Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-05-07 22:30:35

megg
U¿ytkownik

Re: Emma Thompson

ja też coś takiego czytałam.....poza tym w filmie kilka osób, m.in. brat obu sióstr, mówi o tym, że Eleonor jest starą panną (np. kiedy Marienne zbrzydła trochę po "akcjach" z Willoughby'm-wtedy mówi, że stanie się pewnie starą panną tak jak Eleonor)....także sądzę, że w ekranizacji bohaterce dodano lat:)

Offline

 

#27 2006-05-08 11:49:13

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Emma Thompson

Ja strasznie żałuję rozstania Kennetha i Emmy w życiu - bo rozstali się tez artystycznie, a ona chyba nigdy nie grała lepiej niż pod jego kochającą rezyserią. Szekspiry tego najlepszym dowodem.

Offline

 

#28 2006-07-06 12:47:56

pak4
U¿ytkownik

Re: Emma Thompson

Emma nie wygląda tak młodo jak Elinor powinna (btw. znacie wydania ilustrowane JA?), ale za to świetnie gra. Zawsze wychodzę z założenia, że teatr, czy film, to sztuka bardzo umowna; a właściwie sztuką staje się wtedy, gdy takie drobiazgi jak wiek aktora, strój, czy scenografia tracą jakiekolwiek znaczenie dla widza. Elinor Emmy się po prostu lubi, by nie powiedzieć więcej smile

A co do wyglądu głównych bohaterek u JA -- ona w pełni korzysta z możliwości, które oferuje literatura. Ta główna bohaterka niby nie ma być najpiękniejsza (por. porównanie Lizzy i Jane; bo już Elinor i Marianna to równiejsza para), ale właściwie to powtarza się schemat Kopciuszka (wybaczcie nawiązanie do Nabokova) -- uroda nie jest literacko podkreślona w przeciwieństwie do innych postaci, jednak angażując się emocjonalnie po stronie bohaterki, z czasem coraz bardziej się upewniamy, że jest pięknością.

Zresztą książkowa Elinor ma wysokie zdanie o swojej urodzie (por. porównanie z Lucy Steele).[/url]


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#29 2009-04-26 18:38:07

Tyna
U¿ytkownik

Re: Emma Thompson

Bardzo podobała mi się jej kreacja w RiR. Jej wiek mi absolutnie nie przeszkadzał, ponieważ świetnie zagrała swoją rolę i czuło się tą różnicę między dojrzałą, spokojną Eleonorą a młodziutką, "rządną wrażeń" Marianną. smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB