Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2007-01-01 22:09:13

maliva
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Zgadzam się przemówczynią. Myślę że to czy ktoś jest ładny czy zgrabny oceniamy tylko przy pierwszym spotkaniu i trwa to kilka sekund, potem to już nie ma właściwie znaczenia:albo kogoś polubimy albo nie. Osobiście znam wiele osób, które mimo że urodą specjalnie "nie grzeszą" mają w sobie to "coś" (to jednak wypływa z wnętrza...)

Offline

 

#52 2007-01-09 15:34:06

Dione
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Najtrudniejszą sytuacją jest jednak, gdy zadurzy się w tobie ktoś sympatyczny (może nawet i przystojny, uroczy itd), ale który cię zupełnie nie interesuje. Właściwie nic przeciwko tej osobie nie masz, tylko że nie czujesz tego psztyczka od jakiejś zewnętrznej siły, który zdarzył ci się po spotkaniu takiego brzydala z naprzeciwka. mhm ciężkie bywa życie


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#53 2007-01-10 05:10:30

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Vasco napisa³:

Dokładnie! Aine nie było parę dni i od razu czegoś człowiekowi brakowało wink

A ja dopiero teraz zauważyłam, jak za mną tęskniliście.
Ja za wami też. Taki przymusowy detoks nie działa na psychikę zbyt dobrze...
Filmów się za to naoglądałam. Na szczeście doszły zaległe świąteczne zakupy big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#54 2007-01-10 20:07:37

maliva
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Dione napisa³:

Najtrudniejszą sytuacją jest jednak, gdy zadurzy się w tobie ktoś sympatyczny (może nawet i przystojny, uroczy itd), ale który cię zupełnie nie interesuje. Właściwie nic przeciwko tej osobie nie masz, tylko że nie czujesz tego psztyczka od jakiejś zewnętrznej siły, który zdarzył ci się po spotkaniu takiego brzydala z naprzeciwka. mhm ciężkie bywa życie

Jeszcze trudniejszą jest sytuacja kiedy zadurzysz się w takim brzydalu a on w Tobie nie. Może to nawet lepiej ale co kiedy ten "psztyczek" ciągle działa?

Offline

 

#55 2007-01-11 10:37:41

Dione
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Oj na to to już nic nie można poradzić.... Choć kolorowy lakier na pazurki troszkę humorek poprawia, przynajmniej na chwilę i nie tuczy jak cudna gorzka czekolada z pomarańczami....mhm marzenie...


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#56 2007-01-11 11:26:18

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

albo fryzjer. Ja po nieszczesliwej miłości poszłam do fryzjera i ściełam się na zapałeczkę, zafarbowałam włosy na niebieską czerń i sprawiłam sobie kolejnego kolczyka w uchu - ot masochistyczna przyjemność big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#57 2007-01-11 18:58:20

pak4
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Z lektury w tle zebrało mi się za cytat i dedykację. Byście same przeżyły "miłość szczęśliwą".

WisÅ‚awa Szymborska „MiÅ‚ość szczęśliwa”

Miłość szczęśliwa. Czy to jest normalne,
czy to poważne, czy to pożyteczne –
co świat ma z dwojga ludzi,
którzy nie widzą świata?

Wywyższeni ku sobie bez żadnej zasługi,
pierwsi lepsi z miliona, ale przekonani,
że tak stać siÄ™ musiaÅ‚o – w nagrodÄ™ za co? za nic;
Å›wiatÅ‚o pada znikÄ…d –
dlaczego właśnie na tych, a nie innych?
Czy to obraża sprawiedliwość? Tak.
Czy narusza troskliwie piętrzone zasady,
strąca ze szczytu morał? Narusza i strąca.

Spójrzcie na tych szczęśliwych:
gdyby się chociaż maskowali trochę,
udawali zgnębienie krzepiąc tym przyjaciół!
SÅ‚uchajcie, jak siÄ™ Å›miejÄ… – obraźliwie.
Jakim jÄ™zykiem mówiÄ… – zrozumiaÅ‚ym na pozór.
A te ich ceremonie, ceregiele,
wymyÅ›lne obowiÄ…zki wzglÄ™dem siebie –
wygląda to na zmowę za plecami ludzkości!

Trudno nawet przewidzieć, do czego by doszło,
gdyby ich przykład dał się naśladować.
Na co liczyć by mogły religie, poezje,
o czym by pamiętano, czego zaniechano,
kto by chciał zostać w kręgu.

Miłość szczęśliwa. Czy to konieczne?
Takt i rozsądek każą milczeć o niej
jak o skandalu z wysokich sfer Życia.
Wspaniałe dziatki rodzą się bez jej pomocy.
Przenigdy nie zdołałaby zaludnić ziemi,
zdarza się przecież rzadko.

Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej
twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej.

Z tą wiarą lżej im będzie i żyć, i umierać.

Ostatnio edytowany przez pak4 (2007-01-16 18:47:56)


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#58 2007-01-15 11:05:06

Dione
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

AineNiRigani napisa³:

albo fryzjer. Ja po nieszczesliwej miłości poszłam do fryzjera i ściełam się na zapałeczkę, zafarbowałam włosy na niebieską czerń i sprawiłam sobie kolejnego kolczyka w uchu - ot masochistyczna przyjemność big_smile

To tak wolno nauczycielom wyglądać???
Ale uczniowie to pewnie CiÄ™ lubiÄ…...smile


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#59 2007-01-16 17:14:32

Katarzyna
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Chociaż lubię Wisławę Szymborską to nie znałam tego wiersza. Śliczny smile

Ostatnio edytowany przez Katarzyna (2007-01-16 17:14:55)

Offline

 

#60 2007-01-21 07:27:56

yla
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Kochani smile "chyba" znalazłam swego Darcy'ego.

Zbieg okoliczności sprawił, że natknęłam się nieplanowanie na tę stronkę, że ksiązki Jane Austen pozostawiły po sobie jakąś "magię" i w końcu, że "mój Darcy" jest Anglikiem o identycznych cechach, a w szczególności ten sarkazm. To właśnie teraz zdałam sobie z tego sprawę, że bardzo, ale bardzo przypomina postać p. Darcy'ego i pomyśleć, że wcześniej bardzo mnie to niepokoiło i irytowało... Ale dzięki wam przypomniałam sobie, iż czytając tę książkę "Duma i uprzedzenie", jeszcze przed poznaniem go... pomyślałam sobie, że też chciałabym poznać takiego p. Darcy'ego, potem, że to tylko książka, potem, że jednak to jest prawdopodobne bo Colina (przepraszam, jeśli wystąpił błąd) też nie będę chciała...!

To ja wybrzydzam a to przecież on jest...!

Ale, by nikogo nie wprowadzić w błąd, a w szczególności siebie samej, zamierzam odświeżyć sobie opis postaci i zdarzeń, sięgnę drugi raz po tę książke... ale najpierw się o nią postaram smile Przesyłam gorące pozdrowienia dla wszystkich miłośników Jane Austen, już was lubię wink Jedna rada, rozejrzyjcie się dokładnie, popatrzcie raz jeszcze, bo może się okazać, że Darcy jest "na wyciągnięcie ręki"... tylko byłyście zbyt ,"zajęte" by to dostrzec. Pa!

Sly wink!

Od Admina: Proszę o staranniejsze pisanie! Wielokropek ma _3_ kropki, spacje przed przecinkami, cudzysłowy to " itp. wink A poza tym... witamy! smile

Offline

 

#61 2007-01-21 13:00:30

yla
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

sorki ale nie zdazyłam kupic jeszcze specialnych naklejek za zagramaniczną klawiature , za to obiecuje poprawe bo zamierzam wrócić wink

Sly wink

Offline

 

#62 2007-01-21 22:04:28

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

domyślam sie, ze chodziło o Colina? big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#63 2007-01-22 08:24:02

Vasco
Administrator

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

A to już moja literówka. Poprawiałem, poprawiałem i aż za dobrze wyszło ;(

Offline

 

#64 2007-03-13 12:26:36

Mag
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Nie wiem czy istnieje miłość prawdziwa. Jestem mężatką od prawie 7 lat, a parą byliśmy przez 6 lat. Widzę jak zmieniają się nasze relacje, jaki wpływ miało pojawienie się córki -od szczenięcego zauroczenia do stabilizacji i odpowiedzialności.
Chciałam powiedzieć, ze tak jak Dione, uważam, ze miłość wymaga pracy. Nieważne czy zalegalizowana, czy na "kocią łapę" bez dobrych chęci obu stron nie bedzie trwała. Myślę,ze duzo dobrej woli wymaga trwanie przy sobie w różnych sytuacjach, ale zawsze mozna porozmawiac i pracować nad związkiem. W końcu ludzie łączą sie w pary na dobre i na złe smile


GG 6318358

Offline

 

#65 2007-09-12 12:59:45

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Zgadzam się z Meg o miłość trzeba dbać. Poczatek znajomości, zauroczenie jest przepięknym stanem, pełnym emocji i romantyczności. Potem nastepuje otwarcie oczu i dostrzeganie wad partnera. Od nas zalezy co z tym zrobimy, jeśli miłość i przyjaźń zwycięzy to odniesiemy sukces. Na pewno nie nalezy zostawić miłości samej sobie i powiedziec sobie że po ślubie to już nie musze się o mężą/zone starac. To jest pierwszy krok do rozwodu.

Ja mam to szczęście, że mój mąż jest moim wielkim przyjacielem. Jest to bardzo ważne!!!.

Mysle, że prawdziwa miłość to przyjaźń, dobroć, poświęcenie, wyrzeczenie, szacunek i ciepło.

To wtedy, kiedy leżysz w łóżku (nie chce Ci się ruszyć tyłka) i czytasz książkę i masz ochotę na herbatke, i wołasz do męża aby on ci ją zrobił. A on odrywa się od swojej ulubionej gierki, idzie i przynosi ci do łóżka herbatke.
Albo jak założysz niewygodnie buty i dzwonisz do meża w środku powrotnej drogi z pracy do domu i prosisz aby zwolnił się na chwilkę ze swojej pracy i podwiózł Cię do domu, i on to robi.
Oczywiście działa to tez w drugą strone.

Offline

 

#66 2007-09-12 14:51:49

Loana
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

"To wtedy, kiedy leżysz w łóżku (nie chce Ci się ruszyć tyłka) i czytasz książkę i masz ochotę na herbatke, i wołasz do męża aby on ci ją zrobił."
Hehe, a ja wczoraj upieklam ciasto, pyszny placek drozdzowy ze sliwkami. Poniewaz bylam zajeta wieczorem segregowaniem kredek, zapytalam meza, czy nie mialby ochoty na kawalek (on czytal ksiazke). Jak potwierdzil, to poprosilam go, zeby przyniosl nam po kawalku. Co zrobil, ale wypomnial mi, ze jestem jak w kawale o malzenstwie i herbatce... tongue
Zgadzam sie, ze milosc to ciagla praca - nad soba i nad zwiazkiem. Ale nie nad druga osoba. Bo zasada jest taka - jesli chcesz zmienic druga osobe, musisz zmienic siebie smile.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#67 2007-09-12 18:41:16

czytelniczka
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Snowdrop zgadzam sie z Tobą. Moja prywatna miłość jest taka podobna do tej, o piszesz. Trwa już ładnych parę (żeby nie powiedzieć - naście) lat i ciągle jest taka sama. Na pewno zmienia sie trochę tak jak i my, ale nie zrobiła się chłodna, urzędowa, z przyzwyczjenia czy wygody.
To własnie uważam za miłość prawdziwą, a nie chwilowe zauroczenie.

Offline

 

#68 2007-10-30 14:44:04

delile
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Zgadzam sie smile i z praktyki wiem, ze jedna z najważniejszych rzeczy w miłości jest poczucie humoru:D

Offline

 

#69 2007-11-22 14:52:12

delile
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

dziś usłyszałam bardzo ciekawe zdanie o miłości (i to na zajęciach, w ramach tematu symboliki i alegorii, a właściwie odległej od niego dygresji:P). Własciwie odnosi sie do każdego jej rodzaju i w swym uniwersalizmie jest w pewien sposób doskonałe "miłość jest mimo wszystko".
inne moje przemyślenie (po piwie i meczu Polska-Belgia;P) Jeśli już coś nazywamy miłością to musi być prawdziwe. Czyli określenie "prawdziwa miłość" jest tautologią. Jak uważacie?

Offline

 

#70 2007-11-23 09:57:05

Loana
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

a co to jest tautologia???
jak juz rozmawiamy na dziwne tematy, co wg Was oznacza okreslenie "wolny zwiazek"? Bo wg mnie to jakis oksymoron tongue


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#71 2007-11-23 12:28:35

pak4
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

To zależy od czego jest 'wolny'. To znaczy, czy wyraz 'wolny' jest przeciwieństwem słowa 'szybki', czy słowa 'związany' tongue

Ostatnio edytowany przez pak4 (2007-11-23 12:28:47)


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#72 2007-11-23 13:37:15

Marija
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

No fakt! Albo "związek", albo jesteśmy "wolni" i gud baj!
Loano, zaimponowałaś mi!

Offline

 

#73 2007-11-23 14:13:13

Loana
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

A, dziękuję, dziękuję za komplement smile.
Na to wyrazenie pewnie nie zwrocilabym takiej uwagi (mlodziez naprawde dziwne rzeczy wymysla...) gdyby nie to, ze moj brat byl kiedys w takim zwiazku... i przez dluzszy czas nie potrafil mi wytlumaczyc, na tym to polega. Pak, gdyby chodzilo o rozumienie slowa w znaczeniu "powolny", to to rozumiem, ale wiekszosc osob ma na mysli znaczenie "bez zobowiazan". I tak tlumaczyl mi brat, ze jest razem z dziewczyna, ale bez zobowiazan tongue. Tzn z tego co kojarze, ona sie czula "bez zobowiazan", bo moj brat traktowal ten zwiazek zupelnie normalnie.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#74 2007-11-23 14:44:43

Ika74
U¿ytkownik

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Bóg ma chyba jednak poczucie humoru ... od kilku dni jestem nieco wkurzona na mojego szanownego ślubnego towarzysza życia, użalam się znad sobą, wspominam dawne dni, porównuję... wink a tu proszę, natykam się na wątek "miłości prawdziwej" i co? i przyznać muszę się sama przed sobą, że kurcze generalnie to ja szczęśliwa kobieta jestem, bo taką miłość spotkałam! wink czas euforii dawno za nami, choć zakochujemy się w sobie co czas jakiś wink na codzień mój mąż i śniadanie mi zrobi i ciuchy od biedy pójdzie ze mną obejrzeć, a czasem nawet kartą służy przy zakupie wink z dzieckiem się bawi, wyjścia wieczorne aprobuje, na basen sam wysyła ... rozmawia ze mną, jak już Go od kompa oderwę wink i nawet z czasem przestał moje łzy na filmach komentować ... a na Jego pierwsze "kocham Cię" czekałam dokładnie 2 lata i wiem, że jestem pierwszą i jedyną kobietą, której to powiedział ... więc teraz, w przebłysku rozsądku, zastanawiam jak On z taką zołzą i cholerykiem tyle lat wytrzymuje? wink

Ostatnio edytowany przez Ika74 (2007-11-23 14:46:13)

Offline

 

#75 2007-11-23 20:20:32

Vasco
Administrator

Re: Czy istnieje jeszcze miłosc prawdziwa?

Takie to już kobiece podejście. Jak ma dobrze, to narzeka wink Mojej zonie tez muszę często przypominac jakie to ma w zyciu szczescie wink

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB