Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2006-05-10 15:26:53

Margarett
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

„Iris” Goo Goo Dolls uwielbiam odkÄ…d pierwszy raz usÅ‚yszaÅ‚am, a byÅ‚o to już ho ho…dawno temu


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#52 2006-05-10 21:58:00

Admete
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

W Mieście aniołów najbardziej podobał mi się moment, gdy anioł grany przez Cage'a wybrał człowieczeństwo. Bardzo sie zdziwiłam, gdy nagle usłyszałam odmawiane po polsku Zdrowaś Mario - to był utwór Wojciecha Kilara Angelus. Natomiast w Bez lęku Weira wykorzystano fragment Symfonii pieśni żałosnych Kilara - też piękny utwór.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#53 2006-05-10 22:07:52

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

A muzyka Kilara do Drakuli jest niesamowita. Taka demoniczna - zwlacza w momenice, gdy Drakula sciga sie ze sloncem. big_smile
A co powiedziecie o muzyce Williamsa - tego od STAR WARS, Szczek i innych big_smile niesamowite tematy muzyczne. Klasyka!

Offline

 

#54 2006-05-10 22:17:22

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Star Wars rewelkacyjnie brzmi na komorce big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#55 2006-05-11 20:00:20

Reghina
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Hehe, a moje:
- scieżka dźwiękowa z Robina z Sherwood
- Władca Pierścieni
- Wichrowe Wzgórza (szkoda że tak ciężko ją dostać w Polsce)
- Romeo i Julia z 1968 roku
- Nieśmiertelny (ach ten mój ukochany zespół - Queen) smile
- Królowa Margot
Diano, świetny awatar... Johnny Depp był niesamowity jako Jack Sparrow smile

Offline

 

#56 2006-05-16 21:59:13

Agn
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

O! Znalazlam ten temat!
Tak wiec przedstawiam wam skonczona maniaczke muzyki filmowej - czyli mnie.
Wiele soundtrackow wielbie (Admete ma racje, wspomniana przez nia "Misja" ma naprawde genialna muzyke. Kiedys dorwe tego, ktory mi ow soundtrack podprowadzil i nie oddal! :evil:), posiadam ich tez calkiem niemalo. W miare mozliwosci staram sie jednak muzyke kupowac. No chyba, ze mi sie podoba, ale "nie az tak" albo jest nie do zdobycia droga legalna.
Od lat jestem wierna fanka Hansa Zimmera (Gladiator i Black Hawk Down to majstersztyki), zmienia sie tez moj stosunek do Johna Williamsa (oczywiscie Star Wars sa fantastyczne, ale jest wiele popelnionych przez niego soundtrackow, ktorych sie nie da sluchac, bo sie zasypia z nudow). Lubie muzyke, ktora wywoluje we mnie rozne emocje, najbardziej chyba doceniam taka, ktora potrafi mnie przestraszyc. Jak mozna przestraszyc czlowieka muzyka? Ano mozna... zaluje, ze nie dorwalam muzyki z The Ring (pomijam moje zdanie na temat samego filmu, ale przy glownym motywie muzycznym mozna bylo dostac rozstroju nerwowego), za to delektuje sie Dracula Kilara i Twin Peaks Badalamentiego. Wspomniana juz przeze mnie The Mission tez miala kilka takich momentow, przy ktorych czulam niepokoj.
Inne niezwykle sountracki? Prosze bardzo - The Lord of the Rings (wszystkie trzy), muzyka do trzeciego Pottera (mniam, mniam, panie Williams!), niezwykla jest tez muzyka do Imienia Rozy. Ktos tego sluchal?
Dobra, na razie sie zamykam, bo ja tak moge bez konca.


I'm teething on the answers you're saving
How are you going to make me understand
I'm dreaming while you're stealing babies
How are you going to help me sleep again

Offline

 

#57 2006-05-16 22:01:05

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

A znasz muzykę z "Wywiadu z wampierm"? U mnie ona wywyołuje lekki niepokój...


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#58 2006-05-16 22:03:42

Agn
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Tylko slyszalam. Elliot Goldenthal, o ile sie nie myle? Ten pan popelnil b. fajna muzyke do Michaela Collinsa.


I'm teething on the answers you're saving
How are you going to make me understand
I'm dreaming while you're stealing babies
How are you going to help me sleep again

Offline

 

#59 2006-05-16 22:06:26

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Tylko slyszalam. Elliot Goldenthal, o ile sie nie myle? Ten pan popelnil b. fajna muzyke do Michaela Collinsa.

Tak, to jego dzieło. Jeden z moich uubionych soundtracków.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#60 2006-05-16 22:50:25

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Muzyka filmowa

Tylko slyszalam. Elliot Goldenthal, o ile sie nie myle? Ten pan popelnil b. fajna muzyke do Michaela Collinsa.

Tak, to jego dzieło. Jeden z moich uubionych soundtracków.

Też lubię. I muzykę jego do "Gorączki" przy okazji - bardzo.


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB