Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-08-02 17:02:52

kas1a
U¿ytkownik

Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

W Domu Tańca Pałacyk jest możliwość zapisania się na zajęcia z tańca dawnego. http://flamencoarte.com/dworski4.htm Dzwoniłam i pytałam, i miły pan powiedział mi, że jeśli się zbierze grupa chętnych, to zorganizują takie zajęcia! Ile razy wyobrażamy sobie że jesteśmy na balu w Netherfield czy nosimy sukienki w których wyglądałybyśmy jak beczułki! To może być naprawdę przyjemne, z tego co wiem w Pałacyku umieją tańczyć i uczyć, a poza tym kto powinien kontynuować tradycję tańczenia takich tańców jeśli nie my-miłośniczki(cy) dawnych epok i obyczjów?PROSZĘ dajcie się namówić i zapiszcie się!
Kochane(ni) liczÄ™ na was, bo sama nie stworzÄ™ grupy...tongue
:*
Kasik


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#2 2006-08-02 17:32:41

megg
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Kasiu, Słońce! Mnie już masz:) Bardzo mi się podoba ten pomysłsmile Słyszałam, że w Pałacyku umieją uczyć, bo moja koleżanka właśnie tam przygotowywała się do swojego weselnego walca:D problem może być tylko w tym, że w tej naszej grupie będzie mało lub w ogóle nie będzie mężczyzn....Ale skoro obie jesteśmy wrocławiankami, to może znajdziemy kiedyś 5 minut, skoczymy gdzieś na kawkę i obgadamy szczegóły?

Offline

 

#3 2006-08-02 17:44:10

kas1a
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Z tego co patrzyłam to na zdjęciu na tej stronie też są same kobitki, więc co tam, poradzimy sobie... Mam tylko nadzieję że nie będę najmłodsza wink (17) A co do szczegółów to nie bardzo wiem co by tu można było omawiać, narazie trzeba w ogóle zwerbować kilka chętnych osób. Umówiłam się z tym panem w Pałacyku że zadzwoni jeśli będzie szansa(jeśli się zbierze grupa) ale narazie milczy... ale bardzo się cieszę że jesteś za :* spróbuję wśród koleżanek z klasy, w końcu 28 bab...


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#4 2006-08-03 09:14:00

NieVe
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

aaaaa!!!! :cry: ja też tak chce wy to macie szczęscie ja niestety jestem z pomorza :cry: i jak sprawdzałam to u mnie nic takiego nie organizująsad
w każdym razie zdawajcie relacje jak sie sprawy mająsmile
życze wam powodzenia i zwerbowania dużej ilości osób w tym facetów wink


gg 6516634
"Dobra książa to rodzaj alkoholu - też idzie do głowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

Offline

 

#5 2006-08-08 19:42:15

kas1a
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Panie i Panowie, Panny i Kawalerowie! No dalej, zastanówcie się i rozważcie (ze skutkiem pozytywnym) tę propozycję bo wciąż nas mało! Proszę, PROSZĘ! Można przecież zawsze zrezygnować a nie spróbować byłaby szkoda. Tańczyć każdy może! smile[/code]


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#6 2006-08-08 20:03:57

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

a kiedy za ile i przez ile.
Choć to głupie pytanie bo ja we Wrocku będę tylko chwilowo ;/


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#7 2006-08-09 09:47:26

kas1a
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

No jak by się zebrała odpowiednia ilość osób to od początku roku szkolnego chyba albo jakoś tak na jesień, to się można jeszcze umówić. Jeśli chodzi o cenę to znalazłam coś takiego (na dole strony):
http://flamencoarte.com/aktual.htm
Przez ile? Myślę że przez ile kto chce, nikt nikogo do tańca nie zmusi... wink


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#8 2006-08-09 10:33:47

pak4
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Szkoda, że nie jestem z Wrocławia, czy okolic... Pozostaje mi życzyć Wam powodzenia.

W każdym razie hasło "taniec dworski" kojarzy mi się raczej z wcześniejszą epoką niż początkiem XIX wieku. A wrew pozorom mody się wówczas zmieniały smile Weźmy instrumenty -- pięćdziesiąt lat wcześniej, albo pięćdziesiąt później, chyba pianoforte popularne nie było. Wcześniej były klawesyny, klawikordy i różne wirginały, a później "współczesne" fortepiany.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#9 2006-08-09 10:40:47

kas1a
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Haha! a ja się nie poddaje, chociaż złamałam rękę przedwczoraj to i tak mam zamiar tańczyć! (to tak na zachętę dla Was:)

Megg, jak tam, udało Ci się kogoś nakłonić?

To prawda że taniec dworski obejmuje jeszcze dużo wcześniejsze epoki ale ja myślę że na takich zajęciach wiele zależy od uczestników i można się dogadać co do tego co się chce tańczyć smile

Mało nas, mało nas, Ciebie tu potrzeba:)smilesmile:!:


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#10 2006-08-09 11:29:04

kas1a
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Dalsza zachęta big_smile

http://www.janeausten.pl/modules/4nAlbum/album/duma/b.jpg
http://www.janeausten.pl/modules/4nAlbum/album/mansfield/mp13.jpg
http://www.oyla4.de/userdaten/83365897/bilder/NEU-Ball1.jpg
http://flamencoarte.com/dawny.jpg


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#11 2006-08-09 12:16:25

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

To jest offtop. Ale Crawford cudnie wyszedł i on jest śliczny niesamowicie. A jak on patrzył na ta Fanny 8)

A razem tańczyli przednio wink


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#12 2006-08-09 16:34:30

megg
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Szkoda, że nie jestem z Wrocławia, czy okolic...

Taak....my też żałujemy, Drogi Paku, gdyż jak mi się zdaje, mężczyzn zbyt wielu nie ujrzymy.....

Kasiu, nie znalazłam nikogo.... :cry: buuuuuuuuuuu!! Jak do tej pory, jedyną reakcją osób, którym wspomniałam o pomyśle, były wielkie oczy, pytanie, czy to chodzi o poloneza, a potem stwierdzenie, że taniec, to ewentualnie jakiś latynoski lub rock'n'roll....A niby cholera sami humaniści :?
Co do wieku, jeśli zwerbujesz swoją klasę, to raczej ja się będę martwić o to, że będę najstarsza:( Ale co tam! Ostatnio jak byłam na pokazie flamenco w Warszawie, to wśród uczennic tańczyła 60-latka, więc jeszcze nie ma tragedii.......
A co do dogadania się, to słyszałam, że w Pałacyku jest to możliwe.Sama jestem ciekawa;)
No nic, będę dalej próbować!! Ty też próbuj!!

Offline

 

#13 2006-08-09 18:16:54

kas1a
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Moja klasa to same prawie kujoniszcza więc wielkie oczy to pewnik. Ale pewna szansa jest, nie poddam się tak łatwo smile


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#14 2006-08-09 18:33:12

kas1a
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Właśnie dzwoniłam i miła pani powiedziała że zaczynają od października, kiedy to "cała studenteria się zjedzie i widać na co są chęci". Także mamy trochę czasu no i wstąpiła we mnie nadzieja w naszych wrocławskich studentów... chociaż oni chyba mają zespół w tym stylu tylko dla studentów... nie! koniec ze zwątpieniem, będzie dobrze i będziem tańczyć! wink


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#15 2006-08-09 23:52:48

megg
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Oj nigdy nie wątp we wrocławskich studentów!! Wrocławscy studenci są super!! Sama jeszcze przez rok będę wrocławskim studentem big_smile A co do tego, że niby mamy jakis swój zespół-być może, u mnie na roku nikt specjalnie jakoś się do niego nie garnął, poza tym nie wiem, jak tam wyglądałyby negocjacje odnośnie naszych oczekiwań......Raczej oni chyba nie tańczą nic z początku XIX wieku, ale szczerze mówiąc, niewiele wiem na temat owego zespołu i już na piątym roku to lekko późno, żebym myślała o karierze w czymś takim, więc......będę się trzymać Pałacyku. Poza tym oni naprawdę umieją uczyć i podobno miła atmosfera smile Bądźmy dobrej myśli i szukajmy chętnych big_smile

Offline

 

#16 2006-08-10 09:18:48

kas1a
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Ja to chyba muszę zacząć pracy szukać żeby brać skądś tyle kasy co miesiąc :?


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#17 2006-08-25 08:55:31

Loana
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Witam!
To ja jeszcze w tym temacie sie zglosze - jestem rowniez zainteresowana. Tez jestem studentem, ale niestety wieczorowym (pracuję oprócz studiowania) i moge miec czasami problemy z ewentualnym wyjsciem, ale moze jak sie obgada to nie bedzie zajec jak ja bede na wykladach. Popytam równiez wsrod moich znajomych, moze sie ktos zainteresuje.
Pozdrawiam!


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#18 2006-08-28 19:57:31

megg
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Ja nie znalazłam nikogo :cry: Próbowałam prośbą i groźbą i nic :cry: Loano to pięknie, że jesteś chętna-może Ty jeszcze kogoś zwerbujesz?

Offline

 

#19 2006-09-01 18:22:33

Karenina
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Wprawdzie nie jestem z Wrocławia (choć tam studiowałam), ale mogę Wam polecić zespoły tańca dawnego działające właśnie we Wrocławiu. Jestem raczej przeciwna wszelkim kursom organizowanym nie wiadomo przez kogo, za pieniądze... W ten sposób naprawdę niewiele się nauczycie. Jeśli prawdziwie jesteście zainteresowane tańcem dawnym, zajrzyjcie na zajęcia, jakie organizują zespoły tańca dawnego, które często działają przy bractwach rycerskich (we Wrocławiu np. Campanella czy Serenissima). Tańczą tam prawdziwi pasjonaci, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą, nie żądając pieniędzy. Ale muszę Was ostrzec, że jeśli już się zacznie przygodę z tańcem, to później trudno się odkochać smile Tak było w moim przypadku!


Świat widzieć w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydrożnej koniczynie, dłonią ogarnąć Nieskończoność, a Wieczność zamknąć w godzinie...

Offline

 

#20 2006-09-02 19:51:05

kas1a
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Jak narazie mam ochotę się w tańcu zakochać i nie wystraszysz mnie konsekwencjami big_smile szukałam zespołów tańca dawnego we Wrocławiu i jedyny kontakt jaki udało mi się nawiązać był właśnie z Pałacykiem, dlatego o tym tu napisałam. Pewnie że cudnie byłoby uczyć się od kogoś kto robi to z pasji i wspaniałomyślnie oszczędzi nasze portfele wink
Do pani Amelii z Campanelli właśnie wysłałam maila, jeśli ktoś życzy sobie to proszę bardzo, znalazłam takie cuś: http://campanella.prv.pl/ a co do Serenissimy to proszę, Karenino, gdybyś mogła dać jakieś namiary to będę wdzięczna, boć nie mogę nic znależć sad :*


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#21 2006-09-02 19:56:37

megg
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Właśnie, Karenino, daj jakieś namiary...Jejku dlaczego mieszkając od dnia swoich narodzin we Wrocławiu, w ogóle nie wiem, co tu się dzieje?? :evil: Gdzie są te bractwa czy coś? U nas na Alma Mater tańczą tylko zespoły średniowieczno-renesansowe czy coś w tym stylu-przedwczoraj trochę poszłam pozwiedzać przy okazji załatwiania różnych spraw....Ale dalej zastanawia mnie, dlaczego ja nic nie wiem o własnym mieście.... :cry: :cry: :cry:

Offline

 

#22 2006-09-10 14:43:36

Karenina
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Bardzo się cieszę, że zaczęłyście działać. Oto stronka zespołu Serenissima, działającego m.in. we Wrocławiu:

http://laserenissima.webpark.pl/

Poza tym, załączam linka do strony rekreacji historycznych Freha, gdzie znajduje sie temat "Muzyka dawna, tańce i pieśni". To prawdziwa kopalnia wiedzy na temat tańca dawnego:

http://www.freha.pl/index.php?showforum=8

Miłego oglądania i ... nie traćcie nadziei!


Świat widzieć w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydrożnej koniczynie, dłonią ogarnąć Nieskończoność, a Wieczność zamknąć w godzinie...

Offline

 

#23 2006-09-13 19:10:07

kas1a
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Juhu! Dostałam odpowiedź od pani Agnieszki Kadłubowskiej, pozwolę sobie ją tu przytoczyćsmile

"Oczywiście, można dostać się do zespołu, najpierw jednak chciałabym zadać
parę pytań i zaprosić na podstawowy kurs (gdybyście nie miały do czynienia
wcześniej z tańcem) lub sprawdzić wasze umiejetności gdybyście tańczyły
świetnie tego rodzaju tance :-)
Z reguły zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty tańca (w soboty
prawdopodobnie) i potem stopniowo zaczynamy bliższą współpracę w pzypadku
gdy wszyscy mamy chęć kontynuowac wspólną pracę.
Limitu wiekowego nie ma żadnego - są na warsztatach osoby strsze ale tez i studenci czy uczniowie."

Uda siÄ™? big_smile


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#24 2006-09-14 09:24:41

Karenina
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

no brawo big_smile to teraz miłe panie do dzieła i pokażcie, jak pląsacie lol
Powodzenia!


Świat widzieć w jednym ziarnku piasku, Niebo w przydrożnej koniczynie, dłonią ogarnąć Nieskończoność, a Wieczność zamknąć w godzinie...

Offline

 

#25 2006-09-21 22:06:34

megg
U¿ytkownik

Re: Wrocławianki(anie:)! A może by taniec dworski?

Dziewczyny, jak zbierzecie grupę, dajcie mi znak na gg, bo na forum nie będę na razie za częstym gościem, za bardzo absorbuje mnie real póki co wink
9877574

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB