Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#126 2006-09-23 11:28:11

caroline
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Może niepotrzebnie do tego wróciłem. Gdy pisałem na N&S o tym, że będę się opiekował JA.pl, to miałem wrażenie, że cześć osób przeniosła na mnie swój żal do Kazika.

Po części pewnie tak było, ale 1. było wiele takich, które się ucieszyły, że stronka przetrwała 2. były takie, którym było to obojętne, 3. były też takie, które na nowo się tu zalogowały, wreszcie 4. nowi użytkownicy!
Forum żyje, stronka żyje, nie ma lepszego dowodu na słuszność Twojej decyzji.
Rywalizacji N&S vs. JA nie zauważyłam, podobnie podziału na fajnych i niefajnych. Ja tam się cieszę, że stronka jest, na dodatek już niedługo w nowej kiecce! smile

Offline

 

#127 2006-09-23 12:44:53

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Gumiśku, na forum ma nie tylko rodzoną, ale i wirtualne siostry. Która by pozwoliła?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#128 2006-09-28 22:49:42

lemonick
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

ojejku, ale się działotongue
jak dostałam maila o treści "strona zostaje zlikwidowana" to myślałam że pojade do tego Kazika i go uszkodze. a tu po miesiącu dla zasady zaglądam na JA.pl i co widzę?? strona dalej działa! szczerze mówiąc, gdyby nie JA.pl nie napisałabym referatu o omawianej książce (DiU jako lektura nadobowiązkowa). gdyby nie Vasco, nie miałabym teraz co robić na necie. ojej, Vasco, wszyscy Cię tu kochają (prawie, odliczając płeć męską itp... wink ) i nie wiem, jak ktokolwiek mógł mieć "wąty" o to, że odratowałeś najukochańsze forum;) (ale ze mnie lizus...wink )


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#129 2006-09-29 16:56:01

Elentari
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Moja przygoda z JA zaczęła się w 1981/1982 roku. Wtedy właśnie nasza telewizja wyświetlała angielski serial pt. "Duma i Uprzedzenie, albo Pierwsze Wrażenie" - tak to wtedy brzmiało. Pamiętam, to był chyba wtorek. Miałam się uczyć do jakiejś klasówki, chyba z biologii, ale włączyłam telewizor i... Wpadłam po uszy. Potem było poszukiwanie książek. Pierwsza była "Rozważna i Romantyczna" potem "Opactwo Northanger", "Emma" a w końcu, oddana do biblioteki po roku przetrzymywania przez jakiegoś czytelnika "Duma i uprzedzenie" - wydanie chyba jeszcze z lat 60-tych ("Duma i uprzedzenia" - w liczbie mnogiej). Ta ostatnia na stałe zagościła w mojej biblioteczce, wypożyczana co jakiś czas i czytana ciągle z taką samą fascynacją. Potem przyszedł czas na serial BBC z 1995 roku, który mnie oczarował. To chyba jedyna adaptacja powieści, co do której nie miałam żadnych zastrzeżeń. Wszystko w niej było takie jak być powinno. Teraz jestem na etapie szukania DiU ekranizacji z 2005. Specjalnie w tym celu zakupiłam odtwarzacz DVD. Jeszcze tylko muszę zorganizować sobie płyty (obie wersje 1995 i 200), moje własne płyty, żeby leżały sobie na zaszczytnym miejscu. Może uznacie, że to nie jest całkiem normalne, ale nie dbam o to. Ważne jest to, co mi się podoba, a nie to co o tym myślą inni.
Ewa
PS. Zapomniałam napisać, jak trafiłam na to forum. Ano trafiłam tu podczas poszukiwań w pewnym serwisie aukcyjnym płyt z ekranizacjami JA. Ktoś z Was podał link do tej strony, za co jestem mu bardzo wdzięczna.
E.

Offline

 

#130 2006-09-29 18:29:13

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Takich objawów nikt tutaj nie wyśmieje ani nie nazwie nienormalnymi. A jeśli ktoś tak powie będzieto oznaczało że większość obecnych tutaj jest nienormalna big_smile
Witamy


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#131 2006-09-29 18:37:09

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witamy wśród pozytywnie nienormalnych. big_smile


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#132 2006-09-29 19:37:56

HerMia
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Właśnie trafiłaś do zakładu psychiatrycznegi im. Jane Austen lol

Offline

 

#133 2006-09-29 20:10:01

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

i nie tylko ja jestem walnieta ostatnio na punkcie Tristana w moim podpisie aaaaaaaaaaaaaa.



Ostrzegamy tutaj nie znajdziesz normalnych


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#134 2006-09-29 22:01:54

lemonick
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

o pzrepraszam, ja uważam że jestem całkowicie normalna wink odliczając to, że jestem wredna, zbijam się ze wszystkiego, wymyślam coraz większe głupoty i mam obsesję na punkcie Janinki, Emilki, Paula i wszystkich innych powieściopisarzy... i powieściopisarek, poetów, dziennikarzy.... chyba się zapędziłam wink


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#135 2006-09-29 23:02:44

caroline
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witamy Ewo - Elentari [URL=http://imageshack.us]http://img174.imageshack.us/img174/6004/littleflowernv3.jpg[/URL]

Może uznacie, że to nie jest całkiem normalne, ale nie dbam o to. Ważne jest to, co mi się podoba, a nie to co o tym myślą inni.
Ewa

A to dobre big_smile Jeśli będziesz miała chęć wniknąć w otchłanie tego forum zobaczysz, że jesteś w 100% wśród swoich. Takich wyznań mamy tu trochę smile

To bardzo ciekawe co piszesz o pierwszej ekranizacji DiU, dla większości z nas tą "pierwszą" była DiU '95. big_smile

Offline

 

#136 2006-09-30 10:55:24

Dione
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witamy Elentari w naszym szacownym gronie big_smile
Normalnych tu nie ma i bardzo dobrze, bo gdyby wszyscy byli normalni, to byłoby strasznie nudno :twisted:


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#137 2006-09-30 11:17:47

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Dione/Grfield ma racje.
A jeśli wszystjkie zobaczenia były takie jak ansze świat byłby piękniejszy big_smile


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#138 2006-09-30 12:12:47

MissDubish
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Skoro jest to powitalnia ... też postanowiłam się przedstawić ... (chociaż to niezbyt kulturalne w towarzystwie patrz pan Collins ;p ) ...
Jestem MissDubish i jak dobrze skojarzyła Caroline nie było takiej postaci w żadnej z pow. JA . Pod ksywą Dubish znana jestem w mojej malej ojczyźnie łodzi. JA poznalam bardzo niedawno ... znaczy się bodajże rok temu obejrzałam Mansfield Park ... ale jeszcze nic wtedy nie wiedziałam o JA . W tym roku zrobiłam sobie z koleżanką babski wieczór i ona przyniosla DiU z 95 ... ah ... to co zobaczylam ... powiem tak ... ta moja koleżanka zaczyna się obwiniać o to że nie zdam matury bo oszalałam na punkcie JA przez ten serial ;p ... kiedy znalazłam tą strone w google zapisałam się na forum i tak oto jestem szczęsliwie z wami ... w (jakto wcześniej napisała HerMia) w szpitalu psychiatrycznym im. Jane Austen ... powiem tak... na całym świecie nie ma przyjemniejszego wariatkowa niż nasze ;p


p.s. pozdrawiam wszystkie łodzianki mam nadzieje że przyjdzie nam się kiedyś spotkać co wy na to ;p
p.p.s. to na zdjęciu to ja w polowie okazałości ;p


nie ma brzydkich kobiet sÄ… tylko niedocenione

Offline

 

#139 2006-09-30 13:03:43

Dione
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witamy Miss Dubish!

PS. Garfield uwielbia wariatów lol


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#140 2006-09-30 13:10:39

MissDubish
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

wariatki lubią garfielda ... i inne tłuste kociska ;p big_smile


nie ma brzydkich kobiet sÄ… tylko niedocenione

Offline

 

#141 2006-09-30 13:12:32

Dione
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

wariatki lubią garfielda ... i inne tłuste kociska ;p big_smile

Oj lepiej mu tego nie mów...
Jeszcze zacznie wycyganiać od Ciebie kolejną porcję lasagne :twisted:


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#142 2006-09-30 13:32:24

MissDubish
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

obawiam się że jeśli zrobie lasagne kiedykolwiek to nic dla nie go nie zostanie ;p ... bo mam apetyt równy jego ... big_smile


nie ma brzydkich kobiet sÄ… tylko niedocenione

Offline

 

#143 2006-09-30 19:10:23

HerMia
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Nie tylko grube koty uwilebiają takie przysmaki. Wiem to doskonale, bo mam psa, który już powoli zaczyna przypominać cielaka...
To z powodu pizzy lol

Offline

 

#144 2006-09-30 21:10:32

lemonick
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Pizza? dla psa? hmm.....

cóż, i tak najbardziej z "garfielda" lubię Johna... taki słodki fajtłapa... wink

HELLOOO wszystkim nowym wariatom wink my tu wysysamy literki z książek, i nawijamy je na szpulki jak w "Akademii pana Kleksa"


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#145 2006-10-01 11:23:11

HerMia
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Pizza? dla psa? hmm.....

Mój pies jest niestey wszystkożerny. Nie pogardzi niczym co nadaje się do jedzenia. I tym co się nie nadaje też lol

Offline

 

#146 2006-10-03 00:51:11

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Cead Mile Failte dziewczyny big_smile

I ja Was witam, aczkolwiek o zdrowie nie pytam. Chorujcie, chorujcie na austenomanie big_smile Chorujciue zdrowo big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#147 2006-10-03 08:37:12

Marija
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Witamy Elentari w naszym szacownym gronie big_smile
Normalnych tu nie ma i bardzo dobrze, bo gdyby wszyscy byli normalni, to byłoby strasznie nudno :twisted:

Chwila chwila - co znaczy "nienormalni"? Nie zainteresowani chlaniem, ćpaniem i wszelkim rozpasaniem cielesnym (w granicach normy oczywiście)? Ależ jak najbardziej normalni, sam kwiat normalności powiedziałabym, i wzorzec dla półgłówków oglądających wyłącznie seriale, że już nie będę wymieniać jakie :twisted: I jeszcze czytający literaturę, co ma dwieście lat - z miłości, a nie z przymusu. http://www.smiliegenerator.de/s31/smilies-8354.png

Offline

 

#148 2006-10-03 08:51:26

pak4
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Mój szef ostatnio, usłyszawszy że jest 'normalny' ostro zaprotestował. Stwierdził, że to 'przecież widać' (że jest nienormalny), choć nie potrafił powiedzieć dlaczego wink

A tak poważnie, to każdy jest jakąś indywidualnością i po przyłożeniu
wyobrażonego 'wzorca normalnego człowieka', wychodzą na jaw wszystkie różnice. Więcej -- na forum dyskusyjnym spotykają się osoby, które mają wiele 'odchyłów od normy' do siebie zbliżonych. I bardzo dobrze, że można odnaleźć ludzi podobnych do siebie, nawet geograficznie znajdujących się daleko, ale myślących i czujących (czasem) podobnie.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#149 2006-10-03 12:07:14

Marija
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Mam nadzieję, że nie bierzesz pod uwagę np. forum dyskusyjnego dla pedofili, którzy w swoim gronie niewątpliwie "czują podobnie" i w swoim odchyle mają się za normalnych?? :twisted: :twisted:

Offline

 

#150 2006-10-03 12:24:24

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Powitalnia :)

Marijo, nie popadajmy w skrajności!! big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB