Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2004-11-02 09:40:24

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Wiez co, ja jeszcze nie jetem zbyt obyta na takim forum i nie moge znależć Twojego adresu e-mail.
Najlepiej napisz do mnie na priva, żeby już nie robić bałaganu na forum: agatadorota@o2.pl

Pozdr. Agata


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#27 2004-11-03 20:46:21

demi
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

A ja myśle ze każda ekranizacja ma swój urok, choc tak ogólnie to jestem przeciwna kręceniu jakoegos filmu po raz drugi. Ale gdyby sie tego trzymac to Wersji z 1995 nigdy by nie było, bo pierwsza nakręcili już w 1940 roku. A pana Darcego nie mógł zagrać nikt inny. big_smile

Offline

 

#28 2004-11-04 23:05:34

winter_person
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

A tak jeszcz a propos Jennifer Ehle, to nie wiem, czy pamiętacie, ale grała też Cynthię Powell, przyszłą żonę Johna Lennona w filmie Bakcbeat. Miała tam blond włosy. Grała też żonę Oscara Wilde'a w filmie Wilde. Cóż, ma sczęście do ról poczciwych, ale niezbyt kochanych żon ;-)

O tak, ale w Wilde troszkę dziwnie wyglądała. A czy ktos widział The Camomile Lawn z tą aktorką? Taki trochę hardcore, zwłaszcza, kiedy się porówna z Dumą

Offline

 

#29 2004-11-04 23:48:06

demi
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

A tak swoja drogą to mam wrażenie, że wszyscy aktorzy dobrze sie czuli w swoich rolach. Nie znam ich z innych filmów ale natek Lady Katarzyna była rewelacyjne, nie poznałam jej na zdjęciu z "cywilu"

Offline

 

#30 2004-11-05 10:57:51

ula
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Ja też nie poznałam młodszych sióstr Lizzy. W rzeczywistości wyglądają znacznie lepiej niż ucharakteryzowane na królową Wiktorię wink

Offline

 

#31 2004-11-05 13:16:11

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

A ja poznałam wszystkich. Tylko nie wiem, czy to powód do dumy, czy raczej przesłanka,że należy zacząć leczenie?...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#32 2004-11-05 19:30:05

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Spox ja też wszystkich poznałam, chyba jeszcze nie musimy się leczyć wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#33 2004-11-06 16:59:58

demi
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

ja tylko nie jestem pewna jednej rzeczy: czy aktorka która gra panią Forster to ta sama co w Mansfield Park gra Marię Bertram? bo tak mi sie jakoś wydaje

Offline

 

#34 2004-11-06 22:41:50

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Tak, własnie to sprawdziłam. Nazywa sie Victoria Hamilton.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#35 2004-11-06 23:54:54

Anonymous
Go¶æ

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

dzięki . okazuje się że mam jednak pamięc do twarzy, a ostatnio straciłam w to wiarę

 

#36 2004-11-07 13:39:46

demi
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Postanowiła sobie obejrzec po pewnej przerwie tą przewspaniałą ekranizację. I z kazdym razem podoba mi się coraz bardziej. Ale wiecie co zauważyłam? Początkowo oglądałam ją wersji z polskim lektorem a teraz z napisami. I dochodzę do wniosku że tak jest lepiej, ponieważ słyszy sie prawdziwe emocje wyrażane głosem, nawet jeśli nie rozumie się słów. Przeciez nawet najlepszy lektor nie odda tragizmu w głosie Pani Bennet płaczącej:"Ach moje nerwy".

Offline

 

#37 2004-11-07 14:20:56

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

To prawda, zazwyczaj jak oglądam w domu film wolę lektora, bo wiele rzeczy mnie rozprasza, a poza tym jetem krótkowidzem, ale Dumę wolę z napisami. Już głos Colina jest wystarczającym powodem, ale państwo Bennetowie, pan Collins, w ogóle wszycy są fantastyczni. Ja się śmieje, że doskonalę w ten sposób angielski porównując, które tłumaczenie jest najbardziej wiarygodne, bo inne mam na video nagrane z tvp, inne było na BBC i inne mam w napisach na płytach.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#38 2004-11-08 15:36:03

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

nie znoszę tych szeptanek , muszę mieć napisy albo film w oryginale. Co to za przyjemność z oglądnia jak nie słyszysz głosu pana Darcy'ego... to znaczy Colina Firtha wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#39 2004-11-09 20:04:10

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Też uwielbiam ten głos, taki męski i miekki. Po prostu kojący. Piekny jest jeden z jego gestów który powtarza czesto nie tylko w Dumie. Jak przykłada zgiętą dłon w pięść z wyciągniętym palcem wskazującym do ust. Taki gest zakłopotania, CUDNY!!!
W Dumie robi tak jak pociesza Elżbiete gdy dostała listy o ucieczce siostry. Tak samo w Briget J. gdy poszła otworzyć drzwi swoim gościom,a on został sam.

Offline

 

#40 2004-11-10 15:46:10

ula
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Jeśli chodzi o to co mówią w filmie i podpisy, to ja oglądam oryginalną wersję - bo tylko taką mam. Raz włączyłam napisy - angielskie i wiecie co ..... nie ma co się martwić, że czasem polskie tłumaczenie nie pasuje jak mówicie, bo w niektórych momentach nawet angielskie napisy różnią się od tego co mówią aktorzy lol

Offline

 

#41 2004-11-10 16:29:58

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

To bez sensu, po co robić napisy, które nie pasują, robota dla głupich. A tak zmieniając temat - dziś premiera drugiej części Bridget Jones! Ja się wybieram - jednym z powodów jest, rzecz jasna, Colin...


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#42 2004-11-10 16:34:24

ula
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Fajnie Ci Dorotka, ja się niestety nie mam jak teraz wybać, ale miasto zrobiło mi super niespodziankę. Powiesili mi za oknem biura ogromny plakat reklamujący film - oczywiście z Colinem między innymi smile

Offline

 

#43 2004-11-10 16:35:25

ula
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

aaa jeszcze przypomniało mi się, że jutro chyba na TVP2 po południu jest jakiśfilm też z Colinem, ale nie pamiętam tytułu.

Offline

 

#44 2004-11-10 16:36:34

demi
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Film jest o 16:05 na TVP2 i ma tytuł "Związki rodzinne"

Offline

 

#45 2004-11-10 16:38:39

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

hej a czy ktoś to już widział? warto obejrzeć?


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#46 2004-11-10 16:43:10

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Warto, przede wszystkim ze względu na aktorstwo. Ale film sympatyczny, a i Colin gra rolę trochę inną niz zwykle.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#47 2004-11-10 16:44:08

ula
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Dorotka no cośTy??? takie pytanie zadajesz, oczywiście że warto wink przecież tam gra Colin wink

Offline

 

#48 2004-11-10 16:47:50

ula
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Qrcze obejrzałam właśnie fotki z filmu, oglądałam to kiedyś, ale za nic nie pamiętam jakie na mnie zrobił wrażenie. Tam chyba gra też panna Bates z Emmy smile chętnie jeszcze raz zobaczę. smile

Offline

 

#49 2004-11-10 16:51:07

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

hehe, już pomijając fakt, że gra tam Colin, bo każda normalna dziewczyna chciałaby go obejrzeć - o czym jest film? bo nie mam za bardzo jak sprawdzić. I czy CF gra w nim jakąś znaczącą rolę???


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#50 2004-11-10 20:17:42

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Film jest o arystokracie, ktory zakochuje się w aktorce. Akcja rozgrywa się w domu arstokraty do którego zadaje się przywozi ukachaną. Matkę arystokraty gra Julie Andrwes, jego kuzyna Colin (przebywa na ekranie wystarczająco długo by zadowolić swoje fanki ;-) ). Przyjeżdża też ex aktorki, którego gra William Baldwin. To kameralna komedia z zabawnymi charakterami, zderzenie angielskiej arystokracji z hollywoodzkimi gwiazdami. Polecam nie tylko ze względu na Colina ;-)


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB