Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#76 2006-03-22 22:54:27

Narya
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Cześć,
Właśnie się szczęśliwie zalogowałam i - jak wymaga dobre wychowanie wink - witam Wszystkich serdecznie. Od jakiegoś czasu obserwuję "przebieg wydarzeń" na forum i - ponieważ dorobiłam się swojego internetu - wreszcie mogę się do Was przyłączyć big_smile . big_smile No więc jeszcze raz WITAM

Offline

 

#77 2006-03-22 23:04:12

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Cześć dziewczyny. Witam bardzo cieplutko i serdecznie big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#78 2006-03-22 23:05:55

Gosia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Hello smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#79 2006-03-23 13:05:35

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Serdecznie witamy! big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#80 2006-03-23 17:42:50

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Witamy, witamy, witamy tu piekne damy,
Lecz głowy za to nie damy
Czy lubia nas piekne damy.

PS. Pamiętam te pioseneczkę z dzieciństwa z przedstawienia TV "Piękna i bestia". Trochę pasuje więc zacytowałam.

Offline

 

#81 2006-03-23 18:35:36

Narya
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za tak serdeczne przyjęcie roll
Kaziuta - jeśli chodzi o mnie, to głowę możesz spokojnie dawać wink
Migotko - dziękuję za troskę - nie jest źle smile Tobie też tego życzę big_smile

Offline

 

#82 2006-03-25 17:05:22

frycia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia


Duzo by opowiadac, ale przemilcze to gdzie pracuje i czym sie zajmuje lol
W kazdym razie jest to sfera kultury.

hmm tak sobie Gosiu myślę, skoro zajmujesz sie sprawami Kultury to może skonczylas kierunek kulturoznawstwo :?: bo ja dosyc powaznie wiazę swoja przyszłosc z tym kierunkiem, ale znajomi mi odradzaja sad to może mogłabys mi cos napisac o tym kierunku......

skoro juz sie odezwałam to napsize cos o sobie, ale króciutko bo nie jest to mój ulubiony temat :oops: na imię mam Agnieszka i mieszkam na prowincji w okolicach Olsztyna. jako sie wcześniej rzekło planuję pójśc na Kulturoznawstwo, ale niech Was nie zmylą pozory maturę masz juz za sobą big_smile chwilowo do konca sierpnia sobie stażuje 8)


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#83 2006-03-25 17:16:08

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Ja mogę się wypowiedzieć na temat tego kierunku niejako pośrednio. Cholernie ciekawych rzeczy tam uczą, które potem w życiu w niczym się nie przydadza big_smile
A tak poważniej - jeśli się ineteresujesz szeroko pojętą kulturą (literatura, film, teoria kultury itd.) to ten kierunek i zgłębianie wiedzy da Ci wiele satysfakcji. Ale perspektywy pracy są marne. Przynajmniej u nas na terenie małopolskiego i ślaskiego.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#84 2006-03-25 18:57:16

frycia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

dziękuję Ci bardzo Aine big_smile
czyli jest właśnie tak jak myślałam, no ale przeciez powinno się robić to co się lubi i sprawia satysfakcje 8)


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#85 2006-03-25 19:04:14

Gosia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Nie konczylam kulturoznawstwa, tylko troche inny kierunek humanistyczny.
Ale faktycznie pracuje " w sferze kultury" big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#86 2006-03-25 19:10:00

Admete
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Frycia w życiu to najlepiej robić to co przynosi pieniądze, a potem te pieniądze wydawać na to, co się lubi. Kulturoznawstwo to sobie zostaw jako hobby i wybierz coś co pomoże Ci sie utrzymać. Chociaż cynicznie to zabrzmiało, to rada płynie z serca.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#87 2006-03-25 19:19:22

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Frycia Admete ma rację. Z satysfakcji nie wyżyjesz.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#88 2006-03-25 20:07:12

Ania
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Czy wiadomo jakie studia dziś mogą przynieść pieniądze w przyszłości i jakie mogą zagwarantować, że nie bedziesz mieć problemu z pracą i forsą? Ja tam wiedziałam, że po studiach humanistycznych w dodatku z kierunkiem pegagogicznym kokosów mieć nie będę, a jednak, gdybym dziś miała wybrać raz jeszcze, zrobiłabym to samo. Tak więc Frycia idź za głosem serca! A nuż trafi Ci się kulturalny milioner i będziesz się mogła zająć tylko tym, co lubisz bez oglądania się na mamonę... wink lol (czego zresztą Ci z serca życzę!)

Offline

 

#89 2006-03-25 20:10:58

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Ja tam wiedziałam, że po studiach humanistycznych w dodatku z kierunkiem pegagogicznym kokosów mieć nie będę,

Ja tam wcale kokosów nie chcę. Ale idąc na studia nie wiedziałam, że znalezienie pracy w zawodzie zakrawać będzie na cud.
Frycia - popieram Anie - pana Darcyego Ci życzę. Z jego majatkiem big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#90 2006-03-25 20:25:22

frycia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi big_smile racje maja obie strony. Satysfakcją nie wyzyje i chleba nie kupię. Z drugiej strony nie ma sensu się męczyć robiąc coś co ci zupełnie nieodpowiada. wyjściem jest chyba zrobić dwa kierunki. jeden dla satysfakcji a drugi dla kasy 8)


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#91 2006-03-25 20:32:57

Ania
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

I o to chodzi! Dasz sobie radę! A póki co czeka Cię jeden z najprzyjemniejszych okresów w Twoim życiu. Korzystaj z niego pełną piersią!!!

Offline

 

#92 2006-03-25 20:35:07

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Czy wiadomo jakie studia dziś mogą przynieść pieniądze w przyszłości i jakie mogą zagwarantować, że nie bedziesz mieć problemu z pracą i forsą? Ja tam wiedziałam, że po studiach humanistycznych w dodatku z kierunkiem pegagogicznym kokosów mieć nie będę, a jednak, gdybym dziś miała wybrać raz jeszcze, zrobiłabym to samo. Tak więc Frycia idź za głosem serca! A nuż trafi Ci się kulturalny milioner i będziesz się mogła zająć tylko tym, co lubisz bez oglądania się na mamonę... wink lol (czego zresztą Ci z serca życzę!)

Również uważam, że nie ma sensu męczyć się na kierunku, który byłby kompletnie odmienny od moich zainteresowań. Od dzieciństwa chciałam być nauczycielką, koleżanki też, ale one z tego wyrosły ;-) Idąc na takie, a nie inne studia wiedziałam, że nie będę mieć gór pieniędzy. Ale przynajmniej robię coś, co lubię - nawet kocham :-) Jak to wspaniale zarażać młode pokolenie np. fascynacją Jane Austen :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#93 2006-03-25 20:41:59

frycia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Jak to wspaniale zarażać młode pokolenie np. fascynacją Jane Austen :-)

zgadzam się tylko, że niestety młode pokolenie wydaje sie coraz mniej zafascynowane wszelkiego rodzaju literetura( nie chcę być pesymistka więc wierzę , ze to się zmieni big_smile ) ale to i tak temat na inna dyskusje.
a swoja droga tyle tu nauczycieli, że chyba będę musiała zwracać większa uwagę na moją pisownie :oops:


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#94 2006-03-25 20:44:23

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

No tak, wy macie na to szanse...
Ech zejdę chyba z tego tematu, bo moja przyszłość dość czarno mi się widzi.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#95 2006-03-25 20:56:50

Ania
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Aine! Nie tragizuj! Wierzę, że będzie dobrze. Tylko zrób to, co Ci radziłam w ostatnim mailu. Ktoś z taką osobowością, jak Twoja nie moze nie zrobić wrażenia - a co roku wielu nauczycieli w Polsce odchodzi na emeryturę, rezygnuje z pracy z różnych względów albo choćby zaciąża (w końcu to sfeminizowany zawód, a mamy "becikowe" na zachętę). Na pewno coś sie znajdzie!!! smile

Offline

 

#96 2006-03-25 21:06:21

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

ech, przepraszam. Dzisiaj dość wisielczy humor mam, przemeczona jestem. Od miesiąca ani jednego dnia wolnego. W dodatku cala dzisiajsza robote szlag mi trafil. No i mnie czarne myśli dopadły. Stąd i skutek - smędzę.
Wrrrrr!!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#97 2006-03-25 21:11:15

Ania
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Włącz sobie P&P'95 albo jakąś dobrą komedię romantyczną - może To właśnie miłość?

Offline

 

#98 2006-03-25 21:16:41

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

No i chyba tak zrobię big_smile Oglądnę sobie "Tylko mnie kochaj", albo może Fantagiro? Miałam być zawalona robotą, ale sobie odpuściłam. Nie wyrobię czasowo, więc po co się męczyć? Zaraz strzele sobie piffko, dobra herbatkę, ogladam i lulu. Jutro znowu do budy i siedzenie do wieczora. Irytuje mnie to.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#99 2006-03-25 21:20:58

frycia
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

hmmm Aine, nie wiem o co chodzi, ale jako wieczna optymistka muszę napisać " don;t worry be happy" lol
PS ja jak mam doła słucham takiej na maxa optymistycznej piosenki "Lemon tree" big_smile big_smile big_smile


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#100 2006-03-25 21:25:39

Ania
U¿ytkownik

Re: Przywitalnia

Znieczulacz z piana na doła - dobra rzecz + coś na oko i efekt murowany! Powodzenia!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB