Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-04-23 23:50:04

Monika24
U¿ytkownik

Jane Austen "Complete Novels"

Buszowałam dziś po empiku (często to robię lol ) i natknęłam się na piękne wydanie powieści Jane Austen. Wielka, gruba księga, ślicznie oprawiona, ze złoconymi literami i opatrzona wieloma ilustracjami.
W oryginale m.in. Duma, Rozważna, Emma, Mansfield Park.
Już widziałam oczami wyobraźni to cudo na mojej półce, ale niestety cena zbiła mnie troszkę z pałętyku sad
Czy u Was ta księga też kosztuje 140 zł? 8O Bo uważam, że to jednak lekka przesada :cry:


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#2 2006-04-24 10:23:38

Diana
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

No, sporo, sporo! Zwłaszcza, jak już się ma 2 z tych książek.

A tak w ogóle- piękny avatar, Moniko24! big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#3 2006-04-24 11:23:02

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

Jeśli to jest jakieś takie super wydanie to nie dziwota że tyle kosztuje big_smile Ja tam wole książki z Penquina big_smile bo są na tyle tanie że nie żal po nich pisać big_smile

Offline

 

#4 2006-04-24 11:30:54

Monika24
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

A ja właśnie nie przepadam za Penquinem, małe to takie, i książka i litery


A tak w ogóle- piękny avatar, Moniko24! big_smile

Dzięki Diano wink


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#5 2006-04-24 16:02:51

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

Jeśli to jest jakieś takie super wydanie to nie dziwota że tyle kosztuje big_smile Ja tam wole książki z Penquina big_smile bo są na tyle tanie że nie żal po nich pisać big_smile

No i są tanie. Za komplet JA (wszystkie w angielskiej i polskiej wersji - oprócz Opactwa i Emmy po polsku, za to z Dziwnymi losami jane Eyre i Emma na DVD) zapłaciłam 101 zł.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#6 2006-04-25 11:21:43

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

Oj rzeczywiście trochę drogo :cry:

Offline

 

#7 2006-04-26 17:41:27

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

Drogo fakt. Ja mam ładne wydania, każede po 19,90 zł po polsku i to mi na razie wystarcza. Mój angielski jest jeszcze słaby, więc nie rzucam się na oryginały.


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#8 2006-04-26 18:34:58

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

Drogo fakt. Ja mam ładne wydania, każede po 19,90 zł po polsku i to mi na razie wystarcza. Mój angielski jest jeszcze słaby, więc nie rzucam się na oryginały.

Czytanie w oryginale może być świetną nauką języka big_smile Ja jak zaczełam czytać Dume to nie rozumiałam co drugiego słowa big_smile Teraz jest już znacznie lepiej

Offline

 

#9 2006-04-30 14:33:50

Magda
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

140 złotych? eh, u mnie było za 160. Był też komplet śliczniutkich, maleńkich książeczek Jane Austen, też pozłacanych, och ach, za 180 złotych. Cóż, kiedyś, jak się dorobię.... lol ale z drugiej strony, te wydania są tak piękne że aż strach czytać. Jak mi się takie za 11 złotych z Wordswortha rozwalą to przynajmniej nie ma czego żałować wink

Offline

 

#10 2006-04-30 15:08:16

Maryann
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

Czy masz na myśli te z "Collector's Library"? Ten komplet jest rzeczywiście przepiękny. Taniej niż w Empiku można go kupić w Amazonie - kosztuje niecałe 20 funtów. To co prawda też niemało, ale zawsz coś.
KiedyÅ› siÄ™ dorobiÄ™, to sobie kupiÄ™.

Offline

 

#11 2006-05-01 14:38:31

Magda
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

dokładnie o te chodzi. Przynajmniej mamy jakaś motywację do dorobienia się big_smile

Offline

 

#12 2006-05-01 16:43:16

Monika24
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

140 złotych? eh, u mnie było za 160. Był też komplet śliczniutkich, maleńkich książeczek Jane Austen, też pozłacanych, och ach, za 180 złotych. Cóż, kiedyś, jak się dorobię.... lol ale z drugiej strony, te wydania są tak piękne że aż strach czytać. Jak mi się takie za 11 złotych z Wordswortha rozwalą to przynajmniej nie ma czego żałować wink

Och tak, to wydanie jest prześliczne, cudne ilustracje i cała oprawa. Oprócz książek Austen z tej serii jest też m.in. Jane Eyre.
Szkoda mi jednak wydawać 40 zł na jedną taką malutką książeczkę sad
Ale za każdym razem gdy jestem w księgarnii nie mogę się oprzeć, by choć przez chwilę nie rzucić na nie okiem wink


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#13 2006-05-01 17:11:16

Maryann
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

Och tak, to wydanie jest prześliczne, cudne ilustracje i cała oprawa. Oprócz książek Austen z tej serii jest też m.in. Jane Eyre.
Szkoda mi jednak wydawać 40 zł na jedną taką malutką książeczkę sad
Ale za każdym razem gdy jestem w księgarnii nie mogę się oprzeć, by choć przez chwilę nie rzucić na nie okiem wink

Jest nie tylko "Jane Eyre", ale praktycznie cała angielska klasyka (i nie tylko).

te wydania są tak piękne że aż strach czytać. Jak mi się takie za 11 złotych z Wordswortha rozwalą to przynajmniej nie ma czego żałować

Tyle, że te książeczki naprawdę są warte swojej ceny - w przeciwieństwie do Wordswortha są szyte, a nie klejone. Mają poza tym twardą okładkę i znacznie lepszy druk. Przetrwają więc na pewno znacznie dłużej.
Qrczę, sama się nakręcam... Chyba wezmę kredyt i kupię hurtem całą serię. wink

Offline

 

#14 2006-05-02 21:19:30

Magda
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

jakość ma swoją cenę roll
jeszcze mnie nakręcasz przy okazji, ale postram się dalej sobie wmawiać ze liczy się to co w środku, a nie oprawa wink

Offline

 

#15 2006-05-03 10:00:54

Maryann
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

postram się dalej sobie wmawiać ze liczy się to co w środku, a nie oprawa wink

Bo to najprawdziwsza prawda. A szata zewnętrzna to tylko dodatek.

Offline

 

#16 2006-05-05 21:50:19

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Jane Austen "Complete Novels"

postram się dalej sobie wmawiać ze liczy się to co w środku, a nie oprawa wink

Bo to najprawdziwsza prawda. A szata zewnętrzna to tylko dodatek.

Całkowicie się z Maryann zgadzam wink

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB