Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2005-10-31 12:09:47

agnes_13
U¿ytkownik

Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Było pytanie co oprócz Jane?
A ja pytam GDZIE?? big_smile big_smile

Moje typy to:
1) wanna z pachnÄ…cÄ… pianÄ…
2) sofa z gorącą herbatą i ciepłym pledem
3) przy jedzeniu ( wiem wiem to straszne ale zawsze powtarzam że lepiej czytać przy jedzeniu niż nie czytać wcale)
4) :oops: własna toaleta :oops: ( ale jestem niewinna mam to zapisane w DNA)


Agnes

Offline

 

#2 2005-10-31 14:41:15

Admete
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Punkt drugi - uwielbiam czytać w zaciszu swojego pokoju, ale gddybym mogła czytac w ładnej altanie w ogródku latem to też chętnie. Przy jedzeniu też niestety czytam - mam mało czasu i wpadłam w nałóg ;-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#3 2005-10-31 16:00:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Ja najczęsciej czytam w autobusach. Dojeżdżam do pracy 15 min.+ ok. 30 min czekania+40 min. jazdy (to wszystko w jedną stronę).
Do tego w weekendy do szkoły: 15 min+przesiadkai dalej bez czekania 10 min+przesiadka i czekanie 20 min+przesiadka i podróż 40 min+czekanie 2,5 godz. na zajęcia przy zamkniętych sklepach, kinach, kawiarniach, restauracjach i wszelkich lokalach publicznych.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#4 2005-10-31 18:10:20

angelix
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Najwięcej czytam w wannie lub po prostu w łóżku " do poduchy". Czasem w autobusach, tramwajach,na ławeczce na dworze, a no i czasami :oops: kibelek się przydarzy, ale to naprawdę sporadycznie i jak nie mogę oderwać się od fajnej fabułki. :oops: lol

Offline

 

#5 2005-10-31 20:19:43

demi
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

ja najczęściej na rzeczonej sofie z kubeczkiem herbatki obok, czasem zdaża się tez przed snem big_smile

Offline

 

#6 2005-10-31 21:21:01

fringilla
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Właśnie, komunikacja publiczna - może właśnie dlatego wciąż jeszcze nie zrobiłamn prawa jazdy? wink Wszyscy mi wspólczują, że jadę godzinę do pracy. Cóz, to wcale nie jest takie nieprzyjemne...
Poza tym wszystkie wymienione miejsca, w łóżku do bardzo późnych godzin i na spacerze z dzieckiem, na ławce na placu zabaw.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#7 2005-10-31 21:29:30

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

No że zawsze przyjemne, to nie powiem. Czasem jak zbyt mocno trzesie odzywa mi sie choroba lokomycyjna. A wówczas przyjemnie nie jest :evil:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#8 2005-10-31 21:35:08

fringilla
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Nie napisałam, że przyjemne, tylkjo, że nie takie nieprzyjemne, to różnica wink Ja jeżdże do pracy na Grochów, Warszawaianki wiedzą co to znaczy - latem w godzinach szczytu, horror! Ale z ksiązką da się znieść. Dlatego staram się wybierać wydania, które daje się obsługiwac jedną ręką. A DiU podtrzymywała mnie na duchu w poczekalni u dentysty. A ściślej mówiąc na oddizle chirurgii szcękowej. I w ogóle umila czas we wszelkiego rodzaju poczekalniach wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#9 2005-10-31 21:40:30

angelix
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Nie ma to jak chirurgia szczękowa.Szkoda,że jak ja siedziałam w takiej poczekalni, to jeszcze nie wiedziałam o istnieniu "DiU".
Pewnie by pomogło lol wink

Offline

 

#10 2005-10-31 21:41:26

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Duma i komedie Oscara Wilde'a big_smile
Najgorzej w miejscach publicznych czyta się Lesia Chmielewskiej, Wszystko czerwone (tej samej autorki), czy naprawde dobre komedie - np. 4 wesela Curtisa - lepsze niż film big_smile, scenopis Mayday, kolacji dla głupca itp. (czarna dziura, nie porzychodzi mi do głowy nic więcej , a jest tego kilkanaście sztuk big_smile)
Ja nie umiem śmiać się cicho, ryknę na cały głos, a potem wszyscy się na mnie patrzą big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#11 2005-10-31 21:48:03

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Hm, zawsze jakoÅ› moje najpiekniejsze wspomnienia sa zwiazane z zebami big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#12 2005-10-31 21:48:29

angelix
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

To tak jak ja. Czasem potrafię się popłakać,że śmiechu. Ostatnio tak się " ryłam", że nie mogłam doczytać strony do końca. A czytałam wywiad Bridget Jones z Colinem Firthem .Ludzie patrzyli na mnie jak na ...

StajÄ™ sie monotematyczna
Koniec z Firthem
roll NIE, NIE , zdecydowanie NIE........... : :?: :!: roll

Offline

 

#13 2005-10-31 21:54:06

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

A mnie wywiad z Firthem tylko momentami rozśmieszył. Ale żebym płakała - tego nie powiem.
Natomiast moim ulubionym zdaniem z Brifget jest to na samym poczatku jak spot


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#14 2005-10-31 22:26:06

fringilla
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Ja mam kilka płyt, gdzie oprócz muzyki z mojego serialu, są też fragmenty dialogów. Często jadę ze słuchawkami na uszach i rechoczę. Tak samo miałam na ścieżce dźwiękowej z 4 wesel - przed którąś piosenką jest ta rozmowa: jak tam twoja dziwczyna, nie jest już moją dziweczyną..., wiecie o co chodzi, też zawsze w tedy mam atak śmiechu.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#15 2005-10-31 22:30:14

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Ja wole fragment z długopisem big_smile
Ogólnie ksiązka była bardziej rozbudowana i dużo śmieszniejsza big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#16 2005-10-31 22:34:43

Admete
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Dojeżdżam do pracy 12 kilometrow, ale niestety nie mogę w autobusie czytać. Szkoda, bo marnuję codziennie ponad godzinę...


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#17 2005-10-31 22:38:58

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Przepraszam za ciekawość, ale Admete, czy stoisz w korkach tak długo? Mnie dojazd busikiem 25 kilosów zajmuje 40 min. a 35km. 70 min


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#18 2005-10-31 22:43:54

Admete
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Nie, liczyłam w obie strony. Dojazd zajmuje mi jakieś 30 - 35 minut w jedną stronę. Przy czym w taki dzień jak dzisiaj, gdy ruch jest duży faktycznie zwiększa się to do 45 - mamy taką jedną ulicę, która jest przy większych świętach zawsze zapchana i przejazd nią może trawać nawet 15 minut.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#19 2005-11-02 17:07:13

agnes_13
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Lata 80-te.....tAk.... to były piękne czasy.... ileż ja książek przeczytałam w tych kolejkach..... lol lol lol

autobusy, PKP też, niestety odkąd posiadam CAR odpada ta niewątpliwa przyjemność :?


Agnes

Offline

 

#20 2006-02-23 22:55:49

Beata
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Zgadza się. Właśnie wtedy przeczytałam po raz pierwszy DiU . W kolejce po cukier albo coś... Wspaniałe to były czasy! lol


Beata

Offline

 

#21 2006-02-24 13:40:51

Mag
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Duma i komedie Oscara Wilde'a big_smile
Najgorzej w miejscach publicznych czyta się Lesia Chmielewskiej, Wszystko czerwone (tej samej autorki), czy naprawde dobre komedie - np. 4 wesela Curtisa - lepsze niż film big_smile, scenopis Mayday, kolacji dla głupca itp. (czarna dziura, nie porzychodzi mi do głowy nic więcej , a jest tego kilkanaście sztuk big_smile)
Ja nie umiem śmiać się cicho, ryknę na cały głos, a potem wszyscy się na mnie patrzą big_smile

ja mam to samo lol jak jeżdziłam PKP 2 h w jedną stronę to czytałam ogromne ilości książek, a jak nie bylo nic nowego to Chmielewska na okrągło z przerwą na Dumę lol Dodam KLIN i Całe zdanie nieboszczyka, a we Wszystko czerwone ten policjant: azali było was mrowie?-kwiczę na samo wspomnienie
Kiedyś nawet jedna pani uciekła z przedziału, wystraszona moimi wybuchami śmiechu roll lol a ja zaczęłam się jeszcze głośniej śmiać lol

A poza tym czytam wszędzie! Tylko jak prowadzę nie mogę :cry:


GG 6318358

Offline

 

#22 2006-02-24 14:19:47

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Ro ja polecam Eddingsa Pionek Proroctwa. tam tez tak piszą big_smile. ciągle Azaliż...
Kiedyś śmiałam się z przyjaciółką z jej chłopaka Szwajcara. Facet ma talent językowy i łapie słowka polskie (i wymowie!!) bardzo szybciutko. A ja wtedy doształcałam swój angielski na podstawie oryginałów P&P (film i książka). Tak się zastanawialismy czy nie łapie jakiś staroangielskich zwrotów. I jakby to było dać jej facetowi np. Krasickiego, czy Trylogię. I się nauczy polskiego waśnie jak Pan Mulgaaard big_smile
Azaliż było ich mrowie a mrowie?
He he


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#23 2006-02-24 15:13:45

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Książki wszelakie, nie tylko JA czytam najczęściej:
- w moim wygodniutkim fotelu z kubkiem czekolady/kawy/herbaty
- w autobusach i metrze (gdy wychodzÄ™ z domu zawsze mam coÅ› do czytania)
- w łóżku przed snem


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#24 2006-02-24 15:39:55

Alison
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

Książki wszelakie, nie tylko JA czytam najczęściej:
- w moim wygodniutkim fotelu z kubkiem czekolady/kawy/herbaty
- w autobusach i metrze (gdy wychodzÄ™ z domu zawsze mam coÅ› do czytania)
- w łóżku przed snem

Ja identycznie. Jednym słowem co byśmy poczęły bez środków komunikacji miejskiej ;-) Ja to nawet ze względu na to jeżdże do pracy tramwajem zamiast samochodem bo w autku, wiadomo oczy dookoła głowy a poczytać by się chciało, że hej. Ale najbardziej to lubię w lesie pod drzewem, albo na jakiejś hali w górach, tam to mogę od wschodu do zachodu słońca na dowolnie wybranym boku ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#25 2006-02-24 15:51:49

Deska
U¿ytkownik

Re: Gdzie najchętniej czytacie Jane i nie tylko?

"a zatem morderca obarczon przybywał" ;D

Trochę już późno, ale nie mogłam się powstrzymać przed zamieszczeniem tego cytaciku* ;D

*powinnam to wpisać w kręćkach - mam manię cytowania wszelkich różności :oops:

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB