Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2005-04-07 19:53:14

Mila
U¿ytkownik

"Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Serdecznie zapraszam wszystkich (a szczególnie tych, którzy nie mieli wsześniej okazji) do obejrzenia w niedzielę (10.04 - tak przy okazji moje urodziny) filmu "Rozważna i romantyczna". Ja na pewno nie ruszę się w tym czasie sprzed ekranu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Offline

 

#2 2005-04-09 14:54:20

dorotka
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Ja też się nie ruszę, chyba, że siła wyższa znowu zadziała - jak wtedy, gdy leciał film z Colinem i mi się telewizor popsuł lol
Wszystkiego najlepszego, Milu!!!


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#3 2005-04-09 16:05:43

Mila
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Bardzo dziękuję za życzenia! Mam wielką nadzieję, że siła wyższa jednak nie przeszkodzi Ci w oglądaniu. Ja na szczęście mam dwa telewizory w domu - z tym, że nasza energetyka bardzo lubi wyłączać prąd. Do tej pory nie miałam okazji obejrzeć "Rozważnej i romantycznej" także jestem bardzo wdzięczna TVP (uważam to za niezamierzony prezent urodzinowy big_smile ).

Offline

 

#4 2005-04-09 21:40:37

aire
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Powiem tyle :Alan Rickman, Alan Rickman :mrgreen: :twisted: grrrhhhhrrrrgggg....<to wyraz mojej atencji>
Jako zagorzała fanka jego talentu jesem wprost zachwycona, a swoją drogą - serdeczne dzięki Mila za oświecenie mnie w tej kwestii, bo sama bym na pewno przeoczyła!
Pozdrawiam i Happy Birthday! big_smile

Offline

 

#5 2005-04-09 21:46:35

Kazik
(Admin)

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Jak zwykle przy takiej okazji proszę o przysyłanie takich informacji jako newsy - mailem do mnie (kazik@janeausten.pl) albo przez "Zamieść artykuł" w menu strony. Mila jako nowa tym razem dostaje taryfę ulgową wink


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#6 2005-04-10 09:58:55

Anonymous
Go¶æ

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Och... ja też uwielbiam Alana... po prostu miodzio aktor. To był oficjalny powód żeby rodzice pozwolili mi nagrać film na video (drugim - już nieoficjalnym - oczywiście było to, że to "Rozważna i romantyczna", ale tego rodzicom powiedzieć nie mogłam, gdyż nienawidzą "takich głupich romansideł"). I jeszcze raz dziękuję za życzenia big_smile
Do Kazika: bardzo przepraszam :oops:. Na drugi raz siÄ™ poprawiÄ™.

 

#7 2005-04-10 10:01:19

Mila
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Ten gość wyżej - to oczywiście ja. Ujawniła się moja niesamowita skleroza i zapomniałam się zalogować wink .

Offline

 

#8 2005-04-10 18:29:44

Kazik
(Admin)

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Już się poprawiłaś - dzięki za newsa o "Rajskiej drodze" smile


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#9 2005-04-10 18:36:23

Mila
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Nigdy nie popełniam dwa razy tych samych błędów big_smile . A wiadomość o "Rozważnej i romantycznej" zamieściłam na forum, gdyż z racji tego, że jestem nowa, nie wiedziałam jak to zrobić na stronie :oops: .

Offline

 

#10 2005-04-10 22:53:33

aire
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Aaaaaaach..... big_smile jakie to było miłe przeżycie lol

Offline

 

#11 2005-04-11 11:22:45

Mila
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Aaaaaaaach... big_smile Mi też się podobało... dopóki nie skończył się film, a ja przypomniałam sobie, że mam dzisiaj sprawdzian z matematyki. Na szczęście zdążyłam się rozchorować i nie poszłam do szkoły. Ufffff...

Offline

 

#12 2005-04-11 12:02:58

dorotka
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Wczoraj oglądałam, o dziwo tym razem sprzęt nie nawalił wink
Mój tata w połowie filmu stwierdził, że on nie rozumie, dlaczego żadna z sióstr Dashwood nie chciała tego pułkownika. Najbardziej polubił właśnie pułkownika i uroczego pana Palmera big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#13 2005-04-11 13:25:40

Mila
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Moja mama była lepsza. Tak pilnie oglądała film, że przy pierwszym spotkaniu Marianny z Willoughbym zapytała się mnie: "Dlaczego on się jej jeszcze nie oświadczył? Ile można czakać.". Zresztą myliła wszystkich: Willoughby'ego z Edwardem, Edwarda z Brandonem, Mariannę z Elinor i Elinor z Lucy. W końcu, gdy ją po raz któryś poprawiłam, poszła do kuchni, bo uznała że nie lubi takich filmów, w których trzeba myśleć. I z kim tu gadać?...

Offline

 

#14 2005-04-11 14:37:35

dorotka
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Nie ma to jak kochani rodzice big_smile
Ale trzeba oddać tacie, że w ogóle ogląda tego typu filmy - nie każdy facet by się na to zdobył. Pomarudził tylko trochę, że pana Benneta nie było, po czym znowu uświadamiał sobie, że to nie ta ekranizacja...


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#15 2005-04-11 14:53:59

Mila
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Zazdroszczę taty... Mój tylko przyszedł na pięć minut. Po tym czasie spojrzał się na mnie dziwnie spojrzeniem, które mówiło "Co za badziewie!" i sobie poszedł.

Offline

 

#16 2005-04-11 16:57:36

fringilla
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Zauważyłyście, że jakies dziwne tłumaczenie było? Ja mam nagraną RiR też z TVP i oczywiście znam prawie na pamięć, tak więc od razu zauważyłam, że coś jest nie tak wink Tamto tłumaczenie moim zdaniem było lepsze. Najbardziej denerwowało mnie wymawianie Edwarda jako Eduorda. Jestem za zachowywaniem imin w oryginalnym brzmieniu, jak Elinor, John itd., ale ten Eduord mnie raził.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#17 2005-04-12 10:19:01

Mila
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Szczerze mówiąc nie zwróciłam na to uwagi... Za bardzo byłam zapatrzona w ekran, żeby myśleć nad tym mówią. Ale następnym razem jak będę oglądać to na pewno zwrócę na to uwagę smile

Offline

 

#18 2005-04-19 20:04:36

Maharett
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

nie polecam oglądania jakichkolwiek ekranizacji powieści JA z bratem i tatą...cały czas sobie żartowali, robili jakies aluzje, wzdychali, udawali, ze mdleją itp...chociaż trzeba przyznac, ze było wesoło. Chyba, że to całe przedstawienie tak naprawdę miało skrywac ich ogromne zainteresowanie filmem smile - wyczekali do końca

Offline

 

#19 2005-04-20 16:11:31

dorotka
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Mój tata akurat całkiem lubi takie filmy. A chłopcy zwykle nabijają się, ale tak naprawdę to wciąga ich film i robią z siebie idiotów, żeby nie pokazać, że "babski" film może być fajny. wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#20 2005-05-12 11:17:11

sister
U¿ytkownik

Re: "Rozważna i romantyczna" w TVP 1

Ja oglądam raczej z Mamą telewizję, bo Tata ciągle pracuje sad ale jak już coś oglądamy razem, to nigdy nie marudzi jak oglądamy coś mojego... raz nawet oglądaliśmy razem Kubusia Puchatka smilesmilesmile

Co do Rickmana, to powalił mnie na kolana ostatecznie w "To właśnie miłość" smilesmilesmile Zresztą tam występuje cała plejada moich i z pewnością waszych ulubionych aktorów smile

Polecam też filmy o Harrym Potterze, naprawdę Rikman jest tam niezły smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB