Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-03-24 21:09:12

Ania
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Jak mi się uda niczego nie schrzanić, a nagrywaczowi nie zapomnieć, popróbuję to nagrać na DVD. Nie chcę na razie nic obiecywać, ale jak wszystko pójdzie ok dorzucę ten filmik do Twojego zbiorku Aine.

Offline

 

#27 2006-03-24 21:14:37

Ania
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

No i sama z chęcią obejrzę! Dzięki za info, kobiełki! A poropos kobiełek - dorzucam do wszystkich tych zagramanicznych wielkich dzieł nasz swojski rodzimy Kingsajz, z genialnym Sturkiem i serwuję Wam "muchę na dziko i szum lasu raz.. lol lol

Offline

 

#28 2006-03-24 21:42:06

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Jutro mają być jakieś "Mgły Avalonu" na TVN7 o 17.10. Z Anjelicą Huston.

Dzięki dzieczyny! Zawsze chciałam ten film obejrzeć big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#29 2006-03-24 23:03:50

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

O, Caitriona, nowy avatarek! Z panem, którego lubię! big_smile I który grał króla Artura, ale jakoś nie mogłam przełknąć tej wersji. Wolałam już trójkąt Connery-Ormond-Gere.

Offline

 

#30 2006-03-24 23:11:51

Ania
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Z panem, którego lubię! big_smile I który grał króla Artura, ale jakoś nie mogłam przełknąć tej wersji.

Bo to już nie taka baja jak "Rycerz..." Trzykrotko! Mnie się podobała, przede wszystkim dzięki Keirze!

Offline

 

#31 2006-03-24 23:15:16

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

O, Caitriona, nowy avatarek! Z panem, którego lubię! big_smile I który grał króla Artura, ale jakoś nie mogłam przełknąć tej wersji. Wolałam już trójkąt Connery-Ormond-Gere.

Witaj w klubie miłośniczek Clive'a smile Jest z nami jeszcze GosiaJ.
Szczerze to "Król Artur" też nie za bardzo mi się podobał. Ale miał i Owena i Ioana Gruffudda wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#32 2006-03-24 23:25:37

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Ale miał i Owena i Ioana Gruffudda


Dobrze wiedzieć, że jest nas więcej! big_smile Ja w ogóle mam sentyment do panów z UK! (do panów aktorów na razie, włączając Stinga). Clive w dodatku to mój ulubiony ponury typ, z kategorii PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN. Czy to nie było rozczulające, że w plebisycie na najseksowniejszych Anglików wygrał Colin-boski-Firth, Orlando był drugi, a zaraz potem Connery, Bean i Rickman? big_smile

Offline

 

#33 2006-03-24 23:30:37

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Dobrze wiedzieć, że jest nas więcej!

oj, jest nas trochÄ™ wink

Czy to nie było rozczulające, że w plebisycie na najseksowniejszych Anglików wygrał Colin-boski-Firth, Orlando był drugi, a zaraz potem Connery, Bean i Rickman?

Cudownie się to ułożyło - z małym zastrzeżeniem z mojej strony: zamiast Orlando dałabym Clive'a wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#34 2006-03-24 23:36:34

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

ale jakoś nie mogłam przełknąć tej wersji. .

A dla mnie to najlepsza z dotychczasowych. Chociaż przez koleżankę Owen mnie tam po prostu razi i odstrasza big_smile
Pod względem treśći - próba potraktowania legendy w sposób historyczny. I ten szkielet całkiem nieźle przedstawili.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#35 2006-03-24 23:38:44

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Ja też! Orlando jako Legolas był elfem wcielonym, wspaniałym, ale to typ chłopaczka. Byłam zachwycona, że w plebiscycie zwyciężyli prawdziwi stuprocentowo męscy męzczyźni. Nie pora jeszcze umierać.
A propos baśni i Legolasa: w dodatkach do Władcy Pierścieni wszyscy sobie równo pokpiwają z tego jaki Orlando jest piękny i czarujący ("i nawet jego oddech pachnie kwiatami"). Ale fakt, był w tym filmie nieziemski, naprawdę.

Offline

 

#36 2006-03-24 23:43:19

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Pod względem treśći - próba potraktowania legendy w sposób historyczny. I ten szkielet całkiem nieźle przedstawili.

Masz racje, Aine, to podejście było interesujące. Tutaj nie miałam zastrzeżeń, podobała mi się zreszta pewna surowość i przaśność rzeczywistości wyspiarskiej tamtych czasów. Ale ja zawsze utykam na szczegółach i to - obawiam się - dotyczących obsady.
Ta nieszczęsna Keira...
Co oni zrobili z GinevrÄ…...

Offline

 

#37 2006-03-24 23:53:04

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Masz racje, Aine, to podejście było interesujące. Tutaj nie miałam zastrzeżeń, podobała mi się zreszta pewna surowość i przaśność rzeczywistości wyspiarskiej tamtych czasów. Ale ja zawsze utykam na szczegółach i to - obawiam się - dotyczących obsady.
Ta nieszczęsna Keira...
Co oni zrobili z GinevrÄ…...

Też się nad tym zastanawiam...

A Orlando jako Legolas jest fantastyczny i niezastÄ…piony.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#38 2006-03-25 00:15:02

Ania
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Ta nieszczęsna Keira...
Co oni zrobili z GinevrÄ…...

Mnie naprawdę się podobała taka inna Ginewra i do Keiry nie mam zastrzeżeń, ale widzę, że w tym gronie jestem jedyna. Bardziej krzywiłabym nosem na Owena w roli Artura, choć on sam jako facet jest rzeczywiście klasyczny. Mimo to nie postwiłabym go zaraz po Colinie na liście, a już na pewno nie przed Fasolką i Connerym (choć to zupełnie inna klasa).

Offline

 

#39 2006-03-25 00:22:24

Margarett
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Jak mi się uda niczego nie schrzanić, a nagrywaczowi nie zapomnieć, popróbuję to nagrać na DVD.

byłabym bardzo dźwięczna


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#40 2006-03-25 01:49:28

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Aniu nie jesteÅ› jedyna.
Ja też nie mam nic do Keiry, bardzo ją lubie, nie drażni mnie ani szczeka, ani brak biustu (ale jesteśmy w mniejszości)
I przyznam się że to własnie dla niej kupiłam króla Artura big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#41 2006-03-25 08:13:52

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde


Witaj w klubie miłośniczek Clive'a smile Jest z nami jeszcze GosiaJ.
Szczerze to "Król Artur" też nie za bardzo mi się podobał. Ale miał i Owena i Ioana Gruffudda wink

Mnie się "Król Artur" podobał, może nie poraził jakoś, ale dzięki aktorom dobrze mi się go oglądało (Clive, Keira, i jeszcze Ray Winstone na dodatek). A Gruffudd to podobno dobry kolega naszego MM ;-)
Nie wiem, czy widziałyście "Closer" z genialną rolą Owena? Polecam.


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#42 2006-03-25 11:43:42

Diana
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Mi również podobał się "Król Artur"- i Owen, i Keira (była tam śliczna- taka wiotka i zwiewna, że tak powiem), i w ogóle sam pomysł.
Pięką baśnią- mitem był też film "Złote runo" produkcji amerykańs. Jakie te babki tam miały niesamowity makijaż! 8O


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#43 2006-03-25 13:32:35

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

http://gfx.filmweb.pl/f/95745/ph.46947.jpg


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#44 2006-03-25 14:07:06

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Bardzo ładne zdjęcie :-) W podziękowaniu - dwa przyjemne, jak sądzę, linki :-)

http://www.murphsplace.com/owen/pictures/wallpaper.jpg

http://www.cliveowen.net/gallery/detail … e16d3b3928


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#45 2006-03-25 14:41:44

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Tapetka GosiuJ bardzo ładna, a drugi adres już znam wink big_smile Dzięki!


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#46 2006-03-25 17:08:26

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

A ja mam piekne filmiki (coś jak te z Colinem blue etc.) z króla Artura. Szczególnie Riders On The Storm jest piękne. Wszystkie fragmenty konne, gdzie jadą. Zaczynają się od tych scen zimowych. Do muzyki the Doors'ow. Dziewczyny - ciary przechodzą!!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#47 2006-03-25 18:24:24

Ania
U¿ytkownik

Re: Baśnie - filmowe i każde

Mgły Avalonu właśnie sie nagrywają i mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Dobrze byłoby jednak, byście zgłosiły akces dziś-jutro, jeśli któraś z Was chciałby to zdobyć, póki są na twardym dysku w nagrywarce, bo czasem dzieje sie takie licho ze z nagranej w ten sposób płyty nie da sie filmu zrzucić do komputera i stamtąd go przegrać .
Margaret! - oczywiście zrobię kopię dla Ciebie. Napisz do mnie meila - dogadamy się! wink lol

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB