Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-07-18 20:49:47

lady_kasiek
U¿ytkownik

Kontynuacje w internecie

Zwracam sie do szanownego zgromadzenia z pokorną prosbą czy ktos wie gdzie znajdę Kontynuacje dzieł JA w internecie w bblotekach prowincji ciężkie zadanie dwie mam ale zeskanowanie ich troszkę mi zajmie.
Tak więc będę wdzięczna za pomoc jakby ktos wiedział jeszcze czy znajdę gdzieś w sieci "Lady Susan" "Watsonów" i "Sandation" to bedę niewymownie wdzięczna.

Sonet jakowyÅ› napisze lub coÅ› innego


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#2 2006-07-18 20:58:37

caroline
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Kontynuacje to jedna bajka - nie wiem, gdzie są w internecie, ale wymienione przez Ciebie Lady Susan, Watsonów i Sanditon można znaleźć tu:
http://www.literatura.net.pl/ - trzeba się zaerjestrować.

tu jest też Emma:
http://www.pbi.edu.pl/index.html

Offline

 

#3 2006-07-18 21:01:50

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Sonet już się pisze wink

Wiem że to bajka ale ja mam manie gromadzenia ksiązek roll


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#4 2006-07-18 21:06:35

caroline
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Nie mam aż takich wymagań, może być limeryk lol

Offline

 

#5 2006-07-18 21:11:46

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Bedzie sonet godny Petrarki(ino nie do Laury)


ale no kurde szukam kontynuacji W chaupie(pod strzechą) mam Pembrley i Eleonore i Marianne może dorwę niedobraną parę ale z Emmą a tym bardziej z książkami tej drugiej pani to będzie klopot hmm


Dziękuje za pomoc big_smile
allegro jest spalonne bo chce to poza rodzicami załatwic( nie chce żeby wiedzieli ile tak na prawdę inwestuję w książki bo mnie wydziedziczą)


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#6 2006-07-19 15:47:26

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Ja też szukam jakichkolwiek ciągów dalszych lol książek Jane Austen bo dosłownie nic nie czytałam :cry: na allegro nie mogę kupić bo mój brat ma konto i jak ostatnio kupiłam Mansfield Park za prawie 40 zł to moja mama dzięki mojemu kochanemu braciszkowi się dowiedziała i prawie w stanie przedzawałowym opierdzieliła mnie niemożliwie tak że mam ograniczone fundusze na książki :cry: dodam że u mnie w prawie 80 tysięcznym mieście są tylko 2 biblioteki i oczywiście nie ma żadnych kontynuacji i w ogóle trudno o jakąkolwiek dobra książkę :cry: Proszę jakąś dobrą duszę czy ma skany lub cokolwiek innego z kontynuacjami.Prosze o pomoc :oops:


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#7 2006-07-19 16:09:01

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

ja jak nic nie znajdę zeskanuję dwie góra trzy ksiązki pani Tennant tak więc jak coś to wyslę smile


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#8 2006-07-19 16:09:53

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Dzięki : )


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#9 2006-07-19 16:13:17

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

A mam jeszcze takie pytanie czy te linki z Anią z Zielonego Wzgórza ze strony YouTube to można jakoś zapisać na komputerze? Nie pytam się brata bo zaraz będzie się darł na mnie że zaśmiecam komputer takim czymś jak Ania z zielonego wzgórza a jak nie będzie wiedział że mam to na kompie to wszyscy będą zadowoleni big_smile wiem że to nie na temat ale nie chce misie szukać działu w którym mogłabym ten post umieścić.


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#10 2006-07-19 16:15:11

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Własnie ja też nie wiem jak cos takiego zapisac. Ja mam swietny filmik najlepsze akcje casillasa i jak chciałam to na dysk ściągnąć to mnie z kolei też brat zjechał(choć sam mi pokazał) ale nie wytłumaczyl sad


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#11 2006-07-19 16:17:32

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

faceci sa beznadziejni i nie można na nich polegać :evil: zobaczę może jak mu zapłace to pokaże mi jak ściągnąć to wtedy podzielę się to wiedza na forum wink


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#12 2006-07-19 16:20:43

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Proszę nie uogólniac o wszystkich facetach..czuję się dotknięty..to samo mozna by powiedzieć o Paniach.


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#13 2006-07-19 16:25:32

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

PRZEPRASZAM miałam na myśli tylko mojego brata big_smile


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#14 2006-07-19 17:40:58

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Różnie bywa zarówno mężczyźni jak i panie bywają beznadziejnymi typami niestety roll


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#15 2006-07-27 03:01:06

Marianna
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Kontynuacje Pani Tennant można znależć na Allegro. W rankingu nieprzyzwoitych cen prym wiedzie Pemberley (dochodzi prawie do 100zł), Niedobrana para, z tego, co zaobserwowałam, zazwyczaj idzie za ponad 30zł (cena na okładce, to 12zł, o ile dobrze pamiętam) Pozostałe dwie (Zakochaną Emma i Eleonorę... ) można chyba kupić taniej. Jeśli chodzi inne kontynuacje wydane przez Wydawnictwo Rachocki są chyba nie do zdobycia. Ja posiadam wyszystkie, większość w oryginale (tzn w formie książki), a część kserowaną. Myślę, że kserowanie, to niezły pomysł (skoro nakład się wyczerpał, a książki nie mają zdolności rozmnażania się sad(). W dużych miastach, może te książki są w bibliotekach. Dla osób z Krakowa: Pemberley i Niedobrana para (i chyba pozostałe pani Tennant też) są w Bibliotece Jagiellońskiej, a "Zarozumiałość" Julii Barrett (cd DiU) jest w Bibliotece Małopolskiego Instytutu Kultury na rynku (Rynek Główny 25).
Bardzo dawno nie odwiedzałam tego forum, Czyżby mnie wzrok mylił, czy tu się pojawił jakiś mężczyzna-nieadmin 8O No dobra, głupi komentarz, nie będę nikogo tu piętnować z powodu płci (a może to rodzina admina hihi) Wybaczcie, po prostu dawno mnie tu nie było. A wracając do tematu, może osoby z większych miast, które znalazły kontynuacje w jakichś zapyziałych bibliotekach, które nie mają katalogu internetowego, mogły by podzielić się tymi cennymi informacjami??

Offline

 

#16 2006-07-27 09:26:07

NieVe
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

to czy ktos w końcu wie jak zapisać to z youtube na komputer?? :?


gg 6516634
"Dobra książa to rodzaj alkoholu - też idzie do głowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

Offline

 

#17 2006-07-27 09:34:59

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Droga Marianno! uważasz że mężczyznie nie wypada czytać książek JA?skoro dziwisz się obecności Panów na forum?


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#18 2006-07-27 13:03:57

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Ja mam w książkowej wersji MEleonorę i Mariannę oraz Pemberley mogę pokserować
a ertsztę jak ktoś może zkserować to bardzo bym prosiła. Bo na resztę mam zaledwie nikły cienik szansy :cry:


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#19 2006-07-27 13:09:19

Marianna
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

hmmm big_smile big_smile big_smile , coś mi tu nie wyszło :? :? :oops:

Offline

 

#20 2006-07-27 13:21:25

Marianna
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Robercie, oczywiście, że wypada!!!, ale niestety mało jest takich sad sad (chyba, że się nie ujawniają, ale to tym gorzej). Swoją drogą zastanawiam się, który z bohaterów Austen czytałby jej powieści... hmm, może Willoughby albo Edward Ferrars, a może Collins w skrytości (w nadziei, że znajdzie tam jakieś błyskotliwe komplementy do swojej kolekcji:)
lady_kasiek, mogę skserować Zakochaną Emmę, ale to by trochę potrwało i nie wiem czy by się opłacało, bo Z.E jest na Allegro dość tania (a tak w ogóle to nie jest rewelacyjna, jak wszystkie z resztą kontynuacje pani Tennant)

Offline

 

#21 2006-07-27 13:25:38

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Ze stronu YouTube nie można nic ściągnąć. Mój brat sprawdzał i próbował i powiedział, że nic się nie ściągnie a on zna sie na tym bo od kompa praktycznie nie odchodzi wiec przykro mi ale nie da rady :cry:


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#22 2006-07-27 14:53:27

Marianna
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Zakochana Emma na Allegro za 4 zÅ‚ : http://www.allegro.pl/item117849924_zak … nnant.html

Offline

 

#23 2006-07-27 15:44:59

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

U mnie konto ma tatuś więc lipa ale myśle nad kupnem tej Emmy właśnie big_smile ale ostatnio poszło mi tyle na knigi że wolałabym aby mój rodziciel nie miał o tym zbyt dużego pjęcia


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#24 2006-07-28 17:20:21

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Skąd Ja to znam big_smile u mnie konto na allegro ma mój brat więc też nie mogę kupować bo dziwnym trafem rodzice zaraz wiedzą o tym co kupiłam i za ile zwłaszcza jeśli idzie o ksiązki :x


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#25 2006-07-28 21:40:37

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Kontynuacje w internecie

Przecież mozecie same się zarejestrowac i załoźyć sobie konta..To przecież nie problem


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB