Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#126 2006-04-22 07:22:44

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Jenyściewy, jaki on mydłkowaty!!!!!!
Tragedia!!!
I TO mi się kiedyś podobało.
Lubie blondi, ale bez perwersji!!!

Właśnie też się zastanawiałam, czy to ten, do którego wzdychałam jako smarkula z podstawówki ;-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#127 2006-04-22 08:29:51

Gitka
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Szkoda burzyć nasze wspomnienia tymi paroma nieprzychylnymi zdaniami.
Wspomnienia są przecież dla Nas tak cenne tongue

Offline

 

#128 2006-04-22 17:32:01

Maryann
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Jakoś w filmie wydawał mi się bardziej atrakcyjny... A może mi się tylko wydaje?

Offline

 

#129 2006-04-22 22:36:06

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Pamiętam jak w lecie 1996 roku nadano "DiU" z Jennifer i Colinem. Pewna 10-letnia dziewczynka wink niecierpliwie odliczała minuty,sekundy. Każdą scenę przeżywałam z wypiekami na twarzy.

Tez pamietam, przezywalam to dokladnie tak samo! Pamietam z jakim zalem dowiedzialam sie, ze odcienk 6 bedzie odcinkiem ostatnim! big_smile Pamietam tez ze mialam zawsze na kasetach nagrany taki polski serial "Z biegiem lat, z biegiem dni" i ze zawsze mnie od tego odrzucalo. Ale jak sie przemoglam to bardzo mi sie spodobalo - kazdy odcinek na podstawie paru sztuk (nawet Moralnosc pani Dulskiej sie pojawila!)
"Droge do Avonlea" tez ogladalam, ale teraz juz nic z tego nie pamietam ;/

Offline

 

#130 2006-04-23 14:53:53

kami
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Cóż dziewczyny - może to faktycznie była "wina" naszego młodego wieku, a może to było coś innego... wink Mnie Pierre-Marie Escourrou bardzo się wtedy podobał w roli gwałtownego Arnolda i mówcie co chcecie, nawet to że nie jest zbyt męski. Ja zawsze lubiłam takie typy i załowałam że nie urodziłam się gdzieś w Skandynawi, np. Finlandia, aby na co dzień spotykać takie blond- niebieskookie cuda... Ech, rozmarzyłam się... A wracając do filmu- to dopiero teraz po latach czytając "Katarzynę" Juliette Benzoni uswiadomiłam sobie,że książkowy Arnold był brunetem... Cóż w ekranizacjach wszystko jest możliwe...


Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

Offline

 

#131 2006-04-23 17:52:13

Maryann
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Cóż dziewczyny - może to faktycznie była "wina" naszego młodego wieku, a może to było coś innego... wink Mnie Pierre-Marie Escourrou bardzo się wtedy podobał w roli gwałtownego Arnolda i mówcie co chcecie, nawet to że nie jest zbyt męski.

Mnie też się baaardzo podobał - zewnętrznie. Bo "charakterologicznie" miałam ochotę chwilami go zamordować.

A wracając do filmu- to dopiero teraz po latach czytając "Katarzynę" Juliette Benzoni uswiadomiłam sobie,że książkowy Arnold był brunetem... Cóż w ekranizacjach wszystko jest możliwe...

Faktycznie - całkiem zapomniałam. Ale i tak Pierre świetnie pasował do książkowego Arnolda.
W ogóle czytając później tę książkę stwierdziłam, że serial był zrobiony wyjątkowo wiernie. A najlepszy ze wszystkich był doktor Abou.

Offline

 

#132 2006-04-23 18:49:43

aragonte
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Maryann właśnie o ten serial mi chodziło - tę księżniczkę grała chyba Amy Irving. Szukałam powieści - wydano ją w latach 90 i niestety nie można jej nigdzie kupić ani pożyczyć. Podobnie jest zresztą z Vilette Ch. Bronte. Ta powieść jest przetłumaczna, ale nie ma w ogóle wznowień. Szkoda.

Właśnie, od jakiegoś czasu próbuję dorwać "Vilette" i co najwyżej angielską mogę nabyć, a obawiam się, że nie przebrnę sad

A co do seriali, które chciałabym sobie przepomnieć albo po prostu obejrzeć: "Robin z Sherwood" do przypomnienia zdecydowanie (fajnie, że choć Clannad mam na półce, więc nastrój mogę sobie odtworzyć wink), "Ja, Klaudiusz" takoż, a z rzeczy starych, ale takich, które przegapiłam, koniecznie serial o Cadfaelu, ekranizację Stevena Saylora i nowy "Rzym", ten z HBO.
A tak w ogóle to jakiś serial o starozytnych Celtach mi się marzy... eech roll

Offline

 

#133 2006-04-23 18:57:29

Diana
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Pamietam tez ze mialam zawsze na kasetach nagrany taki polski serial "Z biegiem lat, z biegiem dni" i ze zawsze mnie od tego odrzucalo. Ale jak sie przemoglam to bardzo mi sie spodobalo - kazdy odcinek na podstawie paru sztuk (nawet Moralnosc pani Dulskiej sie pojawila!)

To jeden z moich ulubionych seriali. Jerzy Stuhr jako pan Fikalski był super! big_smile Pierwszy odcinek nakręcono na motywach "Domu otwartego" Michała Bałuckiego- ale zakończenie nie jest już tak sielankowe jak w pierwowzorze. Drugi odcinek to z kolei na podstawie powieści Zapolskiej "Sezonowa miłość" i akcja toczy się tam m. in. w Zakopanem. Później filmowcy zajęli się bardziej życiem córek pani Chomińskiej- siostry Anieli. A już po "Moralności" ostatni odcinek nakręcono na podstawie utworu "Śmierć Felicjana Dulskiego", nie pamiętam czyjego autorstwa.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#134 2006-04-23 19:11:09

Maryann
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Mela do kuchni, mięso na sznycle siekać!

Offline

 

#135 2006-04-23 19:21:44

Diana
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Mela do kuchni, mięso na sznycle siekać!

big_smile big_smile big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#136 2006-04-23 20:04:35

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

A ja myslalam, ze nikt tego serialu nie bedzie kojarzyl. Przyzwyczailam sie juz z mysla, ze o czymkolwiek mowie, to nikt nie ma pojecia (patrz: JA i Duma). Ale moje pokolenie chyba dalej nie wie, co to za serial "Z biegiem dni, z biegiem lat", zwazywszy, ze nie czesto jest emitowany (chyba tylko raz widzialam go w TVP Polonia). Cale szczescie jest pokaznych rozmiarow videoteka rodzinna (zamiast mazac cos nagranego, kupujemy nowa kasete i potem sie takie "perelki" znajduja)

Offline

 

#137 2006-04-23 22:10:29

Admete
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Aragonte Villette rzeczywiście trudno się czyta po angielsku,ale możesz spróbować. Ja dotarłam do połowy i wtedy udało mi się pożyczyć polskie tłumaczenie. Okładka była koszmarna, książka się rozlatywała,ale czytać się dało. Może jakieś wydawnictwo by to wznowiło? Chyba w końcu napiszę ten list do Zielonej Sowy.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#138 2006-04-24 11:45:02

milosz
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

A ja pamietam, że kiedyś puszczano "Sage rodu Forsythów" i wszyscy rodzice byli zachwyceni (choć jan nie oglądałam)
Natomist jak przez mgłę poamietam "Sagę rodu Paliserów" - http://www.filmweb.pl/Film?id=128384

o proszę i nawet nie wiedziałam, że tam zagrał Jeremy Irons wink


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#139 2006-04-24 12:32:53

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Nie wiem czy ktoś widział, ale stosunkowo niedawno chyba na jedynce leciał serial "Czasy w których przyszło nam żyć" na podstawie powieści A.Trollope'a. Bardzo mi się ten serial spodobał, chociaz nie dziwie sie bo scenariusz napisał Andrew Davies big_smile

Offline

 

#140 2006-04-24 15:50:59

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Taaa, Matthew Mac Fadyen tam grał.

Offline

 

#141 2006-04-24 16:08:38

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Pamietam tez ze mialam zawsze na kasetach nagrany taki polski serial "Z biegiem lat, z biegiem dni" i ze zawsze mnie od tego odrzucalo. Ale jak sie przemoglam to bardzo mi sie spodobalo - kazdy odcinek na podstawie paru sztuk (nawet Moralnosc pani Dulskiej sie pojawila!)

To jeden z moich ulubionych seriali. Jerzy Stuhr jako pan Fikalski był super! big_smile Pierwszy odcinek nakręcono na motywach "Domu otwartego" Michała Bałuckiego- ale zakończenie nie jest już tak sielankowe jak w pierwowzorze. Drugi odcinek to z kolei na podstawie powieści Zapolskiej "Sezonowa miłość" i akcja toczy się tam m. in. w Zakopanem. Później filmowcy zajęli się bardziej życiem córek pani Chomińskiej- siostry Anieli. A już po "Moralności" ostatni odcinek nakręcono na podstawie utworu "Śmierć Felicjana Dulskiego", nie pamiętam czyjego autorstwa.

Fantastyczny serial. Śmetanka aktorska na planie. Chłonęłam tamtem świat, tamte czasy są tymi w których chciałabym żyć. Każdy odcinek na podstawie innej sztuki, innego dramatu. Cudo!

Offline

 

#142 2006-04-24 17:14:01

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Taaa, Matthew Mac Fadyen tam grał.

No własnie grał tam!! Zupełnie wyleciało mi to z głowy. Sir Felix Carbury - niezły z niego był gagatek big_smile

Offline

 

#143 2006-04-24 18:11:51

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

mogliby powtórki jakieś zrobić...a w wakacje pewnie beda znowu "czterej pancerni" etc :twisted: a tyle tego lezy na półkach zapomnianego a szlachetnego

Co masz do Czterech pancernych? big_smile w sumie to nie powinni mi byli tego pokazywac, bo ten serial tez spaczyl mi dziecieca psychike (zapragnelam owczarka niemieciego!) big_smile Ale racja... mogliby puscic cos fajnego, nieczesto pokazywanego w TV.

Offline

 

#144 2006-04-25 22:35:53

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

mogliby powtórki jakieś zrobić...a w wakacje pewnie beda znowu "czterej pancerni" etc :twisted: a tyle tego lezy na półkach zapomnianego a szlachetnego

Całkowicie sie z tobą zgadzam puszczają wiecznie to samo a nie wierzę,że nie mogliby sie postarać.

Offline

 

#145 2006-05-08 13:24:23

Gitka
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Wreszcie znalazłam ten serial All the Rivers Run (1983) na FilmWebie, pamietacie go?
http://www.filmweb.pl/All,the,Rivers,Ru … ,id=112633

Ja bardzo słabo go pamiętam, ale jakieś wspomniania zostały.

http://img68.imageshack.us/img68/1997/riversrun17me.jpg

Offline

 

#146 2006-05-08 20:54:39

Admete
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Pamiętam ten serial! Miał dwie serie, w drugiej grał Parker Stevenson. To był naprawdę dobry film. Bardzo się przejmowałąm losami bohaterów.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#147 2006-05-08 21:01:31

aragonte
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Aragonte Villette rzeczywiście trudno się czyta po angielsku,ale możesz spróbować. Ja dotarłam do połowy i wtedy udało mi się pożyczyć polskie tłumaczenie. Okładka była koszmarna, książka się rozlatywała,ale czytać się dało. Może jakieś wydawnictwo by to wznowiło? Chyba w końcu napiszę ten list do Zielonej Sowy.

Napisz, napisz, możemy zebrać podpisy big_smile

Offline

 

#148 2006-05-09 00:02:57

Gitka
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Pamiętam ten serial! Miał dwie serie, w drugiej grał Parker Stevenson. To był naprawdę dobry film. Bardzo się przejmowałąm losami bohaterów.

A pamiętasz ten statek na którym pływali?
Głowna bohaterka była bardzo ładna, miała takie ładne włosy.
http://img405.imageshack.us/img405/9767/serial1os.jpg

Offline

 

#149 2006-05-09 00:04:43

Gitka
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

Znalazłam jeszcze takie plakaty.
http://img253.imageshack.us/img253/9045/serial18df.jpg
http://img253.imageshack.us/img253/236/serial35he.jpg

Offline

 

#150 2006-05-09 00:41:43

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapamiętany i oczekiwany

O rany, całe pokłady pamięci nagle mi ruszają, jak przy Katarzynie big_smile Pamiętam bohaterkę, bardzo oryginalna uroda.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB