Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#101 2006-03-16 19:01:45

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Dziś znalazłam w bibliotece "Życie codzienne we Francji i Anglii w czasach rycerzy Okrągłego Stołu (XII - XIII wiek)" - w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej. Świetne!


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#102 2006-03-16 19:20:33

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Popieram - bomba big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#103 2006-03-17 23:17:55

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

A ja właśnie zaczęłam czytać "Opowieści o Niewidzialnym" Erica-Emmanuela Schmittta. Zapowiada sie całkiem obiecująco smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#104 2006-03-18 00:34:03

Alraune
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

'Pride and Prejudice', 'Wuthering Heights', 'Znaszli ten kraj?...' i 'Reflektorem w mrok' Żeleńskiego - Boya, 'Spojrzenie w przeszłość polskiej fotografii' Płażewskiego; przy śniadaniu poczytuję sobie 'Dziennik Bridget Jones', zaczęłam też 'Klub miłośników Jane Austen' Fowler. Mam brzydki zwyczaj czytania wielu książek naraz.


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#105 2006-03-18 00:44:28

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Nie tylko ty big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#106 2006-03-18 00:48:15

Alraune
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Nie tylko ty big_smile

Miło wiedzieć big_smile . Chociaż, już miałam nadzieję, że jestem mistrzynią w tworzeniu wokół siebie (nie)kontrolowanego papierowego chaosu.


He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

Offline

 

#107 2006-03-18 00:55:54

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

"Jesienną miłość" Nicholasa Sparksa

Offline

 

#108 2006-03-18 01:47:52

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Popieram - bomba big_smile

No właśnie :-) A oprócz tego czytam nowego Harry'ego Pottera, którego mi jedna z uczennic pożyczyła i muszę się streszczać, bo jest kolejka :-) A dziś (właściwie wczoraj) kupiłam w antykwariacie "Perswazje" za 6 złotych(!) i też zaczęłam, a w EMPIKu nabyłam "Dzieje kultury brytyjskiej" i też, niestety, zaczęłam. W antykwariacie znalazłam jeszcze "Życie codzienne w Anglii w czasach elżbietańskich" - mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu jeszcze będzie... Nie mogę wchodzić do antykwariatów, bo ogarnia mnie mania kupowania, aaaaa! ;-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#109 2006-03-18 07:21:35

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

w EMPIKu nabyłam "Dzieje kultury brytyjskiej" i też, niestety, zaczęłam. W antykwariacie znalazłam jeszcze "Życie codzienne w Anglii w czasach elżbietańskich" -)

Lipońskiego?

Tego "Życia codziennego" ci zazdroszcze sad


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#110 2006-03-19 09:51:40

Diana
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Ja jakoś nie potrafią czytać na raz kilku książek; jak kiedyś chciałam czytać 2 powieści na przemian, to nie skończyłam żadnej. Nuży mnie coś takiego i tyle! roll


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#111 2006-03-19 14:00:02

Alison
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

'Pride and Prejudice', 'Wuthering Heights', 'Znaszli ten kraj?...' i 'Reflektorem w mrok' Żeleńskiego - Boya, 'Spojrzenie w przeszłość polskiej fotografii' Płażewskiego; przy śniadaniu poczytuję sobie 'Dziennik Bridget Jones', zaczęłam też 'Klub miłośników Jane Austen' Fowler. Mam brzydki zwyczaj czytania wielu książek naraz.

Przy Żeleńskim zwróć koniecznie uwagę na postać niejakiego dr Kurkiewicza. Jego słynne "kurkiewy" to jest coś przy czym ja płaczę ze śmiechu i przy czym kabaret Mumio to małe pikusie :-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#112 2006-03-19 21:14:27

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?


Lipońskiego?
Tego "Życia codziennego" ci zazdroszcze sad

"Dzieje kultury..." Lipońskiego, tak. A co do "Życia codziennego...". to kiedy kupię, mogę Ci pożyczyć :-) Zresztą widziałam nawet dwa egzemplarze, więc... :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#113 2006-03-25 15:50:23

frycia
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Ja jakoś nie potrafią czytać na raz kilku książek; jak kiedyś chciałam czytać 2 powieści na przemian, to nie skończyłam żadnej.:

dokładnie! jesli mi sie już zdarzy czytać dwie ksiązki na raz to prawdopodobnie jednej w tych książek nie skoncze :cry: teraz przerwałam czytanie Tołstoja żeby przeczytac Opactwo i pewnie juz go nie skoncze......


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#114 2006-03-25 16:18:34

Diana
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Tak się dzieje i ze mną... Po prostu wolę już skończyć czytać jakąś książkę, nawet najnudniejszą, i dopiero zaczynać następną. Mam takie poczucie, że jak przerwę czytanie danej powieści, to może coś mnie ominie.
Jeden kolega mówił kiedyś, że on po przeczytaniu 20 stron książki wie już, czy będzie ona dobra czy zła (jeśli zła- już jej nie kończy). Tere fere! Ja męczyłam z początku "Chłopów" Reymonta, a w końcu okazało się, że to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych (obok "Lalki" Prusa). 8)


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#115 2006-03-25 16:21:45

Monika24
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Ja męczyłam z początku "Chłopów" Reymonta, a w końcu okazało się, że to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych (obok "Lalki" Prusa). 8)

Ja tak samo, nie mogłam przez jakiś czas zmusić się do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach byłam tak nią oczarowana, że czytałam nawet do późnej nocy. Co nigdy z lekturą szkolną mi się do tamtej pory nie zdarzyło.


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#116 2006-03-25 16:36:19

frycia
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Ja męczyłam z początku "Chłopów" Reymonta, a w końcu okazało się, że to jedna z moich ulubionych lektur szkolnych (obok "Lalki" Prusa). 8)

Ja tak samo, nie mogłam przez jakiś czas zmusić się do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach byłam tak nią oczarowana, .

tak samo uwielbiam Lalke, ale jednak moja ulubiona lektura był Potop 8) 8)


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#117 2006-03-25 20:01:32

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?


Ja tak samo, nie mogłam przez jakiś czas zmusić się do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach byłam tak nią oczarowana, że czytałam nawet do późnej nocy.

Cieszę się, że wśród bywalczyń tego forum są również osoby, które tak jak ja, doceniają "Lalkę" - to jedna z tych lektur, do których wracam co roku. I ciągle wyobrażam sobie, jak mogłaby wyglądać idealna ekranizacja. Moniko, czy Richard Armitage mógłby zagrać Wokulskiego? Co o tym sądzisz? Ja na razie znam go tylko ze zdjęć i drugoplanowego występu w "Sparkhouse", więc trudno mi ocenić :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#118 2006-03-25 20:03:07

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Usiłuję czytać "Udrękę i ekstazę" Irvinga Stone'a, ale idzie mi raczej pod górę. Jakoś nie szaleję za takim uwznioślaniem żywota artysty.

Offline

 

#119 2006-03-25 23:57:56

Gitka
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Uważam, że serial "Lalka" gdzie Wokulskiego grał Kamas był świetny.
Wszyscy aktorzy tam byli rewelacyji: Bronisław Pawlik, Małgorzata Braunek, a pamiętacie studentów (ruszające uszy). Rewelacja.

Offline

 

#120 2006-03-26 00:14:26

Ania
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

czy Richard Armitage mógłby zagrać Wokulskiego? Co o tym sądzisz? Ja na razie znam go tylko ze zdjęć i drugoplanowego występu w "Sparkhouse", więc trudno mi ocenić :-)

Nie miałam chyba okazji zobaczyć owego Richarda, ale nie wyobrażam sobie Lalki bez Kamasa. Jest wymarzonym Wokulskim, zresztą podobnie jak Pawlik Rzeckim. Długo chodziłam ze ściśniętym sercem po przeczytaniu książki, ale po obejrzeniu filmu zakochałam sie po uszy w Kamasie. Na swoje usprawiedliwienie mam to, ze miałam wtedy naście lat... :oops:

Offline

 

#121 2006-03-26 09:57:58

frycia
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

serial był świetny. Mnie szczególnie urzekł Pawlik jako Rzecki big_smile
achhh i co tu duuużo mówić mam tą przyjemność posiadania tego serialu 8)


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#122 2006-03-26 16:18:54

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Nie można zapomnieć o mużyce. Była fantastyczna. Szkoda, że współczesne seriale już tak bardzo nie kojarzą się ze wspaniałą muzyką.

Offline

 

#123 2006-03-26 16:38:30

Monika24
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

Jeśli już mówimy o muzyce to pamiętacie tą cudną melodię z "Nocy i dni"? Żółte kaczeńce które Tolibowski zbierał dla Barbary - najpiękniejsza scena jaką kiedykolwiek widziałam i ta niesamowita muzyka wkomponowana w tle


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#124 2006-03-26 16:42:05

Monika24
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?


Ja tak samo, nie mogłam przez jakiś czas zmusić się do czytania "Lalki", a po pierwszych stronach byłam tak nią oczarowana, że czytałam nawet do późnej nocy.

Cieszę się, że wśród bywalczyń tego forum są również osoby, które tak jak ja, doceniają "Lalkę" - to jedna z tych lektur, do których wracam co roku. I ciągle wyobrażam sobie, jak mogłaby wyglądać idealna ekranizacja. Moniko, czy Richard Armitage mógłby zagrać Wokulskiego? Co o tym sądzisz? Ja na razie znam go tylko ze zdjęć i drugoplanowego występu w "Sparkhouse", więc trudno mi ocenić :-)

Armitage bardzo pasuje do kostiumowych ról tongue Ale to prawda, że jako Wokulski Kamas nie ma sobie równych


'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

Offline

 

#125 2006-03-26 16:49:24

milosz
U¿ytkownik

Re: Co teraz czytacie?

a ja przyznaje sie bez bicia, że "Lalki" nie znoszę, ani w adaptacjach filmowyych ( czyli i srial ale i film z Dmochowskim) ani ksiązki.

natomiast "Noce i dni" - to chyba jaden z ukochanych seriali (książka takoż) - szczególnym sentymentem darzę wątek Agnisi i Marcina ( mój boże ten czarujący Englert :oops: ) i ten Bińczycki... A nenufary - bosze jakbym chciała coby ktoś zerwał dla mnie takowe lol


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB