Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#101 2005-06-12 14:16:23

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Jest Australijczykiem, zawsze to lepiej niz Amerykanin, angielski akcent ma nieźle opanowany. Słyszałam zresztą paru Jankesów, którzy mówią jak rodowici Angole. Ma 37 lat, o 10 więcej niz ksiązkowy pan Darcy, ale w sumie mógłby być.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#102 2005-06-12 17:35:17

Ismena
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Własnie oglądałam zdjęcia Josepha Fiennesa z filmu Kupiec wenecki, wygląda całkiem obiecująco ( Joseph oczywiście), chociaż to nie jest mój ideał piękna. Jackman rzeczywiście jest trochę stary. A propos akcentu wcielenie Darcyego z P&P 2003 mówi z akcentem angielskim, bo... pochodzi z Anlii ( ur. w Londynie). coś w tym jest, wink Darcy musi być Anglikiem!!

Offline

 

#103 2005-06-12 20:57:16

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

No na pewno powienien być Anglikiem, ale od kiedy sama dałam ię zwieść w moim ulubionym serialu, to już się nie zarzekam - rodowity Kalifornijczyk mówi z tak pięknym angielskim akcentem, że ach...

Obejrzyj sobie zdjęcia młodego Fiennesa z filmu "Marta i wielbiciele". Moim ideałem też nie jest, ale podoba i mi sie całkiem i uważam, że by się nadawał.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#104 2005-06-13 11:09:52

Ismena
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Ufff, trudno było dokopać się do zdjęć z filmu "Marta i przyjaciele", ale przyznaję, że Joseph Fiennes wyglądał całkiem całkiem. A o jakim serialu mówisz złotko?? smile

Offline

 

#105 2005-06-13 11:51:46

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Zupełnie nie związanym z Jane Austen, moja druga wielka słabość - Buffy the vampire slayer wink

A propos seriali, byłam na blogu Dorotki i spieszę zameldować, że też jestem fanką Gilmore Girls. Inna sprwa, że im starsza jest moja córka, tym mniej ten serial wydaje mi się realistyczny, a może to wcale nie serial obyczajowy, tylko fantastyczny? wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#106 2005-06-13 17:27:54

dorotka
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

A wiesz, że też mam słabość do tego serialu? big_smile Te kołki, ponury Anioł i drobna waleczna kobietka wink
Gilmore Girls to cudowny serial, tylko Rory niestety przestaje być taką milutką i grzeczną dziewczynką, ale co tam.
Chyba muszę poszukać tych zdjęć Fiennesa, bo nie wiem o co chodzi. Poproszę was o gratulacje, mam piątkę z dziennikarstwa big_smile Przepraszam, że tak się dopraszam, ale jestem dziś z siebie niesamowicie dumna big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#107 2005-06-13 18:14:29

Ismena
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

gratulacje, gratulacje, brakuje tutaj jakiejś fajnej ikonki na uściski, więc wysyłam oznaki radości big_smile

Offline

 

#108 2005-06-13 22:39:00

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

A wiesz, że też mam słabość do tego serialu? big_smile Te kołki, ponury Anioł i drobna waleczna kobietka wink
Gilmore Girls to cudowny serial, tylko Rory niestety przestaje być taką milutką i grzeczną dziewczynką, ale co tam.

O, kochana, to co leciało w polskiej tv to jedynie pierwsze dwa sezony, a zdecydowanie najlepsze są 3 ostatnie: 5, 6, 7. Te poczatkowe są dla młodzieży, potem to robi się serial dla starszej widowni. Jak to powiedzial jeden z aktorow to serial o dziewczynie, ktora staje sie kobieta, a te wszystkie demony to tylko jeszcze jeden z problemów, z którymi musi sie zmagac. No i pojawia sie jeszcze jeden przystojny wampir wink

A Rory moze i dobrze ze sie robi mniej idealna, bo zawsze po emisji GG maialam kaca, ze jestem zla matka wink Ciekawe czy tnn7 pusci kolejna serie. Musze sobie wreszcie sciagnac ten serial w calosci.

No i oczywiście gratulacje.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#109 2005-06-14 18:40:03

dorotka
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

I to mnie dobijało - zawsze przerywali w tym samym momencie, gdy Buffy zabija Anioła i wyjeżdża do innego miasta i dalej już nie oglądałam.

Ja oglądałam całą nową serię GG, nie wytrzymałam i ściągnęłam big_smile
Jaki przystojny wampir? big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#110 2005-06-14 19:21:35

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Buffy po zabiciu Angela wyjechała do LA i pracowała tam przez lato jako kelnerka. Potem wróciła od Sunnydayle, a kiedy wydawało jej się, że uporała już się z tym, co się stało Angel wraca z piekła... Ale na koniec 3 serii zostawia ją i wyjeżdza do LA i dzięki temu mamy serial "Angel". A przystojny wampir to Spike, wróg z 2 sezonu, który wraca w 4 sezonie. W 5 sezonie odkrywa, że jest zakochany w Buffy, w 6 z nią sypia, a w 7 odzyskuje dla niej swoją duszę... Są na mojej ikonce, którą zmieniłam sobie specjalnie na potrzeby tej off-topicowej dyskusji, ale niewiele widać, może poszukam jakiejś lepszej nim wrócę do Fanny wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#111 2005-06-14 19:47:53

dorotka
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Pamiętam go! On się wtedy zawsze z tą Drusillą szwendał wink Jak ona mnie śmieszyła, zawsze gadała do martwych ptaszków i wyglądała na lekko szurnietą.
PS. Niezłe podsumowanie tylu serii w jednym zdaniu big_smile Głupi Anioł.


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#112 2005-06-14 21:40:50

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

No bo Drusilla była wariatką - szurniętą wampirzycą, uwielbiałam ją!

A działo się trochę więcej, ale nie wchodziłam w szczególy wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#113 2005-06-15 15:52:08

demi
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

WracajÄ…c do pierwotnego watku lol
co powiedziałbyście na Clifa Owena w roli Darcego??
Ja ostatnio doszłam do wniosku że jest jak najbardziej na miejscu.

Offline

 

#114 2005-06-15 18:22:22

Essi
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Wracając do powyższych offtopów... smile
Według mnie pomyłką jest nie tyle nie trafione obsadzenie ról w HP, a w ogóle fakt, że tacy świetni aktorzy - tj. Fiennes (czemu tu nie ma buźki zakochanej, bądź serduszka? :twisted: ) i Oldman, zechcieli zagrać w takim beznadziejnym filmie (chociaz w Fiennesa zaczęłam już wątpić po "Pokojówce na Manhattanie"). Chociaż lubię książkę to ekranizacji wręcz nie znoszę! Widzę już oczami wyobraźnie szalone i głupiutki fanki zakochane w Ralphie, po zobaczeniu aż 1 jego roli - Voldemorta hmm Pozostaje siąść i płakać...
Tak samo płakać nad najnowszą wersją "DiU". Nie mogę ścierpieć Keiry, a tu proszę : główna rola w ekranizacji jednej z moich ulubionych książek. Że o Darcym już nie wspomnę. Choćby mi płacili nie zamierzam obejrzeć tego "dzieła". Zwiastun bynajmniej mnie nie zachęcił, a wręcz przeciwnie. Namiętności, pocałunki, oświadczyny w deszczu, wybuchy...eee...:]

Offline

 

#115 2005-06-15 20:20:43

Ismena
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Te oświadczyny w deszczu też mnie dobiły, zupełnie mi to nie pasuje do klimatu epoki. Czuję, że jak wyjdę z kina, ( pójdę to zobaczyć z czystej ciekawości) to będę musiała odreagować i obejrzeć P&P 1995 z dziesięć razy smile

Offline

 

#116 2005-06-15 20:31:17

Ismena
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Clive Owen czemu nie?! Jest przystojny i jest Anglikiem, ale niestety ma 41 lat- trochę za dużo jak na mój gust.

Offline

 

#117 2005-06-15 20:41:47

demi
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Ale tak na dobrą sprawę nie wygląda na tyle, a w filmie "Bliżej" to kilka razy miał taką minke jak powinien mieć Darcy właśnie.

Offline

 

#118 2005-06-15 22:30:27

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Wracając do powyższych offtopów... smile
Według mnie pomyłką jest nie tyle nie trafione obsadzenie ról w HP, a w ogóle fakt, że tacy świetni aktorzy - tj. Fiennes (czemu tu nie ma buźki zakochanej, bądź serduszka? :twisted: ) i Oldman, zechcieli zagrać w takim beznadziejnym filmie (chociaz w Fiennesa zaczęłam już wątpić po "Pokojówce na Manhattanie").

Podobno Gary Oldman miał straszne długi... wink

A tak serio, wiesz że to miał być film dla dzieci? Przynajmniej dwie pierwsze częsci. A wszystkie nie podobały Ci się tak samo? Bo pomiędzy 1 i 2 a 3 była tak wielka różnica, że trudno je wrzucać do jednego worka.

"Pokojówki" na szczęscie nie widziałam.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#119 2005-06-15 23:01:08

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

WracajÄ…c do pierwotnego watku lol
co powiedziałbyście na Clifa Owena w roli Darcego??
Ja ostatnio doszłam do wniosku że jest jak najbardziej na miejscu.

Zdecydowanie za stary. Pamiętajmy, że w ksiązce Darcy miał 27 lat.

A ta najnowsza wersja jest strasznie uwspółcześniona. Wygląda na skrzyżowanie "Bridget Jones" z "Love actually", tylko w strojach z czasów regencji, żeby widzowie nie znudzili się formułą. Swoją drogą ile razy mozna stosować ten chwyt: wyznanie miłości w deszcu/ śniegu/ równie niesprzyjających okolicznościach? Wydaje mi się że kolejna ekranizacja DiU powsatła na fali sukcesu brytyjskich komedii romatycznych firmowanych przez Richarda Curtisa: zróbmy cos podobnego, ale co, hej, a moze sięgniemy do klasyki?

A Darcy wygląda na strasznego cierpiętnika, na każdym zdjęciu ma tak zbolała minę, że aż się chcenim potrząchnąc...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#120 2005-06-16 19:55:17

Ismena
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Ze smutkem muszę stwierdzić, że nasza ulubiona książka, wydała się po prostu komuś za nudna i postanowiono ją trochę "uatrakcyjnić" :?

Offline

 

#121 2005-07-01 22:03:59

sister
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Hmmmmm.......
Sprzeciwiam się twierdzeniu, że HP to kiepskie filmy!!!

nie ś tak dobre jak książki, ale na moją wyobraźnie działają znakomićie...
ja sobie wypraszam smile

Offline

 

#122 2005-07-04 12:13:08

Anonymous
Go¶æ

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Witajcie, a co sądzicie o Jamesie Purefoy jako panu Darcym? Jest anglikiem, według mnie ma niewątpliwą charyzmę, cudowny uśmiech, jest wysokim brunetem, dla mnie - idealny Fitzwilliam Darcy, pozdrawiam

 

#123 2005-07-04 12:27:35

demi
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Czesem lepiej żyć w nieświadomości smile
Nic mi nie mówiło to nazwisko więc sobie poszukałam i teraz wiem.
Owszem wygląd ma całkiem całkiem, ale jak zobaczyłam jeden z tytułów filmów w których grał to włączyła się lampka która łączy aktora z konkretną postacią - Tom Betram w "Mansfield Park". I teraz juz zawsze kojarzył mi sie będzie z ta rolą, więc na Darcego jest zły.(głupie rozumowanie wiem, ale coż).

Offline

 

#124 2005-07-04 19:35:43

Anonymous
Go¶æ

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

ale zobacz go w Burmistrzu z Casterbridge (na tvp4 w sobotÄ™ o 18), jest niczego sobie, naprawdÄ™ big_smile

 

#125 2005-07-04 19:36:28

Anonymous
Go¶æ

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

o 18, skąd ta buźka? :?

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB