Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#276 2006-07-17 14:26:57

Katarzyna
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Chyba, że tak teraz się zgodzę.

Offline

 

#277 2006-07-17 14:34:47

Dione
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

big_smile


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#278 2006-07-17 14:42:41

Dione
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Pod koniec tygodnia postaram się dodać fotkę z tej mojej ulubionej scenki wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#279 2006-07-17 15:15:23

finka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

ZaÅ› jesli chodzi o role Darcy’ego...Firth w wywiadzie powiedziaÅ‚ cos takiego (znalazÅ‚am tÅ‚umaczenie tu na forum): „NIE robienie czegokolwiek jest najtrudniejszÄ… rzeczÄ… w aktorstwie. PamiÄ™tam, że jak zaczynaÅ‚em, to myÅ›laÅ‚em, że bÄ™dÄ™ musiaÅ‚ zebrać siÄ™ w sobie na bardzo żywe, dynamiczne i zróżnicowane przedstawienie, a nastÄ™pnie nie zagrać tego wszystkiego. Na przykÅ‚ad w pierwszej balowej scenie, muszÄ™ wejść i być urażonym, zÅ‚ym, onieÅ›mielonym, rozbawionym, przerażonym, zatrwożonym i jednoczeÅ›nie wszystkie te uczucia utrzymać wewnÄ…trz wykorzystujÄ…c bardzo wÄ…ski zakres Å›rodków wyrazu, żeby móc pozostać tajemniczym, bo tak naprawdÄ™ nikt nie wiedziaÅ‚ o czym Darcy myÅ›li. GraÅ‚em role daleko bardziej wymagajÄ…ce zaangażowania fizycznego, ale myÅ›lÄ™, że po żadnej nie byÅ‚em tak fizycznie wyczerpany jak po roli Darcy’ego”
To ustawiło cała rolę. I Firth jest b. konsekwentny.
W scenie w Pemberly Darcy siÄ™ już nie broni (wiemy przecież że nie raz obiecywaÅ‚ sobie „zwalczyć to uczucie”) i każdy moze zobaczyć ten „akt kapitulacji” na jego twarzy wink

Offline

 

#280 2006-07-17 15:26:40

finka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

A ponieważ tak wnikliwie oglądaja niektóre z nas ten serial, to wklejam tu ciekawostki dotyczące tej ekranizacji (znalazłam na filmweb, mam nadzieje że wiarygodne i że ich tu nie dubluję) . Godzina na zegarze, w scenie oświadczyn Darcy'ego, też wydała mi sie dziwna, jak na poranną. 8O
Oto te ciekawostki:

Piękna posiadłość Pemberly w rzeczywistości nie istnieje. Wnętrza, które możemy podziwiać w filmie, należą do Sudbury House. Natomiast sam budynek, który widać w kilku ujęciach, to tak naprawdę Lyme Park.

Aktorka Susannah Harker była w ciąży w czasie trwania zdjęć, ale była w stanie kontynuować pracę - za pomocą kilku szali udało się zgrabnie zatuszować ciążę.

Lucy Davis pierwotnie miała zagrać rolę Lydii Bennet. Ostatecznie wcieliła się w postać Marii Lucas.

W końcowej scenie po ślubie, kiedy państwo młodzi wsiadają do swoich powozów, wszystko wokoło jest pokryte sniegiem, poza jednym drzewem (w prawym górnym rogu), które jest kompletnie zielone.

Podczas sceny, w której Darcy oświadcza się Lizzy w Parsonage w Hunsford, zegar przez cały czas pokazuje 17 minut po godzinie szóstej.

Susannah Harker, serialowa Jane, jest córkÄ… Polly Adams, która w wyprodukowanym dla BBC serialu „Duma i uprzedzenie” z 1967 również zagraÅ‚a tÄ™ postać.

Kiedy Darcy po raz pierwszy przedstawia Elizabeth swoją siostrę, położenie jego rąk zmienia się w zalezności od ujęcia - dzieje się to w czasie gdy mówi Lizzy, że Bingley jest w pobliżu i również chce się z nią zobaczyć.

Crispin Bonham-Carter, który wciela siÄ™ w postać pana Bingley’a, poczÄ…tkowo staraÅ‚ siÄ™ o rolÄ™ George’a Wickhama.

W czasie recitalu Lizzy w Pemberley, w pewnym momencie pan Bingley wykrzykuje słowa "Absolutnie fantastycznie", które są zupełnie niezsynchronizowane z obrazem.

Kiedy Lizzy wychodzi z domu pana Collinsa, w pewnym momencie następuje cofnięcie kamery do Charlotte i w tle słychać cichutko dzwoniący telefon.

Wypowiedź Colina Firth'a na temat książki Jane Austen: "Nigdy tego nie czytałem, to jakieś bzdury dla dziewczyn". "Jestem jak handlarz narkotyków, który sam nigdy nie zażywa świństwa, które sprzedaje narkomanom".

Anna Chancellor, która w serialu gra pannÄ™ Bingley, jest spokrewniona z Jane Austen – jest potomkiniÄ… starszego brata Austen, Edwarda.

Para głównych aktorów była związana prywatnie przez jakiś czas po realizacji serialu.

Kiedy Lizzy gra podczas wizyty w Rosings Park, kamera zbliża sie do górnej części instrumentu i widać wyrażnie, że żaden z młoteczków nie uderza w struny podczas jej rzekomego grania.

Autorka „Dziennika Bridget Jones”, Helen Fielding postać Marka Darcy'ego stworzyÅ‚a z myÅ›lÄ… o Fitzwilliamie Darcy'm z serialu oraz o Colinie Firth, który tÄ… postać zagraÅ‚. Aktor wziÄ…Å‚ udziaÅ‚ w ekranizacji powieÅ›ci Fielding - oczywiÅ›cie wcieliÅ‚ siÄ™ w postać Darcy'ego, ukochanego Bridget.

Kiedy Elizabeth i Darcy tańczą po raz pierwszy na balu w Netherfield widoczny jest krótki czarny włos uwięziony w kamerze.

Podczas tańca Lizzy z Darcy'm na balu w Netherfield widać w lustrze odbicie świateł studyjnych.

Zarówno książka Austen jak i jego telewizyjna adaptacja stały się inspiracją dla Helen Fielding --autorki "Dziennika Bridget Jones".


A od siebie jeszcze dodam, że u wejscia do domostwa Państwa Collins, po lewej stronie stylowych drzwi widać.... okrąglutki przycisk dzwonka elektrycznego! lol

Offline

 

#281 2006-07-17 16:12:32

megg
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

o tak!! dzwonek też zauważyłam:) kiedyś to czytałam wszystko na filmweb właśnie, fajne:) ale niektóre wpadeczki się aż tak nie rzucają w oczy;) zielone drzewo zobaczyłam chyba dopiero za którymś razem, podobnie jak owe młoteczki;)

Offline

 

#282 2006-07-17 21:24:07

Areliee
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Niezłe lol
Muszę sobie jeszcze raz oglądnąć i wyłapać wszystkie te "wpadki" wink

Offline

 

#283 2006-07-19 21:43:56

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Ja się tak zauroczyłam że zapomniałam o wszystkim.
jak ja teraz usnÄ™???


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#284 2006-08-30 10:46:24

HerMia
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Och... wpadeczki są w praktycznie każdym filmie. Nikt nie jest idealny wink

Offline

 

#285 2006-08-30 12:57:18

Ulka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

a ja nigdy prawie nie zauwazam tego typu wpadek... smile za bardzo chyba wciaga mnie akcja filmu:)


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#286 2006-08-30 13:13:57

Angel
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Ja zauważam,owszem,ale nie zaśmiecam sobie nimi głowy wink Chyba,że są naprawdę rażące lol


Angels falls down first...

Offline

 

#287 2006-08-30 13:17:08

kitty
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

a ja nigdy prawie nie zauwazam tego typu wpadek... smile za bardzo chyba wciaga mnie akcja filmu:)

ze mnÄ… jest podobnie big_smile

Offline

 

#288 2006-09-02 12:49:02

Anna
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Hmm... co do mnie to wpadek też raczej nie zauważam, ale scenę tańca Lizzie i Darcy'ego widziłam chyba ze 100 razy, ponieważ w szkole podczas dni otwartych tańczyliśmy ten taniec (ale tylko na 6 par smile i żeby ułożyć układ musieliśmy go na okrągło ogladać. I tam na przykład zauważyłam, ze kiedy wszyscy stoją juz ustawieni, Jane kiwa komus głową i to dośc wyraźnie i długo, jkaby dawała jakiś znak albo... rozprostowywała szyję lol Zawsze mnie to bawi...

Offline

 

#289 2006-09-02 12:59:18

kitty
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Akutat to też zauważyłam, ale nie za pierwszym razem, dokładnie to chyba za trzecim. Ciekawe, co to znaczyło? Mnie też to trochę śmieszy.

Offline

 

#290 2006-09-02 14:49:31

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Anno, czy Ty mieszkasz w okolicach Tych (vel Tychów)? big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#291 2006-09-02 18:01:10

HerMia
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

To kiwanie głową Jane przywodzi mi na myśl odliczanie. Raz, dwa, trzy i jedziemy! lol

Offline

 

#292 2006-09-05 08:55:33

Dione
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

To kiwanie głową Jane przywodzi mi na myśl odliczanie. Raz, dwa, trzy i jedziemy! lol

Mam identyczne wrażenie :twisted:


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#293 2006-09-05 10:14:40

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

kurcze, az musze sprawdzić big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#294 2006-09-28 17:45:18

Vasco
Administrator

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Pamiętacie pomysł na petycję do telewizji w sprawie powtórki "Dumy i uprzedzenia" z 95? Trochę to trwało, ale wiem na pewno, że żadne pisma nie są potrzebne, bo sama TVP planuje wyświetlenie serialu. Nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Datę będę znał z mniej więcej miesięcznym wyprzedzeniem.

Offline

 

#295 2006-09-28 17:57:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

yes yes yes!!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#296 2006-09-28 19:33:06

caroline
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Pamiętacie pomysł na petycję do telewizji w sprawie powtórki "Dumy i uprzedzenia" z 95? Trochę to trwało, ale wiem na pewno, że żadne pisma nie są potrzebne, bo sama TVP planuje wyświetlenie serialu. Nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Datę będę znał z mniej więcej miesięcznym wyprzedzeniem.

Jupi!
Ale ruch na stronie skoczy big_smile
Oczywiście pod warunkiem, że to nie będzie o 2.00 w nocy albo o 6.15 w sobotę :twisted:

Offline

 

#297 2006-09-29 08:45:40

Marija
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile I zmuszÄ™ swoje dzieci do oglÄ…dania http://www.smiliegenerator.de/s31/smilies-6691.png

Offline

 

#298 2006-09-29 09:44:53

Dione
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Ja proszę o weekendy. Wtedy każda godzina będzie dobra lol lol lol


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#299 2006-09-29 20:09:12

HerMia
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

O tak! Jak fajnie. Choć po co mi to? Ja ma tę DiU na VCD
Hmm...
Ale co tam obejrzę sobie na TVP. Jeżeli będzie smile

Offline

 

#300 2006-09-30 09:47:59

Dione
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

W TV zawsze tak jakoÅ› fajniej siÄ™ oglÄ…da lol
I to czekanie przez cały tydzień na kolejny odcinek....


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB