Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-06-20 19:17:15

beju
U¿ytkownik

kto dostarczy informacji?

wciaz na forach slysze o filmie/ksiazke północ i południe
(chyba taki jest tytul prawda?).
Mam nadzieje ze nikt mnie nie bedzie chcial mnie zabic jak powiem ze nie mam pojecia o co biega. I dla tego stworzylam ten temat. Czy ktos potrafi mi powiedziec czym sie wszyscy zachycaja? o czym to jest? skad wytrasnac film? odcinkowy on jest? czy warto czytac ksiazke?

no to sie narazilam....

Offline

 

#2 2006-06-20 19:31:03

Gumisio
U¿ytkownik

Re: kto dostarczy informacji?

Ja Ci tego nie opiszę, bo by to wyszło baaardzo długie.
Streszczę tylko, że jest to historia młodej kobiety, która zostaje wyrwana ze swojego rodzinnego otoczenia na spokojnej wsi "Południu" i osadzona w szarym, brzydkim świecie industrialnej "Północy", gdzie jednak ostatecznie zapuszcza korzenie, dzięki niejakiemu Jasiowi T.
Film w oryginale jest raczej niedostępny w Polsce, jedynie w zagranicznych serwisach, a jedyna wersja polska jaką dysponujemy, to napisy przetłumaczone przez naszą Najukochańszą Matkę Przedłużoną. Książka dostępna tylko po angielsku, ale Najukochańszaa Matka Przedłużona i Caroline tłumaczą nam ją po kawałku na drugim forum.


Agnieszka

Offline

 

#3 2006-06-20 19:33:11

caroline
U¿ytkownik

Re: kto dostarczy informacji?

1. Nikt Cię nie zabije, bo film nie był pokazywany w Polsce, zna go niewiele osób wink
2. "Wszyscy" zachwycają się piękną adaptacją pięknej powieści, świetni aktorzy, zdjęcia, muzyka, scenariusz itd. (w Pogaduchowni już są co najmniej dwa tematy na ten temat, w tym jeden zamknięty niegdyś z powodu gargantuicznych rozmiarów, poza tym jest forum GosiJ, które chyba już znasz smile Tam najlepiej poprosić o pomoc w zdobyciu serialu)
3. Serial odcinkowy (4 odcinki), BBC, nie był pokazywany ani wydany na DVD w Polsce.
4. Warto czytać książkę, jest świetna, niestety nie ma polskiego wydania, można kupić w merlinie i innych księgarniach wysyłkowych wydanie angielskie Penguine'a (około 10zł), albo poprzestać na ebooku, tu jest link do Project Gutenberg:
http://www.gutenberg.org/etext/4276
Służę również wersją PDF, jeśli reflektujesz (info na mailu annie_a@poczta.onet.pl)

Proponuję nie rozwijać wątku N&S na stronce janeausten.pl, skoro powstało w tym celu osobne forum.

Offline

 

#4 2006-06-20 20:50:25

beju
U¿ytkownik

Re: kto dostarczy informacji?

bardzo dziekuje za te informacje, nareszcie nie bede sie czula glupio zagladajac na inne fora, nie bede rozwijac tego tematu, jeszcze raz wielkie dzieki
(te opisy juz zdazyly mnie zainteresowac ksiazka i serialem, postaram sie z nimi zapoznac )

Offline

 

#5 2006-06-20 21:08:28

caroline
U¿ytkownik

Re: kto dostarczy informacji?

smile

Åšliczny avatarek BTW, beju, ssssoczysty big_smile

Offline

 

#6 2006-06-20 21:18:17

beju
U¿ytkownik

Re: kto dostarczy informacji?

mi sie bardziej kojarzy z sloneczkiem i latem smile dzieki smile

Offline

 

#7 2006-07-03 11:53:21

mara7
U¿ytkownik

Re: kto dostarczy informacji?

Mi właśnie o istnieniu tego serialu powiedziała Kikita za co jej bardzo dzięuje smile A tak to byłabym kompletnie zielona..ach..

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB