Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2008-04-16 10:38:17

Copycat
U¿ytkownik

Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Witam wszystkich i na poczÄ…tku przepraszam, że tak od razu z pozycji roszczeniowej. ZdecydowaÅ‚am siÄ™ pisać pracÄ™ magisterskÄ… o fenomenie pana Darcy i jego obecnoÅ›ci w (brytyjskiej, ale nie tylko) kulturze popularnej. Chodzi mi o histeriÄ™ jakÄ… wywoÅ‚aÅ‚ Colin Firth i caÅ‚y ten szum wokół serialu. PrzeszukaÅ‚am masÄ™ stron i przeczytaÅ‚am dziesiÄ…tki artykułów, ale jako, że Internet jest dla mnie zbyt wielki, żeby go przetrzepać samodzielnie, jestem pewna, że i tak nie widziaÅ‚am nawet poÅ‚owy. PoszukujÄ™ wÅ‚aÅ›ciwie wszystkiego co dotyczy p.Darcy, poczÄ…wszy od krytycznej analizy postaci literackiej (dlaczego tak bardzo przemawia do czytelnika itd), przez analizÄ™ serialu (tu raczej wiadomo dlaczego przemawia, ale potrzebujÄ™ czegoÅ› bardziej akademickiego niż dziesiÄ…tki komentarzy w sieci typu „Oh Colin Firth is sooo hot”), na Marku Darcym, Å›ladach aukcji charytatywnej mokrej koszuli i innych objawach obsesji skoÅ„czywszy. Sporo was tu jest, na pewno nie raz trafiliÅ›cie na jakieÅ› artykuÅ‚y na ten temat albo znacie strony gdzie sÄ… jakieÅ› materiaÅ‚y. Ja sama nie jestem w stanie dotrzeć do wszystkiego. Zależy mi też bardzo na wszelkich dodatkach, książkach i dokumentach o serialu, „Making of” itd. (gdyby ktoÅ› mógÅ‚ chociaż wypisać ile tego jest i co dokÅ‚adnie) i generalnie na wszystkim co zostaÅ‚o napisane o adaptacjach Jane Austen. ByÅ‚abym wdziÄ™czna za wszelkie linki, sugestie itd. Preferowany jÄ™zyk: angielski (ale po polsku też przyjmÄ™)
Gdybyście zobaczyli ten sam post na innych forach to się nie zdziwcie, zmasowaną kampanię przeprowadzam smile

Mam nadzieję, że to nie problem, że założyłam nowy temat zamiast pisać w tym o fenomenie p.Darcy. Chciałam, żeby było widoczniej.

Offline

 

#2 2008-04-16 16:50:12

Dione
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Na początęk przejrzyj archiwalne artykuły na stronie głównej. Są tam teksty oparte na oryginalnych pracach lub po prostu ich tłumaczenia. Jeśli sam tekst będzie za mało naukowy, to zawsze jest jakiś odnośnik czy namiary na pracę, na której został oparty. Może coś z tego ci się przyda, ale sama musisz to ocenić.






A potem uzbrój się w cierpliwość przegladając wszystko co prześlą ci "zaAusten'owani" bywalcy tej strony wink

Ostatnio edytowany przez Dione (2008-04-16 16:51:55)


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#3 2008-04-16 17:33:19

delile
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

o adaptacjach Austen-
jest ksiÄ…zka Sue Parrill "Jane Austen on film and television. Critical study od the adaptations." polskiego wydania chyba nie ma 9przynajmniej nie trafilam na takowe) ale cale szczescie jest ebook http://books.google.pl/books?id=l6dsN6K … -thumbnail
niestety niektóre strony nie sa dostepne (inaczej- raz trafilam na dostepna 70s raz nie, nie wiem od czego to zależy:/) nie ma tez najnowyszych adaptacji...ale to prawdziwa kopalnia:)

w sumie tez pisze mgr związaną poniekąd z Austen i Darcym;) o angielskich wnętrzach mieszkalnych na podstawie DiU z 2005 roku

Ostatnio edytowany przez delile (2008-04-16 17:37:05)

Offline

 

#4 2008-04-16 18:34:17

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

kapitalny temat!!! Dasz przeczytac?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#5 2008-04-16 19:43:28

Nancy18
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

A na jakim jestes kierunku. Fajny tamecik


To piękne, gdy człowiek może być dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne.

Offline

 

#6 2008-04-16 20:13:08

Dione
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

AineNiRigani napisa³:

kapitalny temat!!! Dasz przeczytac?

Przeczytać? My prosimy o zamieszczenie jej na stronce ... big_smile


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#7 2008-04-17 11:00:40

Copycat
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Dione napisa³:

Na początęk przejrzyj archiwalne artykuły na stronie głównej. Są tam teksty oparte na oryginalnych pracach lub po prostu ich tłumaczenia. Jeśli sam tekst będzie za mało naukowy, to zawsze jest jakiś odnośnik czy namiary na pracę, na której został oparty. Może coś z tego ci się przyda, ale sama musisz to ocenić.

A potem uzbrój się w cierpliwość przegladając wszystko co prześlą ci "zaAusten'owani" bywalcy tej strony wink

To była jedna z pierwszych stron jakie przejrzałam decydując się na ten temat. Kilka rzeczy na pewno wykorzystam. Tak generalnie apeluję, jeśli któraś z was natrafi na coś o Darcy'm przypadkiem to ja chętnie przyjmę.

delile napisa³:

o adaptacjach Austen-
jest ksiÄ…zka Sue Parrill "Jane Austen on film and television. Critical study od the adaptations." polskiego wydania chyba nie ma 9przynajmniej nie trafilam na takowe) ale cale szczescie jest ebook http://books.google.pl/books?id=l6dsN6K … -thumbnail
niestety niektóre strony nie sa dostepne (inaczej- raz trafilam na dostepna 70s raz nie, nie wiem od czego to zależy:/) nie ma tez najnowyszych adaptacji...ale to prawdziwa kopalnia:)

O widzisz, nigdy nie trafiłam na tą książkę a z tego co widzę, to przyda mi się bardzo. Dzięki. Nie jestem pewna czy to na tym forum czytałam, że ktoś pisał tu mgr o adaptacjach Austen?


w sumie tez pisze mgr związaną poniekąd z Austen i Darcym;) o angielskich wnętrzach mieszkalnych na podstawie DiU z 2005 roku

Oo. I jak Ci idzie? : ]

AineNiRigani napisa³:

kapitalny temat!!! Dasz przeczytac?

Jak się wcześniej nie spale ze wstydu to nie ma sprawy.


Nancy18 napisa³:

A na jakim jestes kierunku. Fajny tamecik

Anglistyka-> specjalizacja brytyjska ->seminarium kulturoznawcze "Film i telewizja w Wielkiej Brytanii" ( generalnie film w kontekście kulturowym)


Dione napisa³:

AineNiRigani napisa³:

kapitalny temat!!! Dasz przeczytac?

Przeczytać? My prosimy o zamieszczenie jej na stronce ... big_smile

Haha. Jak będę zadowolona z rezultatów to w ramach żartu wyślę ją do samego Colina. Się facet załamie.

Czy któraś z waz ma książkę "Making of"? Chodzi mi o tą gdzie jest wywiad z Collinem o jego podejściu do roli itd.

Ostatnio edytowany przez Copycat (2008-04-17 13:48:03)

Offline

 

#8 2008-04-17 12:20:21

Vasco
Administrator

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Ja mam tylko film "Making of" z dodatków do "Dumy" na DVD.

Offline

 

#9 2008-04-17 13:01:15

Copycat
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

A co na nim jest?
Ja mam takÄ… wersjÄ™ Dumy: http://allegro.pl/item336100082_duma_i_ … m_bbc.html i tam jest taki 30 minutowy Bonus, ale domyÅ›lam siÄ™, że to nie to.

Offline

 

#10 2008-04-17 14:16:14

Vasco
Administrator

Offline

 

#11 2008-04-17 15:13:19

Copycat
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Hm. A czy są jeszcze jakieś dokumenty na temat serialu (i ogólne) oprócz np. tego i tego? Np. w brytyjskim wydaniu? Było jakieś 10th anniversary edition coś tam. Któraś z was to ma? Jest tam coś ciekawego?

Offline

 

#12 2008-09-02 09:15:29

SylwiaS
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Trochę późno na ten temat, ale może jeszcze się przyda. wink

W razie czego ja mam "Making of" ale poszukaj też w archiwum tego bloga. http://www.colinfirth24-7.com/

Całe mnóstwo linków do bardzo mądrych artykułów znajdziesz tutaj http://www.freewebs.com/janeaustenworld/

Ja zaglądam tu rzadko, ale możesz mnie znaleźć pod tymi adresami: http://scotch-and-sirens.waw.pl/index.php
http://austenette.wordpress.com/

Offline

 

#13 2009-06-27 22:04:58

delile
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

taki raport małysmile juz pracę napisałam, oprawiłam i obroniłam:P no i zaczęłam 2 studia ...architekturę wnętrz i nagle zobaczyłam, że można by napisać 2 tyle big_smile

Offline

 

#14 2009-07-04 09:48:53

Vasco
Administrator

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Na dniach na stronie pojawi siÄ™ praca licencjacka nt. Darcy'ego... po angielsku!

Może i Ty chciałabyś opublikować swoją?

Offline

 

#15 2009-07-04 10:13:34

delile
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Jesli chodzi o jakąkolwiek publikację to sprawa wygląda tak, że przez poł roku od obrony nie mogę tego zrobić (takie prawo na uczelni) ale za 5 miesięcy chętnie udostępnię.

Offline

 

#16 2009-10-20 16:08:24

delile
U¿ytkownik

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Mam pytanie,czy mogę (i w jaki sposób) udostępnić moją pracę? I jak z jej kopiowaniem...bo jakoś nie chciałabym by ktoś ją dalej bez mojej wiedzy wykorzystywał...

Offline

 

#17 2009-10-23 08:56:55

Vasco
Administrator

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Bardzo chętnie przedrukuję pracę na stronie np. w takiej formie jak pracę licencjacką Two different images of Mr. Darcy... Karoliny Żelazowskiej. Gorąco zachęcam!

Co do wykorzystania... Zabezpieczyć się nie da. Tzn. publikacja może pomóc, bo gdyby ktoś ją skopiował i oddał jako swoją, to wystarczy, że np. recenzent wrzuci fragment do wyszukiwarki i zobaczy kto jest prawdziwym autorem. Pamiętaj też, że inne osoby mogą pisać na podobny temat i chyba miło będzie jak umieszczą Twoją pracę w bibliografii, prawda? smile

Offline

 

#18 2009-10-23 12:45:39

Akaterine
Administrator

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Vasco napisa³:

Co do wykorzystania... Zabezpieczyć się nie da. Tzn. publikacja może pomóc, bo gdyby ktoś ją skopiował i oddał jako swoją, to wystarczy, że np. recenzent wrzuci fragment do wyszukiwarki i zobaczy kto jest prawdziwym autorem.

Dokładnie tak, jak pisze Vasco, a nawet lepiej - gdyby ktoś skopiował fragment Twojej pracy do swojej licencjackiej lub magisterskiej, to program antyplagiatowy to wykaże, bo przeszukuje głównie interney. Wiem coś o tym, bo cały czas nas tym straszą wink.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#19 2009-10-23 16:29:45

Vasco
Administrator

Re: Praca mgr. o panu Darcy-szukam materiałów.

Teraz te programy antyplagiatowe są podobno dosyć dobre, bo kiedyś wystarczyło zamienić np. "o" z alfabetu łacińskiego na "o" z cyrylicy i można było Pana Tadeusza przepisać. smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB