Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2006-03-16 13:03:49

Irish
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Najchętniej w fotelu pod kocem z gorąca herbatką, ale z braku czasu to najczęściej zdarza mi sie w pociągu do Katowic. smile

Offline

 

#52 2006-03-24 21:04:05

frycia
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

ja tak moze dla odmiany napiszÄ™ na temat wink
więc ksiażki najbradziej lubię czytac podczas dłuuugich kąpieli, no ale ile można sie kompac wink , więc jescze w łóżeczku no i oczywiscie tak dla zasady w autobusach i wszelkiego rodzaju transportach komunikacji. Aaa no i jeczcze latem w altance big_smile no naprawde polecam miodzio big_smile big_smile big_smile


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#53 2006-03-24 21:10:48

Diana
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Lubię czytać w kąpieli, ale się zawsze zagapię i pod koniec woda jest już BARDZO chłodna a ja przemarznięta. wink


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#54 2006-03-24 21:32:35

frycia
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

no ja to mam z kolei inny problem. ciągle dolewam sobie gorącej wody do tego stopnia, że wkońcu jestem taka osłabiona, że muszę wyjśćno i inna przykra sprawa, otóż moje książki nie wychodzą z tego bez szwanku :cry:
no ale jak odmówic sobie takiej przyjemności wink


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#55 2006-03-24 21:43:48

Diana
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Normalnie mam pietra, jak wchodzę do wanny z książką, że to się źle skończy, ale jeszcze nigdy nie doszło do katastrofy. Odpukać!


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#56 2006-03-24 22:19:12

Narya
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Ja najbardziej lubię czytać wieczorkiem przed snem otulona cieplą kołderką. No chyba, że jest lato - wtedy się stanowczo nie otulam big_smile
W wannie nie przepadam - boję się wypadku i za szybko trzeba przerywać czytanie, żeby wyjść z wanny...
No i oczywiście dobrze sprawdza się czytanie w autobusie - szczególnie, gdy dużo się jeździ. Czas wtedy szybciej leci smile

Offline

 

#57 2006-04-10 22:54:34

aragonte
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Gdzie czytam?
W autobusie, jeśli można usiąść albo strategicznie się czegoś uczepić wink
W łóżku przed zaśnięciem... mrrr big_smile
W wannie i przy jedzeniu też :oops: choć w sumie jedzenie mniej mnie wtedy pochłania, więc to ono odbywa się "przy okazji" wink
U rodziców: w ogrodzie w cieniu drzew, na leżaczku albo na tarasie z widokiem na zachód słońca...
Ech, rozmarzyłam się lol

Offline

 

#58 2006-08-11 15:19:16

lemonick
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

czytanie w lazience jest najlepsze. cisza, spokój... chociaz niekoniecznie ladne zapachy (chyba ze sie kapiesz w wodzie z olejkami)

przy jedzeniu tez jest fajne. mniej sie skupiasz na zarełku wiec mniej go zjadasz, bo nim opróżnisz talerz, wszystko jest zimne, a, jak wiadomo, zimnego się nie przełknie

przed snem najlepsze są fragmenty gdy: ona wyznaje miłość/ on wyznaje miłość/ ślub.... smile


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#59 2006-08-11 16:06:57

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Czytam wszędzie. na przystanku(wsiadłam już raz do innego autobusu;/)
W autobusie wysiadam na ostatnim przystanku to nie ma katasrofy.
W łóżku przy kąpieli w czasie jedzenia oglądania TV. A ostatnio wychodzę sobie na ogródek rozkładam opalaczkę lub krzesełko i czytam. Albo na ganeczku jak pada:)smile


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#60 2006-08-11 18:34:45

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Ja przyznam szczerze, odgłosy natury mnie rozpraszaja. Ptaki drą ryja, wiatr szumi smętnie (lub radośnie - to zalezy), psy wyją, koty sie wydzierają - jak tutaj czytać że on ją kocha, albo ona jego?
O dziwo zupełnie się potrafię wyłączyć w mieście.
Czytam najczęsciej w drodze - do pracy, z pracy, na przystankach, w kolejkach (jak nie zasne big_smile)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#61 2006-08-11 18:57:43

megg
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Ja dziś czytałam rano w wannie i kurka woda mi wystygła, a teraz gardło zaczyna boleć.......no i masz :evil:

Offline

 

#62 2006-08-12 19:22:48

lemonick
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

a ja czytałam Ch.B. w pozie "pozycja boczna ustalona" z nogami w górze i poduszką pod głową. fajnie było, tylko wszystkie kręgi mnie teraz bolą... :cry:


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#63 2006-08-12 19:55:43

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Ja nie lubie czytać wśród wilgoci, więc wszelkie łazienki, wanny tudzież baseny i morza - odpadają big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#64 2006-08-12 22:35:44

lemonick
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

kartki książek po dłuższym pobycie w łazience w pachnącej wannie prędzej czy później wyglądają jak papier falisty smile

jednak najlepiej czyta się w łóżeczku z cieplutką herbatką...


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#65 2006-08-13 09:23:27

kas1a
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Tak, zgadzam się na łóżeczko, herbatkę, ciasteczko i kocyk a dorzucę jeszcze deszcz albo lepiej śnieżek pruszący za oknem...


gg:5910992

Do not delay joy

Offline

 

#66 2006-08-13 11:00:10

pak4
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Lubię czytać w łóżku, ale muszę tu Was ostrzec. Bo już podczas wizyty u okulisty pani doktor potrafiła mi powiedzieć w jakiej pozycji czytuję smile Na podstawie badania oczu, a nie zwierzeń sad


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#67 2006-08-13 11:21:26

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Taaaa.
Ogólnie wrózy mi brat że w ieku 20 lat będę ślepa jak kret i będę miałą szkła jak denka od słoików.
No więc mam jeszcze 1,5 roku big_smilebig_smile

Co tam okuliści wiedzą :twisted:


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#68 2006-08-13 13:10:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

ja tam podobno muszę czytać z przeszkoda big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#69 2006-08-13 17:15:04

pak4
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Lady Kasiek: głowa do góry! Wychodzi na to, że jestem od Ciebie 14 lat starszy, a jeszcze widzę, co więcej -- okuliści zalecają jedynie chodzenie na spacery zamiast czytania i podziwianie odległych obiektów, zamiast okularów smile


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#70 2006-08-13 18:50:32

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Byłam na spacerze a jakże na meczu byłam:Dbig_smilebig_smile
Bo sezon sie zaczÄ…Å‚
no ale teraz jestem zła i chce kogoś zabić. Więc skończy się na filmidłach i książkach mój wzrrok już cierpi


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#71 2006-08-13 18:57:29

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

a poza tym Kasienko - uszy do góry. Dzisiejsza medycyna czyni cuda. Nie tylko jest szeroka gama dostepnych szkieł kontaktowych, ale i zabiegi zerujące wadę wzroku.
Więc, nie bój żaby i czytaj, czytaj, czytaj, czytaj big_smile
Czytajmy wszyscy wraz!!!
Hej!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#72 2006-08-13 19:23:08

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Czytacze wszystkich krajów łączcie sie :!: :!:


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#73 2006-08-13 20:14:49

lemonick
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

okuliści zalecają jedynie chodzenie na spacery zamiast czytania

a potem nie dziwota, że w kraju rosną sami analfabeci którzy nie wiedzą, kto to Szekspir...


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#74 2006-08-13 23:04:05

megg
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

To naprawdę nie jest śmieszne z tymi wadami wzroku--ja już jestem pogrzebana sad Nie dość, że minusy, to jeszcze astygmatyzm i wrażliwa spojówka czyli zapalenia średnio dwa razy w roku :cry: :cry: Ale za to mam niby ładne oprawki :evil: :evil: Tylko ciągle zapominam o tych okularach...Np. dziś-jak sobie troszkę poczytałam bez nich, to wracając do domu przez park miałam wrażenie, że drzewa na mnie "lecą"...
A co do miejsc, w których czytamy....Od wczoraj przez następne 9 dni pracuję na kortach tenisowych jako tłumacz, gdyż mamy we Wrocławiu międzynarodowy turniej tenisowy (mężczyzn wink ) i czytam pod parasolką kawiarnianą i również pod czterema swetrami, gdyż słońce pod ową parasolkę nie dochodzi... Czas nienormowany, czytaj--od świtu do nocy, także można przeczytać wiele, bo pracy za dużo nie mam. W każdym razie najciekawsze jest to, że nikt kurka nie słyszał o Jane Austen-nawet panowie z Anglii....I zaczynam dochodzić do wniosku, że jeśli ktoś przez całe życie pracuje nad rozwojem mięśni, zaniedbując umysł, to...nie będę kończyć wink nie chodzi tylko o znajomość JA, ale tak ogólnie...Oczywiście są wyjątki, jak najbardziej big_smile Jeden z tenisistów jest podobny do spaniela, co przypomniało mi Mateusza Macfadyena wink
Ps. Jeśli ktoś jest z Wrocka, błagam niech mnie odwiedzi pod moją parasolką, bo zabraknie mi niebawem książek i umrę z nudów... :cry:

Offline

 

#75 2006-08-14 07:37:32

pak4
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

okuliści zalecają jedynie chodzenie na spacery zamiast czytania

a potem nie dziwota, że w kraju rosną sami analfabeci którzy nie wiedzą, kto to Szekspir...

Zaznaczam jedno: pani okulistka nie stwierdziła, że "za dużo czytam", tylko że "za dużo czytam w łóżku" smile Jak rozumiem, chodzi o to, że wygodnie trzymając książkę w łóżku, trzyma się ją za blisko oczu. Pozycja więc będąc nadzwyczaj wygodną, jest też wyjątkowo niezdrowa.
Więcej -- wada wzroku 'od czytania' potrafi być dziwnie asymetryczna -- staję się krótkowidzem tylko w lewym oku...

PS.
W najgorszym przypadku -- znam ludzi, którzy zrobili największą w Polsce internetową bibliotekę dla niewidomych :twisted: . Ale, co tam mają z JA, to jeszcze nie wiem...


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB