Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-08-20 21:57:44

lemonick
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

historia.... moje ukochane.... wink wink moim marzeniem zawsze było być egiptologiem.... albo historykiem sztuki (i konserwatorem sztuki)...


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#27 2006-08-20 22:21:46

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Megg, poszlam na historie, bo wypadł orzeł big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#28 2006-08-21 07:51:46

Marija
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Megg, poszlam na historie, bo wypadł orzeł big_smile

A ja nie mogę sobie przypomnieć momentu decyzji o pójściu na historię - za nic nie kojarzę. Demencja czy podświadome działanie mózgu?? Chciałam być oczywiście archeologiem roll ; w najlepszym przypadku siedziałabym teraz przy budowie autostrady A4 ratując skorupy i ślady po słupach big_smile Życiem rządzi przypadek i chwilowe zachcenia, przynajmniej u mnie :twisted:

Offline

 

#29 2006-08-21 11:40:31

megg
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Megg, poszlam na historie, bo wypadł orzeł big_smile

Ahhha........A, jeśli wolno spytać, co było pod reszką?smile

Offline

 

#30 2006-08-21 11:42:20

megg
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Marijo-ja też dokładnie nie pamiętam, a o demencję się nie podejrzewam wink Chyba zawsze chciałam studiować na swoich studiach i mi się udało big_smile

Offline

 

#31 2006-08-21 12:13:54

Marija
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Marijo-ja też dokładnie nie pamiętam, a o demencję się nie podejrzewam wink Chyba zawsze chciałam studiować na swoich studiach i mi się udało big_smile

Widać mamy to w genach czy jak? roll big_smile to grzebalnictwo w przeszłości

Offline

 

#32 2006-08-21 12:20:54

megg
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Ale Kochana! Ja nie jestem historykiem tylko filologiem-inaczej historykiem literatury, a nie takim normalnym, czyli w sumie też grzebię w przeszłości, tylko tej literackiej, bo do literatury współczesnej mnie nie ciągnie wink A drugi kierunek nijak nie jest związany z historią ...
historykiem z krwi i kości jest tu Aine smile
Ps. Ale fajne masz Marijo studia....serio...

Offline

 

#33 2006-08-21 12:27:21

Dione
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Niestety rządzi mami przypadek i jakiś z góry ustalony los. Od obejrzenia Indiany Jonesa marzyłam o archeologii (ciągle marzę), a skończyłam dwa zgoła inne kierunki (swoją drogą nie zamieniłabym ich na inne). Tylko te poszukiwania śladów historii ciągle mają dla mnie wymiar prawie magiczny. A tak poszukuję, lecz śladów życia w dość zminiaturyzowanej formie wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#34 2006-08-21 15:41:56

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Niestety rządzi mami przypadek i jakiś z góry ustalony los. Od obejrzenia Indiany Jonesa marzyłam o archeologii (ciągle marzę), a skończyłam dwa zgoła inne kierunki (swoją drogą nie zamieniłabym ich na inne). Tylko te poszukiwania śladów historii ciągle mają dla mnie wymiar prawie magiczny. A tak poszukuję, lecz śladów życia w dość zminiaturyzowanej formie wink

Cóż, ja zawsze marzyłam o weterynarii (niestety natura zbyt mały rozumek dała big_smile). Do tej pory dziwie się, że jednak nie wybrałam biologii i potem jakiejś specjalizacji pokrewnej.
Co było pod reszką? przedmioty polonistyczne (pewnie wyrzucałabym jeszcze raz żeby wybrać czy kulturoznastwo, czy polonistyka big_smile)
A teraz i ja poszłam w drugi zawód. A może raczej dalej idę? Tyle, że mnie on raczej nie bawi...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#35 2006-09-21 16:52:50

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

A jakiżże to zawód Aine? wink
A tak gwoli ścisłości....to u nas lit angielskiej jako takiej studiować nie można. Tak dobrze mają tylko zagraniczne uniwerki. U nas można okrężną drogą: anglistyka i ewentualnie specjalizacja na chyba 2 roku. Wiem bo sama bym chciała. lol


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#36 2006-09-28 22:19:25

lemonick
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

mrrr.... literatura angielska.... cóż, lit ang nie ma, ale jest literaturoznastwo, polonistyka.... co jak co, ale zwężyłam listę zawodów z 30 na 20... zrezygnowałam z prawa (nie mam szans), archeologii (praca bez przyszłości...) i paru innych. dalej jednak zostały mi zawody bardzo "śmieszne", np. Genetyk sądowy, historyk sztuki, historyk literatury.... cóż, mam dopiero 15 (16 wink ) lat.... jeszcze przede mną całe LO..


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#37 2006-09-29 09:07:04

Vasco
Administrator

Re: Przyszłościowe wybory

Stwierdzenie "archeologia (praca bez przyszłości...)" jest świetne! wink

Offline

 

#38 2006-09-29 10:15:46

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Stwierdzenie "archeologia (praca bez przyszłości...)" jest świetne! wink

ja (w napadzie zgryźliwości) dodam, że w porównaniu do historyka sztuki jako zawód przyszłościowy, brzmi jeszcze lepiej.

I znowu limonik sie obrazi i bedzie, ze się czepiamy, jesteśmy inkwizytorami (??? big_smile) itd.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#39 2006-09-29 11:37:57

Marija
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Spoko, "archiwista zawód przyszłości" roll http://www.archiwa.gov.pl/?CIDA=525

Offline

 

#40 2006-09-29 11:38:34

pak4
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Ale to stwierdzenie, można na różne sposoby interpretować i ja się trochę pogubiłem komu o co chodzi wink Może Lemonick chciała tylko powiedzieć, że nie wierzy w budowę w Polsce autostrad? wink

(Popołudniu będę odcięty od komputera, więc już tłumaczę, że przy budowie autostrad inwestor powinien zapewnić możliwość dokonania badań archeologicznych na terenie budowy, z czego nasi archeolodzy korzystają jak mogą, głównie w celu zwiększenia zatrudnienia w swoim fachu (jak sami twierdzą -- oczywiście w pismach niskonakładowych wink ))


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#41 2006-09-29 19:48:37

HerMia
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Ojejku! Właśnie zdałam sobie sprawę, że nie wiem co po LO! 8O
Jejku! Za dwa i pół roku matura, a ja nie wiem co chcę studiować!
Aaa!!!

Offline

 

#42 2006-09-29 21:42:42

lemonick
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

dokładnie! na co komu LO? i tak później człowiek w bezrobociu siedzi w domu i czyta, skleja koperty albo siedzi w ławie sejmowej i głosuje za jakąś głupią rewolucją w edukacji... nie żebym coś miała do posłów...


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#43 2006-09-29 22:08:29

lemonick
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

co do wypowiedzi Aine, poprostu nie skomentuje tego. możliwe, że przesadziłam z tymi "inkwizytorami", ale to było o Tobie i do Ciebie, więc nie mów że wszyscy są tutaj inkwizytorami... i ja się nie obrażam o głupoty...


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#44 2006-09-29 23:21:26

caroline
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Stwierdzenie "archeologia (praca bez przyszłości...)" jest świetne! wink

Hehe, rzeczywiście zabawnie wyszło!

na co komu LO? i tak później człowiek w bezrobociu siedzi w domu i czyta, skleja koperty albo siedzi w ławie sejmowej i głosuje za jakąś głupią rewolucją w edukacji...

Lemonicku, skąd ten pesymizm, do takiej gadki uzurpują sobie prawo niespełnieni absolwenci szkół wyższych, nie odbieraj ludziom chleba wink

Ja tam się o Ciebie nie martwię, skoro kombinujesz na wielu frontach (archeologia, historia sztuki, literaturoznawstwo, co tam jeszcze...), bezrobocie uważasz za czas kiedy się czyta i szuka alternatywnych źródeł zarobku, to nie jest z Tobą źle! smile
To liceum to może jednak Ci się przyda wink No i nie rezygnuj z tego prawa tak szybko jeśli Cię do niego ciągnie. Olać plugawą zawartość ław sejmowych, gorzej jeśli Ty nie będziesz w siebie wierzyć. Rzekłam.
big_smile

Offline

 

#45 2006-09-30 20:38:45

lemonick
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

archeologia (praca bez przyszłości...)

miało nie wyjść tak, ale trudno wink sama z siebie nie wiedząc o tym, gadam śmieszne rzeczy.... wink


Ja tam się o Ciebie nie martwię, skoro kombinujesz na wielu frontach (archeologia, historia sztuki, literaturoznawstwo, co tam jeszcze...), bezrobocie uważasz za czas kiedy się czyta i szuka alternatywnych źródeł zarobku, to nie jest z Tobą źle! smile
To liceum to może jednak Ci się przyda wink No i nie rezygnuj z tego prawa tak szybko jeśli Cię do niego ciągnie. Olać plugawą zawartość ław sejmowych, gorzej jeśli Ty nie będziesz w siebie wierzyć. Rzekłam.
big_smile

masz rację. skoro kombinuję, co mam robić "w przyszłości" juz teraz, chociaż mam przed sobą 3 klase i całe liceum, to może nie czeka mnie wcale mycie podłogi w jakiejś "dupnej" szkole na wsi albo w supermarkecie "wykładanie chemii"... wink wink wink 8)


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#46 2006-10-01 11:28:14

HerMia
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Lemonick! A co po gimnazjum? Mam wrażenie, że i tak wybierzesz LO i profil humanistyczny. Widać to po Tobie 8)

Offline

 

#47 2006-10-03 00:58:00

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

co do wypowiedzi Aine, poprostu nie skomentuje tego. możliwe, że przesadziłam z tymi "inkwizytorami", ale to było o Tobie i do Ciebie, więc nie mów że wszyscy są tutaj inkwizytorami... i ja się nie obrażam o głupoty...

lol lol lol


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#48 2006-10-03 01:00:34

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

bezrobocie uważasz za czas kiedy się czyta i szuka alternatywnych źródeł zarobku, to nie jest z Tobą źle! smile
To liceum to może jednak Ci się przyda wink No i nie rezygnuj z tego prawa tak szybko jeśli Cię do niego ciągnie. Olać plugawą zawartość ław sejmowych, gorzej jeśli Ty nie będziesz w siebie wierzyć. Rzekłam.
big_smile

jeśli chodzi o rynek pracy, to jest przesyt na prawników. Ostatnio się ich namnożyło, a na aplikację przyjmują zaledwie kilkudziesięciu (w Krakowie na aplikację sędziowską, było 40 kandydatów na jedno miejsce).
Tyle, że patrząc tymi kategoriami, na wszystko jest dzisiaj przesyt.
Ja jedynie odradzam historiÄ™... ;D


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#49 2006-10-03 16:02:43

HerMia
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Czemu odradzasz historię? Bo to nauka bez przyszłości? lol

Offline

 

#50 2006-10-03 16:05:42

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Przyszłościowe wybory

Ale za to z przeszłością. :twisted:


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB