Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2005-02-24 21:25:52

moniczek
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Jasne wyślę Ci. lol

Offline

 

#52 2005-02-24 23:36:46

moniczek
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Tylko podaj adres email, gdyż nie umieściłaś go w swoim profilu!!! (a ja opróżniam regularnie swoją skrzynkę i tam też go nie mam)

Przy okazji postulat: UMIESZCZAJCIE CHOCIAŻ MINIMUM INFORMACJI NA SWÓJ TEMAT W PROFILU - PO TO ON CHYBA JEST!!

Offline

 

#53 2005-02-24 23:57:50

angelix
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

MONICZEK WYSłAłAM CI SPIS FILMóW ,A WIDZĘ ŻE SIEDZISZ TERAZ NA INTERNECIE, WIĘC ODBIERZ SOBIE
CZEKAM NA WIEŚCI I FILMY Z COLINEM - A PRO PO DZIŚ OBEJRZAłAM SOBIE PO RAZ (JAŻ NIE WIEM KTÓRY :?: :?: :?: ) BJD :!: :!: :!:
POZDRAWIAM WSZYSTKICH
BEATA

Offline

 

#54 2005-02-25 08:38:16

sister
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Moniczek, czy ta uwaga o profilu była do mnie? :oops:
już uzupełniam profil smilesmilesmile

Offline

 

#55 2005-02-27 12:31:41

moniczek
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

A ja już Ci wysłałam moją listę lol lol lol

Offline

 

#56 2005-02-27 20:56:18

dorotka
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

No to wróciłam ze wsi, ferie mi się kończą, jutro do szkoły, co za ból.
:cry: ale wiecie co, muszę przytoczyć jeden z lepszych tekstów mojej koleżanki, chociaż to jak zwykle nie na temat. Oglądamy "To właśnie miłość". W pewnym momencie pojawia się Colin, a moja koleżanka zauważa spostrzegawczo:
"O, patrz, przystojny jest!"

Chociaż jak na nią i jej zapłon to i tak było w normie wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#57 2005-02-28 18:55:02

sister
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Moniczko,
dzięki za listę, przepraszam, ze jeszcze nie odpisałam, ale mam dużo roboty z tą pracą magisterską....
Czy wchodzi w grę, żebym zrobiła Ci przelewik, a ty wysłałabyś mi jakieś filmy nagrane?

Offline

 

#58 2005-03-02 23:57:55

moniczek
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Tylko napisz mi email o jakie filmy chodzi - to siÄ™ dogadamy wink

Offline

 

#59 2005-03-05 12:06:30

sister
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

napiszę napewno!!! dzięki Moniczku!!

Offline

 

#60 2005-03-08 12:16:02

aga
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Oglądałam filmy z Keirą Knightley, jak "Doktor Żywago" /niedawno był w TVP 1/ oraz "Księżniczka złodziei" /kupiłam film DVD/ , a również parę innych filmów - i stwierdziłam,
że mimo wszystko polubiłam tę aktorkę. Nie 'grzeszy' być może idealnymi
rysami twarzy /ta nieszczęsna szczęka!?/, ale jednak jest naturalna, co jest ważne, gdy tyle innych młodych aktorek sprawia wrażenie zbyt sztywnych. Sądzę, że aktorstwo to jedna rzecz, a scenariusz filmu druga.
Nawet piękna a kiepska aktorka może 'położyć' rolę. Keira podobała mi się w "Doktorze Żywago', w tej nowej wersji jest wiele pięknych scen, i zupełnie nowe twarze. Trochę mi się opatrzyli w kółko powtarzani aktorzy, nawet lubiani i cenieni. A jakiekolwiek były stare wersje filmów wg powieści JA, zawsze jestem ciekawa, jakie to wątki będą uwzględniane
najwięcej w nowych obrazach, i jakie w ogóle na nie będzie 'spojrzenie' rezysera . Niestety nie mam wszystkich filmów wg JA i mam nadzieję, że
my wszyscy z tego forum może dogagamy się w tym względzie?
Może ktoś ma mozliwość nagrania na płytki DVD i ich odsprzedania?

Offline

 

#61 2005-03-08 13:40:04

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Wiecie co Keira jest jaka jest, może się podobać, albo i nie, aktorką wielka nie jest, ale taka znowu najgorsza tez nie, mi podobala sie nawet w Piratach z Karaibów. Teraz przyszło jej zmierzyc się z bardza szcegolna rola, ma szanse przejsc nia do historii kina. Moze nie Historii, ale na pewno zostanie zapamietana. Oczywisce nie przebije JE, ale w sumie wszystko za nia przemawia: jest mloda, popularna, przyciagnie do kin mloda publicznosc. No zobaczymy. Mnie tam bardziej przeraza Matthew MacFadyen, który BARDZO nie przypadł mi do gustu...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#62 2005-03-08 19:40:19

demi
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

a czy ktos wie czy gdzies jest zwiastun nowej Dumy, bo jak patrzyłam na Onecie to zamiast tegorocznej był zwiastun do wersji hinduskiej z 2003 roku?? Bo z chęcią bym zobaczyła już jakies fragmenty??

Offline

 

#63 2005-03-09 14:46:11

dorotka
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Chyba jeszcze nie ma trailera. Podejrzewam, że najwcześniej będzie na www.imdb.com albo na którejś stronie ze zwiastunami - w końcu Keira jest popularna i raczej będzie spore zainteresowanie filmem.


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#64 2005-03-13 22:31:13

demi
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

hej
zastanawiałam sie ostatnio jakie wątki nam wytną z książki, bo przecież niemożliwością jest żeby w półtora godzinnym, góra dwu filmie zmieścić tak wielowątkową powieść jaka jest Duma... Przeciez nasza kochana seria ma 6 odcinków blisko godzinnych więc ciekawe jak to będzie.

Offline

 

#65 2005-03-14 00:38:52

karolcia
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

na onet film powinien byc zwiastun dumy 2005, mozna bylo pobrac trzy kawałki.


Żyj rozsądnie, a życie będzie piękniejsze.

Offline

 

#66 2005-03-14 11:49:16

fringilla
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Nie wiem, czy zrezygnują z pokazywania jakichś wątków, ale na pewno będą musieli zrezygnować z "ozdobników": te wszystkie przyjęcia, kolacje, potańcówki, spacerki. Akcja będzie musiała biec dużo sszybciej niż w serialu, siłą rzeczy.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#67 2005-03-14 15:46:45

karolcia
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Zrezygnują napewno i to z tych najfajniejszych bo zawsze tak jest i duzo robią po swojemu,a nie jak jest w ksiązce. Tak im łatwiej. Nie oglądałam jeszcze ekranizacji która była by w 100% wierna książce. Dlatego moje oczekiwania co do jakiegos filmu na podstawie ksiażki nie są nigdy zbyt wysokie żeby się nie zawieśc,ale zawsze miło mi jest gdy jestem przyjemnie zaskoczona smile A tak tez bywa wink


Żyj rozsądnie, a życie będzie piękniejsze.

Offline

 

#68 2005-03-14 15:53:30

demi
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

wiem że nigdy film nie odzwierciedła książki w 100%
i dlatego właśnie zastanawia mnie z czego zrezygnują, no bo jak by tak po kolei patrzeć to nie mogą przecież wyrzucić balu w Netrfield czy wizytu u Lady Kateriny de Bourgh albo wycieczki Elżbiety z wójostwem i przykłady mozna by mnożyć bo wszystko jest wazne
macie jakies propozyjce co ewentualnie nie jest tak bardzo istatne dla akcji książi i co można wyciąć

demi

Offline

 

#69 2005-03-14 16:47:29

angelix
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Karolcia , jak obejrzysz dumę z 1995 to stwierdzisz że można odwzorować książkę jeśli nie w 100 to 99 procentach. Tam nawet dialogi są momentami żywcem ściągnięte z książki - i dlatego ta ekranizacja moim zdaniem jest najlepsza i taką pozostanie. No i oczywiście mój ulubiony aktor Colin Firth (prezentuje się w niej wspaniale) :oops: lol roll .
Prześlę ci film to się przekonasz
Pozdrawiam
Beata

Offline

 

#70 2005-03-18 11:28:39

karolcia
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Właśnie zaczynam oglądać lol


Żyj rozsądnie, a życie będzie piękniejsze.

Offline

 

#71 2005-03-20 19:28:08

Gabra
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Fajnie, że będzie nowa ekranizacja Dumy chociaż wiem, że nie nie przebije tej z 1995 roku. Producenci tej wersji mieli tę przewagę iż mieli o wiele więcej czasu do dyspozycji, film natomast będzie trwał tylko około dwóch godzin. Przypuszczam iż połączą pewne wydarzenia, zrezygnują z jednego z bali, być może zrezygnują też z choroby Jane chociaż mam nadzieję że jednak nie bo bardzo chciałabym usłyszeć "Nie zasługuję ani na taką pochwałę ani naganę" a to, że kompletnie nie wyobrażam sobie Keiry mówiącej to, to już inna sprawa. Ale na razie nie powiem o niej nic złego. Zacznę dopiero po obejrzeniu filmu wink

Offline

 

#72 2005-05-08 12:21:09

caroline
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

http://movies.about.com/gi/dynamic/offs … lbum%3D140

Na tej stronce jest obszerna galeria zdjęć "behind the scenes", przejrzałam ją sobie i mam taką refleksję, czy nie macie wrażenia, że stroje w nowej "Dumie..." są jakieś takie grunge'owe, tzn. wymięte, zwisające, bure, co to właściwie ma oznaczać dla filmu, powstaje jakaś nowowczesna wersja?
Nie do końca to rozumiem, już sam wybór aktorów wydaje mi się kontrowersyjny (oprócz B. Blethyn i D. Sutherlanda - to chyba będzie coś), i jeszcze te fryzury i ubrania, co jest grane?

Offline

 

#73 2005-05-08 12:26:04

caroline
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

A propos Jane Eyre, którą uwielbiam prawie tak samo jak "Dumę..", czy ktoś zdradził się, że ma wersję z Timothy Daltonem? Będę wdzięczna za wszelkie info na ten temat :-)

A w ostatniej ekranizacji Rochestera grał William Hurt, polecam zwłaszcza ze względu na rolę Charlotte Gainsbourg, była świetna.
Pozdrawiam wszystkie "romantyczne dziwaczki" hehehe

Offline

 

#74 2005-05-08 20:27:12

Anonymous
Go¶æ

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Fakt , stroje nie są świeze, ale podejrzewam, ze taka byla rzeczywistość i to mnie nie razi , za to obsada bardzo. Czy w Ameryce wszyscy przystojni aktorzy byli zajęci w czasie dobierania obsady?

 

#75 2005-05-10 20:15:37

caroline
U¿ytkownik

Re: Duma i Uprzedzenie 2005

Naprawdę?! I wszystkie nagrane z telewizji czy kupiłaś? (wiem, że wersja z Hurtem była na kasetach i Ale Kino! ją pokazywało, ale resztę znam tylko ze złyszenia).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB