Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#176 2006-04-08 09:14:07

milosz
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

A ja ciekawam tego - "Szkarłatny płatek i biały "

"Miasto, do którego cię wprowadzam, jest ogromne i skomplikowane jak labirynt. Nigdy przedtem w nim nie byłeś tak Michel Faber rozpoczyna swoją powieść. I ku naszemu zdumieniu tym miastem okazuje się Londyn. Jednak scenerią powieści nie jest metropolia, jaką znamy z turystycznych folderów, lecz pajęcza sieć brudnych wiktoriańskich uliczek. To tu pracuje główna bohaterka Sugar prostytutka o przeciętnej urodzie, która dzięki doskonałej znajomości mężczyzn, inteligencji i niezwykłemu w jej zawodzie oczytaniu oczarowuje bogatego właściciela firmy perfumeryjnej. Sugar staje się utrzymanką Williama Rackhama, pomaga mu w prowadzeniu firmy, by w końcu wprowadzić się do rezydencji jako niańka jego niekochanej córki. Bestsellerowa powieść Fabera oprowadza czytelnika po londyńskich ulicach, pozwala poczuć atmosferę dzieł najważniejszych angielskich autorów tej epoki: Dickensa, BrontĂ?, Carrolla i innych. Jednocześnie współczesne spojrzenie autora sprawia, że powieść doskonale się czyta i każdy może w niej znaleźć coś dla siebie. "

i recenzje ma całkiem niezłe


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#177 2006-04-08 22:17:13

Eva
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Polecam lekturę książki Ireny Landau: Siostry i ciąg dalszy: Pogodne dni.Może nie jest to pozycja najwybitniejsza, ale warto poczytać.Opowieść o siostrach Żydówkach ich pobyt w getcie warszawskim a potem w Oświęcimu,ale także zwyczajne życie ich i ich najbliższych. lol

Offline

 

#178 2006-04-10 09:06:40

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

dzis w pociagach przeczytałam po raz czwarty "Pamięć i Tożsamość" JPII



Ja też mam tę książkę teraz przy łóżku. W zeszłym roku przeczytałam "Przekroczyć próg nadziei". Wydaje mi się, że Pamięć jest i tak łatwiejsza w odbiorze, ale to "gęsta" lektura, wymagająca skupienia. "Przekroczyć..." czytało mi się wspaniale w lesie: zabierałam ją ze sobą na piękną polanę i tam na zmianę czytałam - patrzyłam na drzewa - czytałam...

Offline

 

#179 2006-04-10 15:04:14

Gosia
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Tez czytalam "Pamiec i tozsamosc" i "Wstancie chodzmy" i "Dar i Tajemnica". W kazdej jest cos innego i kazda warto przeczytac.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#180 2006-04-10 18:49:29

Admete
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Czytam teraz powieść Kwiat śniegu i sekretny wachlarz. Podoba mi się ze względu na tematykę chińską i pokazaną obyczajowość. Tam dopiero kobiety nie mogły żyć ani myśleć samodzielnie - posłuszeństwo, pokora, skromność, wytrwałość w cierpieniu. A krępowanie stóp...Niby juz o tym wiedzialam, ale dopiero teraz zrozumialam jak straszliwe to było.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#181 2006-04-10 23:03:36

aragonte
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Obie mają świetne ekranizacje big_smile

Musze koniecznie obejrzeć big_smile
Tzn. Gordianusa kiedyś oglądałam, ale Cadfaelki mi niestety umknęły... Na razie czekam na zamówiony podczas promocji urodzinowej w Zysku najnowszy tom 8)

A obecnie tkwię w świecie "Cienia wiatru", aczkolwiek uczucia mam ciut mieszane, prawdę mówiąc... Ustosunkuję się, jak skonczę wink

Offline

 

#182 2006-04-10 23:07:11

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

ale Cadfaelki mi niestety umknęły... Na razie czekam na zamówiony podczas promocji urodzinowej w Zysku najnowszy tom 8

Ech Derec Jacobi jest wymarzonym Cadfaelem big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#183 2006-04-13 13:40:33

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Właśnie skończyłam "Opowieści o Niewidzialnym", trzy opowiadania ("Oskar i pani Róza", "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu", "Dziecko Noego") autorem, których jest Eric - Emmanuel Schmitt. Wyjątkowa książka, którą gorąco polecam!


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#184 2006-04-13 17:41:03

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

"Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" to moja ulubione opowiadanie. Też jest sfilmowane (Omar Sharif w roli głównej).


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#185 2006-04-13 22:16:36

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

jak polecasz to sobie zafundujęwink

I jak Ci się nie spodoba będzie na mnie? wink
A tak serio, moim zdaniem naprawdę warto. Wcześniej nawet nie chciałam spojrzeć na tą książkę. Ale dostałam w prezencie i postanowiłam przeczytać. Teraz zaliczam ją do moich ulubionych.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#186 2006-04-14 01:06:31

aragonte
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Skończyłam "Cień wiatru" i zabieram się za "Rubikon" Saylora 8)
Mam nadzieję, że będzie równie ciekawie się czytało, jak "Cadfaelki" wink

Offline

 

#187 2006-04-14 08:06:45

frycia
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

"cień wiatru" bardzo fajna przjemna książeczka big_smile
teraz czytam "pachnidło" ale jescze zdania sobie wyrobiłam więc nie będę narazie nikomu polecac wink


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#188 2006-04-14 09:59:19

Gitka
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

A ja pożyczyłam od córki big_smile "Niebieskie nitki" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk
Pasjonująca opowieść o miłości, trudnych wyborach, odrzuceniu i potrzebie przyjaźni. Bezpieczny świat szesnastoletniej Linki rozpada się z chwilą rozwodu rodziców. Zdradzona przez ojca dziewczyna z trudem znajduje wspólny język z matką. Izoluje się nawet od najbliższych przyjaciół, uciekając w świat sztuki. Dodatkowym stresem jest dla Linki emocjonalne rozdarcie i skrywana miłość do chłopaka przyjaciółki. Nieoczekiwanym wsparciem okaże się mailowa korespondencja z autorem kultowej książki, lekarzem, będącym zarazem powiernikiem jej matki, z którą prowadzi wirtualny flirt.

Offline

 

#189 2006-04-14 11:20:01

Gosia
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

A ja czytam teraz "Mary Barton" Gaskell.
I jednoczesnie "Listy wybrane Jane Austen".
No i zaczelam tez "Panie z Cranford" Gaskell.
Kroluje jak widac literatura angielska.
A czeka juz na swoja kolejke inna ksiazka, z zupelnie innego kregu kulturowego, ktora tez zaczelam i porzucilam dla tych dwoch pan..


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#190 2006-04-14 11:52:23

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

U mnie z kolei Historia filozofii indyjskiej na przemian z Lesiem Chmielewskiej (tak w ramach ogłupiania big_smile)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#191 2006-04-15 13:43:39

Admete
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Dwie ostatnie powieści Musierowicz Język Trolli i Żaba. Ta druga powieść bardziej mi się podobała, chyba ze względu na postać Waldiego i nawiązania do szekspira. Waldi jest naprawdę uroczy:-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#192 2006-04-15 16:12:21

ewa7
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

A ja tak zupełnie z innej beczki
Ponieważ rozchodzą się po moim mieszkaniu rózniste zapachy związane ze świętami- miesza się własnie zapach pasztetów , pieczonych mięs i teraz zapachniał biszkopt
A to jeszcze nie koniec bo właśnie jestem w transie i demoluję własną kuchnię big_smile
Ale ..........przy okazji tych zapachów przypomniała mi się książka " Przepiórki w płatkach róż" troche magiczna jak prawie wszystkie latynoamerykańskie- był też film. Polecam
Ach szkoda , że w czasie świąt nie ma nic ciekawego w telewizji :cry:

Offline

 

#193 2006-04-15 16:16:03

Alison
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

W lany poniedziałek o 16.05 na II jest "Powiedz tak", baaardzo miła do oglądania komedia romantyczna. Polecam :-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#194 2006-04-15 17:38:20

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

A dzisiaj o 20:40 (bodajze) jest Nigdy w zyciu.
Lubie tern film i ubóstwiam Stenke!! big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#195 2006-04-15 18:35:19

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

A ja dopadłam "dzieło" Ann Radcliffe - "Italczyk".... no, ja się nie dziwię, zę JA się z tej pisarki podśmiewała wink

Offline

 

#196 2006-04-15 19:22:28

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

A ja dopadłam "dzieło" Ann Radcliffe - "Italczyk".... no, ja się nie dziwię, zę JA się z tej pisarki podśmiewała wink

Oj, nie dziwię się - zaśmiewam się do łez, czytając po raz pierwszy "Opactwo Northanger". Ależ Jane miała cięte pióro! Najbardziej lubię, jak opisuje rozkoszną przyjaciółkę Katarzyny, Izabellę - cóż za wspaniały okaz bohaterki literackiej :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#197 2006-04-15 19:47:57

Diana
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Izabela to świetna postać, tzn. świetnie skonstruowana. "Przyjaciółeczka" z piekła rodem, ale jaka prawdziwa! big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#198 2006-04-16 15:26:01

Alison
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

a tak w ogóle jakich autorów jeszcze polecacie do poczytania z literatury pieknej - tej kostiumowej oprócz Gaskell i Austen, aby serducho waliło przy czytaniu?

Oczywiście siostrzyczki Bronte. Przy Jane Eyre to serducho zawsze wali mi tak samo ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#199 2006-04-16 15:49:07

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

a tak w ogóle jakich autorów jeszcze polecacie do poczytania z literatury pieknej - tej kostiumowej oprócz Gaskell i Austen, aby serducho waliło przy czytaniu?

Mnie serducho zawsze wali przy "Lalce" i zawsze polecam :-) A z innej beczki - pod wpływem "N&S" chcę wrócić do "Ziemi obiecanej", podobne czasy, chociaż oczywiście klimat mało romantyczny, ale kocham język tej powieści.


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#200 2006-04-16 16:14:12

beju
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

ja nieco z konieczności, bardziej z przyjemności czytam Perswazje i mega podręcznik od historii (to tylko z konieczności)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB