Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#176 2006-11-23 18:26:28

kitty
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

dziękuję big_smile i mam jeszcze jedną prośbę : o trzymanie kciuków o 11.00

Offline

 

#177 2006-11-23 18:29:58

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

o to prosić nie musisz, bede trzymać i chuchać big_smile
Przepraszam za opóxnienie, ale przyznaję, że ostatnimi czasy jak wróce do domu nie mam ochoty na ruszanie mózgownicą big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#178 2006-11-23 19:34:30

kitty
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

nic nie szkodzi big_smile jak ja przywlokę się ze szkoły to przynajmniej przez godzinę jestem niezdolna do podjęcia jakiegokolwiek wysłku fizycznego lub umysłowego :?

Offline

 

#179 2006-11-23 19:39:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

nie, ja niestety do szkoły nie chodzę sad
Ale 3x/tydz mam trening, co zajmuje mi zwykle jakies 5-6 godzin, a potem po prostu chce troszkę odetchnąć...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#180 2006-12-04 19:14:08

kitty
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

Aine, dzięki za kciuki, okazały się skuteczne i jestem w 2 etapie big_smile Teraz potrzebuję pomocy z takiego materiału:
* Idea parlamentaryzmu na przykładzie Anglii, Polski, Francji i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
* Polska w okresie królów elekcyjnych.
* Oświecenie w Europie i w Polsce.
* Okres zaborów (,, Za naszÄ… i waszÄ… wolność’’) – ksztaÅ‚towanie siÄ™ nowoczesnych paÅ„stw narodowych.
* Ścieranie się różnych idei odbudowy państwa polskiego, przed i w czasie I wojny światowej oraz w okresie międzywojennym (z uwzględnieniem postaci z historii regionalnej).
* Obozy polityczne i ich programy w Polsce i na emigracji w czasie II wojny światowej.
* Walka Polaków z okupantami w Polsce i na frontach II wojny światowej.
* Wierni swoim ideom i przekonaniom budowy niezależnego paÅ„stwa polskiego w latach 1944 – 1989 (z uwzglÄ™dnieniem postaci z historii regionalnej).

Oczywiście regionalną zajmę się sama, ale jak znasz jakieś tytuły księżek lub masz jakieś materiałyz pozostałych tematów, to napisz yikes Będę bardzo wdzięczna lol I jeszcze raz dziękuję za wcześniejszą pomoc big_smile

Offline

 

#181 2006-12-10 18:17:00

lemonick
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

O matko, Kitty. My nawet żadnych tematów podanych nie mamy, tylko ciągle nam powtarzają żebyśmy robili testy egzaminacyjne i powtarzali gramatykę, bo to przeciez konkurs głównie humanistyczny... Widać, że tam u Ciebie jest konkurs historyczny, a nie jakieś badziewie z niewiadomo jakim materiałem (bo to mieszanka każdego przedmiotu, szkoda, że historii jest tu akurat najmniej...). Już się nie mogę doczekać jakichś konkursów czysto historycznych...


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#182 2006-12-10 18:24:31

kitty
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

u mnie jest konkurs i historyczny, i humanistyczny, całe szczęście big_smile ale ostatnio na historii odwalili niezły numer z pytaniami humanistycznymi np. podać współczesną definicję stoicyzmu i cynizmu, ale to jest związane z historią, więc nie ma co narzekać big_smile

Offline

 

#183 2006-12-10 18:44:17

lemonick
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

aha... Dobra, pomijając ten fakt, że ja na takie pytania odpowiedzieć potrafię tylko przez tekst źródłowy, to... Czy tylko moje kuratorium jest takie beznadziejne?? Albo może panie profesorki zrobiły niezły numer z tymi eliminacjami, i dlatego mam wrażenie, że coś jest nie tak... Cóż, taki los ucznia zdezerterowanego gimnazjum...


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#184 2006-12-10 19:48:30

kitty
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

ty byś widziała moje gimnazjum, ono jest dopiero zdezerterowane, ale chociaż kuratoruim pracuje jak trzeba yikes

Offline

 

#185 2006-12-12 23:53:05

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

Kitty oczywiscie zajme sie tymi pytaniami w najblizszym czasie. Co do Polski polecam niezmiennie i zawsze HistoriÄ™ Ustroju Polski (jedna z najlepszych pozycji o tej tematyce).
Miałam długa przerwę i powoli wracam do życia forumowego.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#186 2007-04-23 19:38:52

kitty
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

jejku...przeczytałam posty z początku tego tematu, gdy byłam na początku 3 klasy gim, a do egzaminów było tak daaaleko....szybko zleciało i sądny dzień już jutro:-( czy jeszcze ktoś na tym forum pisze egzaminy gimnazjalne?

Offline

 

#187 2007-04-23 20:41:38

Loana
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

Akurat nie piszę egzaminów gimnazjalnych (jestem szczęśliwym rocznikiem, który ominęło to piekło na ziemi ;P), ale za to piszę pracę magisterską. Ktoś tutaj pisze może też mgr?


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#188 2007-04-23 21:24:06

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

No ja już jedną mam za sobą big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#189 2007-05-05 12:02:08

elbereth
U¿ytkownik

Re: Witaj szkoło!...

Ja natomiast od czasu do czasu pisuję prezentacje maturalne... ot, tak dla sportu wink i z chęci niesienia pomocy wink

Niestety, w przeciwieństwie do Loany, nie ominęły mnie wynalazki w postaci testów gimnazjalnych, nowej matury i (w najbliższej przyszłości) pracy licencjackiej mad Za to obiło mi się o uszy, że nim skończę studia, prace magisterskie mogą zostać zlikwidowane... hmm Pozostaje pogratulować ministerstwu pomysłowości hmm

A propos: forumowi maturzyści, 3mamy kciuki!!!


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB