Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-05-11 22:11:59

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni


Och, tak!!! Tak pięknie to opisałaś, bezpaznokcianko; myślę, że mogłybyśmy sobie na takie tematy sporo pokonwersować! big_smile big_smile big_smile

To konwersujmy Diano big_smile Ciesze sie, ze ktos podziela moje zdanie. Ale jak ja slucham przykladowo Dody "Dwoch bajek" czy jak to sie tam nazywa, to po prostu nie wiem o czym ta kobieta spiewa! W sumie to najlepsza odpoiedzia jest, ze o niczym.
A piosenki Disneya wszak nagradzane co chwile. Sciezka dzwiekowa Krola Lwa dostala Oscara, piosenki z disneyowskich produkcji tez.
A sciezka w Pieknej i Bestii Tale as old as time big_smile!!!
A w Aladdynie - A whole new world (ta piosenka ktora spiewaja Aladdyn i Jasmina lecac na dywanie )
A piosenka z Zakochanego Kundla, kiedy jedza spaghetti to juz klasyka big_smile
Dzwonnik z Notre Dame tez mial boska piosenke na wejscie - Dzwony z Notre Dame.
A z Malej syrenki podobaly mi sie piosenki Na morza dnie (Under the sea)
i Caluj ja (kiss the girl) - obie w wesji polskiej spiewa Emilian Kaminski (jesli dobrze pamietam).

Offline

 

#27 2006-05-11 23:25:36

Narya
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Jej!! Ja też uwielbiam piosenki z bajek Disney'a big_smile Lubię też ich Polskie wersje - niektóre na prawdę są dobre. Kiedyś pokochałam piosenkę z "Małej syrenki"(którą Ariel śpiewa w swojej jaskini skarbów - zaczyna się od słów "Spójrz na ten zbiór, to jasna rzecz,że więcej chyba już nie da się mieć...") i tak mi zostało do dzisiaj. Ciągle pamiętam cały tekst big_smile

Offline

 

#28 2006-05-11 23:28:02

Diana
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Reghino, dziękuję za miłe słowa, ale to Caitriona znalazła tak piękne avatary(i chwała jej za to!), a Jonny- faktycznie wspaniały!
Mam ścieżkę dźw. z "Królowej Margot"; jest niezwykła. Później Kayah sporo piosenek na polski przerobiła.

Bezpaznokcianko, ja też nie wiem, o co chodzi w piosence Dody: "księciu jestem przeznaczona", czy jakoś tak... O co w tym biega? Zresztą ja mam kilka uwag odnośnie tekstów tego zespołu, np. ten "Znak pokoju". Niecierpię, jak w tekście piosenki "podmiot lirycz." zwraca się do odbiorcy w Wołaczu. :evil: Chodzi mi konkretnie o wers: "Pamiętajcie o tym, że..." Drażni mnie to. Choć sama melodia- piękna.
Hans Zimmer jest autorem naprawdę pięknych piosenek w bajkach Disney'a. "Król Lew" to mój faworyt, ale i inne są fajne. Np. w "Herkulesie" zasosowano piosenki gospel! "A whole new world" znam, oczywiście, bardzo dobrze. A księżniczka Jasmina to chyba jedna z najładniejszych bohaterek Disney'a- ma taką oryginalną urodę!
Tak, "Dzwony Notre Dame" robią wrażenie w wykonaniu Roberta Rozmusa. To taka musicalowa pieśń, ale ma świetny tekst i "nerw" w sobie. Jeśli chodzi o "Małą syrenkę", to uważam, że Beata Jankowska przepięknie zaśpiewała jako syrenka właśnie; E. Kamiński- super! A tekst "Na morza dnie" jest nieźle odjechany: "ślimaki gołe też są wesołe" itp.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#29 2006-05-11 23:31:42

Diana
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Jej!! Ja też uwielbiam piosenki z bajek Disney'a big_smile Lubię też ich Polskie wersje - niektóre na prawdę są dobre. Kiedyś pokochałam piosenkę z "Małej syrenki"(którą Ariel śpiewa w swojej jaskini skarbów - zaczyna się od słów "Spójrz na ten zbiór, to jasna rzecz,że więcej chyba już nie da się mieć...") i tak mi zostało do dzisiaj. Ciągle pamiętam cały tekst big_smile

Ja też! Kiedyś wyłam to po całych dniach i zadręczałam tym moją rodzinę. :twisted:


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#30 2006-05-12 00:01:35

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

E. Kamiński- super! A tekst "Na morza dnie" jest nieźle odjechany: "ślimaki gołe też są wesołe" itp.

A te w skorupie tez sa nieglupie big_smile
Tak to jest jak sie oglada filmy po sto razy big_smile
A do Malej syrenki mam sentyment, bo to pierwsza bajka Disney'a, ktora ogladalam bedac swiadoma, ze to Disney.
Kiedys uwzielam sie, ze musze spisac tekst piosenki Ten za lukiem rzeki swiat. Oj... rodzina sie Baaaaardzo wkurzala, bo przewijalam w nieskonczonosc jeden fragment i dawalam dzwiek na full (bo nie doslyszalam, co ta Gorniak tam spiewa).
A z Krola Lwa... (dlaczego kazdy post moj koncze Krolem Lwem 8O?) piosenka Przyjdzie czas i Strasznie juz byc tym krolem chce sa boooskie! Nie wspominajac juz o Hakunie Matacie (jej.. tak to sie odmienia? powinnam wiedziec.. jako polonista pozal sie boze od 8 miesiecy) czy Can U feel the love tonight? No i Krag zycia... ojej... to sa chyba wszystkie piosenki lol lol wink

Offline

 

#31 2006-05-12 00:06:47

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni


w "Herkulesie" zasosowano piosenki gospel!.

Ja z HERKULESA uwielbiam piosenke ktora spiewa Natalia Kukulsa big_smile
Ofiare zlozcie z glupiej kozy
co sama sobie winna jest. Myslalam jakos sie ulozy
lecz miedzy mity to musze wlozyc...

A Muzy sa odjechane na maksa big_smile i super chorek robia (niestety na zaliczenie z kultury antycznej na lacine musze wykuc je z imienia i profesji.. krajst!)

Offline

 

#32 2006-05-12 00:23:11

Diana
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

E. Kamiński- super! A tekst "Na morza dnie" jest nieźle odjechany: "ślimaki gołe też są wesołe" itp.

A te w skorupie tez sa nieglupie big_smile
Tak to jest jak sie oglada filmy po sto razy big_smile
A do Malej syrenki mam sentyment, bo to pierwsza bajka Disney'a, ktora ogladalam bedac swiadoma, ze to Disney.
Kiedys uwzielam sie, ze musze spisac tekst piosenki Ten za lukiem rzeki swiat. Oj... rodzina sie Baaaaardzo wkurzala, bo przewijalam w nieskonczonosc jeden fragment i dawalam dzwiek na full (bo nie doslyszalam, co ta Gorniak tam spiewa).
A z Krola Lwa... (dlaczego kazdy post moj koncze Krolem Lwem 8O?) piosenka Przyjdzie czas i Strasznie juz byc tym krolem chce sa boooskie! Nie wspominajac juz o Hakunie Matacie (jej.. tak to sie odmienia? powinnam wiedziec.. jako polonista pozal sie boze od 8 miesiecy) czy Can U feel the love tonight? No i Krag zycia... ojej... to sa chyba wszystkie piosenki lol lol wink

Coraz bardziej siÄ™ emocjonujÄ™ tÄ… dyskusjÄ…! big_smile
Ja pierwszy film Disney'a oglądałam chyba w II lub III klasie szkoły podstawowej, a był to "Kopciuszek". Ale tam główna bohaterka miała akcent!
Bezpaznokcianko, ja też przewijałam "Ten za łukiem rzeki świat", żeby spisać tekst, ale fakt faktem, że słowa tam padają bardzo szybko!
No to ja też zakończę "Królem Lwem"- "Krąg życia" w wykonaniu Joanny Dark nieodmiennie wywołuje we mnie dreszcze zachwytu. Często płaczę w chwili, gdy pawian Rafiki unosi małego Simbę do góry i znowu słychać śpiew, a po chwili wszystkie zwierzęta kłaniają się przyszłemu władcy!


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#33 2006-05-12 15:03:33

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni


Coraz bardziej siÄ™ emocjonujÄ™ tÄ… dyskusjÄ…! big_smile
Ja pierwszy film Disney'a oglądałam chyba w II lub III klasie szkoły podstawowej, a był to "Kopciuszek". Ale tam główna bohaterka miała akcent!
Bezpaznokcianko, ja też przewijałam "Ten za łukiem rzeki świat", żeby spisać tekst, ale fakt faktem, że słowa tam padają bardzo szybko!
No to ja też zakończę "Królem Lwem"- "Krąg życia" w wykonaniu Joanny Dark nieodmiennie wywołuje we mnie dreszcze zachwytu. Często płaczę w chwili, gdy pawian Rafiki unosi małego Simbę do góry i znowu słychać śpiew, a po chwili wszystkie zwierzęta kłaniają się przyszłemu władcy!

Diano! Jak ja bylam w II klasie podstawowki to wyszedl wlasnie KROL LEW a ja juz wtedy bylam oczarowana PIEKNA I BESTIA. A Mala syrenke ogladalam jeszcze w przedszkolu. Podobno wczesniej ogladalam Dumbo, ale to sie nie liczy, bo: a) nie bylo to swiadome ogladanie Disneya, b) nie bylo to ogladanie w ogole, bo tak ryczalam na tym (mialam zaledwie pare lat!), ze moj kochany tatus wzial i po prostu wyrzucil te kasete.
AAA... przypomniala mi sie swietna piosenka z nowsej produkcji Disneya - spiewa ja Krzysztof Krawczyk w "Nowych szatach krola". Jest genialna. Szkoda tylko, ze jedyna w tej bajce. Ale i tak humor bombowy. big_smile

Offline

 

#34 2006-05-12 15:36:54

Margarett
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Tak. "Nowe szaty króla" bardzo mi się podobały szczególnie teksty:
- Wszystko co dobre kiedyś się kończy, a Ty skończyłaś się 50 lat temu
-A to co plantacja koperku?!( i ogólnie cały ten opis "uuu, ale zombi, że to też się nie rozpada") big_smile


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#35 2006-05-12 15:53:16

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Tak. "Nowe szaty króla" bardzo mi się podobały szczególnie teksty:
- Wszystko co dobre kiedyś się kończy, a Ty skończyłaś się 50 lat temu
-A to co plantacja koperku?!( i ogólnie cały ten opis "uuu, ale zombi, że to też się nie rozpada") big_smile

Taaak big_smile a jak Izma kazala Krongowi pojsc i zrzucic Kuzko z wodospadu, rozczarowany spytal:
-A kolacja?
-Krong... to raczej pilna sprawa!
-To chociaz deser...
-A wlasciwie dlaczego by nie jak tak...
-Ale z kawa?
-No dobrze... male espresso. A potem za miasto i skoncz z nim!!!
Absurdalnosc tego dialogu powala mnie na kolana big_smile
Ale zeby skonczyc juz z Disneyem, a wrocic do tematu, powiem, ze bardzo ale to bardzo podoba mi sie temat muzyczny z W pustyni i w puszczy (ale tej starej). Koncowka, gdy Stas i Nel biegna szczesliwi do ojcow jest taka wzruszajaca, (glownie dzieki muzie) ze nie moge powstrzymac lez big_smile

Offline

 

#36 2006-05-12 15:58:37

Margarett
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

a ja nie zrywam z Disneyem i ciągnę dalej. Bezpaznokcianko dialog jest powalający:D. Albo lubię też rozmowę z wiewiórką. Ogólnie postać Krąga jest świetna. Ta jego ogromna inteligencja...


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#37 2006-05-12 16:13:21

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

a ja nie zrywam z Disneyem i ciągnę dalej. Bezpaznokcianko dialog jest powalający:D. Albo lubię też rozmowę z wiewiórką. Ogólnie postać Krąga jest świetna. Ta jego ogromna inteligencja...

Wcale nie zamierzam konczyc z Disneyem! big_smile chodzilo mi o to, ze to troche nie na temat. Ale wiewiorka jest genialna!!!
I jak Krag z nia gada po wiewiorczemu! bo byl w skautach i zna mowe wszystkich lesnych stworzen big_smile
squku sqiuk sqiukedy? big_smilebig_smilebig_smile czyli gdzie oni poszli
Albo Krag gadajacy ze swoim diabelkiem i aniolkiem big_smile lol

Offline

 

#38 2006-05-12 19:23:55

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Hehe, do filmów Disney mam wielki sentyment lol W 4. klasie postawówki "Herkulesa" oglądałam regularnie, tzn. w kazdy piątek wink

A im jest starsza, tym bardziej płaczę na "Królu Lwie"... Kiedyś na rekolekcjach omawialiśmy te film, ażsię zdziwiłam ile tam odniesień do chrześcijaństwa.

Offline

 

#39 2006-05-12 22:13:50

Margarett
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Wcale nie zamierzam konczyc z Disneyem! big_smile chodzilo mi o to, ze to troche nie na temat. Ale wiewiorka jest genialna!!!
I jak Krag z nia gada po wiewiorczemu! bo byl w skautach i zna mowe wszystkich lesnych stworzen big_smile
squku sqiuk sqiukedy? big_smilebig_smilebig_smile czyli gdzie oni poszli
Albo Krag gadajacy ze swoim diabelkiem i aniolkiem big_smile lol

tak i wiewiórka wielce obrażona na Izmę. Nie wiem czemu ale zawsze śmieszy mnie niepotrzebna wajha


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#40 2006-05-13 15:21:05

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni


tak i wiewiórka wielce obrażona na Izmę. Nie wiem czemu ale zawsze śmieszy mnie niepotrzebna wajha

big_smile
albo plan Izmy zabicia Kuzko...Zamienie go w pchle.. mala niewinna pchle. A potem - wloze te pchle do pudelka, a to pudelko do wiekszego pudelka. I wysle je do siebie poczta... A jak dojdzie... hahahaha rozwale je mlotkiem!!! Albo.. zeby nie marnowac znaczka normalnie otruje go tym!
Rany boskie jaki mam mozg wyprany. Ostatnio widzialam to bodaj rok temu a dalej pamietam dialogi.. 8O niedobrze to zakrawa na manie w stylu DiU big_smile

Offline

 

#41 2006-05-13 15:31:04

Margarett
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Albo akcja w restauracji big_smile


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#42 2006-05-13 15:34:51

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Albo akcja w restauracji big_smile

TAAK big_smile
Albo to okresleni na Izme - stara ze mozg sie marszczy big_smile
podoba mi sie tez w Mulan akcja z wymyslaniem imienia meskiego na poczekaniu przez glowna bohaterke i podpowiedzi Mushu... Mushu w ogole byl genialny.. no ale wiadomo - J. Stuhr big_smile (tak mi sie ta Mulan nasunela, bo za Kuzko tez Stuhr mowil.. ale mlody big_smile)

Offline

 

#43 2006-05-13 15:56:33

Margarett
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

a ten mały jaguarek jak Kuzko uciekał przed stadem taki słodziutki...i ten jego "potężny" ryk big_smile


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#44 2006-05-13 20:05:26

Narya
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Ja z HERKULESA uwielbiam piosenke ktora spiewa Natalia Kukulsa big_smile
Ofiare zlozcie z glupiej kozy
co sama sobie winna jest. Myslalam jakos sie ulozy
lecz miedzy mity to musze wlozyc...

A Muzy sa odjechane na maksa big_smile i super chorek robia (niestety na zaliczenie z kultury antycznej na lacine musze wykuc je z imienia i profesji.. krajst!)

HERKULESA to ja po prostu uwielbiam: "Wziąłem, bo takie gustowne" lol A słowo 'gustowne' zamieściłam po tym filmie na stałe w moim słowniku big_smile Piosenka kukulskiej też jest fajna. Co do muz - popieram całkowicie smile

Offline

 

#45 2006-05-13 20:12:34

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Herciu wymiata! Ja oglądałam kiedyś codziennie i wszystkie piosnki znałam na pamięć. Hades też jest extra........ :twisted:


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#46 2006-05-13 22:15:21

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Herciu wymiata! Ja oglądałam kiedyś codziennie i wszystkie piosnki znałam na pamięć. Hades też jest extra........ :twisted:

Ja uwielbiam nawiazania w nowych bajkach do tych starych big_smile Takie cytowanie samych siebie... smaczki big_smile
i wlasnie np. w Herkulesie Herkules pozuje malarzowi odziany w skore lwia.. Tym lwem jest Skaza.
Z kolei Meg widzac Bola i Panika przemienionych w sliczne wieworeczki mowi... - O, no prosze! Dwa urocze gryzonie w poszukiwaniu Disnaylandu big_smile
Nie mowie juz produkcjach Pixar - W Gdzie jest Nemo w gabinecie dentystycznym w kacie sa zabawki z... Toy Story.
W Potworach i spolce mala Boo tez ma zabawki z Toy Story.
Jej.. teraz tak na poczekaniu to nie umiem sobie wiecej przypomiec. Ale jest!

Offline

 

#47 2006-05-14 19:33:45

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

No Meg i ten jej cud - chłopak........ lol


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#48 2006-11-08 00:18:16

Ulka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

z filmow Disneya wszystkie bije Mulan! po prostu rewelacujna historia, przepiekna, cudnie zanimowana, teksty sa wspaniale a juz polski dubbing-cud miod. historia nie jest specjalnie ckliwa, romansu tyci, jak na lekarstwo-doceniamy role wyobrazni, Mulan nie jest cukierkowa bohaterka tylko kobieta z krwi i kosci, szukajaca swego miejsca w zyciu. piosenki-przewspaniale- "musicie byc jak szalona rzeka" to sobie w kinie zapiywalam po ciemku! albo "ta za ktora walczyc chcesz" big_smile jeden z dwoch chyba filmow na ktorych w kinie bylam dwa razy. a od zeszlej gwiazdki-jupi!-mam go na DVD big_smile lol ja i moja siostra szalejemy za nim (wyobrazcie sobie szesnastoletnia panienke, ktora maluje sie wiecej ode mnie, slucha hiphopu i techno, podrywa chlopakow, ktora siada przed TV i oglada animacje Disneya ... lol a jednak to prawda, mam taka w domu lol )
no i te teksty "a ty co, owca?", "przodkowie przyslali mi na pomoc...jaszczurke? - Jestem smokiem! smokiem! nie jaszczurk a! ja nie robie jezykiem tak:P" "moja mala dziewczynka poszla mordowac ludzi.." Muszu w wykonaniu-jakze inaczej-Stuhra jest swietny:)
i te wszystkie przewspaniale zabawne miny, gesty...nie do opisania:D
i cala ta moze ograna ale tu jakze swiezo pokazana komedia zwiazana z zamiana plci big_smile
i na koniec-sekwencja ucieczki Mulan z domu...piekna wizualnie i muzycznie...piekna

rozpisalam sie ale naprawde kocham ten film, tych bohaterow za piekno, "czlowieczenstwo", dowcip, głebie...


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#49 2006-11-08 00:20:09

Ulka
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

o i wpadlam na pomysl na avatarka wink


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#50 2006-11-08 07:21:02

pak4
U¿ytkownik

Re: Disney i inni

Tak tylko na marginesie Waszych dyskusji -- moja znajoma, która wyjechała z Polski i mieszka pod Paryżem pisała ostatnio, że była na wystawie artystycznych dróg do Disneya (chyba w Grand Palais). Sama była trochę rozczarowana, ale po pierwsze okazuje się, że estetyka disneyowska nie wzięł się znikąd, ale ma i to wcale artystyczne podłoże; po drugie -- dla mnie ciekawostka -- mianowicie Disney kiedyś nakręcił film razem z Salvadorem Dali. Dopiero współcześnie to zmontowano...


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB