Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2006-05-04 20:19:19

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Jako jedna z nielicznych pisarzy pisze tak, że jest mało dialogów a dużo opisów, które mnie nie nużą.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#52 2006-05-04 20:22:12

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Te opisy to sama akcja Aine... big_smile


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#53 2006-05-05 21:47:05

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

ja uwielbiam jej poczucie humoru teksty kipiÄ…ce sarkazmem i ironiÄ…
:twisted:

Oj tak poczucie humoru to ma lol

Offline

 

#54 2006-05-07 14:53:41

Admete
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Pewnie powtarzam coś, co już tu napisano - przepadam za postaciami stworzonymi przez Austen. Poza tym podoba mi się jej elegancki styl pisania. U niej nie ma afektacji, przesady ani zbędnych słów. Wszystko do siebie pasuje. Współcześni pisarze są straszliwie prostaccy ( niektórzy oczywiście ).


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#55 2006-05-07 21:31:04

Gosia
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Nie pamietam tego dokladnie, ale wydaje mi sie ze ona nie uzywa wielu przymiotnikow. Jest dosc oszczedna w opisie.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#56 2006-05-15 19:52:06

Agn
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Ja u Jane Austen lubie przede wszystkim fakt, ze kazda postac ma swoje miejsce i znaczenie. Sa dobrze przemyslane i przedstawione. Podoba mi sie jej humor (np. uwielbiam wszelkie komentarze pana Benneta). Podziwiam spokoj narracji. JA nigdy sie z niczym nie spieszyla, pozwala sie swojej opowiesci toczyc, dzieki czemu w np. dialogach jest zawartych cale mnostwo subtelnosci. A przede wszystkim urzekaja mnie starsze ksiazki, nie przepadam za wspolczesnymi romansami. Wole to odkrywanie sie dwojga ludzi z cala otoczka konwenansow, uczucie dojrzewajace bez szalenstwa, lecz stopniowo.


I'm teething on the answers you're saving
How are you going to make me understand
I'm dreaming while you're stealing babies
How are you going to help me sleep again

Offline

 

#57 2006-05-15 21:39:22

Admete
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Właśnie to powolne dochodzenie do porozumienia jest najlepsze.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#58 2006-05-16 22:36:05

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Mnie mobilizuje do szybkiego czytania bo jestem osobą niecierpliwą i nie mogę sie doczekać co będzie dalej,więc książki Jane pochłaniam jak najszybciej wink

Offline

 

#59 2006-06-20 19:45:59

Lady_Ann
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

U Jane Austen najbardziej lubiÄ™ to, że zawsze mnie rozÅ›miesza, że kiedy jest mi smutno biorÄ™ do rÄ™ki „DumÄ™ i uprzedzenie” czytam sobie mÄ…droÅ›ci Pani Bennet i już mi lepiej smile LubiÄ™ jÄ… bo rzec by można daje radość tym co pisze, i jest bardzo pozytywna. Poza tym te ‘dobre” bohaterki zawsze dostajÄ… najfajniejszych facetów smile

Offline

 

#60 2006-06-21 13:56:55

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

No nie zgodzę się tak do końca. Fanny - bohaterka pozytywna dostałą wołkowat-fajtłapowatego Edmunda. Wart Pac pałaca? wink


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#61 2006-06-21 17:38:01

Femma
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Witam wszystkich. Jestem nowa na forum, co łatwo zauważyć.
Co podoba ni się u JA? Przede wszystkim, że mądrze zrezygnowała z niepotrzebnego sentymentalizmy w swoich książkach. Jej historie i postacie i wydarzenia to kwintesencja prawdziwego zycia, a nie marzeń o idealnym życiu. JA dodała jedynie do swoich książekodrobinę (dosłownie odrobineczkę) subtelności i romantyzmu. Po prostu niepodrabialny styl.

Offline

 

#62 2006-07-18 17:10:23

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

U Austen lubie jej optymizm sprawy mogą się gmatwac a ona znajduje wiarygodne zakonczenie. No i jeszcze bohaterowie a zwłaszcza postacie mężczyzn tacy fajni amanci bez sztuczności bez przesadyzmu czasami jak się zaczytam i zaszczeka mój raul wydaje mi się że z wizytą wpadnie własnie taki ujmujący gentelmen z miłością w oczetach(ehhh bredzę)


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#63 2006-07-18 18:18:51

fringilla
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

No nie zgodzę się tak do końca. Fanny - bohaterka pozytywna dostałą wołkowat-fajtłapowatego Edmunda. Wart Pac pałaca? wink

Ona na pewno była zadowolona wink
Gorzej z Marianną, no ale ona nie była pozytywna i została ukarana pułkownikiem Brandonem - a raczej małżeństwem bez miłości.
Żeby mnie tak ktoś chciał takim Brandonem ukarać... wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#64 2006-07-18 19:30:13

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Ale to juz nie byłoby bez miłości. big_smile
I tu Jane daje nam nauczkę że niczego nie możnna być pewnym ot Elinor rozsądna hajtnęła się z miłości a Marianne za gościa o chyba 20 lat starszego. Ale ona i tak była dla niego dobra żoną czy go kochała czy nie big_smile i nie uciekła od niego jak była w ciązy big_smilebig_smile na pewno nie :!:


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#65 2006-07-19 06:47:45

pak4
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Do Waszej listy zalet JA (czasem można by się pospierać) dodam jeszcze pewną subtelność świata, w którym akcja się obraca. Trzeba zwracać uwagę na szczegóły i uruchamiać wyobraźnię, bo każde zdanie może mieć drugie dno. Świetnym przykładem jest (akurat to wyłapał Nabokov) jak to w zakończeniu MP Fanny i Edmund tak długo byli małżeństwem, że przydałoby im się zwiększenie dochodu. Co znaczy, ni mniej, ni więcej, że Fanny była w ciąży smile

PS.
A starsza panna Steele rzeczywiście jest bestią dużego kalibru! I jak ona się wyraża -- połączenie pretensjonalności i głupoty!


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#66 2006-07-19 11:53:36

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Ja lubię to poczucie humoru, niepowtarzalną atmosferę i jeszcze to że to nie jest druga moda na sukces gdzie każdy z każdy wiadomo co lol


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#67 2009-07-05 18:14:53

Lady
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Bardzo lubię opisy losów i koneksji bohaterów powieści Jane Austen. Dzięki temu łatwiej jest mi wyrabiać sobie o nich opinię. Mam większy widok na sytuację, lepiej rozumiem bohaterów.

Offline

 

#68 2009-07-13 21:50:33

czytelniczka
U¿ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Gandzia napisa³:

Ja lubię to poczucie humoru, niepowtarzalną atmosferę i jeszcze to że to nie jest druga moda na sukces gdzie każdy z każdy wiadomo co lol

Trafnie to ujęłaś

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB