Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2007-05-09 16:14:52

fringilla
U¿ytkownik

Filmy Jamesa Ivory'ego

Nie wiem, czy sa tu jeszcze Ivorymaniacy, jak ja, ale ponieważ uważam, że filmy Jamesa Ivory'ego powinny podobać się miłosnikom JA (w końcu nakręcił Jane Austen na Mannhatanie wink ), wpisują sie we właściwy klimat, to postanowiłam załozyć watek, w którym będziemy mogli sobie przypominac o emisjach. tak jakos jest z tym rezyserem, ze częśc jego filmów jest dostępna z gazetami, a częśc jest wręcz nie do zdobycia.
JA poluję na Córkę żołnierza, nawet kiedyś udało mi się nagrać, ale ucięło mi końcówkę wink Zreszta nigdy nie mam dośc tego filmu.

A więc:

Córka żołnierza nie płacze
Najbliższe emisje:
Zone Europa
29.05.2007 godz. 20:00
30.05.2007 godz. 16:00

dramat
Francja / Wlk. Brytania, 1998
122 min.
Reżyseria: James Ivory
Obsada: Kris Kristofferson, Barbara Hershey, Leelee Sobieski, Jane Birkin, Dominique Blanc, Jesse Bradford, Harley Cross, Isaach De BankolĂ?, Macha MĂ?ril, Nathalie Richard, Anthony Roth Costanzo, Bob Swaim, Virginie Ledoyen, Luisa Conlon, Samuel Gruen

Kolejny znakomity film spółki reżysersko-producenckiej Ivory/Merchant. Kanwą scenariusza jest autobiograficzna powieść Kaylie Jones, córki pisarza Jamesa Jonesa, znanego chociażby z "Cienkiej czerwonej linii" czy "Stąd do wieczności".

Rodzina Willisów (takie nazwisko nosi w filmie familia Jonesów) mieszka w Paryżu przełomu lat 60. i 70. XX wieku. Bill jest już znanym pisarzem. Razem z żoną Marcellą wychowują dwójkę dzieci: 14-letnią córkę Channe oraz jej rówieśnika, przybranego syna Billy'ego. Rodzina dobrze aklimatyzuje się w Europie i mimo drobnych problemów wygląda na szczęśliwą. Niestety, pisarz nadużywa alkoholu, co wpływa niekorzystnie na jego serce. Podupadające zdrowie może uratować tylko operacja w Ameryce. Rodzina Willisów podejmuje decyzję o przeprowadzce. Wszyscy stają przed problemem adaptacji w nowym otoczeniu. Szczególnie dzieci źle znoszą zmianę. Channe, dorastająca w paryskiej atmosferze wyzwolenia seksualnego i rewolty obyczajowej, zdobywa wśród rówieśników złą reputacje i zostaje zepchnięta na margines. Odrzucony czuje się również brat dziewczyny, który pogrąża się w apatii, spędzając całe dnie przed telewizorem.


Poluje też na Bostończyków.

Bostończycy
Najbliższe emisje:
Ale Kino
2007.05.13 godz. 11:25

Wielka Brytania/USA 1984
130 min
Reżyseria: James Ivory
Występują: Christopher Reeve, Vanessa Redgrave, Jessica Tandy, Madeleine Potter, Nancy Marchand, Wesley Addy, Barbara Bryne

Boston, rok 1875. Kiełkuje ruch emancypantek, którego zapaloną admiratorką jest Olive Chancellor - dama wysoko urodzona, z wyboru samotna i zdaje się innej orientacji. Jak wiele feministek Olive interesuje się młodziutką Vereną Tarrant - pełną zapału oratorką na kobiecych mityngach. Zaprasza ją do domu, gdzie zamierza zapewnić jej dalszą edukację. Kiedy Verena wprowadza się do jej posiadłości, Olive odwiedza jej kuzyn. Ten, choć do ruchu sufrażystek nastawiony jest sceptycznie, z dużym zainteresowaniem podchodzi do podopiecznej kuzynki.

Ostatnio edytowany przez fringilla (2007-05-09 16:17:13)


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB