Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#151 2006-12-10 17:45:51

peri
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

czy układ postów w wątku nie mógłby być odwrotny - na pierwszej stronie najświeższe?

Oj, to by chyba 90% osób zaprotestowało.

Oooo yikes A dlaczego? Nie wiedziałąm, że tą propozycją naruszam jakieś tabu...


"... strzeż się tak oddać serce ponętom wyśnionym: któż był odblaskiem wody napojony, albo czyż kiedy kto będzie?"
Haffiz "Gazele"

Offline

 

#152 2006-12-10 18:18:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Tabu? Nie, ale raczej wiekszosc z nas ma przeciwne zdanie big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#153 2006-12-10 20:39:32

caroline
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Podoba mi się to forum, ładuje się piorunem, super. Przejście jest trochę drastyczne od tej zwartej, starej formy, do forum rozlanego na całą stronę z małymi literkami, na pewno jednak działa szybciej.

Offline

 

#154 2006-12-11 08:10:08

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Peri: Nie martw się, to żadne tabu smile Jak pisze Aine, wiekszość czyta z góry na dół.

Caroline: Szybkość to jedno. Drugie to bezpieczeństwo. PHPNuke na którym oparta jest ta strona (i forum) jest znany w wielu błędów, przez które można się włamać na strone sad PunBB (nowe forum) jest znaaaacznie bezpieczniejszy, choć z pewnością brakuje mu paru bajerów.

Szerokość strony mogę ustawić na stałą jeśli wolicie...

Offline

 

#155 2006-12-11 12:01:21

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Udało mi się znaleźć styl, który upodobni nowe forum do tego. Możecie zerknąć i sprawdzić smile

Offline

 

#156 2006-12-11 20:44:41

caroline
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Vasco, dzięki za starania! --<-@
Bezpieczeństwo ponad wszystko!
Ważna rzecz, zdaje się, że dasz radę przenieść tematy ze starego forum na nowe ze wszystkimi postami?
Duży plus: prędkość wczytywania i super, że jest opcja "szybka odpowiedź"

Co do grafiki:
Ja sobie zwiększam czcionkę i jest lepiej.
Na pewno kiedy pojawią się awatarki i emotki forum się ożywi. Niemniej, kolorowe przyciski "cytuj" "www" "email" na starym forum są ładne i forum fajnie z nimi wygląda, na nowym ledwie je widać a mocno zaznaczone są informacje nie takie znów najważniejsze - godzina postu. Rozumiem, że masz ograniczone pole manewru względem wyglądu forum - tylko wybór z pewnego katalogu gotowych skórek, tak?
Jeszcze pytanie: co to jest "serwis" przy informacji o forumowiczach?
Forum będzie tak jak je widać, czy też będzie niejako wklejone w stronę tak jak teraz z menu głownym po lewej stronie, z banerkiem na górze itd?

Offline

 

#157 2006-12-11 21:22:10

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

> Vasco, dzięki za starania! --<-@

Pierwszy kwiatek dla mnie chyba wink

> Ważna rzecz, zdaje się, że dasz radę przenieść tematy ze starego forum na nowe ze wszystkimi postami?

Tak, tak. Bez tego nie byłoby mowy o zmianie skryptu. Zresztą to testowe forum ma przeniesione/skopiowane wszystkie wątki, m.in. po to, aby można było posprawdzać czy wszystko jest.

> Ja sobie zwiększam czcionkę i jest lepiej.

Hmm, teoretycznie mogę powiększyć wszystkie napisy, tylko nie wiem, czy wszystkim będzie to odpowiadało. Dla mnie napisy są akurat, ale jak będzie więcej głosów, że za małe, to się zrobi.

> Na pewno kiedy pojawią się awatarki i emotki forum się ożywi. > Niemniej, kolorowe przyciski "cytuj" "www" "email" na starym forum są ładne i forum fajnie z nimi wygląda, na nowym ledwie je widać a mocno zaznaczone są informacje nie takie znów najważniejsze - godzina postu.

Między innymi dlatego, że to są napisy a nie grafika to forum jest takie szybkie. Ja myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli po jakimś czasie nadal będą takie głosy, to mogę np. pogrubić/zmienić kolor - aby były lepiej widoczne.

> Rozumiem, że masz ograniczone pole manewru względem wyglądu forum - tylko wybór z pewnego katalogu gotowych skórek, tak?

Plus możliwość tworzenia samodzielnej skórki.

> Jeszcze pytanie: co to jest "serwis" przy informacji o forumowiczach?

Link do strony, którą prowadzi dany forumowicz. Tutaj to przycisk "www".

> Forum będzie tak jak je widać, czy też będzie niejako wklejone w stronę tak jak teraz z menu głownym po lewej stronie, z banerkiem na górze itd?

Raczej osobno. Dodanie "boków" jest dość skomplikowane - trzeba by napisać sporo nowego kodu. Inna sprawa, że spowolniłoby stronę (nawet 2x). Postaram się za to upodobnić "górę" do reszty strony.

Aha, w profilu można wpisać swój nr Gadu-Gadu i Tlena!

Offline

 

#158 2006-12-12 23:47:55

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Pierwszy kwiatek dla mnie chyba wink!

Oj koffany, kwiatki dla mężczyzn od kobiet są sprzeczne z zasadami Svoire Viveru.
Możemy w zamian wznieśc pieśni dziękczynne, zrobić ołtarzyk i zapalić kadzidełka... big_smile
A tak poważnie, chyba nie musimy pisać o tym, że za te wszystkie starania i troskę masz naszą dozgonną wdzięczność? big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#159 2006-12-13 10:37:17

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

> Oj koffany, kwiatki dla mężczyzn od kobiet są sprzeczne z zasadami Svoire Viveru.
> Możemy w zamian wznieśc pieśni dziękczynne, zrobić ołtarzyk i zapalić kadzidełka... big_smile

Ołtarzyki mnie przerażają. To pewnie skutek nałogowego chodzenia do kina na Indiana Jonesa i świątynię przeznaczenia w dzieciństwie wink

> A tak poważnie, chyba nie musimy pisać o tym, że za te wszystkie starania i troskę masz naszą dozgonną wdzięczność? big_smile

Dozgonna wdzięczność to też chyba za dużo. Miłe słówko każdego pierwszego miesiąca w zupełności wystarczy wink

Offline

 

#160 2006-12-13 13:25:58

Ulka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

a moze byc mily usmiech trzynastego? big_smile


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#161 2006-12-13 14:05:36

Vasco
Administrator

Offline

 

#162 2006-12-13 14:17:19

Marija
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Może, choć wolałbym teleranek wink

Prawdę mówiąć ja nie pamiętam, czy był ten teleranek, czy nie (podobno nie), za to pamiętam długie komunikaty w radiu, czego nie można ze sobą nosić w związku z wprowadzonym....Siedziałam w kuchni na taborecie i robiłam na wszytkich wielkie oczy. :?

Offline

 

#163 2006-12-13 14:20:57

Ulka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Może, choć wolałbym teleranek wink

roll hmm
http://ww6.tvp.pl/4022,20050414195641.strona#

ja osobistych wspomnien z brakiem teleranka nie mam, tylko z opowiadan wiem ze ponoc go nie bylo...


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#164 2006-12-13 17:45:55

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Miłe słówko każdego pierwszego miesiąca w zupełności wystarczy wink

Oj skoro tak lubisz drapanie za uszkiem, to masz jak w banku big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#165 2006-12-14 20:20:38

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

No ładnie... Teraz to muszę uważać czy żona nie zerka co mam na ekranie wink

Czyli co, zmiana forum, jak rozumiem, zaakceptowa. Fajnie.

Offline

 

#166 2006-12-14 21:29:00

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

no sam sie przeciez domagasz big_smile big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#167 2006-12-17 02:45:02

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Wybaczcie..ale mi sie wszystko zlewa na ekranie..tekst w kolorach spranej czerni..ramiki ciemnoiniebieskie a i szare okienka..dla mnie koszmar, tym bardziej ze mam okulary..


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#168 2006-12-17 12:14:34

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Hmm, ten styl dobrałem specjalnie, aby przypominał poprzedni.

Możesz wybrać inny wygląd: profil/wyświetlanie - u góry masz bodaj 6-7 innych do wyboru.

Offline

 

#169 2006-12-17 22:13:12

Ulka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

hm, czy jednak kolory to sie nie zmienia gdy cala strona ulegnie zmianie?
i jeszcze jest cos- to co było w podpisie wyglada teraz jak czesc postu, tak dziwnie jest
ale w ogole to mnie sie to widzi calkiem calkiem smile


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#170 2006-12-17 22:44:08

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

a ja sie chciałąm spytac - co z avatarkami i podpisami? Próbowałam w profilu, ale nie chce wejsć
Czy avki są uzaleznione od akceptacji admina, czy też od wielkości?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#171 2006-12-17 23:12:36

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Ulka: Kolory mogą być tu inne niż na stronie, co nie znaczy, że nie będzie stylu do forum, który je upodobni do reszty strony. Podpis wygląda tak chyba tylko w tym stylu. W innych jest oddzielony poziomą linią.

Aine: Od wielkości (wagi). Ustawiłem na 15 KB. Starczy?

Offline

 

#172 2006-12-18 09:54:50

Dione
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Mój avatar ma 3KB i nie mogłam go ustawić. Ja już nie wiem jak to trzeba robić?


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#173 2006-12-18 10:48:18

Vasco
Administrator

Re: Nowy design strony?

Jest jakiś komunikat błędu? Dozwola wielkość to 120x120 i 15 KB - ale w przypadku przekroczenia - powinna wyświetlić się informacja co jest nie tak.

Offline

 

#174 2006-12-18 13:35:00

Dione
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

Napisał, że się nie powiodło.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#175 2006-12-18 14:27:31

Ulka
U¿ytkownik

Re: Nowy design strony?

oj to szkoda bo na razie ten styl mi sie podoba a denerwuje mnie brak linii...ale sprobuje cos z tym zrobic (czyli ze zmaina stylu albo zmiana nastawienia big_smile )
avatarka nie moge zaladowac...z prostej przyczyny-nie wiem gdzie go mam na kompie! ... big_smile


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB