Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-03-13 12:35:53

Caitriona
U¿ytkownik

"Kropla słońca" z Jennifer Ehle

W czwartek (16 III) o zabójczej godzinie 0:10 TVP1 wyemituje film "Kropla słońca". W potrójnej roli głównej Ralph Fiennes. Partneruje mu m.in. Jennifer Ehle.
Ja już ten film widziałam i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#2 2006-03-13 13:07:22

Alison
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

Proponuję zorganizować akcję wbicia na pal tego kogoś czy tych co ustalają ramówkę w TV. Mogę robić za srogiego Luśnię, bo dla takich kretynów, nie mam litości!!!


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#3 2006-03-13 16:03:55

Alison
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

a kogo to obchodzi , że ludzie chca ogladać FILMY a nie pseudofilmy???

Właśnie tych których to nie obchodzi będziem przerabiać na szaszłyki :-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#4 2006-03-13 17:39:43

Jeanne
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

:twisted: Szaszłyki??? Jestem za, ale to tak trochę delikatnie.....może na pasztecik? :twisted:


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#5 2006-03-13 19:43:19

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

Proponuję zorganizować akcję wbicia na pal tego kogoś czy tych co ustalają ramówkę w TV

Oj tak, Alison, tak!! Może zróbmy jakiś mailing albo coś, bo czasami już ręce opadają. I dzięki za wiadomość o "Kropli słońca"! Widziałam kiedyś JE w jakimś innym filmie kostiumowym i chciałabym ją zobaczyć w czymś współczesnym. Czy to wlaśnie taki film, Catriona?

Offline

 

#6 2006-03-13 19:47:13

Gosia
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

TVP1 wyemituje film "Kropla słońca". W potrójnej roli głównej Ralph Fiennes.

Gra trzy krople? wink

Ale ja tez bym chetnie ten film zobaczyla, i dla Fiennesa i dla Ehle. ...


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#7 2006-03-13 19:49:07

Gosia
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

Znalazlam opis. to film Istvana Szabo

http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=9876#9876


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#8 2006-03-13 19:52:35

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

To warto będzie zobaczyć, jeżeli Szabo, Finnes i Ehle. Tylko ta pora, ta pora!

Offline

 

#9 2006-03-13 19:55:54

Gosia
U¿ytkownik

Offline

 

#10 2006-03-13 20:17:35

Alison
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

Czy to nie jest przypadkiem taki film o żydowskiej rodzinie, w której kuzynka (JE) zakochuje sie w kuzynie, potajemnie odwiedza go kiedy on jest na studiach, potem sie pobierają, obydwaj bracia chyba się chrzczą i zmieniają nazwisko na mniej żydowskie, potem jeden jest lekarzem z lekka komunizujacym a drugi politykiem wiernym monarchii? Na tym tle dochodzi do bardzo silnego rozdźwięku w rodzinie, małzonkowie się rozchodzą w bardzo trudnym momencie dla rodziny i kraju.... Coś mi tak świta piąte przez dziesiąte... To chyba leciało niedawno w TV chyba też o jakimś świcie bladym, tyle, że w okolicy świąt, więc mozna było nie pospać... Jeśli to to, to naprawdę warto zarwać kawałek nocy i pooglądać, bo to taki film o ludzkich wyborach i ich konsekwencjach...


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#11 2006-03-14 14:00:19

Caitriona
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

Czy to nie jest przypadkiem taki film o żydowskiej rodzinie, w której kuzynka (JE) zakochuje sie w kuzynie, potajemnie odwiedza go kiedy on jest na studiach, potem sie pobierają, obydwaj bracia chyba się chrzczą i zmieniają nazwisko na mniej żydowskie, potem jeden jest lekarzem z lekka komunizujacym a drugi politykiem wiernym monarchii? Na tym tle dochodzi do bardzo silnego rozdźwięku w rodzinie, małzonkowie się rozchodzą w bardzo trudnym momencie dla rodziny i kraju.... Coś mi tak świta piąte przez dziesiąte...

Powiedzmy, że tak wink Tak ten film się zaczyna, a potem są przedstawione jeszcze dwie historie: z II wojny światowej i zaraz po niej.

To chyba leciało niedawno w TV chyba też o jakimś świcie bladym, tyle, że w okolicy świąt, więc mozna było nie pospać... Jeśli to to, to naprawdę warto zarwać kawałek nocy i pooglądać, bo to taki film o ludzkich wyborach i ich konsekwencjach...

Tak rzeczywiście było - ja właśnie wtedy ten film oglądałam. I też był o nieludzkiej porze...

Gra trzy krople? wink

Można tak powiedzieć big_smile wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#12 2006-03-14 15:29:55

Alison
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

Powiedzmy, że tak wink Tak ten film się zaczyna, a potem są przedstawione jeszcze dwie historie: z II wojny światowej i zaraz po niej.
[...]
Tak rzeczywiście było - ja właśnie wtedy ten film oglądałam. I też był o nieludzkiej porze...

big_smile To pewnie podsypiałam często gęsto i dlatego miałam percepcję ograniczoną i zapamiętałam tylko wyjątki z początkowych wątków ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#13 2006-03-14 17:48:00

Caitriona
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

big_smile To pewnie podsypiałam często gęsto i dlatego miałam percepcję ograniczoną i zapamiętałam tylko wyjątki z początkowych wątków ;-)

I wszystko jasne! wink
Teraz masz, moja droga, możliwość nadrobienia strat smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#14 2006-03-16 17:59:34

Caitriona
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

Tak ku przypomnieniu smile
Emisja już dzisiaj.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#15 2006-03-16 20:21:55

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

Tiaa, a ja wstaje 4:50 Bosko!!!
Może wcale nie pójdę spać?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#16 2006-03-16 23:05:41

Caitriona
U¿ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

Eeee...dla chcÄ…cego nic trudnego?...

Ale nie zazdroszczÄ™ tej 4:50!


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB