Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2007-01-25 00:24:20

Marta
U¿ytkownik

Pozycje bibliograficzne o Regencji

Od pewnego czasu frapuje mnie pewna kwestia i postanowiłam zwrócić się do Was, z nadzieją, iż będziecie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie wink Ogromnie interesuje mnie wszystko, co wiąże się z Regencją, czasami, w których żyła Jane Austen i w których rozgrywa się akcja jej książek, ale nie mam pojęcia skąd mogłabym czerpać wiedzę na interesujące mnie tematy (forum przeczytałam od deski do deski wink). Dlatego zwracam się do Was z pytaniem, czy mogłybyście polecić jakieś książki/dzienniki/cokolwiek - ale niestety jedynie w języku polskim, bo angielskim władam póki co w stopniu nie zanadto zaawansowanym - które traktują o Regencji? Byłabym Wam ogromnie wdzięczna, bo żądna wiedzy jestem niezmiernie.
Pozdrawiam smile

Offline

 

#2 2007-11-22 15:21:58

delile
U¿ytkownik

Re: Pozycje bibliograficzne o Regencji

jesli interesuje Cie tez historia sztuki i architektury tego czasu to polecam miło czytające sie książki:)
-sztuka cenniejsza niz złoto, J. Białostocki (lekko, łatwo i przyjemnie o całej sztuce)
-neoklasycyzm w arch. europejskiej, A. Czapska (jest cały rozdzial o Anglii)
-historia arch. europejskiej, N. Pevsner (duzo i przystępnie:)
Mogę wypowiadać sie tylko w tych dziedzinie...Książki te sa ogólnie dostępne i ze znalezieniem w bibliotekach nie powinno byc problemu. Dużo daje tez po prostu oglądanie albumów z malarstwem tego czasu- to kopalnia wiedzy o strojach, wnętrzach, fryzurach itp:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB