Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2006-09-14 12:17:21

pak4
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Jak schodzimy na grunt statystyki, to muszę się zgodzić. Tyle, że oprócz średniej warto rozpatrywać choćby odchylenie standardowe big_smile

(Przyznaję, że odchylenia standardowego nie znalazłem, a tylko same średnie -- GUS podaje, że średnia wieku panów młodych to 26,2; a panien młodych: 24,2 -- są to dane na rok 2002, co jest o tyle ważne, że ten wiek się stopniowo podnosi. Tak to jest dyskutować o statystyce ze "ścisłowcem" wink )


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#52 2006-09-14 12:38:22

Marija
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Jak schodzimy na grunt statystyki, to muszę się zgodzić. Tyle, że oprócz średniej warto rozpatrywać choćby odchylenie standardowe big_smile

(Przyznaję, że odchylenia standardowego nie znalazłem, a tylko same średnie -- GUS podaje, że średnia wieku panów młodych to 26,2; a panien młodych: 24,2 -- są to dane na rok 2002, co jest o tyle ważne, że ten wiek się stopniowo podnosi. Tak to jest dyskutować o statystyce ze "ścisłowcem" wink )

Pak, litości, litości!!!!!!!!!! big_smile

Offline

 

#53 2006-09-14 12:55:27

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Tak to jest dyskutować o statystyce ze "ścisłowcem" wink )

POkazujÄ™ to samo co ta psina big_smile
http://img183.imageshack.us/img183/5686/psinakcd0.jpg


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#54 2006-09-14 14:58:26

Dione
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

pak tylko nie statystyka :x
Mnie niedługo czeka statystyczne opracowywanie wyników badań i już mi to spędza sen z powiek. Przeciętny statystyk z wykształcenia na widok podobnych danych ucieka jak najdalej. Koleżance z pracy statystyk opracowywał dane przez kilka miesięcy, a ona już od dwóch czy trzech tygodni usiłuje to wszystko przegryźć. :?


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#55 2006-09-14 15:15:19

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Hmm. Ja jak musiałam obliczyć statystyczną skuteczność szabli, to wyniki wysyłałam do przyjaciółki do Włoch, a analizę dostałam SMS (analiza skrócona big_smile)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#56 2006-09-15 12:33:21

megg
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Aine, czyja to ta piękniasta psina!! Jejku....

Offline

 

#57 2006-09-15 13:23:08

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

no, niestety pożyczona big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#58 2006-09-15 21:05:45

angelo
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Dione napisa³:

Nie wiem jak moi szanowni koledzy, w każdym razie ja protestuję! wink

W ramach dokładności: przeciwko czemu protestujesz? Czyżbyś był jednym z tych klasycznych ideałów, którzy są:
- romantyczni, ale rozsÄ…dni
- dbajÄ…cy o wyglÄ…d, ale nie lalusiowaty
- umiejący płakać, ale nie mazgaj
- przystojny
- oczytany i wykształcony
- inteligentny
- lubiÄ…cy sport, ale nie kibic
- dowcipny, ale poważny
- umiejący gotować
- lubiÄ…cy dzieci
- noszący swoją kobietę na rękach
- nie pijÄ…cy i nie palÄ…cy
- mający umysł techniczny, ale artysta
- bogaty
- wysoki
- odważny
- rycerski
- z samochodem
- z domem
Wow! Czy jest na swiecie chociaz jeden facet posiadajacy chociaz polowe wmienionych zalet??? (ostatnia moge odpusic big_smile )

Offline

 

#59 2006-09-15 22:16:55

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Angelo, znam takiego, który ma 13 z tych cech. He he i przenigdny nie myślałam o nim jak o jakimkolwiek kandydacie. On po prostu nie wchodzi w grę big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#60 2006-09-15 23:42:22

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

patrząc z perspektywy faceta..z takim ideałem kazda kobieta prędzej czy później zanudziłaby się na śmierć....


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#61 2006-09-16 00:11:59

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Robercie ta lista ma niemal wszystko co potrzeba do szczęścia kobiecie (aczkolwiek jak dla mnie zabrakło dość ważnej sprawy - że tak ujmę - biegłości w ars amandi ;D), a nawet więcej, bo ja bym z niej wywaliła jakieś 8-10 punktów big_smile
Jeśli mamy do czynienia z przystojnym, inteligentnym, oczytanym facetem z poczuciem humoru, to jak można się z nim nudzić?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#62 2006-09-16 07:09:15

pak4
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

aczkolwiek jak dla mnie zabrakło dość ważnej sprawy - że tak ujmę - biegłości w ars amandi ;D

Aniołkom nie wypada o tym pisać smile No, chyba, że chodziłoby o biegłość w niebiańskiej ars amandi big_smile

A tak w ogóle, to listy są dość przygnębiające i nie powinno się ich czytać na czczo sad


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#63 2006-09-16 11:26:54

angelo
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

czyzby prowadzily do niestrawnosci? lol

Offline

 

#64 2006-09-16 11:29:04

angelo
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Angelo, znam takiego, który ma 13 z tych cech. He he i przenigdny nie myślałam o nim jak o jakimkolwiek kandydacie. On po prostu nie wchodzi w grę big_smile

Aine jesli moge zapytac: dlaczego nie wchodzi w rachube?
Zaintrygowalas mnie roll

Offline

 

#65 2006-09-16 13:04:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Angelo, znam takiego, który ma 13 z tych cech. He he i przenigdny nie myślałam o nim jak o jakimkolwiek kandydacie. On po prostu nie wchodzi w grę big_smile

Aine jesli moge zapytac: dlaczego nie wchodzi w rachube?
Zaintrygowalas mnie roll

Z dwóch powodów:
po pierwsze oprócz tych wszystkich zalet ma równie liczną (albo i liczniejszą) listę wad i złośliwy charakter ( co tylko dodowodzi, że ta lista to pic na wodę, jest nieprecyzyjna itd big_smile)
a po drugie - to mój brat


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#66 2006-09-16 14:12:30

angelo
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

big_smile A ja obstawialam ojca. lol

Offline

 

#67 2006-09-16 19:19:30

pak4
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

czyzby prowadzily do niestrawnosci? lol

Co to, to nie. Ale jak człowiek jest najedzony, to bardziej optymistycznie spogląda na świat. A tu mnie tak dobijacie sad

Mogę jedynie powiedzieć, że Darcy też nie miał samochodu big_smile I nawet chyba nie potrafił gotować, więc jaki tam z niego ideał big_smile


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#68 2006-09-16 20:07:55

megg
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Tak, ale on chyba nie musiał umieć, a dziewczęta chyba już nie śmiały do listy zalet dopisać zatrudniania przez 'ideał' kucharza...
A ja Wam mogę powiedzieć, że przestałam myśleć nad tym, jakie cechy powinien mieć idealny kandydat na męża, kiedy pomyślałam, jaką ja byłabym żoną...Cóż...bez komentarza...i nie tylko przez brak umiejętności gotowania winkwink

Offline

 

#69 2006-09-16 21:02:04

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Cóż, jak wspominałam dla mnie ta lista to pic na wodę. Mogę z niej wywalić punkty: 1, 7, 9 (bilibyśmy się o kuchnie big_smile)11, 13, 14, 15, 18, 19 ewentualnie po namyśle mogłabym zrezygnować z 3, 12 (pić może, ale rozsądnie, gdyby palił fajeczke, dopisałabym to do zalet big_smile), 16.
Do tego dodałabym kilka swoich prywatnych punktów big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#70 2006-09-16 22:22:02

megg
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Aine, jak Ty umiesz gotować i to do tego stopnia, że gotowa jesteś bić się o kuchnię, to...hm...ja się z Tobą ożenię! Pal sześć orientację, będziesz mogła mieć kochanka (mam nadzieję, że ja też :oops: )....

A tak serio, to chciałabym, żebyś zdradziła te swoje prywatne punkty big_smile Chyba że są ...no...nieprzyzwoite wink
Co do fajeczki, to nawet się zgadzam, podobnie jak w kwestii ars amandi :oops: wink Ale tak jak powiedziałam, gdyby męższczyźni zrobili swoją listę idealnych kobiet to nie wiem, czy bym się załapała na jakikolwiek punkt:)

Offline

 

#71 2006-09-17 01:06:48

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Megg Twoja propozycja jest 6 (za mój sernik dostałam już 5 propozycji małżeństwa, w tym 3 lesbijskie big_smile). To czy umiem, to inksza inkszość. Ja w ogóle uważam, że jeśli chodzi o kucharzenie, kobiety sa ułomne pod tym względem. Feminizm feminizmem, ale kobieta nigdy nie będzie dobrym muzykiem, ani kucharzem. Przez biologię big_smile
Pochodzę z kucharzującej rodziny i przyznaję, jestem ostatnia w kolejce i jak się dopcham do kuchenki, to ho ho ho - świętuje przez resztę roku big_smile
Ale pichce i mi wychodzi (moją specjalnośćią jest kuchnia włoska, aczkolwiek pochwalę się, że szyneczke domowej roboty i swojską również kiełbaskę potrafię zrobić big_smile) . Rodzina żyje, przyjaciele takoż - to chyba dowód, nie?

Co do spowiedzi, to spowiedź powszechna - oki. Ale żebym ja się miała. Moja lista jest naprawdę nad wyraz skromna, ale punkty nieprzyzwoite z całą pewnością są (jakby mogło nie być? Jestem ralistką. W dodatku ze skłonnościami heodnistycznymi), ale z umiarem. Co do reszty (poza punktami już wcześniej wymienionymi). Hmm.
1. Dla mnie najważniejszą cechą jest pozucie humoru, najlepiej ciut ironiczne. Facet musi mnie bawić, ale nie robić z siebie pajaca. Po prostu ja bez śmiechu więdnę. Muszę się śmiać i jeśli trafiłabym na ponuraka, pewnie zatraciłaby się gdzieś jakaś ważna częśc mojej osobowości.
2. Turystyka. Uwielbiam wyjeżdżać, zwiedzać, oglądać, spacerować. I nie lubię tego robić sama. Marzy mi się facet ciekawy świata.
3. Filmy - to moja kolejna miłość. Ale do kina też nie lubię chodzić sama (tzn. moge iść na inny film niż towarzysz, ale sama fakt wyjścia)
4. WARUNEK NIEZBĘDNY!!! Musi kochac zwierzęta i akceptować koty. Ja nie mogę żyć bez jakiegoś futrzaka pod ręką. Mam kota na punkcie kotów i chociaż nie wymagam od Idealnego Kandydata tego samego, musi je akceptować.
5. Mam wiele pasji. nie wymagam, żeby mój ideał je dzielił (aczkolwiek gdyby tak było, byłby ideałem idealnym big_smile), ale nie może mi ich zabraniać, gasić, zniechęcać mnie itp.
6. Brwi. Musi mieć odlotowe brwi.

I na razie to by było na tyle. Tak na gorąco. Chyba nic wielkiego i wygórowanego, nie? big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#72 2006-09-17 10:38:52

pak4
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

[...]ale kobieta nigdy nie będzie dobrym muzykiem, ani kucharzem. Przez biologię big_smile

Rozumiem, że jak podam przykłady Marty Argerich, Agnieszki Duczmal, Marie Claire Alain, czy Emmanuelle Haim, to uznasz to za wyjątki potwierdzające regułę?

6. Brwi. Musi mieć odlotowe brwi.

Zachęcony wspomnianym sernikiem podbiegłem do lustra. Ale nic z tego sad

A tak w ogóle, to bardzo sympatyczna lista. Do przeczytania i na czczo smile


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#73 2006-09-17 11:44:03

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Jakbyś zgadł. Wyjątki. Teraz tylko tak gwoli wyjaśnienia spytam, czy to są jakieś kucharki? :twisted:

A co do brwi - cóz, to tylko ja jestem w stanie stwierdzić big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#74 2006-09-17 17:43:01

NieVe
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

a co to znaczy odlotowe brwi?? big_smile


gg 6516634
"Dobra książa to rodzaj alkoholu - też idzie do głowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

Offline

 

#75 2006-09-17 17:53:32

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Nie ma reguły. No po prostu są odlotowe i albo ich nie ma. I tyle.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB