nie może się skupić należycie i w końcu tak staje się podrażniony, że nie czuje najmniejszej ochoty do pracy. Jest przywiązany do życia, wykazuje silną zmysłowość i kochliwość, lubi towarzystwo osób płci odmiennej, ale przy tym jest cierpliwy, wy- trwały i nadaje się do pracy fizycznej. Charakter jego i nastroje ulegają zmianom. To bywa milczący - to znowu staje się bardzo rozmowny, raz wykazuje dużo pilności - w innym znowu wypadku zachowuje się obojętnie - lubi wygody i zbytek; gdy tylko nie jest podrażniony wykazuje ustępliwość, ostrożność, stałość i zaciętość. Jest on bardzo drażliwy - ale trudno go przeniknąć, gdyż nie okazuje tego na zewnątrz i długo tłumi gniew w sobie. W każdym razie otoczenie powinno się liczyć z jego wielką ambicją, która łatwo czuje się dotknięta. Wówczas może okazywać niezadowolenie, skłonność do melancholii, zaciętość, upór. Nie jest wolny od uczucia zazdrości. Okazuje też pewien dogma-tyzm - trzymając się ściśle szczegółów i formalnej treści słów. Nie znosi sprzeciwiania się swej woli.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#159 2007-04-11 13:39:07

pak4
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Dziękuję! Tyle, że coś zmyślasz wink To pasuje nie na statystyczne 50%, ale na jakieś 75-80%. Może masz jakiegoś szpiega w okolicy? big_smile
Wiosenne kwiatki w ramach podziękowania:
http://img87.imageshack.us/img87/1389/1004809ul0.jpg

Ostatnio edytowany przez pak4 (2007-04-11 13:43:53)


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#160 2007-04-11 17:05:17

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Aine! 26 marca please...


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#161 2007-04-11 20:19:01

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Sie robi:

Jest to szlachetny, inteligentny człowiek, mający upodobania filozoficzne i lubiący wszystko co postępowe. Jest zwolennikiem argumentów, dowodzenia, sportów i dyskusji - przez to nieraz stwarza sobie wrogów. Jego chęć zwalczania wszystkiego co przestarzałe i nieracjonalne - jest niezwykle silna. Zdecydowany, gorliwy - wbrew wszelkim opozycjom i przeszkodom potrafi przeprowadzić swe plany i osiągnąć swe cele życiowe. Dowcipny, wesoły, jest bardzo rozmowny, towarzyski i bystro wszystko obserwuje, orientując się niezwykle trafnie w sytuacjach życiowych. Potrafi zawsze skierować konwersację na nowe tory niezwykle interesujące i nie zabraknie mu nigdy tematu; lubi bawić towarzystwo. Niespokojny - nieustannie znajduje się w ruchu. W życiu czekają go liczne zmiany, a jego pozycja nieraz nie może się ustalić ostatecznie - mimo wszelkie wysiłki jakie przedsiębierze w tym celu. Wierny, prawy - ma gest szeroki. Lubi piękno, porządek, harmonię i eleganckie otoczenie. Interesuje się lotnictwem, lubi polowanie oraz wszelkie sporty. Pewny siebie, agresywny - posiada odwagę swych przekonań i dużo entuzjazmu, jaki okazuje w swych poczynaniach życiowych, które jednakże nie zawsze udaje mu się zakończyć pomyślnie. Przejawia wybitną zręczność w kierunku mechaniki, a może osiągnąć dobre rezultaty również i w przemyśle. Rolnictwo mniej mu odpowiada. Ma doskonale przystosowaną naturę do tego, aby górować nad innymi; ożywiają go niezwykłe ambicje i dążenia, a w swej karierze pragnie prześcignąć krewnych i znajomych. Nieraz okoliczności życiowe same wynoszą takiego człowieka na stanowisko wybitne. Jednakże to wyniesienie połączone jest zawsze z pewnymi trudnościami i w takich wypadkach mogą mu nawet grozić katastrofy. W jego życiu zaszczyty łączą się z niebezpieczeństwami. Co mu grozi. Jego kaprysy i zmienność wywierają wpływ ujemny na koleje losu. Nie wszystkie jego pragnienia zostaną w życiu zadowolone, a zadania jakie go czekają - często są drażliwe.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#162 2007-04-11 21:28:27

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Dziękuję....w moim przypadku to jakieś 45 % prawdy...w życiu nie intersowałem się lotnictwem, za sportami nie przepadam, chyba ze jakieś szlachetnie...a polowania? zabijać dla przyjemności to okropność..nie mówiąc o mechanice..nie mam zeilonego pojęcia o samochodach..


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#163 2007-04-12 08:08:32

pak4
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Robercie: ja poszukałem tego horoskopu Aine smile I wyszło mi, że pochodzi on z 1938 roku. Lotnictwo, polowanie, a może i mechanike trzeba przełożyć na współczesność big_smile


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#164 2007-04-12 08:45:14

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

O widzisz, to wiesz nawet wiecej niż ja (ja moge podac link do stony big_smile)
Nie badz taki pak, podaj źródło big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#165 2007-04-12 10:46:20

pak4
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Swój opis odnalazłem tu: http://www.zapiecek.cp.win.pl/horoskop/

(BTW. Właśnie sobie zrobiłem bloga zdjęciowego, to się pochwalę: http://zdjeciapak.blogspot.com/)

Ostatnio edytowany przez pak4 (2007-04-12 10:46:55)


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#166 2007-04-12 12:54:11

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

widze, że przyroda dominuje.
Åšliczne masz te zdjecia. Bardzo mi sie podobajÄ….


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#167 2007-04-12 13:17:18

Loana
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Mi horoskop pasuje też tak w 70-80% smile. "Zaraz potem zapomina jednak o swych obietnicach lub je lekceważy" - aż tak źle ze mną nie jest, więc nie bójcie się, jak się deklaruję, to zwykle na poważnie tongue. "Ubiera się zawsze dość starannie i z pewnym smakiem" - niestety chciałabym, ale nie zawsze mi wychodzi... "Lubi opowiadać szeroko o dokonanych przez się czynach - ale o swych błędach, chorobach lub pomyłkach - wcale nie wspomina" - eee, no tak jakby nie do końca, ja mówię dużo i wszystko tongue z tego jestem znana tongue. No i nie jestem kokietką. Ale reszta nawet pasuje tongue.

Pak4 - super zdjęcia! Naprawdę podobają mi się smile.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#168 2007-04-17 12:13:50

fringilla
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Choć pak4 to prawie mój astrologiczny bliźniak, przypuszczam, że mój horoskop byłby troszke inny. To jak juz wszyscy proszą, to i ja sę osmielę - 10 maja.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#169 2007-04-17 12:25:41

Dorfi
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Przejrzałam poprzednie wpisy i widzę, że nie tylko ja świętuję 15 maja.
Megg, pozdrowienia dla Ciebie smile

Offline

 

#170 2007-04-17 12:57:02

pak4
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

10 maja: Jest to człowiek o dużej sile wewnętrznej, którą przejawia w życiu i chociaż nie jest agresywny - wyzwany do walki potrafi być groźny dla innych. Nieustępliwy, niezłomny - niezachwianie wierzy w siebie.
Dzięki swym różnorodnym przeżyciom rozwija się stopniowo. Decyduje się powoli, ale zdanie jego jest zawsze praktyczne i solidne. Umysł jego jest dość niezależny.
Urodziny te dają najczęściej dwa typy:
Człowiek rozwinięty, o wyższym poziomie kultury - chętnie pracuje dla dobra swego społeczeństwa zarówno jak i dla całej ludzkości. Wznosi się w życiu stopniowo do wyżyn swych ideałów, przestaje
myśleć o samym sobie, a jego najgorętszym dążeniem jest praca dla innych:
Nierozwinięty - jest bardzo pretensjonalny, autokratyczny i trudno bardzo jest otoczeniu zadowolić go. Mimo wszystko - dzięki swemu wielkiemu egoizmowi - osiąga w końcu powodzenie materialne.
Zawód jego może dać najlepsze rezultaty w tym wypadku, o ile będzie mieć związek z ziemią, jej
produktami, rolnictwem, ogrodnictwem, lub nieruchomościami. Może być również dobrym budowniczym, śpiewakiem, artystą.
Wady. Zawsze chce mieć słuszność po swej stronie. Jest uparty, a charakter jego jest nieustępliwy i władczy, co potęguje się z wiekiem wraz z uporem.
Pełen poczucia własnej godności i dumy - podlegać może niebezpiecznym uniesieniom i wybuchom gniewu. Nie jest również wolny od uczucia zazdrości.
Co mu grozi. W swoich przedsięwzięciach życiowych napotkać może na przeszkody i przeciwności,
a jego dążenie do niezależności może właśnie doprowadzić go do zależności od innych.
Jego plany przemyślnie układane w celu zaszkodzenia innym - mogą się obrócić przeciwko jego własnej osobie lub interesom.
Do czego powinien dążyć. Do opanowania swej zmysłowości, która przejawia się ze zbyt wielką silą.
Choroby. Może popaść w depresję psychiczną, zaś jego organizm może wykazywać predyspozycję do cierpień serca.
W końcu może osiągnąć dobre stanowisko i nawet gdyby pochodził z niższego stanu - zrobić karierę.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#171 2007-04-17 12:59:28

fringilla
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Bardzo dziekujębig_smile


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#172 2007-04-17 13:04:30

pak4
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

To jeszcze nie koniec, bo zerknąłem do urodzin. Co prawda 10 maja urodziło się dwoje obecnych ministrów i jeden prezes; ale wątki polityczne pominę:
1770 - Louis Nicolas Davout,
1899 - Fred Astaire,
1960 - Bono, właśc. Paul Hewson,
1972 - Radosław Majdan.

Ostatnio edytowany przez pak4 (2007-04-17 13:04:54)


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#173 2007-04-19 15:26:02

fringilla
U¿ytkownik

Re: forumowy kalendarz

Bono - no to moge byc dumna z dnia urodzin big_smile


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB