Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2006-04-13 14:38:19

Alison
U¿ytkownik

Re: Muzyka

I mam pytanie z innej beczki...czysta ciekawość...z jakiej dzielnicy Katowic jesteś?

Mieszkam koło TV Katowice ;-) ale po prawdzie administracyjnie to już nie Katowice jeno Siemianowice. Ludzie "stąd" wiedzą gdzie to, ale ludziom z Polski zawsze mówię, że jestem z Katowic, bo to chyba łatwiej kojarzą. Mieszkam w takim miejscy, ze jak zrobię 4 kroki to jestem w Chorzowie, jak 2 w Katowicach, a śpię w Siemianowicach :-) Poza tym z urodzenia i pracy jestem katowiczanka ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#52 2006-04-13 16:23:09

Margarett
U¿ytkownik

Re: Muzyka


Mieszkam koło TV Katowice ;-) ale po prawdzie administracyjnie to już nie Katowice jeno Siemianowice. Ludzie "stąd" wiedzą gdzie to, ale ludziom z Polski zawsze mówię, że jestem z Katowic, bo to chyba łatwiej kojarzą. Mieszkam w takim miejscy, ze jak zrobię 4 kroki to jestem w Chorzowie, jak 2 w Katowicach, a śpię w Siemianowicach :-) Poza tym z urodzenia i pracy jestem katowiczanka ;-)

oj to wiem mniej więcej gdzie. Ja jestem z samego centrum ul. Ligonia, jeśeli Ci to coś mówi:)...obok Radia Katowice


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#53 2006-04-13 16:33:00

Alison
U¿ytkownik

Re: Muzyka


Mieszkam koło TV Katowice ;-) ale po prawdzie administracyjnie to już nie Katowice jeno Siemianowice. Ludzie "stąd" wiedzą gdzie to, ale ludziom z Polski zawsze mówię, że jestem z Katowic, bo to chyba łatwiej kojarzą. Mieszkam w takim miejscy, ze jak zrobię 4 kroki to jestem w Chorzowie, jak 2 w Katowicach, a śpię w Siemianowicach :-) Poza tym z urodzenia i pracy jestem katowiczanka ;-)

oj to wiem mniej więcej gdzie. Ja jestem z samego centrum ul. Ligonia, jeśeli Ci to coś mówi:)...obok Radia Katowice

Wiem, wiem. Ja pracuję na sąsiedniej ulicy, na Jagiellońskiej :-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#54 2006-04-13 16:34:33

Margarett
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Oj to milusie...tylko ulice niżej:)...


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#55 2006-04-13 17:12:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Dziewczyny, to może do Was dojadę kiedyś i się umówimy na kawe?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#56 2006-04-13 20:00:56

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Dziewczyny, to może do Was dojadę kiedyś i się umówimy na kawe?

I ja też, i ja też, centrum Katowic znam jak kieszeń własną, studiowałam tam i bardzo lubię to miasto :-) Wiem, gdzie Ligonia i Jagiellońska, bo mój wydział był na Placu Sejmu Śl. zaraz obok.
Też chcę na kawę z Wami (chociaż kawy nie pijam, zadowolę się herbatką).


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#57 2006-04-13 20:02:51

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Muzyka

A tak przy okacji wiesz, że Guns'n' Roses grają tego lata w Warszawie:)?

Wiem - ale właściwie tylko Axl już został w składzie. Nawet Slasha nie ma - a ci dwaj byli dla mnie podstawą Gn'R. Boję się rozczarowania - dlatego chyba się nie wybiorę.


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#58 2006-04-13 20:04:31

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Muzyka

A tak przy okazji, właśnie słucham Franka Sinatry(za co zostałabym zlinczowana przez znajomych)...przy "Blue Moon" odpływam...

Ech, Franuś wspaniały. Kocham jego duet z Bono i "Stranger..." i "New York"... Nikt jak on nie potrafi wykonywać takich standardów.


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#59 2006-04-13 21:10:19

Margarett
U¿ytkownik

Re: Muzyka

A tak przy okazji, właśnie słucham Franka Sinatry(za co zostałabym zlinczowana przez znajomych)...przy "Blue Moon" odpływam...

Ech, Franuś wspaniały. Kocham jego duet z Bono i "Stranger..." i "New York"... Nikt jak on nie potrafi wykonywać takich standardów.

Oh...dzisiaj "New Yorkuje" cały dzień...spóźniłam się do domu godzine bo tak fantastycznie mi się szło i nuciło. Zawsze jak zamykam oczy przy słuchaniu tej piosenki wyobrażam sobie, że jestem w Nowym Yorku...spaceruje ulicami wśród jarzących się wielkich napisów...i trafiam na koncert Sinatry


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#60 2006-04-13 21:12:11

Margarett
U¿ytkownik

Re: Muzyka

A tak przy okacji wiesz, że Guns'n' Roses grają tego lata w Warszawie:)?

Wiem - ale właściwie tylko Axl już został w składzie. Nawet Slasha nie ma - a ci dwaj byli dla mnie podstawą Gn'R. Boję się rozczarowania - dlatego chyba się nie wybiorę.

Ja też się nie wybieram...za to bardzo chciałabym iść na Rolling Stonesów


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#61 2006-04-13 21:14:19

Margarett
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Dziewczyny, to może do Was dojadę kiedyś i się umówimy na kawe?

nie śmiem nawet marzyć


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#62 2006-04-13 22:21:57

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Kocham jego duet z Bono i "Stranger..." i "New York"... Nikt jak on nie potrafi wykonywać takich standardów.

O, Franek już od jakiegoś czasu jest u mnie częstym gościem wink
A jego duet z Bono, no po prostu jest świetny, co tu dużo mówić!


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#63 2006-04-13 22:37:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Dziewczyny, to może do Was dojadę kiedyś i się umówimy na kawe?

nie śmiem nawet marzyć

To zacznij. To jedynie kwestia dogrania siÄ™ big_smile
Ja moge dojechać we wtorki i niektóre weekendy. Proponuje przeniesc sie kiedys na czacik i dograc szczegoly (zeby forum nie zasmiecac).


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#64 2006-04-13 23:16:24

Margarett
U¿ytkownik

Re: Muzyka


To zacznij. To jedynie kwestia dogrania siÄ™ big_smile
Ja moge dojechać we wtorki i niektóre weekendy. Proponuje przeniesc sie kiedys na czacik i dograc szczegoly (zeby forum nie zasmiecac).

propozycja jak najbardziej przyjęta.Mnie odpowiada ten wtorek:)...tylko nie wiem czy dorównam towarzystwu poziomem


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#65 2006-04-15 19:56:57

Diana
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Kochane, a ze staroci- to czy słuchacie ABBY? Ja uwielbiam, zaczęło się tak jakoś kilka lat temu, jak w TV powtórzyli ich koncert w Studiu 2 (chyba tak to się nazywało). Nie znam, oczywiście, wszystkich utworów, ale np. lubię "Mamma mia", "Waterloo" i "Knowing me, knowing you".
I w ogóle kocham muzykę ze Skandynawii: AHA, The Rasmus, Roxet...


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#66 2006-04-20 16:52:20

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Powracam do wątku muzycznego bo jestem ostatnio pod ogromnym wrażeniem oratorium Piotra Rubika "Tu es Petrus".
Cudo, cudo!!!
Wiem że utwór nie jest nowy bo premiera była w maju ubiegłego roku, ale dopiero teraz miałam okazje wysłuchać całego i w skupieniu.
Nie mam słów podziwu zarówno dla kompozytora, autora słów jak i wszystkich wykonawców.
Nabyłam ostatnio MP3 i słucham w drodze do pracy. Dobrze ,że świeci słońe i mam ciemne okulary bo nie widać łez, które same cisną się do oczu.
Z całego serca poolecam.

Offline

 

#67 2006-04-20 18:55:50

Diana
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Kaziuta, ja np. bardzo lubię "Strumień". Pani Olga ma piękny głos! big_smile

Aha, i jeszcze podobają mi się ostatnio 2 piosenki Fort Minor (nie wiem, czy dobrze piszę). Te promujące płytę.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#68 2006-04-20 22:33:08

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Ja nie potrafię wybrać. Podoba mi się totalnie wszystko. Każdy takt, każda nutka, każde słowo.
Dostaję gęsiej skórki przy "Ecce homo" i przy takim pięknym utworze prawie pod koniec o zdradzie, który śpiewa Maciej Miecznikowski z "Leszczy". Piękny głos!
Właśnie przed chwila skończyłam oglądanie na DVD.
Równie wspaniałe i przejmujące.

Offline

 

#69 2006-04-21 16:47:38

milosz
U¿ytkownik

Re: Muzyka


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#70 2006-04-22 09:16:56

monika_29_09
U¿ytkownik

Re: Muzyka

słucham bardzo różnej muzyki. Zależnie od nastroju, jak pewnie większość z Was.

W poniedziałek wybieram się na wyczekany koncert Sikorowski - Turnau (Pasjans dla dwojga). Obu panów bardzo lubię. Jak zresztą większość Krainy łagodności.

m.


czy istnieje piękniejszy uśmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

Offline

 

#71 2006-04-22 10:01:36

ewa7
U¿ytkownik

Re: Muzyka

A ja właśnie przy okazji ściągania filmików z N&S usłyszałam kawałek cudnego utworu- boże jak tam brzmią wspaniale smyczki!!!
Jak mogłam o tym zapomnieć-Canon Johhana Pachelbela
Uwielbiam muzykÄ™ barokowÄ… ach zresztÄ… lubiÄ™ wszystko

Offline

 

#72 2006-04-22 12:38:46

Alison
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Kiedyś komuś powiedziałam, że ten kanon mogłabym ze sobą zabrać na bezludną wyspę. Mam go nagrany w kółko na kasecie 90min i słucham w samochodzie jak gdzieś daleko jadę, po około 20min zawsze chce mi się płakać z zachwytu. Ten motyw był kiedyś wykorzystany w takim filmie (nie pamiętam tytułu oczywiście) o lotniku, który zakochał się w mężatce, której mąż (bardzo krótko znany zresztą ) był gdzieś daleko na wojnie. Grał tam Russel Crow. Smutno się kończy, film piękny o smutnej miłości, muzyka - ACH!


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#73 2006-04-22 13:04:19

ewa7
U¿ytkownik

Re: Muzyka

A mój mąż już wyciągnął skrzypki i zagrał mi taki kawałek
Czasami ma tę wyższość nad Thortonem

Offline

 

#74 2006-04-22 13:05:24

Gosia
U¿ytkownik

Re: Muzyka

Zeby mi ktos gral na skrzypcach ....


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#75 2006-04-22 13:06:23

caroline
U¿ytkownik

Re: Muzyka

A mój mąż już wyciągnął skrzypki i zagrał mi taki kawałek
Czasami ma tę wyższość nad Thortonem

Chyba przede wszystkim ma tę wyższość, że nie jest zbiorkiem pikselków na monitorze wink

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB