Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#151 2006-03-29 17:59:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Cóz... nie oglądam Wojewódzkiego. W ogóle mało telewizji oglądam. Całymi dniami siedzę przy komputerze, robię testy, konspekty, scenariusze, pomoce na lekcje, wyszukuje materiałów itd. Dlatego tak często an forum bywam big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#152 2006-03-29 18:08:14

Diana
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

I całe szczęście dla nas, że na forum, a nie przed TV! big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#153 2006-03-29 18:10:14

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

:oops: smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#154 2006-03-29 21:45:08

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Cóz... nie oglądam Wojewódzkiego. W ogóle mało telewizji oglądam. Całymi dniami siedzę przy komputerze, robię testy, konspekty, scenariusze, pomoce na lekcje, wyszukuje materiałów itd. Dlatego tak często an forum bywam big_smile

To tak jak ja :-) Dobrze, że jest forum, przynajmniej wiem, że coś z Colinem nadaje TV :-) Dzięki forum odkryłam "Spooks" i oglądam też "Sparkhouse" - na szczęście lecą w nocy. Poza tym - kiedy już dotrę do domu, to tworzę na komputerze pomoce naukowe, testy itp. atrakcje :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#155 2006-03-29 22:09:36

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

To tak jak ja :-) Dobrze, że jest forum, przynajmniej wiem, że coś z Colinem nadaje TV :-) Dzięki forum odkryłam "Spooks" i oglądam też "Sparkhouse" - na szczęście lecą w nocy. Poza tym - kiedy już dotrę do domu, to tworzę na komputerze pomoce naukowe, testy itp. atrakcje :-)

Tiuaa a potem wszyscy mówią że nauczyciele mają rajskie życie, bo pracują tylko po kilka godzin w szkole, a potem laba :evil:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#156 2006-03-29 22:23:00

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?


Tiuaa a potem wszyscy mówią że nauczyciele mają rajskie życie, bo pracują tylko po kilka godzin w szkole, a potem laba :evil:

Przejmujesz sie takim gadaniem? Nie powinnaś. Wiem, że są nauczyciele, którzy rzeczywiście pracują tylko tyle, a nawet mniej, bo wykłady prowadzą z pożółkłych notatek sprzed 30 lat (sama takich miałam).
Ja sama wiem, ile wkładam wysiłku w każdą lekcję, ile godzin tygodniowo siedzę w pracy "po godzinach", ile czasu spędzam w domu na przygotowywaniu zajęć, sprawdzaniu itp. Ale nie narzekam, bo kocham to robić :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#157 2006-03-29 22:29:31

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Gosieńko, to była raczej ironia, chociaż podszyta goryczą.
Niespecjalnie się przejmuje, ale czasem wkurza jak przyjdzie rodzic i powie mi to prosto w oczy. I że sie czepiam. Nie dość że dostaję pieniądze za darmo, w momencie gdy oni na nie ciezko pracują, to jeszczeczepiam sie ich Bogu ducha winnego dziecka, który powiedział mi że Mieszko I to był papież. No pomylił się chłopak. Każdemu się zdarza, a ja się czepiam.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#158 2006-03-29 22:36:47

Diana
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

lol lol lol


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#159 2006-03-29 22:57:35

Ania
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Nie czekaj wdzięczności i chwalby - z tego tylko rozczarowania. Staraj sie , choć to czsem piekielnie trudne, chwytać chwile, kiedy myślisz, że właśnie dlatego nigdy nie chciałaś robić nic innego, tylko uczyć. Gdy nie będziesz mogla już znależć uzasadnienia - znaczy, ze sie wypaliłaś. Ale spoko - myślę, ze do tego Ci jeszcze strasznie daleko, Aktywistko, Aine! wink lol .

Offline

 

#160 2006-03-29 23:04:53

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

A propos książek, ich ekranizacji i Aine (a co, tak mi sie w umysle pokojarzyło), to właśnie zabieram się po raz kolejny do Anny Kareniny. Oglądałam już tyle ekranizacji, że nie zliczę - i tę Vivien Leigh i Olivierem i z Gretę Garbo i rosyjską, w której pani była okrutnie ociężała i mało pociągająca i jeszcze taką - chyba serial to był - z której pamiętam twarzy aktorów, ale nie wiem jak się nazywali. Muszę powiedzieć, że ta ostatnia, kinowa, choc niedoskonała, pokazała mi Seana Beana od całkiem nowej, "miększej" strony. Lubię Annę Kareninę.

Offline

 

#161 2006-03-29 23:08:11

Ania
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

I jeszcze ku pokrzepieniu serc wszystkim Bozowskim tego forum (wybaczcie to sienkewiczowanie). W pewnej gminie nakazano nauczycielom pisać rozliczenia z 40-sto godzinnego tygodnia pracy. Jak szybko wprowadzono tę glupotę, tak szybko ja odwołano, bo okazało się, że gmina musiałaby płacić spore nadliczbówki... lol lol

Offline

 

#162 2006-03-29 23:20:08

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Ja też lubię Annę Kareninę, ale w tej wersję irytuje mnie grzywka Zośki.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#163 2006-04-04 19:21:52

Diana
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Wypożyczyłam dziś I tom "Sagi o ludziach lodu" i mam pytanie: z ilu składa się cała seria? Bo widziałam 47 tomów. Czy jest tego więcej? Pytam z ciekawości. wink


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#164 2006-04-04 19:48:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Nie, dokładnie 47 tomów

Są też inne sagi (o czarnoksiężniku, o królestwie światła), ale ta jest najdłuższa.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#165 2006-04-04 19:52:13

Diana
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

47 to i tak sporo! To zanosi się na mały maratonik czytelniczy w moim wykonaniu!
Dzięki, Aine!


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#166 2006-04-04 21:23:29

kabi
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Kupiłam sobie "Osobowość ćmy"Pani w księgarni mnie namówiła bo ja racej nie lubie Grocholi ,jakos tak. Zanim doszłam do połowy to żałowałam,że się dałam namówić, tylu bohaterów i tak szybko szła akcja ,ze czasami nie łapałam kto jest kto. Koncówka jednak mnie zachwyciła.Coś nowego z matylkami w brzuchu.Polecam.

Offline

 

#167 2006-04-05 23:50:36

Admete
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Skończyłam czytac Bella Toskania Frances Meyes. Bardzo przyjemna książka o odkrywaniu uroków życia. Ta sama autorka napisała tez Pod słońcem Toskanii. Teraz zabrałam się za lekturę Samotni Dickensa, bo zaintrygowała mnie ekranizacja tej powieści "Bleak Hause". Tu macie linka:
http://www.bbc.co.uk/drama/bleakhouse/

Tam gra aktorka z D&U 2005 ( grała Kitty ) i aktorka odtwarzająca rolę Bess Higgins w N&S. No i jest także Gillian Anderson :-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#168 2006-04-06 08:18:10

Gitka
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Samotni Dickensa - czy to polskie wydanie?
Czy czytasz w orginale?
Nie widziałam tej książki w księgarni (też bym chętnie przeczytała) nie wspominając, że ten serial na podstawie książki też bym z przyjemnością obejrzała.

Offline

 

#169 2006-04-06 15:17:03

Admete
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Samotnia to polski tytuł, a wydanie jest z lat 70 - pożyczyłam w bibliotece.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#170 2006-04-06 16:55:51

Gitka
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Zobaczę w mojej bibliotece ale wątpię żeby była.
Napisz potem czy fajna.

Offline

 

#171 2006-04-07 14:11:38

aga
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Dla miłośników niebanalnych kryminałów połączonych z ciekawą akcją, osadzoną w zamierzchłych czasach, gorąco polecam:
1/ Robert Saylor - cykl książek o starożytnym Rzymie, w którym obywa-
tel rzymski jako detektyw Gordianus rozwiÄ…zuje
ciekawe sprawy z udziałem znanych postaci historycznych,
m.in. Cycerona, Cezara
2/ Ellis Peters - cykl książek z mnichem Cadfaelem, który rozwiązuje
sprawy, ciekawe obyczajowo, w czasach średniowiecznej
Anglii.

Intrygująca akcja, brak nużących opisów i zarazem ciekawe wątki
psychologiczne. W sam raz dla ambitnych czytelników!

Offline

 

#172 2006-04-07 15:29:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Obie mają świetne ekranizacje big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#173 2006-04-07 21:54:10

Admete
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

XIII tom przygód braciszka Cadfaela właśnie został wydany i dziś przybył do mojego domu :-) Polecam księgarnie internetowe. Z kryminałów bardzo dobre są też współczesne opowieści Mankella wydawane u nas przez WAB. Podobno Marinina tez jest niezła,ale akurat nie miałam okazji przeczytać.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#174 2006-04-08 08:59:53

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Ja polecam Akunina. Odkryłam go dzięki Michałkowowi, który wyprodukował film według "Radcy stanu" - mam nadzieję, że go sprowadzą do Polski, bo główną rolę gra Oleg Mienszykow, ten ze Spalonych słońcem i Cyrulika syberyjskiego. Akunin ma świetny styl i pomysły. Polecam cykl o Pelagii, XiX- wiecznej mniszce rozwiązującej skomplikowane zagadki kryminalne na rosyjskiej prowincji - smaczki są niesamowite, tego jeszcze u nas nie było! (wydaje Blanc sur Noire) i cykl Przygody magistra: każdy tom (na razie ukazały się dwa - Skrzynia na zloto i Lektura obowiązkowa) opisuje działania bohatera - owego magistra - angielskiego baroneta we współczesnej Moskwie i równocześnie historię któregoś z jego przodków - raz tłem historycznym były czasy Iwana Groźnego, raz - carycy Katarzyny (to z kolei Świat Książki).

Offline

 

#175 2006-04-08 09:11:05

milosz
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Nie zaczynajcie Akunina od "Lewiatana" - zaczęłam i chyba kurcze duzo czasu upłynie zanim do niego wrócę....


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB