Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-08-15 22:43:23

oszollomka
U¿ytkownik

komplet powieści

Witam! big_smile Czy może orientuje się ktoś czy można zakupić wszytkie powiesci JA wydane w tej samej seri wydawniczej? chodzi mi o to zeby nie miec kilku ksiązek innych formatów i w innej szacie graficznej. z tego co udało mi się odszukać w internecie znalazłam ksiązki z wydawnicta Pruszyńkiego ("Dumę i Uprzedzenie", "Rozważną i Romantyczną", "Opactwo Northanger", "Perswazje", "Sandition", "Emmę", "Lady Susan, Watsonowie, Sandition" i brakuje mi tam jedynie "Mansfield Park" :cry: . Przetrząsnełam cały internet ale nigdzie nie mogłam natrafić na to wydanie tej książki. Wydaje się dziwne aby wydali np "Lady Susan" a MP już nie ;/ Co prawda znalazłam jakieś oferty które myśle ze mogłyby zawierać to czego poszukuje, jednak nigdzie nie były zamieszczone zdjęcia książki, a niechciałabym zamówić takiej, która okaze sie po dostarczeniu do domu ze nie bedzie tym czego poszukuje (7 ładnie, cacy a 8 brzydkie kaczątko) Więc chciałabym się spytać czy ktoś się orientuje czy istanieje wydanie książki MP pruszyńki i spółka tej samej seri co reszta wymienionych książek wym.20x14 badz 20,5x14,5 Ewentualnie prosze o wiadomości o seriach ksiązek zawierające podane przezemnie tytuły bądź serie obszerniejsze, wszystko jednak w języku polskim i będące w miare dostępne. Za wszelką pomoc z góry dziękuje. smile

Offline

 

#2 2006-08-16 09:55:34

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

Z tego co się orientuję nie kupisz już Sandationu, LAdy Susan i Watsonów bo nakład im się wyczerpał( o ile się orientuję)
Prószyński wydał serię kieszonkową i i kupisz ją na pewno za ok 15 zł sztuka smile


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#3 2006-08-16 11:16:06

elbereth
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

Zajrzyj tutaj (druga pozycja): http://www.proszynski.pl/asp/fiszka.asp?ksiazka_id=163 smile To wprawdzie wydanie kieszonkowe (10 na 17 cm), ale w tej serii ukazaÅ‚y siÄ™ wszystkie ukoÅ„czone powieÅ›ci J.A. --> http://www.proszynski.pl/asp/autorzycd. … or_id=1231

Pozostałe, jak pisze lady_kasiek, ciężko dostać, bo nakłady są wyczerpane.


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#4 2006-08-16 11:25:58

Marija
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

Komplecik od Prószyńskiego to ja nabyłam jakieś 10 lat temu, ale młodsze PT Forumowiczki to nie mogą takiej okazji pamiętać - to było w zeszłym wieku lol Dawno, dawno temu, kiedy o internecie częściej się słyszało, niż go widziało, i nikt nie mógł grasować po Goooglu, Merlinie ani innym Allegro......Jak myśmy żyli? Zamówienie trza było w zębach na pocztę, kosz-marite!!! 8O I komórek nie było (takie rozmiarów cegły pojawiały się w amerykańskich filmach, patrz "Adwokat diabła" czy jakos tak big_smile ). A wracając do wyd. Prószyński i ska, to nieźle się mój komplecik trzyma, mimo częstego używania, kartki nie wypadają, okładka trzyma. Warto na nie polować na Allegro.
A na stronie www. to zupełnie inne wydania, nie taka okładka.

Offline

 

#5 2006-08-16 14:35:37

oszollomka
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

hmm... czyli nie mam co liczyć, że zbiorę te wszystkie książki sad. Będę chyba musiała się zadowolić tymi jedynie dokończonymi. Jest wydana seria pruszyńkiego ale gdzieś natrafiłam jeszcze na jedną która również zawiera 6 pozycji. No trudno trzeba będzie się zdecydować na coś z tego, bo u mnie "na wsi" nic nie można dostać... Dzięki za pomoc :*

Offline

 

#6 2006-08-16 15:14:22

oszollomka
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

ehh nie okazało się ze tamta seria jest anglojęzyczna ;/. Hmm więc pozostaje tylko ta z pruszyńkiego, zabardzo mi się to nie podoba, ale w sumie chodzi o zawartość big_smile . A może ktoś się orientuje czy w najbliższym może się coś ukazać od JA?:>

Offline

 

#7 2006-08-16 16:32:19

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

JA mam prawie wszystkie z tej serii kieszonkowej i chwalÄ™ sobie smile
A o wznowienie...
Oj nie wiem ale nie ma co liczyć chyba....


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#8 2006-08-16 17:09:17

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

Mansfield też tam było (tzn, u Prószyńskiego). Jak dopadnę i odkopię moje wydanie z kosza, możemy się zamienić (o ile to będzie to samo wydanie).
Mnie nie zależy na tym aby wszystko było z jednego wydania i jest mi wszystko jedno.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#9 2006-08-16 21:47:58

caroline
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

Mansfield jest na pewno w tej serii (mówisz o Klasyce Powieści?), szukaj w antykwariatach, czasem się pojawia. wink

Offline

 

#10 2006-08-16 23:57:40

oszollomka
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

antykwariaty to dobry pomysł ale nie w trzydziesto tysięcznym miasteczku. kompletne zadupie ;/ a do najblizszego wiekszego miasta 100 km. hmm nie wiem musze sie zastanowic i zacząc coś kombinowac, bo wole miec swoje książki niż z biblioteki a zresztą tamtejszy zbiór JA jest dość skromny

Offline

 

#11 2006-08-17 10:55:36

fringilla
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

W serii klasyka powieści wyszło wszystko, co zostało przetłumaczone. Jesli chodzi o te, których nakłady się wyczerpały, radzę polować na allegro, osiagają co prawda wysokie ceny, alejak ci zalezy, to warto.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#12 2006-09-21 16:41:28

Jeanne
U¿ytkownik

Re: komplet powieści

Ja mam 5 na razie z kolekcji Hachette i sobie chwalę. big_smile Okładka twarda, wszytsa zakładka....20 zł sztuka, moim zdaniem warto. Jak ktoś chce mogę podać nr telefonu, archiwalne numery można zamówić, a koszt przesyłki tylko 5 zł. big_smile


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB